Σελ. 22 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 1985
  1. #316
    Εγγραφή
    08-10-2006
    Περιοχή
    Utrecht, NL
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    150/15 Mbit/s
    ISP
    Ziggo
    Router
    Cisco EPC 3925
    Μη το γελάς καθόλου, έτοιμος ήμουν να πάω πρόσφατα Γερμανία να δω κανένα ΩΡΛ, είχα πάρει και τηλέφωνα από φίλη μου που κατάγεται από πόλη κοντά στα σύνορα.
    Απλά με ενημέρωσε ο γιατρός από Ελλάδα ότι δεν έχει κανένα νόημα τώρα μιας και άργησα στην αρχή να πάω.

  2. #317
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    aroutis , το αν θελω οφθαλμιατρο, χωρις να με ξερεις κιολας , δεν μπορω να το αξιολογησω σαν σοβαρο επιχειρημα για να συμφωνησω η και να διαφωνησω μαζι σου .αρα δεν ασχολουμε με την συγκεκριμενη σου παραθεση .
    Ναί δεν έχεις δεί μου φαίνεται στο κέντρο της Αθήνας το βράδυ αλλά και πρωϊ που μερικοί ψάχνουν τα σκουπίδια. Δεν είδες εχτές σε έναν δήμο που μαζεύτηκαν για να πάρουν μια μερίδα φαγητό και παραλίγο να πέσει ξύλο. Πεινασμένοι υπάρχουνε, πολύ περισσότεροι μετά το 2010 και λιγότεροι βέβαια από όσο νομίζουμε από τις μεγαλοστομίες των δημοσιογράφων που λένε οτι η "Ελλάδα πεινάει".

  3. #318
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σα να το βλέπω το νέο θέμα "1η Συνάντηση Ασθενών Κάτω Χωρών"
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  4. #319
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σα να το βλέπω το νέο θέμα "1η Συνάντηση Ασθενών Κάτω Χωρών"
    Ολα και ολα, στο ΙΚΑ έχουμε πάει

  5. #320
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Triandria City - Salonika!
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.134
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    14490/1019
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    USR9108A
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα και ολα, στο ΙΚΑ έχουμε πάει
    Πάντα στην προτωπορία.


    "Το λουφάρειν εστί φιλοσοφείν"

  6. #321
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναί δεν έχεις δεί μου φαίνεται στο κέντρο της Αθήνας το βράδυ αλλά και πρωϊ που μερικοί ψάχνουν τα σκουπίδια. Δεν είδες εχτές σε έναν δήμο που μαζεύτηκαν για να πάρουν μια μερίδα φαγητό και παραλίγο να πέσει ξύλο. Πεινασμένοι υπάρχουνε, πολύ περισσότεροι μετά το 2010 και λιγότεροι βέβαια από όσο νομίζουμε από τις μεγαλοστομίες των δημοσιογράφων που λένε οτι η "Ελλάδα πεινάει".
    νομιζω οτι δεν ειναι μονο η τροφη για να ζησει που μπορει να βρει καποιος στα σκουπιδια , μπορει να βρει τροφη ενας αστεγος για να ταιζει και σκυλια , μπορει να βρει και θησαυρους στα σκουπιδια , πολοι πακιστανοι το κανουν και με σκοπο να πουλησουν ανακυκλωσιμα υλικα .

    εκτος αν νομιζεις οτι και τα παιδακια που ζητιανευουν ειναι εκει επειδη πεινανε και οχι επειδη καποιοι τα εχουνε βαλει εκει (και μπορει και να τους στερουν το φαγητο αλλα οχι λογο οικονομικης αδυναμιας ) .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #322
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  8. #323
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ, ειναι μόνο 5 ευρώ, τώρα, γιατί λένε να το αυξήσουν, και θα σε εξετάσει αν όχι νοσοκόμος, ένας ειδικευόμενος.
    Γιατί αν πας στο αγγλικό ΕΣΥ (NHS), ποιός νομίζεις ότι θα σε εξετάσει ΚΑΙ θα σε χειρουργήσει ; Ο προφέσορας ;

  9. #324
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Σίγουρα θα πρέπει να σε χειρουργήσει ένας γιατρός και γενικά κάποιος ο οποίος να έχει το δικαίωμα από την αγγλική νομοθεσία να το κάνει. Ο νοσοκόμος πιστεύω μπορεί να σε εξετάσει σε κάποια βασικά πράγματα, από εκεί και πέρα διαγνώσεις από το τι πάσχεις ακριβώς και πώς θα πρέπει να γίνει η ίαση-διόρθωση του προβλήματος πρέπει να το κάνει και αυτό ο γιατρός. Δεν είναι ανάγκη να είναι προφέσορας.

  10. #325
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Δεν μίλησα για εξέταση από... νοσοκόμο (κάνουν απλά ξεσκαρτάρισμα των περιστατικών σε κάποιες χώρες), αλλά για τους ειδικεύομενους.

    Αγγλία-Γερμανία, αν πας στα δημόσια νοσοκομεία τους, θα σε εξετάσει (ΚΑΙ θα σε χειρουργήσει) ειδικεύομενος, υπό επίβλεψη βέβαια (αφορά το χειρουργείο και όχι την εξέταση κατά την οποία ο ειδικεύομενος θα κρίνει αν χρειάζεται την συμβολή ειδικού).

  11. #326
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Εγώ λοιπόν που μένω Ελβετία αν ποτέ έχω ή υποψιάζομαι σοβαρο πρόβλημα υγείας, έχω πάρει επιτόπου το πρώτο αεροπλάνο για εξέταση στην Ελλάδα από πενεπιστημιακούς γιατρούς στους οποίους θα με συστήσει κολλητός μου ακαδημαϊκός.
    Εφόσον πάρω τη γνώμη από αυτούς, μετά το συζητάμε για το αν η θεραπεία θα γίνει στην Ελλάδα ή στην Ελβετία.

    Όχι, θα αφήσω να με εξετάσει ο κάθε ταλαιπωρημένος που είτε στην Ελβετία είτε στην Ελλάδα είτε στο Βέλγιο έχει κάνει 15 ώρες βάρδια και μπορεί να είναι από εξαιρετικός γιατρός έως άχρηστος και επικύνδυνος.
    Δεν είναι θέμα χώρας αλλά θέμα τύχης, σε ποιον θα πέσεις την την στιγμή που θα έρθει η σειρά σου.

  12. #327
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ λοιπόν που μένω Ελβετία αν ποτέ έχω ή υποψιάζομαι σοβαρο πρόβλημα υγείας, έχω πάρει επιτόπου το πρώτο αεροπλάνο για εξέταση στην Ελλάδα από πενεπιστημιακούς γιατρούς στους οποίους θα με συστήσει κολλητός μου ακαδημαϊκός.
    Εφόσον πάρω τη γνώμη από αυτούς, μετά το συζητάμε για το αν η θεραπεία θα γίνει στην Ελλάδα ή στην Ελβετία.

    Όχι, θα αφήσω να με εξετάσει ο κάθε ταλαιπωρημένος που είτε στην Ελβετία είτε στην Ελλάδα είτε στο Βέλγιο έχει κάνει 15 ώρες βάρδια και μπορεί να είναι από εξαιρετικός γιατρός έως άχρηστος και επικύνδυνος.
    Δεν είναι θέμα χώρας αλλά θέμα τύχης, σε ποιον θα πέσεις την την στιγμή που θα έρθει η σειρά σου.
    Και αν βρεις δουλειά Αυστραλία που θες, τί θα κάνεις;; Θα πεταχτείς Ελλάδα στον κολλητό σου τον ακαδημαϊκό; Επίσης, πού ξέρεις αν ο πανεπιστημιακός γιατρός δεν πειραματιστεί με σένα;; Ωραία τα λόγια lewton, αλλά απέχουν πολύ από την πράξη.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  13. #328
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει. Και υποθέτεις γιατί φαντάζομαι?

    Η Ολλανδία είναι απο τις πιο ιδιωτικοποιημένες χώρες της ΕΕ, τα νοσοκομεία αξιολογουνται αποκλειστικά με βαση το cost efficiency. Ο πρωην supervisor μου εδώ ηταν ο γκουρου της μεθόδου (DEA Benchmarking), και είχε τύχει σε σεμινάρια του να βλέπω Ολλανδους health execs. H ιδια μεθοδος χρησιμοποιείται για την αξιολογηση λιμανιων, δασών, ζαχαροπαραγωγων και νοσοκομείων. Τρεχα γυρευε δηλαδή.
    Εδώ βγηκε ο βασιλιάς τους (μπλιαχ) πριν κανα διμηνο και είπε φόρα παρτιδα "τέλος το κοινωνικό κράτος" και δεν κουνηθηκε φύλλο . Απλά τραγικοί οι Ολλανδοί...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σα να το βλέπω το νέο θέμα "1η Συνάντηση Ασθενών Κάτω Χωρών"
    ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΣΤΟΥΣ ΟΜΟΙΟΠΑΘΕΙΣ ΕΙΣ BENELUX


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα και ολα, στο ΙΚΑ έχουμε πάει
    Ο συνάδελφος-συναγωνιστής yiapap δεν εννοεί τους χαμουτζήδες ρε συ sdikr, aka κάτω από το αυλακι ωρε sdikr, αλλά εμάς που μενουμε στις Κάτω Χώρες .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  14. #329
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αν βρεις δουλειά Αυστραλία που θες, τί θα κάνεις;; Θα πεταχτείς Ελλάδα στον κολλητό σου τον ακαδημαϊκό; Επίσης, πού ξέρεις αν ο πανεπιστημιακός γιατρός δεν πειραματιστεί με σένα;; Ωραία τα λόγια lewton, αλλά απέχουν πολύ από την πράξη.
    Θα τον εξετάζουν καμμένοι Βρετανοί expats

    * σε οτι αφορα το κόστος περιθαλψης, οτι πληρώνεις παίρνεις στο minimum. Δεν ξέρω που πεφτει η μπίλια της φορολογίας στην Ολλανδία, πάντως στο ΗΒ δεν ειναι 45% για entry level job. Σίγουρα οχι στις ΗΠΑ, απο οτι θυμαμαι ουτε στην Γερμανία, αλλά ίσως στο Βέλγιο.

  15. #330
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αν βρεις δουλειά Αυστραλία που θες, τί θα κάνεις;; Θα πεταχτείς Ελλάδα στον κολλητό σου τον ακαδημαϊκό; Επίσης, πού ξέρεις αν ο πανεπιστημιακός γιατρός δεν πειραματιστεί με σένα;; Ωραία τα λόγια lewton, αλλά απέχουν πολύ από την πράξη.
    Kαλά, ειδικά στην Αυστραλία έχω πρώην συγκάτοικο που έχουμε κρατήσει επαφή και αν υπάρξει ανάγκη σίγουρα θα με καθοδηγήσει.
    Το κακό είναι ότι μένει Μελβούρνη και αν εγώ πάω Αυστραλία λογικά θα πάω Σίδνει, αλλά και από το τηλέφωνο γίνεται η δουλειά.

Σελ. 22 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-13, 19:07
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-12, 01:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας