Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 189
  1. #31
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δημόσιο χρέος μέσω της υπερφορολόγησης των Ελλήνων πολιτών θα γίνει αργά και σταθερά ιδιωτικό χρέος εφόσον το κράτος φορτώνει τους πολίτες με φόρους οι οποίοι γνωρίζει ότι δεν είναι δυνατό να πληρωθούν αλλά λογιστικά θα υπολογίζονται ως προσδοκόμενα έσοδα...

    Όσοι δεν βλέπουν την καταιγίδα που θα ξεσπάσει εντός ολίγου απλά εθελοτυφλούν..

    Αυτά τα θέματα που συζητάμε θα είναι πραγματικά αστεία μπροστά σε όσα πλησιάζουν...


    Τι πλησιαζουν λες ρε φιλε, εχουν ηδη φτασει και μας πνιγουν σε ολα τα επιπεδα

  2. #32
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η nerit κτλπ κολανε στο γεγονος οτι οταν συμφερι το κρατος, αυτο μπορει ν' αυθαιρετει χωρις ο πολιτης να μπορει ν' αντιδρασει κι αν μπορει, τοτε αυτο γινεται μεσα απο χρονοβορες και δαπανειρες διαδικασιες.
    Οσον αφορα τα "λεφτα", και γενικοτερα ολα τα νομιμως αποκτηθεντα αγαθα , ειναι δικαιομα μας να τα διαχειριζομαστε οπως θελουμε και να τα διαθετουμε μεσα στα νομιμα πλαισια. Ετσι αν θες ν' αγορασεις οπλα δεν στο απαγορευει κανενας, ουτε καν ο νομος.
    Εμεις εδω ομως δεν αναφερομαστε στο παρανομο παιγνιο, το οποιο κατα αλλες οπτικες, κακως εχει θεωρηθει παρανομο (εκει θα μπουμε σε φιλοσοφια παγκοσμιοποιησης, αλλα κι ευρωπαικων κεκτημενων, ευρωπαικης εναρμονησης, δικαιου κτλπ...αστα λοιπον αυτα), αλλα αναφερομαστε στο δικαιομα ελευθερης προσβασης στην πληροφορια.
    Και σου ξαναλεω, το οτι επισκεπτομαι μια σελιδα δεν σημαινει οτι παιζω κιολας. Αν ηθελε το κρατος να σε προστατεψει θα εκοβε απλα τις τραπεζικες ή οποιουδηποτε αλλου ειδους συναλαγες, ωστε να μην μπορεις να πονταρεις και να πληρωθεις απο ή μεσω οποιασδηποτε τραπεζας η εταιρειας μεταφορων χρηματων στην Ελλαδα. Διοτι αν εγω εχω νομιμες καταθεσεις πχ στις ΗΠΑ και θελω να στοιχιματισω πχ σε ενα σιτε απο αυτα (εστω κι αν με κλεβουν και δεν κερδιζω - δικια μου επιλογη) και βρισκομαι στην Ελλαδα με ελληνικη συνδεση, γιατι να μην μπορω να το κανω ????? Δηλαδη αν ταξιδεψω στο Las Vegas και ξεσκιστω στα εκει καζινο, θα ερθει το ελληνικο κρατος να μου ζητησει το λογο ????? Ας μην με αφηνε να βγαλω εξω τοσα χρηματα, αλλα αν το κανω με χρηματα που ουτως η αλλως εχω εκτος ελλαδος τι το νοιαζει ???? ΕΙναι εμφανες νομιζω οτι ειναι προσχηματικου χαρακτηρα ολα αυτα, αλλα στο ξαναλεω το θεμα ειναι η ελευθερια λογου κι εμεις εδω καναμε την αρχη για να γινουμε οπως τα καθεστωτα που αναφερεις.
    Το οτι μπορουμε να γραφουμε ελευθερα δεν σημαινει οτι καποια στιγμη κι αυτο δεν θ' απαγορευτει αν αντικειται στα συμφεροντα της οποιασδηποτε κυβερνησης. Κι αυτο εχει μαθηματικη ακριβεια αν λιγο λιγο κανουμε υποχωρησεις, εστω και τετοιες.
    Είμαι κατά των μπλοκαρισμάτων (γενικά) και είμαι υπέρ του net neutrality.

    Εγώ παραπάνω αναφέρθηκα καθαρά στο τζόγο, γι' αυτό και χρησιμοποίησα 2-3 φορές την λέξη "τζόγος" και γι' αυτό είπα να μείνουμε σε αυτό το θέμα.
    Στα παραπάνω που γράφεις δεν βλέπω κάτι στρεβλό, τώρα που κατάλαβα καλύτερα τι εννοείς και όσον αφορά τα επιχειρήματα σου (εξάλλου -κατ' ουσίαν- δεν διαφωνούμε).

    Και κάτι ακόμη, προς αποφυγήν παρεξήγησης.
    Δεν είμαι υπέρ του κλεισίματος των παιγνίων (ακόμη θυμάμαι το ρεζιλίκι πριν καμιά 10ρια χρόνια με τα φρουτάκια και τα παιχνίδια). Προσπαθούσα και προσπαθώ να καταλάβω την περίπτωση γιατί -αν μη τι άλλο- είμαι άσχετος με τον χώρο των στοιχημάτων και των συγκεκριμένων sites.
    (επισκέπτης έχω υπάρξει, γενικότερη εμπειρία όμως δεν έχω)

    Ποτέ δεν υποστήριξα το όποιο μπλοκάρισμα και γενικά μου τη δίνουν οι απαγορεύσεις και τα "μην", "δεν". Και πριν, ξαναλέω, αναφέρθηκα στον τζόγο και μόνο. Πουθενά δεν είπα (ξανακοίταξε αν θέλεις) ότι θα πρέπει να απαγορευτεί κάτι ή καλώς απαγορεύτηκε κάτι. Αυτό που είπα είναι πως είναι άλλο πράγμα η πρόσβαση στην πληροφορία και άλλο ο τζόγος γιατί στο δικό μου το μυαλό (πιθανόn λανθασμένα - γι' αυτό διαβάζω και τι γράφετε) η πρόσβαση στο site αυτό και ο τζόγος είναι πράγματα αλληλένδετα και η ένσταση μου ήταν σε αυτό που έκανα quote και όχι για το αν θα έπρεπε να μπλοκαριστεί ή όχι.
    Εχω αναφέρει πολλάκις εδώ μέσα πως είμαι κατά των κλειδωμάτων, απαγορεύσεων κλπ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ελλαδα μολις μπηκε στη λιστα των χωρων που επιβαλλουν δικτυακη λογοκρισια / "προληπτικο" μπλοκαρισμα a la Κινα / Ιραν κτλ. Αυτη η μεταβολη δεν ειναι υπερβολη - ειναι πραγματικοτητα. Ανηκουμε πλεον σ'αυτο το γκρουπ των χωρων που με πολιτικες αποφασεις επηρεαζεται η προσβαση στο διαδικτυο. Το οτι η Κινα ή το Ιραν εχουν διαφορετικο modus operandi στα υπολοιπα ζητηματα της καθημερινοτητας τους δε μας απασχολει στο πλαισιο αυτης της συζητησης. Αυτο που μας ενδιαφερει ειναι οτι γιναμε Κινα, και με τη βουλα, οσον αφορα το Ιντερνετ.
    Συμφωνώ για τη λογοκρισία αλλά ίσως έχουμε ξεφύγει γιατί (όπως εξηγώ παραπάνω και στον avvocato) δεν είμαι υπέρ του παραπάνω μπλοκαρίσματος. Η ένσταση μου, και αφετέρου, το σχόλιο που έκανα ήταν πάνω στο αν είσοδος σε τέτοια site θεωρείται πρόσβαση στην πληροφορία ή όχι. Δεν είπα πουθενα να κλειδωθεί κάτι και ούτε θα με ακούσεις να πω κάτι τέτοιο ακόμη και για site που πουλάνε ναρκωτικά, όπλα κλπ.

  3. #33
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Σερρες
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Πειτε οτι σε μια απο αυτες τις υπηρεσιες εγω ο αδαης , ο ασχετος με απαγορευσεις στο δικτυο εχω κερδισει στα 1-2-3-4-5-10 χρονια 1000 ευρω.

    Ποιος θα μου δωσει αυτα τα χρηματα απο την στιγμη που δεν μπορω να μπω στην συγκεκριμενη σελιδα ?


    Ειμαι ασχετος με το internet ειδα διαφημιση μπηκα και κερδιζω , με αυτη την απαγορευση που ισχυει απο ΣΗΜΕΡΑ πως μπορω να παρω τα κερδη των προηγουμενων μηνων ????

  4. #34
    Εγγραφή
    27-07-2007
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Forthnet
    Router
    Belkin
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hell00 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι ασχετος με το internet ειδα διαφημιση μπηκα και κερδιζω , με αυτη την απαγορευση που ισχυει απο ΣΗΜΕΡΑ πως μπορω να παρω τα κερδη των προηγουμενων μηνων ????
    Υπάρχουν ανάλογες δημοσιεύσεις στον τύπο γι' αυτό εδώ και καιρό. Το γεγονός δεν αλλάζει βέβαια, έχουμε να κάνουμε με "φίμωση" του διαδικτύου.

  5. #35
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Από την πλευρά των ψαγμένων χρηστών του internet αφορά την ελευθερία του μέσου, από την πλευρά των ψαγμένων παικτών αφορά την καθοδήγηση τους σε συγκεκριμένα μονοπάτια και από την πλευρά του κράτους αφορά την αγορά του τζόγου και την οικονομική αξιοποίηση της.

    Για μένα ο τζόγος από μόνος του είναι παθογένεια και η θεώρηση του ως αγορά με ανεξάρτητη αρχή ελέγχου είναι ξεπεσμός της κοινωνίας. Η ελευθερία του μέσου έρχεται δεύτερη.

  6. #36
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    να δεις πως το λενε αυτο ...
    ααα ναι .. success story και αναπτυξη το λενε.
    Την προσβαση την κοβουνε παρανομα ειναι ξεκαθαρο το συνταγμα για τις ελευθεριες της εκφρασης κτλπ.
    Τωρα αν η εταιρια ειναι παρανομη και δεν μπορεις να την κλεισεις δεν μπορεις να απαντας με αλλη παρανομια με το μπλοκαρεις την προσβαση.

    Αλλα δεν υπαρχει νομοθεσια υπαρχει μονο αποφασιζομεν και διασομεν.


    Οσο για το τζογο δεν υπαρχει νομιμος και παρανομος στην ουσια ο τζογος ειτε παρακρατικος ειτε οχι ειναι απεχθής και μονο ζημια κανει στην κοινωνια.
    Οποτε ο κοσμος πρεπει να ξυπνησει και μην τρωει κουτοχορτο οτι θα ζησει η θα βγαλει χαρτζηλικι απο το τζογο.

    Οσο για το μπλοκαρισμα της προσβασης οι ενημερωμενοι χρηστες την παρακαμπτουνε ευκολα το μπλοκαρισμα.
    Αλλο dns - proxy και βουρ στην καταστροφη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mpetou : 16-08-13 στις 23:57.

  7. #37
    Εγγραφή
    27-07-2007
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Forthnet
    Router
    Belkin
    ...ακόμη και τα DNS της Google να χρησιμοποιήσεις καθάρισες.

  8. #38
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το arbitrage και το trading αποδόσεων δεν είναι τζόγος αλλά ένα κανονικό full time επάγγελμα το οποίο δεν έχει καμία σχέση με τον τζόγο.
    Ο ΟΠΑΠ για μένα είναι μεγαλύτερος απατεώνας
    Το επιχειρημα της "προστασιας" του παικτη απ'τους δηθεν απατεωνες οταν ο ΟΠΑΠ ασελγει εις βαρος των παικτων με τρελες γκανιοτες ειναι για να γελαει ο κοσμος. Οσο για το αρμπριτραζ επειδη οι περισσοτεροι δεν εχουν ιδεα για το πως δουλευει και πως καποιος μπορει να βγαλει λεφτα με μηδεν ρισκο, να το εξηγησω για να το καταλαβουν.

    Ας πουμε οτι σ'ενα αγωνα τενις παιζει federer και nadal.

    Ο Χ book δινει 2.05 τον federer και 1.8 το nadal... ο Ψ book δινει 1.8 το federer και 2.05 το nadal.

    O παικτης παιζει 1000Ε στον Χ book υπερ του federer @2.05.
    Ο παικτης παιζει 1000Ε στον Ψ book υπερ του nadal @2.05.

    Με λιγα λογια ο παικτης επαιξε 2000Ε και κερδιζει, ΕΠΙΤΟΠΟΥ, 2050Ε, οποιος και αν κερδισει. Αν κερδισει ο federer θα τα παρει απ'το Χ book, αν κερδισει ο nadal απ'τον Ψ book.

    Αυτο ειναι το λεγομενο "sure bet" που προκυπτει απ'τις διαφορες αποδοσεων μεταξυ εταιρειων στοιχηματος.

    Υπαρχουν και καποια αλλα αρμπιτραζ που εχουν περισσοτερο να κανουν με εταιρειες οπως το betfair αλλα εκει ειναι λιγο πιο περιπλοκο το θεμα, αναλογα το market.

  9. #39
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    δεν είναι για προστασία των παιχτών από τα λαμόγια
    αν ήταν έτσι θα απαγόρευαν το τζόγο γενικά

    είναι για προστασία του Μελισσανίδη από τους συναδέλφους του
    τα κλειδώματα στοιχηματικών ξεκίνησαν από όταν αποφάσισαν να ξεπουλήσουν τον ΟΠΑΠ κι ο κόσμος δεν αντέδρασε. ως τότε αφήνανε τους πάντες ανοιχτούς ώστε να χάνει έσοδα ο ΟΠΑΠ και να πουληθεί όσο το δυνατόν φθηνότερα.

    οι εταιρίες που είναι στη λίστα είναι τόσες πολλές, που ζήτημα να παίζαν στο 5% αυτών οι Έλληνες. οι πιο πολλές είναι καζίνο που δεν υποστήριζαν καν ελληνικά.
    οι στοιχηματικές που έμειναν είναι μόνο κάποιες πολύ μεγάλες που δέχθηκαν να πληρώσουν χαράτσι (δικό τους) για να κρατήσουν το ελληνικό μερίδιο αγοράς. αρκετές μεγάλες στοιχηματικές πάλι αποχώρησαν γιατί δεν τις συνέφερε ή είδαν πως δε θα χει τέλος το χαράτσωμα του ελληνικού δημοσίου προς αυτές και δε θέλαν να ασχοληθούνε άλλο με μια τέτοια αγορά.

    τα περί proxy, tor κτλ είναι ανυπόστατα καθώς στα betατζίδικα δίνεις στοιχεία ταυτότητας και τραπεζικό λογαριασμό. σε κόβει η ίδια η τράπεζα δλδ

    δεν είναι η Ελλάδα η μόνη χώρα που επιβάλει ουσιαστικά μονοπώλιο στο τζόγο. είναι όμως η 1η που το κάνει για 1 ιδιώτη ενώ δεν το έκανε για το δημόσιο οργανισμό της
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  10. #40
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    11124/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    SIEMENS SL2-141
    SNR / Attn
    5.6(dB) / 28(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το επιχειρημα της "προστασιας" του παικτη απ'τους δηθεν απατεωνες οταν ο ΟΠΑΠ ασελγει εις βαρος των παικτων με τρελες γκανιοτες ειναι για να γελαει ο κοσμος.
    Ειδικα οταν οι "παρανομοι" ξενοι ζητουν εναν πακτωλο εγγραφων για να μπορεις να στοιχηματισεις, ενω ο "νομιμος" ΟΠΑΠ αποτελει το μεγαλυτερο πλυντηριο μαυρου χρηματος στην Ευρωπη (απλα γκουγκλαρετε ποσες φορες αναφερθηκε οτι "στο σπιτι του υποπτου βρεθηκαν δελτια ΟΠΑΠ που δικαιολογουσαν εσοδα απο τις παρανομες δραστηριοτητες του") και οι εκπροσωποι του (ιδιοκτητες πρακτορειων) επιτρεπουν στα 15χρονα να παιζουν το χαρτζιλικι τους, διπλα απο την πινακιδα που αναφερει "απαγορευεται η εισοδος στους κατω των 18".

    Κατα τ' αλλα, η προπαγανδα κανει παιζει το παιχνιδι της: "οι ξενοι δεν πληρωνουν φορους". Λες και οι ελληνες (που αγοραζουν τα κερδισμενα δελτια στον ΟΠΑΠ) πληρωνουν. Α, ξεχασα... Τα 15χρονα που αφηνουν 10 ευρω στο πρακτορειο ενισχυουν το κρατος με τον οβολο τους. Συγγνωμη

  11. #41
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι στοιχηματικές που έμειναν είναι μόνο κάποιες πολύ μεγάλες που δέχθηκαν να πληρώσουν χαράτσι (δικό τους) για να κρατήσουν το ελληνικό μερίδιο αγοράς. αρκετές μεγάλες στοιχηματικές πάλι αποχώρησαν γιατί δεν τις συνέφερε ή είδαν πως δε θα χει τέλος το χαράτσωμα του ελληνικού δημοσίου προς αυτές και δε θέλαν να ασχοληθούνε άλλο με μια τέτοια αγορά.
    Στην χώρα που ακόμα και ο άνεργος πληρώνει εφορία, βρίσκω τουλάχιστον γκροτέσκο να υποστηρίξω την Χ ΑΕ που δεν θέλει. Στο καλό και να μας γράφει

  12. #42
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην χώρα που ακόμα και ο άνεργος πληρώνει εφορία, βρίσκω τουλάχιστον γκροτέσκο να υποστηρίξω την Χ ΑΕ που δεν θέλει. Στο καλό και να μας γράφει
    δεν πρόκειται για ένα απλό ΦΠΑ
    δεν είναι το ίδιο
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  13. #43
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν πρόκειται για ένα απλό ΦΠΑ
    δεν είναι το ίδιο
    Δεν πρόκειται να δικαιολογήσω την Ρέστια λογική "βρείτε με και φορολογήστε με"
    Οι εταιρίες της whitelist δέχθηκαν να λειτουργήσουν σύμφωνα με την νομοθεσία. Οι τζογαδόροι του διαδικτύου που δεν επιθυμούν να αφήσουν ούτε ένα σέντσι στην χώρα που στο φινάλε τους κατοίκους της αρμέγουν, δεν πρόκειται να έχουν την υποστήριξη ή συμπάθεια μου. Στο φινάλε οι επιχειρηματίες που έχουν φυσική παρουσία οι εταιρίες τους στην χώρα, ακόμα και φοροδιαφεύγοντας πάλι κάτι αφήνουν, τα διαδικτυακά λαμόγια του τζόγου, τίποτα, nada, rien, zero

  14. #44
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πρόκειται να δικαιολογήσω την Ρέστια λογική "βρείτε με και φορολογήστε με"
    Οι εταιρίες της whitelist δέχθηκαν να λειτουργήσουν σύμφωνα με την νομοθεσία. Οι τζογαδόροι του διαδικτύου που δεν επιθυμούν να αφήσουν ούτε ένα σέντσι στην χώρα που στο φινάλε τους κατοίκους της αρμέγουν, δεν πρόκειται να έχουν την υποστήριξη ή συμπάθεια μου. Στο φινάλε οι επιχειρηματίες που έχουν φυσική παρουσία οι εταιρίες τους στην χώρα, ακόμα και φοροδιαφεύγοντας πάλι κάτι αφήνουν, τα διαδικτυακά λαμόγια του τζόγου, τίποτα, nada, rien, zero
    Με την ιδια λογικη να φορολογησουμε πχ και το amazon - και αν δε συμφωνει να το βαλουμε και αυτο στη blacklist. Αλητεια να παιρνει τα κερδη των ελληνων και να μην αφηνει ουτε σεντ στη χωρα, ετσι δεν ειναι?

  15. #45
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ιδια λογικη να φορολογησουμε πχ και το amazon - και αν δε συμφωνει να το βαλουμε και αυτο στη blacklist. Αλητεια να παιρνει τα κερδη των ελληνων και να μην αφηνει ουτε σεντ στη χωρα, ετσι δεν ειναι?
    η amazon χρεώνει 23% ΦΠΑ αλλά το ebay όχι. άντε να το καταργήσουμε


    τέλος πάντων, το θέμα το ανέλυσα επαρκώς πιο πάνω. αν ο nologo επιμένει να υποστηρίζει τη σκανδαλώδη εύνοια του κράτους απέναντι στον ιδιωτικό ΟΠΑΠ, όταν δεν το έκανε για το δημόσιο ΟΠΑΠ, δε θα του αλλάξω γνώμη
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-14, 20:33
  2. Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-13, 13:48
  3. απαγορευση προσβασης
    Από THANASIS_GREVENA στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-12, 23:30
  4. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-12, 13:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας