Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 37
  1. #1
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.668
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χαιρετώ τα παιδιά του φόρουμ,

    δεν μπορούσα να αποφασίσω αν θα έπρεπε να βάλω το θέμα μου στην κατηγορία "Ίντερνετ", ή στο "Εκτός Θέματος", ή κάπου αλλού. Μιας και δεν έχει να κάνει με το ίντερνετ αυτό καθεαυτό, σκέφτηκα ότι ίσως καλύτερα είναι να το βάλω εδώ.

    Εγώ λοιπόν, εδώ και 2-3 χρόνια συντηρώ ένα μπλογκ (όποιος θέλει να το δει το έχω στο προφίλ μου εδώ στο adslgr.com), το οποίο το ξεκίνησα εντελώς στην πλάκα αλλά τελικά πήγε απρόοπτα καλά με αποτέλεσμα πλέον να έχω κάποιες χιλιάδες views κάθε μέρα. Σήμερα λοιπόν το συζητούσα με έναν φίλο μου ο οποίος που πρότεινε να χρησιμοποιήσω Adwords για να έχω κάποια κέρδη. Το θέμα είναι το εξής όμως, πόσο νόμιμο είναι αυτό από την δική μου πλευρά; Από μια γρήγορη ματιά που έριξα στις πληροφορίες για το Adwords, είδα ότι κατά την εγγραφή θα πρέπει να δηλώσω μια έγκυρη διεύθυνση και έναν λογαριασμό τράπεζας για να μου καταθέτουν τα κέρδη. Εγώ αυτά τα κέρδη πρέπει να τα δηλώνω στην εφορία; Αποδείξεις πρέπει να κόβω; (ξέρω ότι ακούγεται κουλό, αλλά θέλω να είμαι σίγουρος). Να σημειώσω ότι αυτό τον καιρό είμαι άνεργος και δεν έχω άλλη πηγή εσόδων, και δεν δήλωσα τίποτα στην φορολογική δήλωση φέτος (έκανα ή θα κάνω κανονικά, συνεννοήθηκε ο πατέρας μου με τον λογιστή, δεν ξέρω αν την έχει κάνει ακόμη, περιμένω ενημέρωση).

    υπάρχει κάποιος, λογιστής κατά προτίμηση, που να γνωρίζει κάτι; Όχι τίποτα άλλο, έχασα χιλιάδες ώρες ύπνου για να φτάσω το μπλογκ μου στο σημείο που είναι σήμερα, πολλές φορές καθόμουν κυριολεκτικά μέχρι τα ξημερώματα και έγραφα άρθρα, και δεν θα ήθελα να κάνω καμιά γκάφα και χάσω τους επισκέπτες μου και το μπλογκ. Φυσικά θα μου πείτε, εμένα θα κυνηγήσουν; Αλλά δεν ξέρεις καμιά φορά.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μάλλον εννοείς Adsense και όχι adwords, καθώς το πρώτο είναι οι διαφημίσεις που βάζεις στην σελίδα σου και παίρνεις λεφτά, ενώ το δεύτερο είναι τρόπος να φέρεις κόσμο στην σελίδα σου πληρώνοντας στην Google λεφτά.

    Όπως και να έχει, εγώ αυτό που θα έκανα πλέον, εφόσον είχα έναν τέτοιο ιστότοπο θα ήταν να συστήσω νόμιμα και μέσω Internet μία Εταιρεία παροχής υπηρεσιών με έδρα τις Η.Π.Α., με κόστος απο όσο θυμάμαι 300-500 δολλάρια, και να δηλώνω εκεί τα έσοδα τα οποία στην συνέχεια είναι 100% αφορόλογητα βάση νόμου.

    Μπορεί να ακούγεται πολύπλοκο ή ημι-παράνομο αλλά ούτε το ένα είναι ούτε το άλλο. Επειδή γνωρίζω τι θα πει να φτύνεις αίμα για μία σελίδα ώστε να την κάνεις να αποδίδει λεφτά και με λογαριασμούς να τρέχουν και τα έξοδα να είναι πάντα στον Θεό, εφόσον έχεις την δυνατότητα να το ψάξεις, κάν'το και κάντο σωστά ώστε να μη μπορεί να συμβεί στραβή με τίποτα. Πόσο μάλλον όταν δεν εμπορεύεσαι κάτι ώστε να είσαι υποχρεωμένος να κόβεις αποδείξεις και να έχεις το άχρηστο ΟΑΕΕ κάθε δίμηνο να σε γδύνει και το ΦΠΑ και όλα αυτά τα ωραία και χρήσιμα που πάνε πάντα εκει που πρέπει και όχι σε μαύρες τρύπες.

    Θα έχεις μία αμερικάνικου τύπου Ε.Π.Ε. και απο εκεί και πέρα θα εισπράττεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainstorm389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον εννοείς Adsense και όχι adwords, καθώς το πρώτο είναι οι διαφημίσεις που βάζεις στην σελίδα σου και παίρνεις λεφτά, ενώ το δεύτερο είναι τρόπος να φέρεις κόσμο στην σελίδα σου πληρώνοντας στην Google λεφτά.

    Όπως και να έχει, εγώ αυτό που θα έκανα πλέον, εφόσον είχα έναν τέτοιο ιστότοπο θα ήταν να συστήσω νόμιμα και μέσω Internet μία Εταιρεία παροχής υπηρεσιών με έδρα τις Η.Π.Α., με κόστος απο όσο θυμάμαι 300-500 δολλάρια, και να δηλώνω εκεί τα έσοδα τα οποία στην συνέχεια είναι 100% αφορόλογητα βάση νόμου.
    Αν βγαζεις πανω απο ενα ποσο (νομιζω 600$?) το IRS σου ταχυδρομει το αμερικανικο tax form για να φορολογηθεις ως προς τα Αμερικανικα σου εσοδα, προς το IRS.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν βγαζεις πανω απο ενα ποσο (νομιζω 600$?) το IRS σου ταχυδρομει το αμερικανικο tax form για να φορολογηθεις ως προς τα Αμερικανικα σου εσοδα, προς το IRS.
    Απο όσο γνωρίζω όχι. Ως αλλοδαπός έχοντας επιχείριση στις Η.Π.Α. ( παροχής υπηρεσιών τέτοιου τύπου ) και έχοντας έσοδα απο υπηρεσίες που πούλησες σε αλλοδαπούς και όχι σε Αμερικάνους, δεν φορολογείσαι.

    Έτσι λειτουργεί την επιχείριση του ένας φίλος και συνεργάτης όπου την άλλαξε απο Ε.Π.Ε. ( ελληνική ) σε αυτήν που περιγράφω και δεν φορολογείται τίποτα. Μπορώ να τον ρωτήσω λεπτομερώς τι ισχύει και να επανέλθω αλλά θυμάμαι χαρακτηριστικά την κουβέντα καθώς και πρόσφατη ήταν και ήμουν στην διαδικασία να το ξεκινήσω και εγώ αλλά λόγω άλλων θεμάτων αναγκάστηκα να συνεχίσω με Ελληνικό Α.Φ.Μ.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainstorm389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο όσο γνωρίζω όχι. Ως αλλοδαπός έχοντας επιχείριση στις Η.Π.Α. ( παροχής υπηρεσιών τέτοιου τύπου ) και έχοντας έσοδα απο υπηρεσίες που πούλησες σε αλλοδαπούς και όχι σε Αμερικάνους, δεν φορολογείσαι.
    Υπαρχουν 2 πραγματα. Η φορολογηση της επιχειρησης ως νομικο προσωπο, και η φορολογηση η δικη σου ως φυσικο προσωπο. Εγω αναφερομαι στη δευτερη περιπτωση. Θεωρω λογικο οτι καποιος πρεπει να φορολογειται, δε γινεται διαφορετικα. Τελειως αφορολογητο δε μπορει να υπαρχει. Γενικα η Αμερικη δεν ειναι φορολογικος παραδεισος, απο αποψη μεγαλων φοροαπαλλαγων.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχουν 2 πραγματα. Η φορολογηση της επιχειρησης ως νομικο προσωπο, και η φορολογηση η δικη σου ως φυσικο προσωπο. Εγω αναφερομαι στη δευτερη περιπτωση. Θεωρω λογικο οτι καποιος πρεπει να φορολογειται, δε γινεται διαφορετικα. Τελειως αφορολογητο δε μπορει να υπαρχει. Γενικα η Αμερικη δεν ειναι φορολογικος παραδεισος, απο αποψη μεγαλων φοροαπαλλαγων.
    Θα ρωτήσω για να είμαστε σίγουροι 100%. Μέχρι αύριο θα ξέρω λεπτομέρειες.

    Σε κάθε περίπτωση αξίζει απο Ελληνικό Α.Φ.Μ. και εκτός αυτού υπάρχουν και άλλες λύσεις, εξίσου νόμιμες, γλιτώνοντας το άχρηστο ΟΑΕΕ, το ΦΠΑ και όλα αυτά τα όμορφα.

  7. #7
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.668
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν θέλω όμως να ξεφύγω σε τόσο ακραία πράγματα, να "ανοίξω" επιχείρηση στην Αμερική και τέτοια. ΤΟ θεωρώ λίγο ακραίο απλώς για να βγάλω κάποιο χαρτζιλίκι, έτσι κι αλλιώς δεν νομίζω να έχω τόσα πολλά κέρδη που να αξίζει τον κόπο. Είπα ότι έχω χιλιάδες views αλλά δεν νομίζω να έχω τόσα πολλά κέρδη, να σας δώσω να καταλάβετε, τον προηγούμενο μήνα είχα 100.000 views και αυτόν τον μήνα έχω 40.000 views εως τώρα. Πόσα κέρδη μπορώ να έχω από αυτά; Δεν με ενδιαφέρει να κάνω καμιά μεγάλη κομπίνα, απλώς δεν θέλω ούτε να είμαι παράνομος. Δεν έχω πρόβλημα να φορολογηθώ απλώς θέλω να είμαι σίγουρος ποιό είναι το σωστό πράγμα να κάνω. Φυσικά αν δεν αξίζει (πχ μου τα παίρνουν όλα στην φορολογία και δεν μου περισσεύει τίποτα) τότες το πιθανότερο είναι να μην το προχωρήσω.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  8. #8
    Εγγραφή
    24-10-2008
    Μηνύματα
    723
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Προχώρα κανονικά και μην ασχολείσαι με την εφορία. Ούτε αυτή πρόκειται να ασχοληθεί μαζί σου.

  9. #9
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.668
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gsenso Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχώρα κανονικά και μην ασχολείσαι με την εφορία. Ούτε αυτή πρόκειται να ασχοληθεί μαζί σου.
    Μην το λες, δεν ξέρεις τι γίνεται καμιά φορά. Να σημειώσω ότι δεν θέλω να κάνω κάτι παράνομο, αντιθέτως, άνοιξα αυτό το θέμα για να μάθω τι είναι το ποιό σωστό και το ποιό νόμιμο να κάνω από την δική μου πλευρά. Είμαι υπέρ της φορολόγησης. Φυσικά αν υπάρχει κάποιος 100% νόμιμος τρόπος να έχω όσο το δυνατόν λιγότερα έξοδα/φόρους, τότες ακόμη καλύτερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος goku : 18-07-13 στις 13:54.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  10. #10
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το λες, δεν ξέρεις τι γίνεται καμιά φορά. Να σημειώσω ότι δεν θέλω να κάνω κάτι παράνομο, αντιθέτως, άνοιξα αυτό το θέμα για να μάθω τι είναι το ποιό σωστό και το ποιό νόμιμο να κάνω από την δική μου πλευρά. Είμαι υπέρ της φορολόγησης. Φυσικά αν υπάρχει κάποιος 100% νόμιμος τρόπος να έχω όσο το δυνατόν λιγότερα έξοδα/φόρους, τότες ακόμη καλύτερα.
    Αν τα δηλωσεις, κατι που ισως ειναι αναγκαστικο μιας και θα θελησεις αργα ή γρηγορα να τα εμφανισεις σε καποια ελληνικη τραπεζα και ελληνικο λογαριασμο, οπως και δηποτε θα φορολογηθεις απο τη στιγμη που εισαι Ελληνας πολιτης. Το ποσο και με ποιο τροπο, θα στο πει ενας λογιστης και μονον μιας και οι αλλαγες στην φορολογια ειναι αλλεπαληλες αρα και δυσκολο να ειναι ολοι σχετικοι. Τωρα που θα πας για την δηλωση ειναι μια ευκαιρια και για να πληροφορηθεις.

    Θα μπορουσες ομως να ανοιξεις και ερωτημα στο taxheaven ή σε καποια αλλη κοινοτητα λογιστων, αν και ειναι λιγο ως πολλοι ολοι απασχολημενοι αυτην την περιοδο.

    Μια αλλη ιδεα ειναι να βρεις μια τραπεζα ξενη και να ανοιξεις εκει λογαριασμο, να πηγαινουν εκει δηλαδη τα χρηματα και να μην τα φερεις καθολου στην Ελλαδα. Και παλι ομως εχω την εντυπωση πως θα πρεπει να δηλωθουν και αυτες οι καταθεσεις. Και σε καθε περιπτωση, οταν τα ποσα ειναι μικρα, κατι υποκειμενικο βεβαια για τον καθενα, και κατατεθειμενα εξω απο δω που λεμε, θα μπορουσες πολυ απλα να μην τα δηλωσεις καθολου στην ελληνικη φορολογικη αρχη.

  11. #11
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν θέλω όμως να ξεφύγω σε τόσο ακραία πράγματα, να "ανοίξω" επιχείρηση στην Αμερική και τέτοια. ΤΟ θεωρώ λίγο ακραίο απλώς για να βγάλω κάποιο χαρτζιλίκι, έτσι κι αλλιώς δεν νομίζω να έχω τόσα πολλά κέρδη που να αξίζει τον κόπο. Είπα ότι έχω χιλιάδες views αλλά δεν νομίζω να έχω τόσα πολλά κέρδη, να σας δώσω να καταλάβετε, τον προηγούμενο μήνα είχα 100.000 views και αυτόν τον μήνα έχω 40.000 views εως τώρα. Πόσα κέρδη μπορώ να έχω από αυτά; Δεν με ενδιαφέρει να κάνω καμιά μεγάλη κομπίνα, απλώς δεν θέλω ούτε να είμαι παράνομος. Δεν έχω πρόβλημα να φορολογηθώ απλώς θέλω να είμαι σίγουρος ποιό είναι το σωστό πράγμα να κάνω. Φυσικά αν δεν αξίζει (πχ μου τα παίρνουν όλα στην φορολογία και δεν μου περισσεύει τίποτα) τότες το πιθανότερο είναι να μην το προχωρήσω.
    Μα ο μονος νομιμος τροπος ειναι να ανοιξεις επιχειρηση ειτε στην Ελλαδα ειτε στο εξωτερικο. Δεν ειναι καθολου ακραιο οταν μιλαμε για νομιμοτητα. Οτιδηποτε αλλο ειναι μεση λυση και κινδυνευεις να βρεθεις προ εκπληξεως.

    Αν μιλαμε για ποσα της ταξης των 3-6 αντε 8 χιλιαδων τον χρονο, ισως και παραπανω, δεν πιστευω να εχεις προβλημα ακομα και αν δεν κανεις τιποτα και δεν δηλωσεις κατι.

  12. #12
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.668
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainstorm389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ο μονος νομιμος τροπος ειναι να ανοιξεις επιχειρηση ειτε στην Ελλαδα ειτε στο εξωτερικο. Δεν ειναι καθολου ακραιο οταν μιλαμε για νομιμοτητα. Οτιδηποτε αλλο ειναι μεση λυση και κινδυνευεις να βρεθεις προ εκπληξεως.

    Αν μιλαμε για ποσα της ταξης των 3-6 αντε 8 χιλιαδων τον χρονο, ισως και παραπανω, δεν πιστευω να εχεις προβλημα ακομα και αν δεν κανεις τιποτα και δεν δηλωσεις κατι.
    Δηλαδή κάτσε, πιστεύεις ότι θα βγάζω τόσα χρήματα από το adwords; Έστω 3000 ευρώ τον χρόνο, είναι 250 ευρώ τον μήνα. Υπάρχει περίπτωση να παίρνω τόσα πολλά; Ρωτάω γιατί δεν έχω ιδέα. Δείνω και κάποια από τα στατιστικά του μπλογκ μου, υπάρχει περίπτωση να βγάζω αρκετά χρήματα; Εγώ έλεγα μήπως βγάζω κανα χαρτιλικάκι 20-30 ευρώ τον μήνα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Clipboard03.jpg 
Εμφανίσεις:  47 
Μέγεθος:  68,3 KB 
ID: 126491

    Και ας πούμε ότι ανοίγω επιχείρηση, μετά τι; Θα κόβω αποδείξεις στην Google;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  13. #13
    Εγγραφή
    24-10-2008
    Μηνύματα
    723
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Φίλε μου έχεις σκοπό να βγάζεις 30 ευρώ το μήνα και ψάχνεις τρόπο να το δηλώσεις στην εφορία; Ε άνοιξε επιχείρηση πλήρωνε ΟΑΕΕ κανα 200αρι το δίμηνο κόβε και τιμολόγιο στην google και να αποδίδεις το ΦΠΑ στην ΔΟΥ σου. Σε 2 μήνες θα κλείσεις το blog και θα τρέχεις στον ΟΑΕΕ και στη ΔΟΥ να κανεις διακοπή εργασιών για να σταματήσεις να τους πληρώνεις.

  14. #14
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.668
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gsenso Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου έχεις σκοπό να βγάζεις 30 ευρώ το μήνα και ψάχνεις τρόπο να το δηλώσεις στην εφορία; Ε άνοιξε επιχείρηση πλήρωνε ΟΑΕΕ κανα 200αρι το δίμηνο κόβε και τιμολόγιο στην google και να αποδίδεις το ΦΠΑ στην ΔΟΥ σου. Σε 2 μήνες θα κλείσεις το blog και θα τρέχεις στον ΟΑΕΕ και στη ΔΟΥ να κανεις διακοπή εργασιών για να σταματήσεις να τους πληρώνεις.
    Δεν ξέρω πόσα θα βγάζω, αλλά δεν περιμένω να βγάζω πολλά, υποθετικά μιλάω για αυτά τα χρήματα, ας μας πει καλύτερα κάποιος που μπορεί να ξέρει πόσα μπορεί να παίρνω.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  15. #15
    Εγγραφή
    24-10-2008
    Μηνύματα
    723
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εξαρτάται από το πόσα κλικ θα παίρνουν οι διαφημίσεις σου. Γνωρίζω περιπτώσεις που βγάζουν 100-200 το μήνα (φυσικά δεν ασχολούνται με την εφορία)

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-13, 10:23
  2. Δωρεαν κουπονια για Adwords
    Από clyde στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-12, 23:10

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας