Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 44
  1. #16
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpa2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίεργο μου φαίνεται ότι τον "ανακάλυψαν" τώρα...
    Rerun είναι η ανακοίνωση.

  2. #17
    Εγγραφή
    07-10-2003
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    4(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει δυστυχώς αρκετές παραλλαγές, το μόνο σταθερό που έχει είναι οτι κάθεται στον λογαριασμό χρήστη, οπότε αν έχεις άλλον χρήστη μπορείς να μπεις στον υπολογιστή.
    Το έχω πετύχει και σε έκδοση rootkit οπότε αφαιρείται πιο δύσκολα, αλλά μια φορά μόνο. Οι άλλες (καμιά 20αριά) ήταν όλες application που καθόταν στο φάκελο του χρήστη και έτρεχε από το start up του start menu.

  3. #18
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρακτικά όχι. Οι πληρωμές είναι ανώνυμες και στο ξέπλυμα χρησιμοποιούνται πολλές και διάφοροι μέθοδοι.
    Πως γίνεται αυτό? Πρακτικά, νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει. Αν θέλουν να τους βρουν τους βρίσκουν.
    Μην γελιέσαι από την διαφορετική αντιμετώπιση που έχει το μαύρο χρήμα. Εκεί δεν θέλουν να το "βρουν".

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο την αρχή της ανθρωπότητας, οι έξυπνοι εκμεταλευόντουσαν τους χαζούς!
    Αν είσαι τόσο γκαγκά και δεν καταλαβαίνεις ούτε καν την χάλια μετάφραση στα Ελληνικα, αλλά δεν μπορεις να κρίνεις ότι εκει μέσα αναγράφονται κακουργήματα, τα οποία δεν ξεπλένονται με 100ευρώ... τότε καλά να πάθεις!
    Προσωπικά δεν στενοχωριέμαι για τέτοιες περιπτώσεις. Καλά να πάθουν μπας και ξυπνήσουν λιγάκι.
    Δυστηχώς όμως, βλέπω ότι καταλήγουμε στην περίπτωση, να βάλουμε έναν αστυνομικό , πάνω απο τον κάθε βλάκα, για να τον προφυλάσει απο την βλακεία του!
    Οι νόμοι κατά βάση υπάρχουν για αυτούς που θεωρείς "βλάκες". Το ότι είσαι εξοικειωμένος με την τεχνολογία δεν σημαίνει ότι είναι και εκατομμύρια άλλοι που χρησιμοποιούν email. Σίγουρα, υπάρχουν εκατοντάδες άλλα πράγματα που δεν καταλαβαίνεις και θα χρειαστείς την βοήθεια της νομοθεσίας και ενίοτε της αστυνομίας. Η ουσιαστική δουλειά της αστυνομίας είναι να προστατεύει τον πολίτη. Μην μπερδεύεις το ότι τους χρησιμοποιούν για ότι άλλο θέλεις εκτός από αυτό (την προστασία του πολίτη).

    btw Θα μπορούσαν να βάλουν μια απλή ανακοίνωση τύπου "ΒΑΛΤΕ LINUX" και θα είχε λυθεί το πρόβλημα
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  4. #19
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Να πω κι εγω την εμπειρια μου μιας και με ενημερωσε μια φιλη οτι εχει "κολλήσει" το συγκεκριμενο ιο.Δε με αφηνε να κανω τιποτα στην υπολογιστη της.Μολις εμφανιζοταν η επιφανεια εργασιας,αμεσως μου πετουσε το γνωστο μηνυμα.Το μονο που μπορεσα να κανω,ηταν να βγαλω το σκληρο δισκο και με ενα ανταπτορα που ειχα,να τον μετατραψω σε εξωτερικο.Αμεσως μετα τον συνεδεσα με το λαπτοπ στο οποιο εχω ενα καλο antivirus και του εκανα πληρες scan.Τον βρηκε και τον διεγραψε.Μετα ανοιγε κανονικα ο υολογιστης,αλλά πετουσε στην αρχη 2 μηνυματα οτι λειπουν 2 αρχεια.Ισως να ειναι κομπογιαννητικος ο τροπος που δοκιμασα,αλλα εκ πρωτης φασης φαινεται να λειτουργει.

  5. #20
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.750
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stenikol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις, επειδή υπάρχει πάντα κάποιος που είναι πιο έξυπνος και από τους έξυπνους, γι' αυτό, δεν κατηγορούμε ποτέ το θύμα...
    Είναι μια οπτική και αυτή.
    Παρόλα αυτά, υπάρχουν κάποια πράγματα που είναι εξώφθαλμα! Δεν είναι δυνατόν να πληρώνεις 100ευρώ για να σβήσεις κακούργημα.
    Ειναι βασικά πράγματα, που πρέπει να τα γνωρίζει κάθε πολίτης.
    Οταν κάποιος , βάζει την παιδική πορνογραφία=100ευρω, τι τον εμποδίζει να το κάνει αύριο?
    Το μεγαλο ψάρι , τρώει το μικρό! Στην ανθρώπινη σημερινή κοινωνία, η γνώση, η ευστροφία, και η αντίληψη είναι δύναμη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι νόμοι κατά βάση υπάρχουν για αυτούς που θεωρείς "βλάκες". Το ότι είσαι εξοικειωμένος με την τεχνολογία δεν σημαίνει ότι είναι και εκατομμύρια άλλοι που χρησιμοποιούν email. Σίγουρα, υπάρχουν εκατοντάδες άλλα πράγματα που δεν καταλαβαίνεις και θα χρειαστείς την βοήθεια της νομοθεσίας και ενίοτε της αστυνομίας. Η ουσιαστική δουλειά της αστυνομίας είναι να προστατεύει τον πολίτη. Μην μπερδεύεις το ότι τους χρησιμοποιούν για ότι άλλο θέλεις εκτός από αυτό (την προστασία του πολίτη).

    btw Θα μπορούσαν να βάλουν μια απλή ανακοίνωση τύπου "ΒΑΛΤΕ LINUX" και θα είχε λυθεί το πρόβλημα
    Δεν είναι το θέμα μου η εξοικίωση με την τεχνολογία.
    Το θέμα μου είναι, ότι υπάρχει κόσμος που πιστεύει ότι με 100ευρώ σβήνεις ένα κακούργημα. Εκεί είναι το πρόβλημα μου!
    Θα το θεωρούσα πολύ πιο light να το πιστέψει κάποιος, αν έλεγε απλώς "κατεβάσατε παράνομα mp3 , και πρέπει να πληρώσετε 100ευρώ για πνευματικά δικαιώματα".

  6. #21
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως γίνεται αυτό? Πρακτικά, νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει. Αν θέλουν να τους βρουν τους βρίσκουν.
    Μην γελιέσαι από την διαφορετική αντιμετώπιση που έχει το μαύρο χρήμα. Εκεί δεν θέλουν να το "βρουν".
    Θεωρητικά δεν μπορεί να γίνει, πρακτικά μπορεί και γίνεται συνεχώς.

  7. #22
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως γίνεται αυτό? Πρακτικά, νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει. Αν θέλουν να τους βρουν τους βρίσκουν.
    Θα μου επιτρέψεις, για προφανείς και μη, λόγους, να μη μπω σε λεπτομέρειες, αλλά μια χαρά γίνεται.

  8. #23
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.975
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εμενα μου εφεραν 2 η 3 υπολογιστες με αυτον τον ιο τον αφαιρεσα με το τροπο που περιγραφεται εδω μεσα στο forum (safe mode-mpam antivirus etc) το ακο με τον ιο αυτο ειναι οτι δεν σε προστατευουν τα συβατικα και free antivirus γαι να μην τον κολλησεις εντωμεταξυ ενας φιλος πριν μου τον φερει ειχε παρει τηελφωνο και στην διωξη και του ειπαν να κανει format δηλαδη πνει κεφαλι κοψει κεφαλι

  9. #24
    Εγγραφή
    07-10-2003
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    4(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα μου εφεραν 2 η 3 υπολογιστες με αυτον τον ιο τον αφαιρεσα με το τροπο που περιγραφεται εδω μεσα στο forum (safe mode-mpam antivirus etc) το ακο με τον ιο αυτο ειναι οτι δεν σε προστατευουν τα συβατικα και free antivirus γαι να μην τον κολλησεις εντωμεταξυ ενας φιλος πριν μου τον φερει ειχε παρει τηελφωνο και στην διωξη και του ειπαν να κανει format δηλαδη πνει κεφαλι κοψει κεφαλι
    Καλά κάνανε, δίωξη εγκλήματος είναι όχι service Η/Υ. Του δώσανε μια σίγουρη λύση.

  10. #25
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Αργυρουπολη-Athens -Greece
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    214900/23907kbps
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Sercomm H300-s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nik0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά κάνανε, δίωξη εγκλήματος είναι όχι service Η/Υ. Του δώσανε μια σίγουρη λύση.
    Ευτυχώς που δεν του είπαν να πετάξει τον υπολογιστή στα σκουπίδια ...
    Προγραμματισμός Εγκεφάλων http://www.chiptronic.gr

  11. #26
    Εγγραφή
    14-12-2006
    Περιοχή
    ΠΡΩΗΝ Ελληνικη Μακεδονία
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.692
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15044/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 33(dB)
    Πολυ κοσμος την εχει πατησει. Ειδικα αν δεν το ξερεις τρως φρικη.

    Σε γνωστο μου που του ετυχε παντως τον καθαρισα με malwarebytes.

  12. #27
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα μου έχει τύχει άτομο που τα πλήρωσε τα λεφτά με paysafecard. Φυσικά ο υπολογιστής δεν ξεκλειδώθηκε και τα λεφτά εξαφανίστηκαν. Αφού τον μούτζωσα μερικές φορές, πλήρωσε έξτρα χρήματα και εμένα που του έβγαλα τον ιό.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  13. #28
    Εγγραφή
    07-10-2003
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    4(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου έχει τύχει άτομο που τα πλήρωσε τα λεφτά με paysafecard. Φυσικά ο υπολογιστής δεν ξεκλειδώθηκε και τα λεφτά εξαφανίστηκαν. Αφού τον μούτζωσα μερικές φορές, πλήρωσε έξτρα χρήματα και εμένα που του έβγαλα τον ιό.
    Τι μου λες τώρα, εγώ είχα πελάτη που πέταξε το σκληρό δίσκο και ήρθε δύο μήνες μετά να τον αντικαταστήσει γιατί περίμενε να δει μην τον πιάσουν...

  14. #29
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.526
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ευτυχώς που επανακυκλοφόρησε να βγάλουμε και εμείς κάνα χαρτζιλίκι για την αφαίρεσή του!

  15. #30
    Εγγραφή
    09-08-2012
    Μηνύματα
    225
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΒΑΣ
    ειναι πασηφανες οτι ειναι μουφα
    βρωμαει απο την κορυφη ως τα νυχια...

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 980
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-17, 10:54
  2. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-12, 01:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας