Σελ. 83 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 63737881828384858893103 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.231-1.245 από 1985
  1. #1231
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια να πούμε ότι στην Ελλάδα επειδή έχει τόσο πολλούς κακούς οδηγούς, ως πεζός ξέρεις να προσέχεις.
    Εγώ πλέον στη Γερμανία κάνω το λάθος να θεωρώ δεδομένο ότι όλοι σέβονται τον ΚΟΚ, οπότε μπορεί μια μέρα να σταματήσω να ποστάρω γιατί μου συνέβη κάτι (πχ οδηγός που δε σεβάστηκε την προτεραιότητα των πεζών) που θα είχα αποφύγει στην Ελλάδα γιατί θα είχα προσέξει περισσότερο.
    Εγώ θα το πάθω αυτό στην Ελλάδα. Έχω μάθει να μη χρειάζεται να κοιτάω πολύ προσεκτικά όταν περνάω με πράσινο ή σε διάβαση, οπότε όταν πάω στην Ελλάδα πραγματικά κινδυνεύω τις πρώτες μέρες, μέχρι να προσαρμοστώ.

  2. #1232
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια να πούμε ότι στην Ελλάδα επειδή έχει τόσο πολλούς κακούς οδηγούς, ως πεζός ξέρεις να προσέχεις.
    Εγώ πλέον στη Γερμανία κάνω το λάθος να θεωρώ δεδομένο ότι όλοι σέβονται τον ΚΟΚ, οπότε μπορεί μια μέρα να σταματήσω να ποστάρω γιατί μου συνέβη κάτι (πχ οδηγός που δε σεβάστηκε την προτεραιότητα των πεζών) που θα είχα αποφύγει στην Ελλάδα γιατί θα είχα προσέξει περισσότερο.
    Στο Βέλγιο όπως και στην Ελλάδα εξαρτάται από την πόλη. Στην Γερμανία ο σεβασμός είναι καθολικός; Εμένα πάντως δεν με απασχολεί τόσο ο σεβασμός του ΚΟΚ όσο η βλακεία στον δρόμο. Και omg παίζει πολύ βλακεία στο Βέλγιο και πολύ κακή και ηθελημένη συμπεριφορά στις Βρυξέλλες. Στην Ελλάδα κατά την γνώμη μου παίζει κυρίως κακή και ηθελημένη συμπεριφορά που είναι σε κάποιο βαθμό προβλέψιμη. Η βλακεία όμως όχι.

  3. #1233
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα το πάθω αυτό στην Ελλάδα. Έχω μάθει να μη χρειάζεται να κοιτάω πολύ προσεκτικά όταν περνάω με πράσινο ή σε διάβαση, οπότε όταν πάω στην Ελλάδα πραγματικά κινδυνεύω τις πρώτες μέρες, μέχρι να προσαρμοστώ.
    Έχει ρυθμιστεί ο εγκέφαλός μου, όταν δω το πρώτο κίτρινο ταξί ενεργοποιείται η λειτουργία επικίνδυνων αποστολών.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Βέλγιο όπως και στην Ελλάδα εξαρτάται από την πόλη. Στην Γερμανία ο σεβασμός είναι καθολικός; Εμένα πάντως δεν με απασχολεί τόσο ο σεβασμός του ΚΟΚ όσο η βλακεία στον δρόμο. Και omg παίζει πολύ βλακεία στο Βέλγιο και πολύ κακή και ηθελημένη συμπεριφορά στις Βρυξέλλες. Στην Ελλάδα κατά την γνώμη μου παίζει κυρίως κακή και ηθελημένη συμπεριφορά που είναι σε κάποιο βαθμό προβλέψιμη. Η βλακεία όμως όχι.
    Όχι δεν είναι καθολικός, και ναι υπάρχει βλακεία.
    Αλλά σε τόσο χαμηλό βαθμό που ξεχνιέμαι και δεν προσέχω.

  4. #1234
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι καθαρίζεις αλλά εχω ακούσει κατι τρελά πόσα για τους συναδέλφους σου στις Βρυξέλλες (skyes). Κάτι σε 10Κ καθαρά το μήνα σχολιάζουν οι συνάδερφοι μου από τις εθνικές ιδιωτικές αερογραμμές. Για Βέλγιο απλά είναι απίστευτο πόσο.

    Ζορική δουλειά μου είχε πει και ένα άλλο παλικάρι που είχα γνωρίσει.

    Συγχαρητήρια.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχαρητήρια.
    Αλλά αλλάζουν όλα με τέτοιες παραμέτρους...

    Μονιμας στην Ελλάδα και με πακέτο 6.000-9000€/μήνα.
    Ε, ανήκεις στο 1 προς 100.000 ίσως με τέτοιο συνδυασμό πακέτου.
    Οπότε καλά κάνεις και γουστάρεις και περνάς όμορφα, αφού δεν σε αγγίζει τίποτα από την ελληνική πραγματικότητα. Μένεις σε όποια κυριλέ περιοχή θες, με το καλύτερο σπίτι, η γυναίκα σου και να θέλει δεν χρειάζεται να δουλέψει.
    Ονειρικό σενάριο, μπράβο σου.
    Στο Eurocontrol ξεκινάς με 8.000 ευρω ,όχι στην ΥΠΑ . Τα νούμερα που λέτε ειναι πολύ μακρινά για εμας, χοντρα χοντρα διαρέστε με το 2 και ειστε μέσα. Αλλά και τα διπλά να μου έδιναν (τόσα δίνουν,τα διπλά) για να παω στο Μααστρίχτ (σσ. προσοχή στον τονισμο),δε θα επέστρεφα Ολλανδία ούτε υπό την απειλή όπλου. Ειδικά τώρα που έγινε άκαπνος ο Σταυρός του Νοτου (πήγαμε προχθες στην πρεμιέρα του Μίλτου και δεν αναψε ούτε ενα τσιγαρο σε όλο το μαγαζι, respect) Πάντως, με 2.000 ευρω το μηνα κανένας δε θα βαζε το κεφάλι του στον ντορβά του Ελέγχου Εναέριας κυκλοφορίας, οπότε παιζουμε σαφώς πιο πάνω. Και μάλιστα με ~30 ωρες (και κατι λιγοτερο) εργασιας την εβδομαδα,ανάλογα και τις βάρδιες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι δεν βλέπεις Αττικό Ουρανό όταν είσαι στη δουλειά ? (εννοώ από παράθυρο όχι από οθόνη)
    Δεν μπορείς να καπνίσεις ?
    Δεν μπορείς να πάρεις φραπεδάκι με παγάκια μέσα ?

    Κωλοδουλειά.
    Ο ήλιος και η ζεστη δε μου αρέσουν καθόλου, οπότε δεν εχω πρόβλημα. Εχω όμως μεγάλη καψουρα τα αεροπλάνα,οπότε θα προτιμουσα υπό μία έννοια να ήμουν στο Βενιζέλος,στον πύργο ελέγχου. Απλά ειναι στου διαόλου τη μάνα, πού να τρέχω τσα Μεσογεια; δεν αποκλειω μελλοντικά τη μετακίνησή μου (και όχι μεταθεση,αφού ειναι εντός ιδιου νομού,προσφατα το εμαθα αυτό) προς τα Σπατα. Προς το παρόν απολαμβανω την πόλη .

    Τσιγαρο κανουν μόνο στην αίθουσα διαλείμματος,αν και πρέπει να απαγορευτει και εκεί (είμαι αντιπαθητικός αντικαπνιστης :P ), φραπέ ή φρεντο φέρνεις άνετα και ακουμπας προσεκτικά δίπλα στο ραντάρ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    gg wp σωματεμπορα

    Τώρα που το Ελληνικό πουλήθηκε, θα είσαι υπάλληλος του Λάτση;
    Χα,αν δεις τη συμβαση του Ελληνικου,εχει 6-7 σελίδες με λίστα από υπηρεσίες που θα μετακινηθούν (από ΚΤΕΟ μέχρι Πυροσβεστικές) και στο τέλος τέλος εχει ΜΙΑ εξαίρεση: το ΚΕΠΑθ με ρητη διατύπωση εως το 2044. Το 2044 βλέπουμε . Θα ψαξω να βρω το χάρτη του Λάτση που μας δειχνει μέσα στη μεση του φιλέτου να παίζουμε με τα ραντάρ μας .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγχαρητήρια! πάντα επιτυχίες!
    Σ'ευχαριστω. Και στα δικα σας οι λεύτερες. Κάθε μέρα που δεν τρακάρουν αεροπλάνα είναι μια καλή μερα στη δουλεια .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχαρητήρια και πραγματικά χαίρομαι όταν κάποιος από εμάς καταφέρει να βρει ένα επάγγελμα που να του αρέσει και μάλιστα στην Ελλάδα.

    Όμως αν έχεις και (πολύ) καλό μισθό, θα μένεις και σε καλύτερη γειτονιά στην Αθήνα, μακριά από τον βούρκο... Λογικό είναι να σου φαίνονται όλα καλά. Εγώ κάθε μέρα εδώ, σιχαίνομαι τη ζωή μου όλο και περισσότερο.

    Σ ευχαριστώ πολύ .Η δουλειά ειναι πραγματική απόλαυση,αφού για χρονια ήμουν civil aviation enthusiast. Μένω στα σύνορα Νεας Σμυρνης με Παλαιό Φάληρο (προς Ευαγγελική Σχολή),δεν το λες και Ψυχικό ή Εκάλη. Από τη δουλειά είμαι 12-14 λεπτά οδηγησης μακριά,χωρις φυσικά να περνάω από το κέντρο. Εχω δικό μου πάρκινγκ στο σπίτι (και μάλιστα στεγασμενο,όχι απλή πιλοτή) και παρκινγκ στη δουλειά (σε αυτό ειμαι τυχερός). Οι βάρδιες ειναι 4 εως 6 ωρες,πληρωνομαι καλά και δεν εχω φόβο απόλυσης (εντάξει,εκτός και αν γίνει του Überlingen). Παίρνω το αμάξι μου, κάνω κάτω από 15 λεπτα δρόμο, δουλεύω 4-6 ωρες, κάνω ούτε 15 λεπτά δρόμο και επιστρέφω σπίτι. Κάπως ετσι οργανωσα τη ζωη μου. Εδω στη γειτονια είναι πολύ ησυχα,με πρασινακι, γραφικό τραμ να περνάει και να το ρεμβαζεις (προσοχη,όχι να το χρησιμοποιεις) και νοικιασα ένα τεσσάρι διαμερισμα κατασκευης 2008 με αυτονομο φυσικο αεριο και κλειστό παρκινγκ στα 600 ευρω το μηνα (υπερπροσφορά,με 12 μηνες προπληρωμη ενοικίων κάθε Ιανουαριο). Εχω ενα υπνοδωματιο, ενα playroom και εναν ξενώνα (είμαστε πολύτεκνη οικογενεια,οπότε όλο και καποιος ερχεται από κω σχεδόν συνεχεια).

    Η επιλογη της τοποθεσιας ηταν στρατηγικη. Τα μέρη που πάω περισσοτερο είναι το Νέο Φάληρο (εχω διαρκείας σε Καραϊσκακη και ΣΕΦ-μέχρι τέλους), το Παγκράτι (βγαινουμε με συναδελφους από Κυριακη εως και Πέμπτη βραδυ σε μπαρ εύκολα 2 φορες τη βδομαδα), ε και η δουλειά στο Ελληνικο (bonus point το οτι ειμαι δίπλα στον Σταυρό του Νότου,όπου και εκεί εχω διαρκείας). Αν σχηματίσετε ενα τρίγωνο με αυτα τα 3 hotpspots, το περίκεντρο βρίσκεται στα συνορα Νεας Σμυρνης-Παλαιού Φαληρου. Είμαι ούτε τέταρτο από το καθενα. Τα τελευταια 2 χρόνια μου είναι γεματα Θρύλο, Πασχαλίδη, Μποφίλιου, Θρύλο, Θηβαιο, κοντοσούβλι και Θρύλο. Ξέχασα και τον έλεγχο εναέριας κυκλοφορίας .

    Οι συναδελφοι (ΗΜΜΥ) που εχουν μείνει πίσω Ολλανδία παίρνουν περιπου όσα κι εγώ. Αλλά το δικό μου σπίτι κάνει εύκολα από 1.200 ευρω (ούτε καν τόσο φθηνα πλέον) με 2.000 ευρω το μηνα και όχι 600 ευρω (με ολα τα utilities μεσα μου βγαινει 800). Βεβαια εκείνοι θα ανεβουν πολύ και θα εχουν sky is the limit κι εγώ θα παιρνω περιπου όσα και σημερα,αλλά δε με ενοχλει ΚΑΘΟΛΟΥ. Ισως το καλύτερο κομματι ειναι ότι από το δημόσιο πληρωνομαστε μόνο το ~30% των αποδοχών μας ,με το υπόλοιπο ~70% να προέρχεται από τα τέλη υπερπτησης που πληρωνουν οι ιδιωτικες εταιρειες που πετανε στο ελληνικο FIR για να λαμβανουν υπηρεσίες ελέγχου εναεριας κυκλοφοριας. Ενω τυπικά θεωρουμαστε δημοσιοι υπάλληλοι,μόνο τέτοιοι δεν ειμαστε. Αν κοιτάμε την ωρα για να σχολασουμε αντί για το ρανταρ,θα αρχισουν να συγκρουονται αεροπλάνα το ενα με το άλλο. Οι επιχειρησιακοι ΕΕΚ (που μιλάμε με αεροπλάνα στον ασύρματο) ελάχιστα κοινά εχουμε με δημοσιους υπαλληλους (πλην της καλοδεχούμενης μονιμότητας,για να είμαι ειλικρινης).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραίος! πάντα καλότυχος εύχομαι!
    Ευχαριστώ πολύ .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχαρητήρια και από μένα
    Ευχαριτώ πολύ .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  5. #1235
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει ρυθμιστεί ο εγκέφαλός μου, όταν δω το πρώτο κίτρινο ταξί ενεργοποιείται η λειτουργία επικίνδυνων αποστολών.

    - - - Updated - - -



    Όχι δεν είναι καθολικός, και ναι υπάρχει βλακεία.
    Αλλά σε τόσο χαμηλό βαθμό που ξεχνιέμαι και δεν προσέχω.
    Καταλαβαίνω. Στο Βέλγιο οι λωρίδες για τα ποδήλατα είναι πολύ άσχημα υλοποιημένες σε βαθμό που τις θεωρώ πιο ανασφαλείς από το να κάνεις ποδήλατο χωρίς λωρίδες άσε που πολλοί Βέλγοι (ειδικά γυναίκες και ειδικότερα γυναίκες με μαντίλα) κάνουν λες και δεν έχουν ξαναδεί ποδήλατο στο δρόμο. Το πρόβλημα είναι ότι ξεχνιεσαι στην ψευδαίσθηση της ασφάλειας της λωρίδας και μεταξύ άλλων πας πιο γρήγορα.

    Προσωπικά στην Ελλάδα που έκανα ποδήλατο ένιωθα πιο ασφαλής γιατί ήμουν πάντα σε εγρήγορση. Μόνο στο πεζούς είχα κινδυνέψει. Η βλακεία είναι απρόβλεπτη.

  6. #1236
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή τύχη τυρέμπορα και πρόσεχε. Εχεις γίνει λουκουμάκι, ιδανικός γαμβρός.
    Είμαι φρεσκοχωρισμένος (από σχέση,όχι γάμο). Να σου στειλω το κινητό της να της εξηγησεις το λάθος της;

    Θα σου στειλω και πίνακες με τα εξτραδακια (σσ. μέρισμα) που βγαζω από το ξενοδοχειο στην Κω .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  7. #1237
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prometheas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά αν έφευγα (μάλλον) δεν θα επέστρεφα γιατί

    - Δεν μπορώ να αισθάνομαι ξενος στην χώρα μου
    - Δεν ανεχομαι να φορολογούμαι σαν κάτοικος Δανίας και να έχω παροχές Ναμίμπιας σε όλους τους τομείς (υγεία, παιδεία, υποδομές)
    - Δεν ανεχομαι την τεράστια αναξιοκρατία και διαφθορά που επικρατεί σχεδόν παντού
    - Δεν ανέχομαι την πλήρη ανυπαρξία κράτους δικαιοσύνης και την μη τήρηση των νόμων.
    - Δεν θέλω να ζω σε μια χώρα με τόσο οπισθοδρομικούς και τεχνοφοβικούς πολίτες που δεν είναι σε θέση να κάνουν μια κουβέντα με επιχειρήματα..
    - Δεν θέλω να ζώ σε μια χώρα που όλες οι ηθικές αξίες έχουν εκπέσει. Ακόμα και το φιλοτιμο, αυτο το μοναδικο μας χαρακτηριστικό που με τόση έπαρση τονίζαμε σε κάθε ευκαιρία πως δεν υπάρχει σε κανένα λεξικό άλλης γλώσσας..
    - Δυσκολεύομαι πολύ να επιβιώσω σε ένα μέρος με τόσο σκουπιδαριό και με πολίτες εγκεφαλικά και διανοητικά προβληματικούς που δεν μπορουν και δεν θελουν να μάθουν να πετάνε και να ανακυκλώνουν τα σκουπίδια τους όπως πρέπει (αδειοι κάδοι και τα σκουπίδια στο δρόμο)
    - Φοβάμαι να κυκλοφορήσω πεζός στο δρόμο γιατί δεν υπάρχουν πεζοδρόμια (ή έχουν γίνει προέκταση χώρων παρκαρίσματος) και όταν βγαίνω κάνω το σταυρό μου να μην με πάρει σβάρνα κανένας σούπερ οδηγός. Ειδικά τον τελευταίο καιρό που "βγήκαμε" από την κρίση ( ) ξεχυθηκαν στους δρόμους όλοι οι fast & furious και οποιον πάρει ο χάρος.

    Δεν θα ισχυριστώ βέβαια οτι ολα τα παραπάνω ειναι μοναδικά προνόμια της πατρίδας μας αλλά η ένταση και ο τρόπος που τα βιώνουμε όλα μαζί δεν νομίζω οτι συναντάται σε καμμια από τις πραγματικά πολιτισμένες χώρες. Επίσης αυτά που ενοχλούν εμένα μπορεί να είναι μέρος της Ελληνικής ιδιαιτερότητας οπότε pass... Επιπλέον έχουμε ήλιο θάλασσα, ατελειωτη διασκέδαση και συνήθως υπάρχει support από την οικογένεια οπότε για πολλούς αξίζει το ρίσκο...
    Έτσι ακριβώς είναι. Κι εγώ αυτά ακριβώς σιχαίνομαι εδώ και θέλω να φύγω... Δεν είναι μόνο οι οικονομικοί λόγοι.

    Σε όλα αυτά που είπες όμως, θα πρόσθετα τον εθνικισμό και τον θρησκευτικό φανατισμό. Τα συναντάς σ' ένα πολύ μεγάλο ποσοστό των Ελλήνων (ακόμα και αυτών που έχουν φύγει). Ψάχνουν να πιαστούν από οποιαδήποτε εθνικιστική χαζομάρα, για να συμπληρώσουν τα "κενά" της ματαιοδοξίας τους.

    Όσο για τον θρησκευτικό φανατισμό, δε χρειάζεται να πούμε πολλά... Το ότι δηλώνω άθεος και οι συγγενείς μου φοβούνται μη μαθευτεί "παραέξω" και το ότι οι "καλοί" Χριστιανοί κάθονται "σούζα" κάθε Κυριακή στην εκκλησία και έξω δείχνουν τον χειρότερό τους εαυτό, αρκούν...

    Φυσικά όλα αυτά δεν γίνονται μόνο στην Ελλάδα, όμως σε σχέση με τις άλλες χώρες τα συναντάς πολύ πιο συχνά...

  8. #1238
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για τον θρησκευτικό φανατισμό, δε χρειάζεται να πούμε πολλά... Το ότι δηλώνω άθεος και οι συγγενείς μου φοβούνται μη μαθευτεί "παραέξω" και το ότι οι "καλοί" Χριστιανοί κάθονται "σούζα" κάθε Κυριακή στην εκκλησία και έξω δείχνουν τον χειρότερό τους εαυτό, αρκούν...
    Σε αυτό το θέμα έχει υπόψη ότι είναι δύσκολα τα πράγματα στην Ευρώπη απλά η θρησκεία είναι διαφορετική.

  9. #1239
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει ρυθμιστεί ο εγκέφαλός μου, όταν δω το πρώτο κίτρινο ταξί ενεργοποιείται η λειτουργία επικίνδυνων αποστολών.
    Η Νέα Υόρκη έχει κίτρινα ταξί

  10. #1240
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    διάφορα μασάλια
    Καλά ρε, 4άρι διαμέρισμα και δεν έχεις κάνει ακόμα ένα AirBnB να βγάζεις το νοίκι; Τώρα ειδικά που θα μένεις δίπλα στη Ρι-βι-έ-ρα της Ανατολικής Μεσογείου, όχι απλά θα βγάζεις το ενοίκιο, θα αγοράσεις και την οικοδομή
    Η δουλειά πως είναι; Έχει άγχος;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  11. #1241
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα το πάθω αυτό στην Ελλάδα. Έχω μάθει να μη χρειάζεται να κοιτάω πολύ προσεκτικά όταν περνάω με πράσινο ή σε διάβαση, οπότε όταν πάω στην Ελλάδα πραγματικά κινδυνεύω τις πρώτες μέρες, μέχρι να προσαρμοστώ.
    Καλά όταν περνάς με πράσινο, να προσέχεις.
    Οταν περνάς με κόκκινο ?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι φρεσκοχωρισμένος (από σχέση,όχι γάμο). Να σου στειλω το κινητό της να της εξηγησεις το λάθος της;

    Θα σου στειλω και πίνακες με τα εξτραδακια (σσ. μέρισμα) που βγαζω από το ξενοδοχειο στην Κω .
    Σωστά έκανε το κορίτσι και την κατηγορείς και για λάθος.

    Eσύ είσαι σε άλλη φάση. Ολα πρέπει να τα ζεί ο άνθρωπος

    Εκτός μόνιμης σχέσης εδώ και 9 χρόνια, μετά απο 25 -30 χρόνια γάμου (και 2 παιδιά - κορίτσια)
    Never again

    Το τηλέφωνο κράτα το, εμείς δώσαμε
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #1242
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λόγος που τα γραφω τωρα είναι γιατί είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα τα γραψω αφού μονιμοποιηθω. Από την Παρασκευη 15/11/2019 ειμαι και επίσημα μόνιμος δημόσιος υπάλληλος,οπότε ήρθε πράγματι το πλήρωμα του χρόνου. Οι οπτικές ίνες μου λείπουν αρκετα,αλλά το ΚΕΠΑθ και ο έλεγχος εναέριας κυκλοφορίας είναι ό,τι καλύτερο μου εχει συμβει στη ζωή μου ολόκληρη,μετά την οικογένειά μου. Χίλια χρόνια λατρεμένη αττική πρωτεύουσα.
    Συγχαρητήρια ! Τότε κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις γνωρίσει τον κ. Φάνη που εργάζεται πολλά χρόνια εκεί. Πρόκειται για μεγάλο συλλέκτη δίσκων βινυλίου και λάτρη της jazz. Έχουμε ανταμώσει σε δισκάδικα του κέντρου της Αθήνας. Καλή σταδιοδρομία εκεί !
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  13. #1243
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.356
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια να πούμε ότι στην Ελλάδα επειδή έχει τόσο πολλούς κακούς οδηγούς, ως πεζός ξέρεις να προσέχεις.
    Εγώ πλέον στη Γερμανία κάνω το λάθος να θεωρώ δεδομένο ότι όλοι σέβονται τον ΚΟΚ, οπότε μπορεί μια μέρα να σταματήσω να ποστάρω γιατί μου συνέβη κάτι (πχ οδηγός που δε σεβάστηκε την προτεραιότητα των πεζών) που θα είχα αποφύγει στην Ελλάδα γιατί θα είχα προσέξει περισσότερο.
    Δεν είναι όλη η Ελλάδα το ίδιο.
    Θυμάμαι Ορεστιάδα που ήμουν φαντάρος πριν 14 χρόνια σταματαγαν ευλαβικά στις διαβάσεις για πεζούς.

    Επίσης υπάρχουν πολύ χειρότερες ευρωπαϊκές χώρες στην οδήγηση από Ελλάδα.
    Βλέπε Μάλτα και Κύπρο.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  14. #1244
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την Παρασκευη 15/11/2019 ειμαι και επίσημα μόνιμος δημόσιος υπάλληλος,οπότε ήρθε πράγματι το πλήρωμα του χρόνου.
    Εύχομαι ευδόκιμη υπηρεσία.

  15. #1245
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Tυρέμπορα, συγχαρητήρια, έπιασες το Τζόκερ όσον αφορά το θέμα πακέτο με δουλειά κατοικία κτλ κτλ.
    Και εγω θα ήμουν πανευτυχής εαν έβρισκα μια δουλειά να πάω Cedefop πχ, και δεν ήμουν εδώ. Καλώς η κακώς, μεγάλος δύσκολα αλλάζεις, και ήδη στα 53 μου, απλά λέω 10κάτι χρονάκια για να βγω συνταξη (αν ζούμε μέχρι τότε) και να γυρίσω πίσω (τα ακούς ΧΑΟΣ; Ετσι, για να σου την σπάσω και θα ψηφίζω εως τότε).

    Διαφωνώ με έναν φίλο παραπάνω που έβγαλε τα πάντα αρνητικά στην Ελλάδα. Εχουμε καλύτερο σύστημα υγείας, σαφώς ανώτερους γιατρούς, απο όσο απολαμβάνει ο μέσος ευρωπαίος τουλάχιστον. Μην βλέπετε που στέλνουμε στο εξωτερικό για δύσκολες περιπτώσεις. Πχ εδω Λουξεμβούργο αλλά και αλλού απο όσο ακούω, απο θέμα γιατρών και νοσοκομείων, έχουν πολύ καλά κτίρια, τελευταίας τεχνολογίας μηχανήματα, καθαριότητα, αλλά όλα τα άλλα (δηλαδή το σημαντικότερο, γιατροί και νοσοκόμοι) είναι άστα να πάνε, και αντιμετώπιση σαν νασαι κουβάς με σκατά.

    Και πάλι συγχαρητήρια, και όλα να σου πάνε συνέχεια έτσι καλά.

Σελ. 83 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 63737881828384858893103 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-13, 19:07
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-12, 01:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας