Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 31
  1. #16
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gioannou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μιλήσεις παραπάνω όμως, σε χρεώνουν παραπάνω οπότε υπάρχει ένα κενό, το οποίο δεν ξέρω αν καλύπτεται από την οδηγία της ΕΕ.
    Αν μιλήσεις παραπάνω χρεώνεσαι σύμφωνα με την οδηγία και στο τέλος αν δεις συνολικά τα λεπτά που μίλησες έχεις δώσει λιγότερο από 0,098/λεπτό. Το "πρόβλημα" είναι αν μιλήσεις λιγότερο, πχ στα δύο λεπτά έχεις πληρώσει ~0,41/λεπτό.

  2. #17
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μιλήσεις παραπάνω χρεώνεσαι σύμφωνα με την οδηγία και στο τέλος αν δεις συνολικά τα λεπτά που μίλησες έχεις δώσει λιγότερο από 0,098/λεπτό. Το "πρόβλημα" είναι αν μιλήσεις λιγότερο, πχ στα δύο λεπτά έχεις πληρώσει ~0,41/λεπτό.
    Εεεε ναι σωστά!
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  3. #18
    Εγγραφή
    01-05-2012
    Περιοχή
    Adslgr.com
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    το voip να συμφερει λετε?

  4. #19
    Εγγραφή
    12-02-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ρε παιδια αυτο ηθελα να το ρωτησω. Υπαρχει κατι αξιολογο που μπορω να περνω σε ολη την Ευρωπη? Γιατι πλεον με την Ελληνικη sim δεν αξιζει μια!

    Ευχαριστω!

  5. #20
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Δεν το έχω ψάξει πολύ (αν και θα έπρεπε) αλλά έχει πάρει το μάτι μου υπηρεσίες που παρέχουν λεπτά ομιλίας από κινητό ή σταθερό Ελλάδας (viva. klisiekso κτλ) και δεν ξέρω τι παίζει και με τα skypeout, fring κτλ

  6. #21
    Εγγραφή
    12-02-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Εγω εννοω καρτα να την βαλεις στο κινητο και να την εχεις για ολη την ευρωπη. Εχω διαβασει για διαφορες αλλα δεν βρηκα και τιποτα καλο!

  7. #22
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    υπάρχει το καρτοκινητό vodafone international

  8. #23
    Εγγραφή
    12-02-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ειναι ελληνικο η ξενο νουμερο? Γιατι θα προτιμουσα ενα ξενο νουμερο, αλλα αν δεν υπαρχει τιποτα τοτε αναγκαστηκα θα παμε σε αυτη την λυση!

    Ευχαριστω πολυ!

  9. #24
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Amlet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι ελληνικο η ξενο νουμερο? Γιατι θα προτιμουσα ενα ξενο νουμερο, αλλα αν δεν υπαρχει τιποτα τοτε αναγκαστηκα θα παμε σε αυτη την λυση!

    Ευχαριστω πολυ!
    Αν το θέλεις μόνο για να κάνεις εσύ κλήσεις κάτι γίνεται, αν θέλεις και να σε καλούν θα υπάρχει πρόβλημα

  10. #25
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Ελληνικό. Όταν λες ξένο νούμερο τι εννοείς; Ξένη sim; Υπάρχουν και τέτοια αλλά σε ποια χώρα θα είσαι εσύ; Αυτά δεν ισχύουν αν είσαι σε περιαγωγή. Αν πχ πάρεις ένα αντίστοιχο international από Αγγλία θα έχεις φθηνές χρεώσεις για όλο τον κόσμο όταν είσαι Αγγλία αλλά όταν είσαι Ελλάδα δεν...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το θέλεις μόνο για να κάνεις εσύ κλήσεις κάτι γίνεται, αν θέλεις και να σε καλούν θα υπάρχει πρόβλημα
    όπως;

  11. #26
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελληνικό. Όταν λες ξένο νούμερο τι εννοείς; Ξένη sim; Υπάρχουν και τέτοια αλλά σε ποια χώρα θα είσαι εσύ; Αυτά δεν ισχύουν αν είσαι σε περιαγωγή. Αν πχ πάρεις ένα αντίστοιχο international από Αγγλία θα έχεις φθηνές χρεώσεις για όλο τον κόσμο όταν είσαι Αγγλία αλλά όταν είσαι Ελλάδα δεν...

    - - - Updated - - -



    όπως;
    Αν έχεις ξένο νούμερο, πχ Αγγλίας, εσύ θα έχεις τις χρεώσεις της περιαγωγής αλλά ο φίλος σου που είναι δίπλα σου εδώ στην Ελλάδα για να σε καλέσει θα πρέπει να καλέσει Αγγλία κινητό (Ouch)

  12. #27
    Εγγραφή
    12-02-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Θελω ενα νουμερο που θα το χρησιμοποιω κυριως στο εξωτερικο. Αγγλια Γαλλια Γερμανια. Θα κανω κλησεις και θα δεχομαι κλησεις, αυτο ειναι ολο το σκηνικο! Στην ελλαδα δεν με νοιαζει γιατι εχω το δικο μου ελληνικο νουμερο!!

  13. #28
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Amlet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελω ενα κινητο που το χρησιμοποιω κυριως στο εξωτερικο. Αγγλια Γαλλια Γερμανια. Θα κανω κλησεις και θα δεχομαι κλησεις, αυτο ειναι ολο το σκηνικο! Στην ελλαδα δεν με νοιαζει γιατι εχω το δικο μου ελληνικο νουμερο!!
    Όταν βγαίνεις εκτός της χώρας που είναι η sim σου είσαι σε περιαγωγή. Οι περισσότερες προσφορές δεν ισχύουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις ξένο νούμερο, πχ Αγγλίας, εσύ θα έχεις τις χρεώσεις της περιαγωγής αλλά ο φίλος σου που είναι δίπλα σου εδώ στην Ελλάδα για να σε καλέσει θα πρέπει να καλέσει Αγγλία κινητό (Ouch)
    α αυτό εννοείς. Νόμιζα να σε καλείς Ελλάδα από εξωτερικό ή το εξωτερικό από Ελλάδα.

  14. #29
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    -
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η ενεργοποίηση WIND Roamer, γίνεται με δωρεάν αποστολή γραπτού μηνύματος ROAMER NAI στο 1202 ή στο 1284 για τους συνδρομητές WINDTO ALL και καρτοκινητής.
    Είναι και για καρτοκινητή; Γιατί νομίζω μόνο πως μόνο για καρτοσύνδεση αναφέρεται στη σελίδα εδώ

  15. #30
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Πάντως, αν δεν κάνω λάθος, όσον αφορά την τιμή για το ίντερνετ, πρέπει να τα σπάει..

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-13, 11:39
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-12, 19:01
  3. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-12, 21:31
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-12, 22:38
  5. αυτοί οι σκληροί δίσκοι και τα DVD-ROM, δουλεύουν με τις σύγχρονες μητρικές;
    Από Skakinen στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-12, 22:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας