καλησπερα απο εμενα λοιπον μενω στα ιωαννινα και συγκεκριμενα ,αμπελοκηπους λιγο πιο πανω απο την πυροσβεστικη για οσοθς γνωριζουν ,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και αν μπορουσατε να μου απαντησεται. στην αρχη ημουν στην τελλας μιλαω τωρα για κανα 2 χρονια πριν απο εκει εφυγα γτ δεν ημουν ευχαριστιμενος με το ιντερνετ ειχα θορυβο γραμμης στα 6db και ειχα και αποσυνδεσεις.. ειμαι στην hol αυτη την στιγμη και με θορυβο γραμμης 9db κλειδωνω με το ρουτερ μου εδω
Downstream Upstream

SNR Margin

:
8.7 10.5 db

Line Attenuation

:
45.0 23.4 db

Data Rate

:
6359 876 kbps

Max Rate

:
7460 1016 kbps

οπως βλεπεται το μαχ rate μου ειναι στα 7460 το οποιο πριν κανα μηνα το ειχα πετηχει μεχρι και τα 10000 κατι με το data ρατε μου οχι τοσο ψηλα φυσικα αλλα να κλειδωσω στα 9000 εναντυ 6359 που ειμαι τωρα δεν ξερω τι ακριβως εγινε και εχει πεσει τοσο αισθητα γενικοτερα επαιζα στα 8300 κbps με μαχ 9300 οπως βλεπεται το μαχ μου με την hol ειναι πολυ παραπανω απο απο το data rate σε καθε περιπτωση και δεν ξερω αν προκειται για καποια ανωμαλια :-P στη γραμμη μ!.... σημερα με πηραν απο τον οτε τηλεφωνο και μου προτιναν αλλαγη βασικα ηθελα να παω στην forthnet με θορυβο γραμμης sta 6db που σιγουρα θα μ δινει κατι παραπανω και υποθετω πως αφου εχω κλειδωσει με την hol στα 9000 και με θορυβο 9db λογικα με 6 που δινει η forthnet θα ειμαι εκει κ λιγο παραπανω ..... η ερωτηση μου λοιπον ειναι η εξης τι ταχυτητα θα εχω στον οτε ?στο περιπου? και αν εχει καποιος αλλος οτε στην ιδια περιοχη στα 24 ασ με ενημερωσει ... δινει στα 9 τον θορυβο γραμμης ? η μπορει να δωσει και παρακατω αν μιλισω με τεχνικο .. ουσιαστικα δεν περιμενω μεγαλες διαφορες στην ταχυτητα μου ,,απλα το μεγιστο θυμαμαι που ειχα κλειδωσει και δεν το ξανα ειδα σε καμια εταιρια ηταν αν δεν κανω λαθως στα 9500 με 9600 (τελλας)αλλα δεν γνωριζω το ποσο ειχε θορυβο ,ευχαριστω.. θα ηθελα την αποψη σας!