Σελ. 77 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 57677275767778 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.141-1.155 από 1167

Θέμα: NovaGO

  1. #1141
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Eρώτηση.... σε σύνδεση μέσω ethernet , λόγω περιορισμών από τον admin των συστημάτων μου κόβει την θέαση ( όπως και youtube Κλπ ) , τι μπορώ να του δώσω ως στοιχείο ώστε να εξαιρέσει το novago αλλά και το otego ?
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  2. #1142
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paiktaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eρώτηση.... σε σύνδεση μέσω ethernet , λόγω περιορισμών από τον admin των συστημάτων μου κόβει την θέαση ( όπως και youtube Κλπ ) , τι μπορώ να του δώσω ως στοιχείο ώστε να εξαιρέσει το novago αλλά και το otego ?
    σε λάπτοπ ?
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  3. #1143
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε λάπτοπ ?
    Nαι σε λάπτοπ
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  4. #1144
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Μηνύματα
    1.243
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/8 Mbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, επισης!
    εσενα σου κανει εγκατασταση ή οχι? εμενα δεν κανει και φυσικα το ζηταει συνεχεια!!!

    - - - Updated - - -



    εχω δοκιμασει αλλα δεν εχω δει τετοια επιλογη, δουλευω ομως με virtualbox επανω σε linux.
    Αλλα αν θυμαμαι καλα κατι με την καρτα γραφικων καθως την βλεπει εικονικη ειναι το θεμα του και οχι κατι αλλο, δλδ δεν φτανει για να δει αλλο προβλημα αφου δεν παιζει με αυτην.
    Παλιο μυνημα αλλα επειδη με ενδιαφερει πολυ:
    Εχω δοκιμασει με VB και KVM και δεν παιζει. Τι settings έχεις?

  5. #1145
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexopth69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλιο μυνημα αλλα επειδη με ενδιαφερει πολυ:
    Εχω δοκιμασει με VB και KVM και δεν παιζει. Τι settings έχεις?
    Δεν μου εχει παιξει ποτε με εικονικα windows, αλλα πλεον τα εχω πεταξει.
    Σε εναν λαπτοπ με κανονικα win 10 παιζει αψογα.

  6. #1146
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Μηνύματα
    1.243
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/8 Mbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Δοκιμασα τα παντα, δεν παίζει. Δοκιμασα και bliss, παλι τιποτα... Οπότε έκανα ενα ΟΤΤ ΟΤΕ να δω αν παιζει και παιζει μια χαρά...

  7. #1147
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexopth69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμασα τα παντα, δεν παίζει. Δοκιμασα και bliss, παλι τιποτα... Οπότε έκανα ενα ΟΤΤ ΟΤΕ να δω αν παιζει και παιζει μια χαρά...
    καλησπερα, δεν καταλαβα που θες να σου παιξει ακριβως?
    bliss και ΟΤΤ ΟΤΕ δεν ξερω τι ειναι.
    Παντως σε win10 με εναν emulator android αυτον εδω μου επαιζε κανονικα : https://www.bluestacks.com/ αλλα ειχα καποιο προβλημα με το λειτουργικο, οταν το ξαναπερασα για αλλον λογο επαιζε κανονικα και απο browsers.
    Eπειδη ομως εχω ενα tv box και παιζει κανονικα δεν ξανασχοληθηκα με αλλους τροπους.
    Επισης τωρα περιμενω να μου ερθει απεξω και ενα usb to hdmi adapter και μετα θα μπορει να παιζει και σε παραθυρικο περιβαλλον, γιατι μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα την οθονη του PC με KVM switch δλδ.

  8. #1148
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Μηνύματα
    1.243
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/8 Mbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    To bliss είναι android emulator και σηκώνεται κατω απο KVM.
    Θέλω να πάιζει στο laptop μου που είναι RedHat EL, με οποιονδήποτε τρόπο π.χ. σε κάποιας μορφής VM. Δυστυχως οτι κι αν δοκίμασα σε VM δεν παίζει. Και δε θα γυρίσω σε Windows μόνο γι αυτό. Ετσι κι αλλιως Νοβα βλέπω σπάνια.

  9. #1149
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexopth69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To bliss είναι android emulator και σηκώνεται κατω απο KVM.
    Θέλω να πάιζει στο laptop μου που είναι RedHat EL, με οποιονδήποτε τρόπο π.χ. σε κάποιας μορφής VM. Δυστυχως οτι κι αν δοκίμασα σε VM δεν παίζει. Και δε θα γυρίσω σε Windows μόνο γι αυτό. Ετσι κι αλλιως Νοβα βλέπω σπάνια.
    Καλημέρα, εχεις δοκιμασει με denymotion? το ειχα βαλει στον desktop δεν θυμαμαι όμως αν μου επαιζε εκει, αφου παιζει στον αλλον θα παιζει και σε αυτόν, είναι αυτονομοι emulators.
    Επισης μπορεις να δεις τον Anbox (android in a box).
    Επισης εχει σημασια σαν τι συσκευή στηνεις τον emulator, δλδ αν θεωρει ότι είναι X86, ή android tv box μαλλον δεν θα παιζει.
    Όταν λες δεν παιζει δλδ τι ακριβως σου εκανε?

    Απευθειας σε VM σε browser δλδ εχω δοκιμασει σε win 7 και 10 μαλλον καταλαβαινε ότι είναι PC, ίσως και λογω εικονικης καρτας γραφικων και δεν επαιζε με τιποτα.
    Δεν θυμαμαι τι λαθος εβγαζε.

  10. #1150
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Μηνύματα
    1.243
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/8 Mbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, εχεις δοκιμασει με denymotion? το ειχα βαλει στον desktop δεν θυμαμαι όμως αν μου επαιζε εκει, αφου παιζει στον αλλον θα παιζει και σε αυτόν, είναι αυτονομοι emulators.
    Επισης μπορεις να δεις τον Anbox (android in a box).
    Επισης εχει σημασια σαν τι συσκευή στηνεις τον emulator, δλδ αν θεωρει ότι είναι X86, ή android tv box μαλλον δεν θα παιζει.
    Όταν λες δεν παιζει δλδ τι ακριβως σου εκανε?

    Απευθειας σε VM σε browser δλδ εχω δοκιμασει σε win 7 και 10 μαλλον καταλαβαινε ότι είναι PC, ίσως και λογω εικονικης καρτας γραφικων και δεν επαιζε με τιποτα.
    Δεν θυμαμαι τι λαθος εβγαζε.
    Ειναι και δοαφορετικό κάθε φορά, οπότε δεν ξερω τι να πρωτοπώ. Λούστηκα και με ουλτρεξ, αλλά τίποτα, θέλει μάλλον δουλεια σε βάθος...
    Genymotion: είναι με λεφτά, οπότε θα το αφήσω, δε με καίει και τόσο.
    Anbox: Παγώνει το PC μου
    Bliss+KVM: Φτάνει να ανοίγει το παράθυρο για να παίξει και σκάει. Δεν παίζει βέβαια ούτε το subway surfers π.χ., όμως youtube παίζει, άρα γενικώς βίντεο παιζει.
    Γενικά σε x86, power, και αλλες πολλές πλατφόρμες δε μου έχει γλυτώσει τίποτα (assembly programmer/reverse engineer γαρ), αλλά λέω για πρώτη φορά στη ζωή μου να μην το παω μέχρι τέρμα γιατί δεν υπάρχει χρόνος πια

  11. #1151
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα, το genymotion με λεφτα? το εχω βαλει σε manjaro linux δεν εχω δει κατι τετοιο! παιζει κανονικα σαν emulator αλλα για αλλο λογο τον ηθελα δεν εχω δοκιμασει nova go.
    Αλλα ειναι καπως αργο.
    Μηπως το εκαναν μετα? το εχω αρκετο καιρο παιζει κανονικα. Επισης λεει personal use τωρα που το τσεκαρα, ενω τωρα στην σελιδα του δεν βλεπω να λεει πουθενα personal use.
    Eπισης οπως βλεπω το γιαουρτι χρησιμοποιει και παλια εκδοση οποτε μετα το αλλαξαν, υπηρχε ποιο παλια εκδοση για personal use :

    yaourt -Ss genymotion
    aur/genymotion 3.1.0-1 [installed: 3.0.4-1] (311) (1,95)
    Complete set of tools that provides a virtual environment for Android.

    https://www.genymotion.com/product-r...-note/desktop/

    Εμενα το anbox δεν το υποστηριζει η cpu μου ειναι παλιοτερη και λειπουν διαφορα χαρακτηριστικα δλδ.

    Ναι εχεις δικιο τελικα στο τελος δεν αξιζει.
    Παντως παιζει με μερικα android tv boxes οποτε οποιος το θελει παιρνει ενα και τελειωνει το θεμα, και εγω τυχαια ετσι βολευτηκα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 06-05-20 στις 17:02. Αιτία: genymotion android emulator

  12. #1152
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Μηνύματα
    1.243
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/8 Mbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, το genymotion με λεφτα? το εχω βαλει σε manjaro linux δεν εχω δει κατι τετοιο! παιζει κανονικα σαν emulator αλλα για αλλο λογο τον ηθελα δεν εχω δοκιμασει nova go.
    Αλλα ειναι καπως αργο.
    Μηπως το εκαναν μετα? το εχω αρκετο καιρο παιζει κανονικα. Επισης λεει personal use τωρα που το τσεκαρα, ενω τωρα στην σελιδα του δεν βλεπω να λεει πουθενα personal use.
    Eπισης οπως βλεπω το γιαουρτι χρησιμοποιει και παλια εκδοση οποτε μετα το αλλαξαν, υπηρχε ποιο παλια εκδοση για personal use :

    yaourt -Ss genymotion
    aur/genymotion 3.1.0-1 [installed: 3.0.4-1] (311) (1,95)
    Complete set of tools that provides a virtual environment for Android.

    https://www.genymotion.com/product-r...-note/desktop/

    Εμενα το anbox δεν το υποστηριζει η cpu μου ειναι παλιοτερη και λειπουν διαφορα χαρακτηριστικα δλδ.

    Ναι εχεις δικιο τελικα στο τελος δεν αξιζει.
    Παντως παιζει με μερικα android tv boxes οποτε οποιος το θελει παιρνει ενα και τελειωνει το θεμα, και εγω τυχαια ετσι βολευτηκα.
    Μπααα.... το όλο θέμα ήταν για το σπορ, ούτως ή άλλως παρ' ότι έχω nova δεν πολυβλέπω... ακόμα και τώρα με κορωναιό που δούλευα συνεχώς από το σπίτι, ζήτημα να είδα δυο ταινίες.
    Λοιπόν..... σουξέ!

    Εβαλα, όπως είπα ένα image από native android x86 tablet. Εγκατέστησα το νοβα και ενα τερμιναλ. Το talet δεν είναι rooted, με τα πολλά έπαιξε....

  13. #1153
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexopth69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπααα.... το όλο θέμα ήταν για το σπορ, ούτως ή άλλως παρ' ότι έχω nova δεν πολυβλέπω... ακόμα και τώρα με κορωναιό που δούλευα συνεχώς από το σπίτι, ζήτημα να είδα δυο ταινίες.
    Λοιπόν..... σουξέ!

    Εβαλα, όπως είπα ένα image από native android x86 tablet. Εγκατέστησα το νοβα και ενα τερμιναλ. Το talet δεν είναι rooted, με τα πολλά έπαιξε....
    Καλημέρα! ωραιο αυτό, υπαρχουν και x86 images για live dvd δεν εχω δοκιμασει, αλλα μαλλον θα θελει εγκατασταση.
    Εμενα παντως το tv box είναι rooted αλλα από το μενου εχει ανοιξε-κλεισε, με κλειστο στο μενου τοτε παιζει.

  14. #1154
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Καλα εκει στην νοβα το εχουν παρατησει το αθλημα; Ο ΟΤΕ εβγαλε εφαρμογη με 1080p ιντερνετικη με μια χαρα εικονα και εδω εχουμε μεινει με το novago των 576p; Ειπαμε αλλα αν πανε για κλεισιμο να το ξερουμε. Κανονικα πρεπει να κανουν καινοτομιες για να παρουν πελατες για να προσελκυσουν και επενδυτες. Οχι να εχουν παρατημενους τους πελατες τους...

  15. #1155
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, σωστός είναι απαράδεκτη αυτή η ανάλυση την σημερον ημέρα. Και δεν παίζει και πάνω από δίκτυα κινητής έναντι του ανταγωνισμού.

Σελ. 77 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 57677275767778 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας