Σελ. 87 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 67778285868788899297107 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.291-1.305 από 1985
  1. #1291
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tυρέμπορα, συγχαρητήρια, έπιασες το Τζόκερ όσον αφορά το θέμα πακέτο με δουλειά κατοικία κτλ κτλ.
    Και εγω θα ήμουν πανευτυχής εαν έβρισκα μια δουλειά να πάω Cedefop πχ, και δεν ήμουν εδώ. Καλώς η κακώς, μεγάλος δύσκολα αλλάζεις, και ήδη στα 53 μου, απλά λέω 10κάτι χρονάκια για να βγω συνταξη (αν ζούμε μέχρι τότε) και να γυρίσω πίσω (τα ακούς ΧΑΟΣ; Ετσι, για να σου την σπάσω και θα ψηφίζω εως τότε).

    Διαφωνώ με έναν φίλο παραπάνω που έβγαλε τα πάντα αρνητικά στην Ελλάδα. Εχουμε καλύτερο σύστημα υγείας, σαφώς ανώτερους γιατρούς, απο όσο απολαμβάνει ο μέσος ευρωπαίος τουλάχιστον. Μην βλέπετε που στέλνουμε στο εξωτερικό για δύσκολες περιπτώσεις. Πχ εδω Λουξεμβούργο αλλά και αλλού απο όσο ακούω, απο θέμα γιατρών και νοσοκομείων, έχουν πολύ καλά κτίρια, τελευταίας τεχνολογίας μηχανήματα, καθαριότητα, αλλά όλα τα άλλα (δηλαδή το σημαντικότερο, γιατροί και νοσοκόμοι) είναι άστα να πάνε, και αντιμετώπιση σαν νασαι κουβάς με σκατά.

    Και πάλι συγχαρητήρια, και όλα να σου πάνε συνέχεια έτσι καλά.
    οχι, έχω κερί στα αφτιά!


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στην Ελλάδα, κάπως έτσι είναι

    Είχα ρωτήσει φίλο γιατρό πως είναι μετά από εφημερία.

    "Ξέρεις τι μου αρέσει ? Τα τρόλεϋ. Είναι μεγάλα, κίτρινα, κινούνται αργά. Μετά από μία μέρα όπου όλα είναι άσπρα και μυρίζουν φαρμακίλα, τα τρόλεϋ είναι ότι πιό όμορφο"

    Ως γνωστόν στις εφημερίες μπαίνουν στο νοσοκομείο μία μέρα το πρωί και βγαίνουν την άλλη μέρα το μεσημέρι.
    Δουλειά κι αυτή ..
    και αυτό για 1200 το μήνα με το συνεχές ρίσκο να πάρεις κανένα άνθρωπο στο λαιμό σου...... και το τηλέφωνο συνέχειά και ας είσαι σπίτι σου.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  2. #1292
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι ακριβώς είναι. Κι εγώ αυτά ακριβώς σιχαίνομαι εδώ και θέλω να φύγω... Δεν είναι μόνο οι οικονομικοί λόγοι.
    Ακόμα εδώ είσαι εσύ; Τον Μάρτη συμπληρώνεις 3ετια που.. φεύγεις. Θα βγει είδηση στην 1η σελίδα όταν με το καλό φύγεις!

  3. #1293
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα εδώ είσαι εσύ; Τον Μάρτη συμπληρώνεις 3ετια που.. φεύγεις. Θα βγει είδηση στην 1η σελίδα όταν με το καλό φύγεις!
    Ο Μήτσος περιμένει να περάσει η κρίση και να φύγει μετά

  4. #1294
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όλα αυτά που είπες όμως, θα πρόσθετα τον εθνικισμό και τον θρησκευτικό φανατισμό. Τα συναντάς σ' ένα πολύ μεγάλο ποσοστό των Ελλήνων (ακόμα και αυτών που έχουν φύγει). Ψάχνουν να πιαστούν από οποιαδήποτε εθνικιστική χαζομάρα, για να συμπληρώσουν τα "κενά" της ματαιοδοξίας τους.


    Όσο για τον θρησκευτικό φανατισμό, δε χρειάζεται να πούμε πολλά... Το ότι δηλώνω άθεος και οι συγγενείς μου φοβούνται μη μαθευτεί "παραέξω" και το ότι οι "καλοί" Χριστιανοί κάθονται "σούζα" κάθε Κυριακή στην εκκλησία και έξω δείχνουν τον χειρότερό τους εαυτό, αρκούν...


    Φυσικά όλα αυτά δεν γίνονται μόνο στην Ελλάδα, όμως σε σχέση με τις άλλες χώρες τα συναντάς πολύ πιο συχνά...
    Μεγάλο θέμα ανοίγεις φίλε, είναι μείζον ζήτημα ο φανατισμός γενικότερα είτε είναι στα πολιτικά, είτε στα αθλητικά, είτε σε θρησκείες, είτε σε Intel vs AMD & Android vs iOS. Τα περισσότερα από αυτά (αν όχι όλα) -όπως είπες- υπάρχουν βέβαια και έξω.

    Όσον αφορά τον θρησκευτικό φανατισμό που αναφέρθηκες, είναι όπως τα λες αλλά το νόμισμα έχει δύο πλευρές. Ενδεικτικά, ο Αθεϊσμός τα τελευταία χρόνια έχει ουκ ολίγους φανατικούς υποστηρικτές στην Ελλάδα που με κάθε ευκαιρία χλευάζουν τους "άπιστους" (που δεν... πιστεύουν στον Αθεϊσμό) με χαρακτηρισμούς (πρόβατα, υποκριτές κτλ), πρήζουν για κατήχηση σε συζητήσεις να αποδείξουν την υπεροχή της δικής τους (μη) πίστης, προσπαθούν να προκαλούν τους άλλους πιστούς (βλέπε διοργάνωση δημόσιας κρεατοφαγίας), γκρίνιες για τις εκδηλώσεις/έθιμα των άλλων (γάμοι, βαφτίσεις, νηστείες κτλ) και βέβαια οργάνωση πιστών-μελών με νομικά πρόσωπα (ενώσεις, οργανώσεις), συγκέντρωση δωρεών κτλ. Περίπου δηλαδή ότι έκαναν και οι προηγούμενοι (χριστιανοί, μουσουλμάνοι, κτλ) που έχουν παγιωθεί, απλά αυτοί είναι ακόμα σε πιο αρχικό στάδιο και εν μέρει de-centralized σε παγκόσμιο επίπεδο για την ώρα. Ευτυχώς δεν έχουμε φτάσει να καίνε "άπιστους" στο Σύνταγμα (ακόμα). Μόνο που νιώθεις την ανάγκη, όπως είπες, να δηλώσεις κάτι (βλέπε άθεος) στους συγγενείς σου ή επανειλημμένα δημόσια στο forum (#1, #2, #3, #4) επιβεβαιώνει λίγο-πολύ την αντιμετώπιση του αθεϊσμού από κάποιους ως άτυπη θρησκεία. Γενικά ο άνθρωπος θέλει να νιώθει ότι κάπου ανήκει φαίνεται.

    Επιπλέον, όπως έχουμε ξανασυζητήσει (σε νήμα για την εγκληματικότητα), πιστεύω ότι έχεις την τάση για ότι συμβαίνει γύρω σου να τα ρίχνεις στην Ελλάδα και να τα βλέπεις όλα μαγικά έξω χωρίς να έχεις ζήσει βέβαια εκεί.. ναι ναι δε ξεχνώ, πέρα από 2-3 εβδομάδες ταξίδι στην ΝΥ ως τουρίστας που τα βρήκες όλα τέλεια, όπως αναφέρεις κάθε τόσο. Πάντως θα ήθελα ένα review σου, αφότου ζήσεις καμιά 10αρια χρόνια στο εξωτερικό για πιο αντικειμενική σύγκριση, το έχουν κάνει άλλοι και όντως αναφέρουν αρκετά θετικά στοιχεία απλά θα ήθελα να το δω και από εσένα. Ευελπιστώ τότε τα θετικά να συνεχίζουν να υπερτερούν των αρνητικών, να σου ταιριάζει καλύτερα, και να μην βγάζεις τέτοια πικρία όπως τώρα. Ειλικρινά το εννοώ αυτό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 29-11-19 στις 13:04.

  5. #1295
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.371
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Εγκληματικότητα στην Ελλάδα δεν πρέπει να μετριέται σωστά.
    http://worldpopulationreview.com/cou...te-by-country/

    Εδώ βλέπω την Ελλάδα δίπλα στην Μάλτα, που δεν υπάρχει καθόλου σύγκριση.
    Στην Ελλάδα σε σφάζουν στην γωνία για 10€ και στην Μάλτα ο κόσμος αφήνει ακόμα ξεκλειδωτες πόρτες στα σπίτια ή μπαίναμε γυμναστήριο και αφήναμε κινητά, κλειδιά όπου βρούμε και δεν τα άγγιζε κανείς.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  6. #1296
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγκληματικότητα στην Ελλάδα δεν πρέπει να μετριέται σωστά.
    http://worldpopulationreview.com/cou...te-by-country/

    Εδώ βλέπω την Ελλάδα δίπλα στην Μάλτα, που δεν υπάρχει καθόλου σύγκριση.
    Στην Ελλάδα σε σφάζουν στην γωνία για 10€ και στην Μάλτα ο κόσμος αφήνει ακόμα ξεκλειδωτες πόρτες στα σπίτια ή μπαίναμε γυμναστήριο και αφήναμε κινητά, κλειδιά όπου βρούμε και δεν τα άγγιζε κανείς.
    Το συγκεκριμένο site χρησιμοποιεί ως πηγή το Numbeo, που γενικά είναι ωραίο site και δίνει μια εικόνα για διάφορα θέματα (κόστος ζωής, εγκληματικότητα), αλλά δεν βασίζεται σε επίσημα στοιχεία (που προέρχονται από αστυνομία) αλλά απόψεις κατοίκων για το πως νιώθουν για την εγκληματικότητα στη χώρα τους. Λόγω ότι η Μάλτα έχει μικρό πληθυσμό, δεν έχει πολλούς contributors και ενδεικτικά για την Βαλέτα έχει 29 contributors (Birkirkara έχει 6) τα τελευταία 3 χρόνια ενώ για την Αθήνα έχει 529 (18-πλάσιους) οπότε πιθανόν να μην αντικατοπτρίζει αντικειμενικά την κατάσταση. Αν από τους 29 και οι 10 (34%) είναι σαν τον Μήτσο, θα νομίζεις ότι η Βαλέτα είναι το νέο Σικάγο.

    Υπόψιν ότι Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα και οι μεγαλουπόλεις, ακόμα και σήμερα υπάρχει κόσμος με ξεκλείδωτες πόρτες σε σπίτια/αυτοκίνητα σε μικρές πόλεις/χωριά/νησιά της Ελλάδας. Όχι παντού και όχι όσο παλιότερα, αλλά συμβαίνει ακόμα.. άσε που μύγα να μπει θα την δουν οι γείτονες, ενώ στις μεγαλουπόλεις δεν ασχολούνται.

    - - - Updated - - -

    Σύμφωνα με επίσημα στοιχεία Eurostat/ΟΗΕ, σε ανθρωποκτονίες (ανά 100.000 κατοίκους) λένε ότι είμαστε πιο χαμηλά από την Μάλτα πάντως... https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._homicide_rate

    Είναι το θέμα του πληθυσμού και της αραιοκατοίκησης. Στην Μάλτα με πληθυσμό 1/24 της Ελλάδας αρκούν 4 δολοφονίες το χρόνο για να θεωρηθούν περισσότερες από 82 το χρόνο στην Ελλάδα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 29-11-19 στις 13:28.

  7. #1297
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλο θέμα ανοίγεις φίλε, είναι μείζον ζήτημα ο φανατισμός γενικότερα είτε είναι στα πολιτικά, είτε στα αθλητικά, είτε σε θρησκείες, είτε σε Intel vs AMD & Android vs iOS. Τα περισσότερα από αυτά (αν όχι όλα) -όπως είπες- υπάρχουν βέβαια και έξω.

    Όσον αφορά τον θρησκευτικό φανατισμό που αναφέρθηκες, είναι όπως τα λες αλλά το νόμισμα έχει δύο πλευρές. Ενδεικτικά, ο Αθεϊσμός τα τελευταία χρόνια έχει ουκ ολίγους φανατικούς υποστηρικτές στην Ελλάδα που με κάθε ευκαιρία χλευάζουν τους "άπιστους" (που δεν... πιστεύουν στον Αθεϊσμό) με χαρακτηρισμούς (πρόβατα, υποκριτές κτλ), πρήζουν για κατήχηση σε συζητήσεις να αποδείξουν την υπεροχή της δικής τους (μη) πίστης, προσπαθούν να προκαλούν τους άλλους πιστούς (βλέπε διοργάνωση δημόσιας κρεατοφαγίας), γκρίνιες για τις εκδηλώσεις/έθιμα των άλλων (γάμοι, βαφτίσεις, νηστείες κτλ) και βέβαια οργάνωση πιστών-μελών με νομικά πρόσωπα (ενώσεις, οργανώσεις), συγκέντρωση δωρεών κτλ. Περίπου δηλαδή ότι έκαναν και οι προηγούμενοι (χριστιανοί, μουσουλμάνοι, κτλ) που έχουν παγιωθεί, απλά αυτοί είναι ακόμα σε πιο αρχικό στάδιο και εν μέρει de-centralized σε παγκόσμιο επίπεδο για την ώρα. Ευτυχώς δεν έχουμε φτάσει να καίνε "άπιστους" στο Σύνταγμα (ακόμα). Μόνο που νιώθεις την ανάγκη, όπως είπες, να δηλώσεις κάτι (βλέπε άθεος) στους συγγενείς σου ή επανειλημμένα δημόσια στο forum (#1, #2, #3, #4) επιβεβαιώνει λίγο-πολύ την αντιμετώπιση του αθεϊσμού από κάποιους ως άτυπη θρησκεία. Γενικά ο άνθρωπος θέλει να νιώθει ότι κάπου ανήκει φαίνεται.

    Επιπλέον, όπως έχουμε ξανασυζητήσει (σε νήμα για την εγκληματικότητα), πιστεύω ότι έχεις την τάση για ότι συμβαίνει γύρω σου να τα ρίχνεις στην Ελλάδα και να τα βλέπεις όλα μαγικά έξω χωρίς να έχεις ζήσει βέβαια εκεί.. ναι ναι δε ξεχνώ, πέρα από 2-3 εβδομάδες ταξίδι στην ΝΥ ως τουρίστας που τα βρήκες όλα τέλεια, όπως αναφέρεις κάθε τόσο. Πάντως θα ήθελα ένα review σου, αφότου ζήσεις καμιά 10αρια χρόνια στο εξωτερικό για πιο αντικειμενική σύγκριση, το έχουν κάνει άλλοι και όντως αναφέρουν αρκετά θετικά στοιχεία απλά θα ήθελα να το δω και από εσένα. Ευελπιστώ τότε τα θετικά να συνεχίζουν να υπερτερούν των αρνητικών, να σου ταιριάζει καλύτερα, και να μην βγάζεις τέτοια πικρία όπως τώρα. Ειλικρινά το εννοώ αυτό.
    πες τα!!!! εδώ κράζουν οσους δεν θέλουν να εμβολιάσουν τα παιδιά τους!! λες και δεν ειναι δικαίωμα σου να μην εμβολιάσεις το παιδί σου!!! εχουν βάλει και τα σχολεία να ζητάνε βιβλιάριο υγείας!

    ευτυχώς που υπάρχει το κράξιμο γιατι η πολιτική ορθότητα μας έφαγε.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  8. #1298
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πες τα!!!! εδώ κράζουν οσους δεν θέλουν να εμβολιάσουν τα παιδιά τους!! λες και δεν ειναι δικαίωμα σου να μην εμβολιάσεις το παιδί σου!!! εχουν βάλει και τα σχολεία να ζητάνε βιβλιάριο υγείας!

    ευτυχώς που υπάρχει το κράξιμο γιατι η πολιτική ορθότητα μας έφαγε.
    Μαζί σου αν και ατυχές το παράδειγμα, διότι ο Μήτσος αναφερόταν στα αρνητικά της Ελλάδας που δεν υπάρχουν τόσο έξω... και το κίνημα κατά των εμβολίων είναι σε μεγάλο βαθμό εισαγόμενο και -δυστυχώς- το στηρίζουν αρκετά έξω (πχ δημοσκόπηση έδειξε ότι >30% των Γάλλων πιστεύουν ότι τα εμβόλια δεν είναι ασφαλή αλλά τα κάνουν!), αν και σταδιακά υποχωρεί η τάση νομίζω.

    Ενδεικτικά: https://ourworldindata.org/grapher/p...ccine-coverage
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 29-11-19 στις 14:02.

  9. #1299
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαζί σου αν και ατυχές το παράδειγμα, διότι ο Μήτσος αναφερόταν στα αρνητικά της Ελλάδας που δεν υπάρχουν τόσο έξω... και το κίνημα κατά των εμβολίων είναι σε μεγάλο βαθμό εισαγόμενο και -δυστυχώς- το στηρίζουν αρκετά έξω (πχ δημοσκόπηση έδειξε ότι >30% των Γάλλων πιστεύουν ότι τα εμβόλια δεν είναι ασφαλή αλλά τα κάνουν!), αν και σταδιακά υποχωρεί η τάση νομίζω.

    Ενδεικτικά: https://ourworldindata.org/grapher/p...ccine-coverage
    το σχόλιο πήγαινε στο περί φανατισμού των άθεων....
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  10. #1300
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα εδώ είσαι εσύ; Τον Μάρτη συμπληρώνεις 3ετια που.. φεύγεις. Θα βγει είδηση στην 1η σελίδα όταν με το καλό φύγεις!
    Όπως έχω πει, ακόμα περιμένω να εγκριθεί η πράσινη κάρτα μου (γιατί μέσω δικηγόρου διαπιστώσαμε ότι δεν έχω απευθείας υπηκοότητα). Εκτός από αυτό, θέλω να συνεχίσω για bachelor στην πληροφορική (συγκεκριμένα video games). Αλλά και μόνο που σκέφτομαι ότι πρέπει να μείνω Αθήνα για 2-3 χρόνια Αθήνα, μαυρίζει η ψυχή μου... Θέλω πολύ να φύγω από Αθήνα (και Ελλάδα), γιατί έχω σιχαθεί...

    Υ.Γ. Αν βρω καμιά φθηνή σχολή στη Νέα Υόρκη/Νιού Τζερσι, φεύγω από αύριο κιόλας...

  11. #1301
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως έχω πει, ακόμα περιμένω να εγκριθεί η πράσινη κάρτα μου (γιατί μέσω δικηγόρου διαπιστώσαμε ότι δεν έχω απευθείας υπηκοότητα). Εκτός από αυτό, θέλω να συνεχίσω για bachelor στην πληροφορική (συγκεκριμένα video games). Αλλά και μόνο που σκέφτομαι ότι πρέπει να μείνω Αθήνα για 2-3 χρόνια Αθήνα, μαυρίζει η ψυχή μου... Θέλω πολύ να φύγω από Αθήνα (και Ελλάδα), γιατί έχω σιχαθεί...

    Υ.Γ. Αν βρω καμιά φθηνή σχολή στη Νέα Υόρκη/Νιού Τζερσι, φεύγω από αύριο κιόλας...
    Σε 3 χρόνια από τώρα πάλι αυτό θα λες :P


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  12. #1302
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πες τα!!!! εδώ κράζουν οσους δεν θέλουν να εμβολιάσουν τα παιδιά τους!! λες και δεν ειναι δικαίωμα σου να μην εμβολιάσεις το παιδί σου!!! εχουν βάλει και τα σχολεία να ζητάνε βιβλιάριο υγείας!

    ευτυχώς που υπάρχει το κράξιμο γιατι η πολιτική ορθότητα μας έφαγε.
    What? Όχι, δεν είναι δικαίωμά σου να μην εμβολιάσεις τα παιδία σου. Ανεμβολίαστα παιδιά θέτουν σε κίνδυνο τον κόσμο γύρω τους, με το να μεταφέρουν αρρώστιες που κανονικά θα έπρεπε να μην έχουν κολλήσει. Έλεος πια με το σκοταδισμό του αντιεμβολιαστικού κινήματος!

  13. #1303
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως έχω πει, ακόμα περιμένω να εγκριθεί η πράσινη κάρτα μου (γιατί μέσω δικηγόρου διαπιστώσαμε ότι δεν έχω απευθείας υπηκοότητα). Εκτός από αυτό, θέλω να συνεχίσω για bachelor στην πληροφορική (συγκεκριμένα video games). Αλλά και μόνο που σκέφτομαι ότι πρέπει να μείνω Αθήνα για 2-3 χρόνια Αθήνα, μαυρίζει η ψυχή μου... Θέλω πολύ να φύγω από Αθήνα (και Ελλάδα), γιατί έχω σιχαθεί...

    Υ.Γ. Αν βρω καμιά φθηνή σχολή στη Νέα Υόρκη/Νιού Τζερσι, φεύγω από αύριο κιόλας...
    Αν δεν υπερβάλλεις περί μαυρίσματος ψυχής για να μας τρολαρεις λίγο, θα πρέπει να το ψάξεις περαιτέρω διότι στραβά και ανάποδα θα συναντήσεις παντού. Ο καθένας μας αντιμετωπίζει θέματα στην καθημερινότητά του αλλά με εξαίρεση καλύτερη οικονομική επιβίωση, δεν λύνει τα πάντα μια μετανάστευση, κάθε άλλο μπορεί να δημιουργήσει θέματα (πχ η ξαφνική αποκοπή από φίλους/συγγενείς -ας έχεις άλλους εκεί- και δραστηριότητες που εδώ μας ευχαριστούν). Αν πάλι δεν έχεις πράγματα να σε ευχαριστούν εδώ οπότε δε σε νοιάζει καθόλου να τα "χάσεις", αυτό θα έπρεπε να σε προβληματίζει περισσότερο γιατί πιθανόν να μη λυθεί μαγικά με αλλαγή περιβάλλοντος. Για περισσότερα, κάλεσε με στο 1-800-PSYXAKIAS να κλείσουμε ραντεβού ψυχανάλυσης... ποιος θα κάνει σε ποιον δεν ξέρω όμως!


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    What? Όχι, δεν είναι δικαίωμά σου να μην εμβολιάσεις τα παιδία σου. Ανεμβολίαστα παιδιά θέτουν σε κίνδυνο τον κόσμο γύρω τους, με το να μεταφέρουν αρρώστιες που κανονικά θα έπρεπε να μην έχουν κολλήσει. Έλεος πια με το σκοταδισμό του αντιεμβολιαστικού κινήματος!
    Take it easy, ειρωνικό (ελπίζω) ήταν το μήνυμά του ως απάντηση στο δικό μου επειδή έθιξα το... κίνημα των άθεων που φανατίζονται όταν κράζουν τους θρήσκους. Συνεχίζω να πιστεύω ότι ήταν ατυχής η σύνδεση με το κίνημα κατά των εμβολιασμών αλλά ΟΚ, δεκτο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 29-11-19 στις 17:09.

  14. #1304
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    λες και δεν ειναι δικαίωμα σου να μην εμβολιάσεις το παιδί σου!!! .
    όχι δεν είναι, στην Ελλάδα.

  15. #1305
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι δεν είναι, στην Ελλάδα.

    Eπειδή έχω μπερδευτεί
    Το να σαπίζεις στο ξύλο την γυναίκα σου, είναι δικαίωμα ή υποχρέωση?

    ΥΓ
    Με παρακαλάει και δεν το κάνω, δεν έχω χρόνο, δέρνω άλλες
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 87 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 67778285868788899297107 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-13, 19:07
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-12, 01:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας