Σελ. 116 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 96106111114115116117118121126 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.726-1.740 από 1985
  1. #1726
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιοι μπορεί, κάποιοι άλλοι απλά θα πουν "fuck it"
    Εγώ είπα fuck it όταν η Ουγγαρία έκλεισε τα σύνορα 5 μέρες πριν πάω (ανήκω στις εξαιρέσεις που μπορώ να μπω) και τελικά υπέφερα, και ψυχολογικά και οικονομικά. Πολύ μεγάλη ιστορία και τελείως off topic. Όποιος σκοπεύει να μπει στην Ελλάδα, απλά πληρώστε και ταξιδέψτε πριν την καταληκτική ημερομηνία.

  2. #1727
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.384
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχέση έχουν τα Χριστούγεννα; Ένα βουνό χώρες επιβάλλουν καραντίνα όταν γυρνάς, στις ΗΠΑ υπάρχουν και πολιτείες που επιβάλλουν καραντίνα ακόμα και για ταξίδια εσωτερικού. Μια χαρά κάνει η Ελλάδα, αν δεν κλειστούμε μέσα δεν φεύγει σύντομα αυτή η αηδία.

    Παράλογη σκέψη του αιώνα: αν όλοι (εννοώ ΟΛΟΙ) αγοράζαμε προμήθειες για 2 βδομάδες και κλεινόμασταν μέσα, σοβαρά όμως, όχι SMS 6 άσκηση, με τον μόνο κόσμο που κυκλοφορεί να είναι οι υγειονομικοί για τις περιπτώσεις ζωής και θανάτου, δεν θα είχε τελειώσει το θέμα σε 2 βδομάδες;
    Πλάκα μου κάνεις;
    Η ειδική αυτή καραντίνα των 10 ημερών μπήκε στην Ελλάδα ειδικά για τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά.
    Και με ρωτάς τι σχέση έχουν τα Χριστούγεννα; Γιατί πολύ απλά δεν μπήκε καμία άλλη περίοδο υποχρεωτική καραντίνα για όλους ποτέ μέχρι τώρα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #1728
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.088
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχέση έχουν τα Χριστούγεννα; Ένα βουνό χώρες επιβάλλουν καραντίνα όταν γυρνάς, στις ΗΠΑ υπάρχουν και πολιτείες που επιβάλλουν καραντίνα ακόμα και για ταξίδια εσωτερικού. Μια χαρά κάνει η Ελλάδα, αν δεν κλειστούμε μέσα δεν φεύγει σύντομα αυτή η αηδία.
    Και να κλείστουμε μέσα και δεν φεύγει. Για να κάνει burn out ένας ιός πρέπει να περάσει από το γονιδίωμα μας για να κάνει τις μεταλλάξεις του. Με τα μέτρα ουσιαστικά εμποδίζουμε αυτή την διαδικασία. Εγώ έτσι το καταλαβαίνω και ο ΠΟΥ είχε πει ότι παίδες ακόμα στο πρώτο κύμα είμαστε σε σχέση με άλλες πανδημίες.

    Απλα διαιωνίζεται το πρόβλημα, μέχρι να έχεις ένα εμβόλιο (ελπίδα) και παράλληλα σώζεις ζωές. Είναι σημαντικό να μην την πληρώνουν αυτοί με non covid ανάγκες σε υγεία ή αυτοί που δουλεύουν στην υγεία. Πάμε σχεδόν σε χρόνο. Ξεχνάμε τα υλικά. Πόσο θα αντέξει το προσωπικό; Ή θα το προσεγγίσουμε αμερικανικά, θέλω ψωμί όλο το 24ωρο και φθηνό αλλά εγώ δεν θα έκανα ποτέ αυτή την δουλειά;

    Όσο και αν δεν μου αρέσει η κατάσταση, εγώ το βλέπω όπως τις υποχρεώσεις μου προς ένα υγείες κράτος με κοινωνικές υποδομές. Εντάξει γελάμε τώρα για τα δύο τελευταία. Πληρώνουμε φόρους για να έχουμε όλοι αξιοπρέπη πρόσβαση σε βασικές ανάγκες και ζωή. Έτσι πληρώνω χρόνο διασκέδασης από την ζωή μου ώστε να έχω εγώ ζωή αλλά για να έχουν και οι υπόλοιποι αν εγώ είμαι κωλοφαρδος.

    Εγώ πιστεύω ότι αν γινόταν μια έρευνα που συσχέτιζε το political compass με το πώς βλέπουμε τα μέτρα περιορισμού, θα βλέπαμε όλους τους εγώκεντρικους Αμέρικαν στάιλ να είναι εναντίον.

  4. #1729
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να κάνει burn out ένας ιός πρέπει να περάσει από το γονιδίωμα μας για να κάνει τις μεταλλάξεις του.
    Τι λες ωρέ; Που το βρήκες αυτό; Θα σε ακούσει κανένας βιολόγος και θα αυτοπυρποληθεί...

  5. #1730
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.249
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να κλείστουμε μέσα και δεν φεύγει. Για να κάνει burn out ένας ιός πρέπει να περάσει από το γονιδίωμα μας για να κάνει τις μεταλλάξεις του. Με τα μέτρα ουσιαστικά εμποδίζουμε αυτή την διαδικασία. Εγώ έτσι το καταλαβαίνω και ο ΠΟΥ είχε πει ότι παίδες ακόμα στο πρώτο κύμα είμαστε σε σχέση με άλλες πανδημίες.

    Απλα διαιωνίζεται το πρόβλημα, μέχρι να έχεις ένα εμβόλιο (ελπίδα) και παράλληλα σώζεις ζωές. Είναι σημαντικό να μην την πληρώνουν αυτοί με non covid ανάγκες σε υγεία ή αυτοί που δουλεύουν στην υγεία. Πάμε σχεδόν σε χρόνο. Ξεχνάμε τα υλικά. Πόσο θα αντέξει το προσωπικό; Ή θα το προσεγγίσουμε αμερικανικά, θέλω ψωμί όλο το 24ωρο και φθηνό αλλά εγώ δεν θα έκανα ποτέ αυτή την δουλειά;

    Όσο και αν δεν μου αρέσει η κατάσταση, εγώ το βλέπω όπως τις υποχρεώσεις μου προς ένα υγείες κράτος με κοινωνικές υποδομές. Εντάξει γελάμε τώρα για τα δύο τελευταία. Πληρώνουμε φόρους για να έχουμε όλοι αξιοπρέπη πρόσβαση σε βασικές ανάγκες και ζωή. Έτσι πληρώνω χρόνο διασκέδασης από την ζωή μου ώστε να έχω εγώ ζωή αλλά για να έχουν και οι υπόλοιποι αν εγώ είμαι κωλοφαρδος.

    Εγώ πιστεύω ότι αν γινόταν μια έρευνα που συσχέτιζε το political compass με το πώς βλέπουμε τα μέτρα περιορισμού, θα βλέπαμε όλους τους εγώκεντρικους Αμέρικαν στάιλ να είναι εναντίον.
    Αν ίσχυε το bold/underline, οι αμερικάνοι που είναι διαγαλαξιακοί πρωταθλητές σε όλα τα metrics του COVID γιατί δεν παίρναν τα μέτρα όταν έπρεπε αλλά και γιατί ακόμα και τώρα δε θέλουν να καταλάβουν σε κάποιες περιπτώσεις ότι μασκούλα και αποστάσεις και καραντίνα οπου γίνεται χαμός είναι η μόνη λύση μέχρι να έρθει κάποιο εμβόλιο και φυσικά φάρμακα, τώρα θα ήταν οι καλύτεροι του χωριού.

    Αμ έλα που θρηνούν περισσότερα θύματα από τον πόλεμο του βιετνάμ.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  6. #1731
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και για να γυρίσουμε ontopic, σήμερα κλείνω 3 χρόνια εργασίας στην Ελλάδα (12/12/2017-12/12/2020) και προχθες έκλεισα 3 χρόνια επαναπατρισμού (10/12/2017-10/12/2020).


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ να πω ότι μόλις τελείωσα το πακετάρισμα των πραγμάτων μου (900 λίτρα , δηλαδή 0,9 κυβικά και περί τα 300 κιλά, ενώ δεν πηρα κανένα έπιπλο/ηλεκτρονικο, πλην εκτυπωτή, αφού τα πούλησα όλα, μέχρι και το τελευταίο) επειδή σε 10 ωρες ερχεται ο νταλικέρης να παραλάβει. Δεν προσφέρει άμεσα στην κουβεντα , αλλά ήθελα να το καταθεσω.



    Και φυσικά πακετάρισα υπό τους ήχους του κατάλληλου άσματος:

    Spoiler:


    //ανακούφιση

    Το ιστορικό ποστ αναγγελίας επαναπατρισμού λίγες μερες πριν αυτός λάβει χώρα.

    Οι καταστροφολογίες διαψευστηκαν . Η απόφαση επιστροφής στην Ελλάδα ηταν η καλύτερη απόφαση της ζωής μου, μαζι με το να δηλώσω στο μηχανογραφικό μου το 2004 και να σπουδάσω Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Υπολογιστών ΕΜΠ. Κοιτάζοντας την ενήλικη ζωη μου, περιπου 16 χρονια πια, τίποτα δε θα μπορούσε να χε παει καλύτερα, πλην των σκοτεινών 5,5 χρόνων του βασανιστηρίου της Ολλανδίας. Τέλος καλό, όλα καλά. Χίλια χρόνια Λατρεμένη Αττική Πρωτεύουσα (ΛΑΠ). Εδώ στην εξωτική Νέα Σμύρνη, η ζωή κυλάει υπέροχα. Όταν ήμουν φοιτητης πίστευα ότι ηταν η καλύτερη φαση της ζωης μου. Τελικά ειχα αδικο, μιας και η καλύτερη φαση ειναι αυτα τα 3 χρονια και συνεχιζουμε, καλά να μαστε.


    ΥΓ. Και εργασιακή επέτειος σήμερα και έκανα quote τον εαυτό μου: the day is getting wild...



    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Σ'ευχαριστώ . Λοιπόν, θα διηγηθώ μια φανταστική ιστορία που δε συνεβη ποτέ. Την ακουσα προχθές στο καφενείο. Επειδή μιλάει για παράνομες πρακτικές θα τη βάλω σε spoiler

    Spoiler:
    Επικοινωνία ενός νέου Μηχανικού με μεταφορικές στην Ολλανδία για μετακόμιση Αϊντχοφεν-Αθήνα :

    α) ολλανδική μεταφορική δίνει τελική τιμη 770 ευρω με όλα μέσα
    β) Έλληνας νταλικιέρης απαντάει αφοπλιστικά : "350 ευρω χωρίς απόδειξη, αν τα φέρεις στην νταλίκα μου"



    ΥΓ. Κάθε ομοιότητα με την πραγματικότητα ειναι συμπτωματική .


    Να οι κούτες μου παρατεταγμενες και έτοιμες. Το κομματι με το πλαστικο με τις φουσκες ειναι 1 μετρο σε μηκος, οπότε μπορείτε να το εχετε ως reference:




    **I need a bubblewrap for scale**
    Happy quotes ARE happy quotes.

    - - - Updated - - -

    (σσ. με κλικ πάνω στο όνομα των συνημμένων του spoiler, αυτα ανοιγουν κανονικά)
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  7. #1732
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.088
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Εύγε νέος. Βοηθάει όμως και η εξαιρετική δουλειά.

    Πάντα σε έχω στο μυαλό μου για την Ολλανδία

  8. #1733
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Tρία χρόνια στην Ελλάδα, νοικοκυρεύτικες, κι ακόμα να ΜΟΥ κάνεις εγγόνι ?

    Η μάνα σου γάϊδαρε
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #1734
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Χρόνια πολλά τυρεμπορα!
    Να τα κατοστησεις!
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  10. #1735
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.088
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Έβλεπα το τελευταίο βίντεο τώρα του second thought και η λέξη κλειδί είναι non traditional jobs.

    https://youtu.be/hactcmhVS1w στο 20ο λεπτό και πιο πριν. Άσχετο με το νήμα, απλα το σημείο για τις δουλειές έχει μεγάλη συσχέτιση κατά την γνώμη μου.

  11. #1736
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για να γυρίσουμε ontopic, σήμερα κλείνω 3 χρόνια εργασίας στην Ελλάδα (12/12/2017-12/12/2020) και προχθες έκλεισα 3 χρόνια επαναπατρισμού (10/12/2017-10/12/2020).




    Το ιστορικό ποστ αναγγελίας επαναπατρισμού λίγες μερες πριν αυτός λάβει χώρα.

    Οι καταστροφολογίες διαψευστηκαν . Η απόφαση επιστροφής στην Ελλάδα ηταν η καλύτερη απόφαση της ζωής μου, μαζι με το να δηλώσω στο μηχανογραφικό μου το 2004 και να σπουδάσω Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Υπολογιστών ΕΜΠ. Κοιτάζοντας την ενήλικη ζωη μου, περιπου 16 χρονια πια, τίποτα δε θα μπορούσε να χε παει καλύτερα, πλην των σκοτεινών 5,5 χρόνων του βασανιστηρίου της Ολλανδίας. Τέλος καλό, όλα καλά. Χίλια χρόνια Λατρεμένη Αττική Πρωτεύουσα (ΛΑΠ). Εδώ στην εξωτική Νέα Σμύρνη, η ζωή κυλάει υπέροχα. Όταν ήμουν φοιτητης πίστευα ότι ηταν η καλύτερη φαση της ζωης μου. Τελικά ειχα αδικο, μιας και η καλύτερη φαση ειναι αυτα τα 3 χρονια και συνεχιζουμε, καλά να μαστε.


    ΥΓ. Και εργασιακή επέτειος σήμερα και έκανα quote τον εαυτό μου: the day is getting wild...



    - - - Updated - - -



    Happy quotes ARE happy quotes.

    - - - Updated - - -

    (σσ. με κλικ πάνω στο όνομα των συνημμένων του spoiler, αυτα ανοιγουν κανονικά)
    Happy anniversary. Πάντα ευτυχισμένος. Είσαι η εξαίρεση στον κανόνα.

    Ακόμα όμως δεν έχω καταλάβει, πως γίνεται να θεωρείς τεταρτο-κοσμική και βοθρόλακκο την Ολλανδία και το Αμστερνταμ (μια όμορφη και πράσινη πόλη, χτισμένη πάνω στο νερό) και να σου φαίνεται παράδεισος η Ελλάδα και ειδικά η Αθήνα (με τη μπόχα, τα μπαζωμενα ποτάμια και τα τσιμέντα παντού).

  12. #1737
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Happy anniversary. Πάντα ευτυχισμένος. Είσαι η εξαίρεση στον κανόνα.

    Ακόμα όμως δεν έχω καταλάβει, πως γίνεται να θεωρείς τεταρτο-κοσμική και βοθρόλακκο την Ολλανδία και το Αμστερνταμ (μια όμορφη και πράσινη πόλη, χτισμένη πάνω στο νερό) και να σου φαίνεται παράδεισος η Ελλάδα και ειδικά η Αθήνα (με τη μπόχα, τα μπαζωμενα ποτάμια και τα τσιμέντα παντού).
    Γι αυτή την Ελλάδα μιλάς ?
    https://poseidonhotel.com.gr/live-camera/

    Δεν φαίνεται και τόσο άσχημη ...
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #1738
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Happy anniversary. Πάντα ευτυχισμένος. Είσαι η εξαίρεση στον κανόνα.

    Ακόμα όμως δεν έχω καταλάβει, πως γίνεται να θεωρείς τεταρτο-κοσμική και βοθρόλακκο την Ολλανδία και το Αμστερνταμ (μια όμορφη και πράσινη πόλη, χτισμένη πάνω στο νερό) και να σου φαίνεται παράδεισος η Ελλάδα και ειδικά η Αθήνα (με τη μπόχα, τα μπαζωμενα ποτάμια και τα τσιμέντα παντού).

    Είναι πολύ απλό, έχει ζήσει έξω με κάτι παραπάνω απο διακοπές

  14. #1739
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για να γυρίσουμε ontopic, σήμερα κλείνω 3 χρόνια εργασίας στην Ελλάδα (12/12/2017-12/12/2020) και προχθες έκλεισα 3 χρόνια επαναπατρισμού (10/12/2017-10/12/2020).

    Το ιστορικό ποστ αναγγελίας επαναπατρισμού λίγες μερες πριν αυτός λάβει χώρα.

    Οι καταστροφολογίες διαψευστηκαν . Η απόφαση επιστροφής στην Ελλάδα ηταν η καλύτερη απόφαση της ζωής μου, μαζι με το να δηλώσω στο μηχανογραφικό μου το 2004 και να σπουδάσω Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Υπολογιστών ΕΜΠ. Κοιτάζοντας την ενήλικη ζωη μου, περιπου 16 χρονια πια, τίποτα δε θα μπορούσε να χε παει καλύτερα, πλην των σκοτεινών 5,5 χρόνων του βασανιστηρίου της Ολλανδίας. Τέλος καλό, όλα καλά. Χίλια χρόνια Λατρεμένη Αττική Πρωτεύουσα (ΛΑΠ). Εδώ στην εξωτική Νέα Σμύρνη, η ζωή κυλάει υπέροχα. Όταν ήμουν φοιτητης πίστευα ότι ηταν η καλύτερη φαση της ζωης μου. Τελικά ειχα αδικο, μιας και η καλύτερη φαση ειναι αυτα τα 3 χρονια και συνεχιζουμε, καλά να μαστε.
    Καλά να είσαι και να τα απολαύσεις όλα αυτά, όμως δυστυχώς οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα. Όταν ακούω για τις συνθήκες κάτω από τις οποίες εργάζονται φίλοι και γνωστοί (υφάκι προϊσταμένων, συστηματικές και απλήρωτες υπερωρίες, άθλιοι μισθοί για τα προσόντα τους κλπ), τότε χαίρομαι ακόμα περισσότερο που έφυγα από τη χώρα σχετικά νωρίς. Για να μην αναφέρω τις επίσης άθλιες συντάξεις που τους περιμένουν στα 65+...

  15. #1740
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολύ απλό, έχει ζήσει έξω με κάτι παραπάνω απο διακοπές
    Το αυτό, παιδιά μην νομιζεται ότι η ζωή στο εξωτερικό είναι αυτό που βλεπεται όταν πηγαίνετε διακοπές. Αν δεν ζήσεις τουλάχιστον ένα 6μηνο να δεις και τα σκ@τ@, παντού είναι παράδεισος. Εσείς πιστεύτε ότι οι τουρίστες που έρχονται Αθήνα έχουν την ίδια εντύπωση με εσάς που ζείτε εκεί χρόνια. Πιστεψτε με αν τους ρωτήσετε θα σας πουνε ότι ζείτε στην πιο παραδεισένια πολή, ειδικά αμα τους πάτε σε τίποτα περιοχές λίγο πιο γκλάμουρ. Και προσωπικά έχοντας αρκετά χρόνια εξωτερικό και σε διάφορες πόλεις η Αθήνα είναι άνετα στο τοπ 5 από πολλές απόψεις.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

Σελ. 116 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 96106111114115116117118121126 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-13, 19:07
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-12, 01:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας