Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Cosmote
    Δελτίο Τύπου:
    Φθηνότερη ομιλία έως 46% αλλά και ξέγνοιαστο σερφάρισμα στο Internet με νέες ακόμα χαμηλότερες χρεώσεις, απολαμβάνουν από την 1η Ιουλίου 2013 όλοι οι συνδρομητές της COSMOTE, που ταξιδεύουν στο εξωτερικό και κάνουν χρήση των υπηρεσιών COSMOTE Traveller και Travel & Surf.

    Με εκπτώσεις1 έως και 46% στο πάγιο τέλος για εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις φωνής θα επωφεληθούν φέτος το καλοκαίρι οι συνδρομητές της COSMOTE, ιδιώτες και επαγγελματίες, που θα βρεθούν στο εξωτερικό από την 1η Ιουλίου έως και τις 30 Σεπτεμβρίου 2013, με τη νέα προσφορά της υπηρεσίας COSMOTE Traveller. Έτσι θα μπορούν να μιλούν με ακόμα μεγαλύτερη άνεση χρησιμοποιώντας τον δωρεάν χρόνο ομιλίας του προγράμματός τους και στο εξωτερικό.

    Επιπλέον, με τις νέες μειωμένες χρεώσεις της υπηρεσίας Travel & Surf από την COSMOTE, οι συνδρομητές της που ταξιδεύουν στην Ευρώπη2 μπορούν, να σερφάρουν στο internet, να στείλουν email, να μάθουν τα νέα των φίλων τους στο Facebook και να αναζητήσουν πληροφορίες και οδηγίες, χωρίς άγχος, μόνο από 2€.

    Επιλέγοντας απλά το πάσο πρόσβασης που χρειάζονται ανάλογα με τις ανάγκες τους και έχοντας πλέον στη διάθεσή τους ακόμα περισσότερα δεδομένα (ΜΒ), πλοηγούνται στο Internet με απόλυτο έλεγχο κόστους και πολύ χαμηλές χρεώσεις.

    1.Έκπτωση έως 46% για χώρες που ανήκουν στην COSMOTE Traveller Ζώνη 1, έως 33% για χώρες που ανήκουν στην COSMOTE Traveller Ζώνη 2 και έκπτωση έως 42% για χώρες που ανήκουν στην COSMOTE Traveller Ζώνη 3. Περισσότερες πληροφορίες στο www.cosmote.gr .
    2.Ισχύει για όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση και τις χώρες: Γιβραλτάρ, Γουαδελούπη, Ισλανδία, Λιχτενστάιν, Μαρτινίκη, Νήσος Ρεγιουνιον, Νορβηγία.


    ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ

    Διαθέσιμα πάσα πρόσβασης για την υπηρεσία COSMOTE Traveller:
    Πάσο Πρόσβασης Πάσο Πρόσβασης/ Χρέωση Δωρεάν Όγκος Δεδομένων Διάρκεια
    Small 2€ 10ΜΒ 24 ώρες από την ενεργοποίηση
    Medium 5 Απεριόριστος*
    Large 15€ Απεριόριστος* 72 ώρες από την ενεργοποίηση

    Η ογκοχρέωση γίνεται ανά ΚΒ, με ελάχιστη χρέωση τα 10Kb ανά σύνδεση (1ΜΒ=1024Kb).

    *Με σκοπό την απρόσκοπτη παροχή των υπηρεσιών δεδομένων, στα πάσα πρόσβασης των 7€ και των 15€, ισχύει πολιτική ορθής χρήσης με όριο τα 50ΜΒ και 150ΜB αντίστοιχα. Αν ο συνδρομητής υπερβεί το όριο αυτό, η COSMOTE δύναται να περιορίσει την ταχύτητα παροχής των υπηρεσιών της για λόγους διασφάλισης της ποιότητας του δικτύου της.

    Ο συνδρομητής έχει τη δυνατότητα να συνεχίσει τη χρήση, χωρίς επιπλέον χρέωση, με μειωμένη ταχύτητα μέχρι το πέρας των 24 και 72 ωρών αντίστοιχα ή να επιλέξει ένα νέο πάσο για να ανακτήσει την αρχική ταχύτητα.

    Πηγή : Δ.Τ. Cosmote

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Σε σύγκριση με αυτό τα 1500 είναι απεριόριστα!!
    Λέω να αρχίσω να πληρώνω και εγώ λογαριασμούς με απεριόριστα ευρώ, θα έχει και σασπενς

  3. #3
    Εγγραφή
    04-02-2006
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    σοβαρα τωρα, σοβαρα? τα 10mb τα βαφτισανε απεριόριστα?

    edit: sorry 50!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Werdum : 03-07-13 στις 22:49.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Werdum Εμφάνιση μηνυμάτων
    σοβαρα τωρα, σοβαρα? τα 10mb τα βαφτισανε απεριόριστα?
    Οχι ρε συ που το είδες αυτό, ολόκληρα 50 δίνουν

  5. #5
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.265
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Τα δελτία τύπου δεν τα ελέγχει κανείς εκει πέρα?
    Δεν σκέφτηκε κανείς ότι αν βαφτίσουν τα 50ΜΒ "απεριόριστα" τότε θα γελάνε και οι πέτρες?
    Συμφέρει το 3ο προγραμμα που είναι περισσότερο απεριόριστα από το δεύτερο απεριόριστα
    Τελικά είναι για τις πέτρες...
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  6. #6
    Εγγραφή
    04-02-2006
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    cosmote ακους? ερχετε το free roaming... θα σου πω εγω

  7. #7
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    522
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Μα απεριόριστα είναι τα mb. Δεν σας είπε κανείς να σταματήσετε τη χρήση στα 50. Απλά μετά απολαμβάνετε προνομιακές χρεώσεις και ταχύτητες. Ούτε το internet δε σας κόβουν. Πόσο χαμηλά πέσαμε...

  8. #8
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11264
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    12(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί λέει "Δωρεάν" όγκος δεδομένων. Αφού υπάρχει χρέωση!

    Είναι σαν να πηγαίνεις στον ψιλικατζή να του δίνεις ενάμιση ευρώ και να σου λέει "ορίστε δωρεάν ένα γάλα"...
    There are 10 kinds of people. Those who understand binary and those who don't.

  9. #9
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vigor83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί λέει "Δωρεάν" όγκος δεδομένων. Αφού υπάρχει χρέωση!
    Είναι σαν να πηγαίνεις στον ψιλικατζή να του δίνεις ενάμιση ευρώ και να σου λέει "ορίστε δωρεάν ένα γάλα"...
    Είναι ψυχολογικό το θέμα, καθώς ως "δωρεάν" αποτυπώνεται στο μυαλό του μέσου χρήστη. Δε σου έχει τύχει να σου πουν "κάτσε θα σε πάρω εγώ, έχω δωρεάν λεπτά";

    Απλώς μειώνουν την ταχύτητα μετά τα 50ΜΒ, λογικά σε επίπεδα GPRS. "Εμείς πάντως απεριόριστα προσφέρουμε" θα σου πεί η Cosmote (το αν ο χρήστης θα μπορέσει να κατεβάσει τα "απεριόριστα" ΜΒ με ταχύτητες GPRS είναι άλλη ιστορία ).

  10. #10
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    492
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    FritzBox 7590
    SNR / Attn
    27(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vigor83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί λέει "Δωρεάν" όγκος δεδομένων. Αφού υπάρχει χρέωση!

    Είναι σαν να πηγαίνεις στον ψιλικατζή να του δίνεις ενάμιση ευρώ και να σου λέει "ορίστε δωρεάν ένα γάλα"...
    και οι άτοκες δόσεις του κοτσοβολου, το ίδιο είναι

  11. #11
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    *Με σκοπό την απρόσκοπτη παροχή των υπηρεσιών δεδομένων, στα πάσα πρόσβασης των 7€ και των 15€, ισχύει πολιτική ορθής χρήσης με όριο τα 50ΜΒ και 150ΜB αντίστοιχα. Αν ο συνδρομητής υπερβεί το όριο αυτό, η COSMOTE δύναται να περιορίσει την ταχύτητα παροχής των υπηρεσιών της για λόγους διασφάλισης της ποιότητας του δικτύου της.

    Ο συνδρομητής έχει τη δυνατότητα να συνεχίσει τη χρήση, χωρίς επιπλέον χρέωση, με μειωμένη ταχύτητα μέχρι το πέρας των 24 και 72 ωρών αντίστοιχα ή να επιλέξει ένα νέο πάσο για να ανακτήσει την αρχική ταχύτητα.
    Για να καταλάβω, θα είμαι π.χ. στην Αγγλία, θα έχω συνδεθεί σε κεραία της Vodafone, θα κάνω όση χρήση Internet έκανα και στην Ελλάδα και παρόλα αυτά αν ξεπεράσω τα 50MB θα αποτελώ πρόβλημα για την ποιότητα δικτύου της Cosmote;

    EDIT: Βασικά κοιτούσα τα MB όντας συνηθισμένος να αξιολογώ την ποσότητα με βάση τη μηνιαία πρόσβαση, ενώ αυτές οι τιμές αφορούν πρόσβαση για 3 ημέρες, οπότε τα όρια δεν είναι και τόσο παράλογα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας : 04-07-13 στις 11:08.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  12. #12
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νομίζω ότι το πάσο των 5(7) ευρώ και των 15 είναι καλούτσικα. Μετά απλά πας και παίρνεις μια τοπική SIM αν καθήσεις παραπάνω καιρό. Αλλά μάλλον το μέλλον στις τηλεπικοινωνίες στην Ελλάδα είναι συμβόλαιο στο εξωτερικό με πιστωτική και καρτοκινητό σε dual SIM.
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 144
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-13, 22:51
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-13, 09:18
  3. νέες τιμές
    Από backos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-13, 12:55
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-12, 20:04
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-12, 09:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας