Σελ. 2 από 30 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 442
  1. #16
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    155
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12200/1003
    ISP
    OTE
    Router
    Dlink 2741b
    Αυτη τη στιγμη πληρωνω 107 ευρω το διμηνο,για adsl στα 24,απεριοριστα σταθερα και 60 λεπτα προς κινητα το μηνα(Η γραμμη μου ειναι ISDN)Μεσα σε αυτη τη τιμη ειναι και μια φραγη εξερχομενω κλησεων που στοιχιζεi 7,5 ευρω το διμηνο(αλλοι παροχοι την εχουν δωρεαν)Τους εστειλα e-mail για να μου κανουν καποια καλυτερη τιμη σε σχεση με αυτες που αναφεροντε στον τιμοκαταλογο τους οπως αλλωστε καναν και σε αλλους εδω μεσα αλλα μου ειπαν οτι αυτο δεν γινεται και ισχυει οτι αναγραφεται στον επισημο τιμοκαταλογο τους.Το 2011 που ειχα ConnX TV η τιμη ηταν 12,9(full pack και tv club δωρεαν) ευρω το μηνα μαζι με ΦΠΑ.Μετα το διεκοψα γιατι η τιμη εκτοξευθηκε στα υψη.Το ιδιο πακετο αυτη τη στιγμη εχει 27 ευρω περιπου αυξηση πανω απο 100% σε περιοδο οικονομικης κρισης.Εγιναν καποιες βελτιωσεις αλλα οχι και να διπλασιαστει η τιμη.Κανω ερευνα για αλλους παροχους αφου δεν μου κανουν καμια καλυτερη προσφορα παρολο που ειμαι χρονια πελατης τους .

  2. #17
    Εγγραφή
    19-01-2010
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Path Level
    Fastpath
    Θα σου κάνουν προσφορά μόνο εαν κάνεις αίτηση σε άλλο πάροχο.Εμενα που έκανα αίτηση αρχές Σεπτεμβρίου φέτος στην Forthnet απο τον ΟΤΕ,μου δώσαν το OTE TV για το υπόλοιπο διάστημα του συμβολαίου (Μαίος 2014) με 10,95€ το μήνα και δώρο 5 euro το μήνα σε cosmote,και τιμή στο adsl όσο και η Forthnet δηλαδή 24,90€ μαζί με κινητά 300 λεπτά το μήνα.Με κάλεσαν απο το 13888 στο κινητό μου και προσπαθούσε ενας τύπος να με πείσει επι 7 λεπτά.

    Εαν πας να τους φύγεις τότε κάνουν προσφορές,τότε αλλάζουν όλα.Είναι σαν τις γυναίκες τελικά.Μόλις καταλάβουνε οτι τις χωρίζεις τρέχουν και δεν σε αφήνουν σε ησυχία

  3. #18
    Εγγραφή
    30-06-2013
    Περιοχή
    Κηπούπολη
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11044/1080
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΟΤΕ-Speedport Entry 2
    SNR / Attn
    11.9(dB) / 32(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλά αυτό δεν ισχύει πάντα,δεν κάνουν σε όλους τις ίδιες προσφορές..ας πούμε εμένα δεν μου έκαναν καλή προσφορά τουλάχιστον στα δικά μου μάτια οπότε και έφυγα..δεν είχα κανένα πρόβλημα με την γραμμή οι λόγοι ήτανε οικονομικοί,wind με 17 ευρώ τον μήνα με απεριόριστα σταθερά με τον ΟΤΕ να μου προτείνει 24αρα γραμμή 240 λεπτά ομιλίας στα 27 ευρώ τον μήνα και μετά στα 32...α και μου έδωσε η κοπελιά και μια δωροεπιταγή του Γερμανού..είναι θέμα τύχης!

  4. #19
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    155
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12200/1003
    ISP
    OTE
    Router
    Dlink 2741b
    Οσοι εχουν Isdn γραμμη οπως εγω στα νεα double play πακετα που εχει βγαλει ο Οτε η μειωση ειναι σχεδον ανυπαρκτη.Επισης το να χρεωνουν τη φραγη εξερχομενων κλησεων 7,5 ευρω το διμηνο το θεωρω απαραδεκτο.
    Στην pstn γραμμη την εχουν δωρεαν.

  5. #20
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Ούτε εμένα μου έκαναν κάποια προσφορά στην αίτηση φορητότητας που έκανα πριν λίγες μέρες κι ας έχω otetv.

  6. #21
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από none1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσοι εχουν Isdn γραμμη οπως εγω στα νεα double play πακετα που εχει βγαλει ο Οτε η μειωση ειναι σχεδον ανυπαρκτη.Επισης το να χρεωνουν τη φραγη εξερχομενων κλησεων 7,5 ευρω το διμηνο το θεωρω απαραδεκτο.
    Στην pstn γραμμη την εχουν δωρεαν.
    Kαι στην pstn γραμμή χρεώνεται η φραγή.

  7. #22
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    155
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12200/1003
    ISP
    OTE
    Router
    Dlink 2741b
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι στην pstn γραμμή χρεώνεται η φραγή.
    Ποσο χρεωνει την φραγη στην pstn γραμμη?
    Εδω παντως http://www.eett.gr/opencms/opencms/E...ion/fragi.html για την δευτερη κατηγορια φραγης που παρεχεται δωρεαν αναφερει οτι ισχυει μονο για pstn.

  8. #23
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Aυτή είναι η "επιλεκτική φραγή κλήσεων" και είναι διαφορετική υπηρεσία από την "φραγή κλήσεων". Η επιλεκτική φραγή είναι δωρεάν. Η φραγή κλήσεων όμως (για την οποία αναφερόσουν στο προηγούμενο σου post) είναι χρεώσιμη και σε pstn και σε isdn.
    (το ίδιο χρεώνεται και σε pstn και σε isdn, 3,8€)

  9. #24
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    552
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    mi router 3
    Path Level
    Interleaved
    Προσφάτως, μετά από αίτηση για φορητότητα σε wind, κέρδισα 10 ευρώ έκπτωση στο κινητό cosmote για 1 χρόνο. Έτσι ακύρωσα τη φορητότητα και παρέμεινα με νέο 12άμηνο DP24 απεριόριστα σταθερά με τιμή τιμοκαταλόγου. Οπότε μου βγαίνει ((32,9*6+36,90*6)-120)/12=24 ευρώ ο μήνας σε σχέση με το αν πήγαινα wind που θα ήθελα 19,90*12+36,17(φορητότητα)/12= 23 ευρώ/μήνα. Πιστεύω ότι 1 ευρώ ο μήνας αξίζει να μείνω στον ΟΤΕ. Σε συνδυασμό και με την ΟΤΕ Cosmote mastercard και την επιπλέον έκπτωση στους λογαριασμούς 3% από το σύνολο των αγορών, νομίζω είμαι καλά.

    PS Ξέχασα να υπολογίσω και την αναγνώριση αλλά και πάλι μικρή η διαφορά.

    Να σημειώσω ότι στο κινητό ήδη έχω πάρει 18μηνο το απεριόριστα 65 στα 23 ευρώ (κομπλέ) με οικογενειακό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgl : 12-09-13 στις 15:43.

  10. #25
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Η τρέχουσα προσφορά αφορά πελάτες που επιστρέφουν στον ΟΤΕ από άλλους παρόχους και δίνει το full pack του ΟΤΕ TV δωρεάν για 6 μήνες.

  11. #26
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    155
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12200/1003
    ISP
    OTE
    Router
    Dlink 2741b
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Catchphrase Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τρέχουσα προσφορά αφορά πελάτες που επιστρέφουν στον ΟΤΕ από άλλους παρόχους και δίνει το full pack του ΟΤΕ TV δωρεάν για 6 μήνες.
    Αυτο αναφερεται στη σελιδα του Οτε?Στους περισσοτερους απο εδω που εδωσε ο ΟΤΕ καποια προσφορα με δωρεαν ΟΤΕ ΤV η ΟΤΕ ΤV σε πολυ χαμηλη τιμη δεν ειχαν καν παει σε αλλο παροχο.Απλως ειχαν κανει αιτηση για μεταβαση σε αλλο παροχο και ο ΟΤΕ τους εκανε καποια προσφορα για να τους κρατησει.Το θεμα ειναι οτι στον καθενα εχει κανει και διαφορετικη προσφορα.Ποια ειναι λοιπον τα κριτηρια με τα οποια ο Οτε σε καθε πελατη κανει καποια προσφορα πολυ χαμηλοτερη απο τις επισημες που εχει στον τιμοκαταλογο του?Ειναι στη δικαιοδοσια του καθε υπαλληλου να κανει οτι προσφορα αυτος θελει?Αυτες οι προσφορες αναφερονται καπου και το σημαντικοτερο εχουν την εγκριση της ΕΕΤΤ?
    Γιατι για παραδειγμα να πληρωνει καποιος 'ΟΤΕ Double Play 24 Απεριόριστα Plus με ΟΤΕ TV Μέσω Δορυφόρου Full Pack' 58.8 ευρω το μηνα,καποιος αλλος να το εχει στη μιση τιμη και αλλος δωρεαν(το οτε τv)?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος none1 : 12-09-13 στις 21:19.

  12. #27
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από none1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο αναφερεται στη σελιδα του Οτε?Στους περισσοτερους απο εδω που εδωσε ο ΟΤΕ καποια προσφορα με δωρεαν ΟΤΕ ΤV η ΟΤΕ ΤV σε πολυ χαμηλη τιμη δεν ειχαν καν παει σε αλλο παροχο.Απλως ειχαν κανει αιτηση για μεταβαση σε αλλο παροχο και ο ΟΤΕ τους εκανε καποια προσφορα για να τους κρατησει.Το θεμα ειναι οτι στον καθενα εχει κανει και διαφορετικη προσφορα.Ποια ειναι λοιπον τα κριτηρια με τα οποια ο Οτε σε καθε πελατη κανει καποια προσφορα πολυ χαμηλοτερη απο τις επισημες που εχει στον τιμοκαταλογο του?Ειναι στη δικαιοδοσια του καθε υπαλληλου να κανει οτι προσφορα αυτος θελει?Αυτες οι προσφορες αναφερονται καπου και το σημαντικοτερο εχουν την εγκριση της ΕΕΤΤ?
    Γιατι για παραδειγμα να πληρωνει καποιος 'ΟΤΕ Double Play 24 Απεριόριστα Plus με ΟΤΕ TV Μέσω Δορυφόρου Full Pack' 58.8 ευρω το μηνα,καποιος αλλος να το εχει στη μιση τιμη και αλλος δωρεαν(το οτε τv)?
    Δεν χρειάζεται να έχουν την έγκριση της ΕΕΤΤ ακριβώς γιατί δεν αναφέρονται κάπου, συνήθως οι winback έχουν δυνατότητες να κάνουν καλές προσφορές, σε όλους τους παρόχους

  13. #28
    Εγγραφή
    30-06-2013
    Περιοχή
    Κηπούπολη
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11044/1080
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΟΤΕ-Speedport Entry 2
    SNR / Attn
    11.9(dB) / 32(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από none1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο αναφερεται στη σελιδα του Οτε?Στους περισσοτερους απο εδω που εδωσε ο ΟΤΕ καποια προσφορα με δωρεαν ΟΤΕ ΤV η ΟΤΕ ΤV σε πολυ χαμηλη τιμη δεν ειχαν καν παει σε αλλο παροχο.Απλως ειχαν κανει αιτηση για μεταβαση σε αλλο παροχο και ο ΟΤΕ τους εκανε καποια προσφορα για να τους κρατησει.Το θεμα ειναι οτι στον καθενα εχει κανει και διαφορετικη προσφορα.Ποια ειναι λοιπον τα κριτηρια με τα οποια ο Οτε σε καθε πελατη κανει καποια προσφορα πολυ χαμηλοτερη απο τις επισημες που εχει στον τιμοκαταλογο του?Ειναι στη δικαιοδοσια του καθε υπαλληλου να κανει οτι προσφορα αυτος θελει?Αυτες οι προσφορες αναφερονται καπου και το σημαντικοτερο εχουν την εγκριση της ΕΕΤΤ?
    Γιατι για παραδειγμα να πληρωνει καποιος 'ΟΤΕ Double Play 24 Απεριόριστα Plus με ΟΤΕ TV Μέσω Δορυφόρου Full Pack' 58.8 ευρω το μηνα,καποιος αλλος να το εχει στη μιση τιμη και αλλος δωρεαν(το οτε τv)?
    Eίναι προσφορές off the record,δεν αναφέρονται πουθενά και ούτε έχουνε έγκριση..

  14. #29
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από none1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο αναφερεται στη σελιδα του Οτε?Στους περισσοτερους απο εδω που εδωσε ο ΟΤΕ καποια προσφορα με δωρεαν ΟΤΕ ΤV η ΟΤΕ ΤV σε πολυ χαμηλη τιμη δεν ειχαν καν παει σε αλλο παροχο.Απλως ειχαν κανει αιτηση για μεταβαση σε αλλο παροχο και ο ΟΤΕ τους εκανε καποια προσφορα για να τους κρατησει.Το θεμα ειναι οτι στον καθενα εχει κανει και διαφορετικη προσφορα.Ποια ειναι λοιπον τα κριτηρια με τα οποια ο Οτε σε καθε πελατη κανει καποια προσφορα πολυ χαμηλοτερη απο τις επισημες που εχει στον τιμοκαταλογο του?Ειναι στη δικαιοδοσια του καθε υπαλληλου να κανει οτι προσφορα αυτος θελει?Αυτες οι προσφορες αναφερονται καπου και το σημαντικοτερο εχουν την εγκριση της ΕΕΤΤ?
    Γιατι για παραδειγμα να πληρωνει καποιος 'ΟΤΕ Double Play 24 Απεριόριστα Plus με ΟΤΕ TV Μέσω Δορυφόρου Full Pack' 58.8 ευρω το μηνα,καποιος αλλος να το εχει στη μιση τιμη και αλλος δωρεαν(το οτε τv)?
    Όπως είπα και παραπάνω η προσφορά αφορά πελάτες που ήταν σε άλλους παρόχους για τηλέφωνο και internet και επιστρέφουν στον ΟΤΕ. Επιπλέον, σου δίνει τη δυνατότητα, αντί να έχεις 6 μήνες δωρεάν και άλλους 6 21,90, να πληρώνεις 11 ευρώ κάθε μήνα. Πάντα μιλάμε για το full pack

  15. #30
    Εγγραφή
    19-01-2010
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Path Level
    Fastpath
    Η προσφορά ισχύει για τους πελάτες ΟΤΕ που έχουν κάνει αίτηση για μετάβαση σε άλλο πάροχο.

Σελ. 2 από 30 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 950
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 23:55
  2. Μηνύματα: 79
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-13, 17:47
  3. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-13, 22:38
  4. Η αποψή σας για αυτή την προσφορά ;
    Από Zounds στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-12, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας