Σελ. 27 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 717222526272829323747 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 391-405 από 1985
  1. #391
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Έχω προσωπικά περίπτωση που επέστρεψε, με καλό (πάρα πολύ καλό - σχεδόν άπιαστο - για ελληνικά δεδομένα) μισθό αν και πάλι είχε μία μείωση περίπου 30% συγκριτικά με εξωτερικό. Αλλά, αφορά πολύ εξειδικευμένη περίπτωση που και πάλι μάλλον όταν κλείσει ο κύκλος θα φύγει για έξω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #392
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι μισθούς παίρνανε αυτά παιδιά βοηθέ τυρέμπορα στις πολυεθνικές που δουλεύανε;
    Υπάρχουν πάντα λόγοι να γυρίσεις και κυρίως είναι προσωπικοί οικογενειακοί.
    Αυτο που με τρομάζει ειναι οτι δεν έχω ακούσει μια καλή ιστορία απο άνθρωπο που γύρισε και δεν μιλάω για παιδιά που γύρισαν πρόσφατα και το προσπαθούν.
    Κλασικά πράματα. Εδώ έπαιρναν 25-30 χιλιάδες καθαρα (αρχή καριέρας) και έφυγαν για 14-18 χιλιάδες καθαρά. Δεν είναι τόσο παράλογο όσο ακούγεται. Τουλάχιστον δύο από αυτούς ειχαν δεύτερο σπίτι στην Αθήνα πρακτικά να κάθεται (πχ το νοικιαζαν μεν οι γονείς τους σε άλλους, αλλά ετρωγαν φέσια). Αν σκεφτείς ότι το ενοίκιο εδώ είναι 10 εως 12 χιλιάδες ετησίως και το ενοίκιο στην Ελλάδα πλέον είναι από 0 ευρώ (αν έχεις ιδιοκτητο σπίτι) έως 3-4 χιλιάδες ευρώ (για μια γκαρσονιέρα), η διαφορά στις αποδοχές ,αν αφαιρέσεις το ενοίκιο, πρακτικά μηδενίζεται. Το θέμα είναι εργασιακές συνθήκες (5μερο-12ωρο είναι πολύ συνηθισμενο πλέον στην Ελλάδα), τα εργασιακά δικαιώματα (να'ναι καλά ο πολυχρονεμενος Σαμαράς που διέλυσε κάθε εργασιακό κεκτημένο), η προοπτική εξέλιξης και φυσικά το κλίμα και ο τρόπος εργασίας. Ο συναδελφος που ανεφερα πιο πάνω ξεκινάει αυριο, 1η Ιούνη. Θα τον ρωτησω σχετικά μεσα στις επόμενες εβδομάδες.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  3. #393
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Αν έρθεις με εμπειρία από το εξωτερικό θα είσαι υψηλόμισθος (συγκριτικά).
    Σε τελική ανάλυση, όλοι για τη θάλασσα και τα σουβλάκια γυρνάνε ότι και να λέτε
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  4. #394
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Καταρχάς όταν μιλάμε για ΙΤ στην Ελλάδα, γιατί ακριβώς θέσεις μιλάμε;; Γενικά ότι έχει σχέση με πληροφορική ή συγκεκριμένα για προγραμματιστές ή μηχανικούς IT (πχ, δίκτυα, servers, DB admins, κτλ). Γιατί αν πρόκειται για το δεύτερο, είμαι πολύ περίεργος να μάθω με τι προϋπολογισμούς θα δουλέψει ένας IT engineer στην Ελλάδα. Εδώ πάνω έχω την ευκαιρία να υπάρχει καλό budget με το οποίο μπορώ να έχω πανάκριβα μηχανάκια για να κάνω τη δουλειά μου. Πόσοι οργανισμοί στην Ελλάδα έχουν μαρούλι για NetApp, EMC, Cisco και δε συμμαζεύεται;;;

    Και εκτός αυτού με τη νοοτροπία που υπάρχει κάτω (σε πολλαπλά επίπεδα) προσωπικά όπως είπα και πριν «μακριά κι αγαπημένοι». Αν δεν υπάρξει σοβαρός οικογενειακός λόγος (φτου, φτου) το έχω πάρει απόφαση ότι ΔΕ γυρνάω. Άσε που στην Εδιμβουργιάρα την περνάμε ζωή και κότα
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  5. #395
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Anon, οι "εξαιρετικά σοβαροί" οικογενειακοί λόγοι τείνουν να είναι και πρόσκαιροι -καταλαβαίνεις τι εννοω- . Ο κόσμος γυρνάει μετά απο 5-10 χρόνια επειδη βλεπει οτι μισθολογικά στο εξωτερικό ειναι 20-40% πάνω, με το κόστος ζωής να ακολουθεί κοντά και την ποιότητα ζωής σε ενα ολλανδικό ή γερμανικό χωριό ή μια αγγλική πόλη μέτρια, και οχι για να προλάβει την τελευταία πνοή κοντινών προσώπων.
    Το αναλυεις λιγο αυτο;

  6. #396
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Anon, οι "εξαιρετικά σοβαροί" οικογενειακοί λόγοι τείνουν να είναι και πρόσκαιροι -καταλαβαίνεις τι εννοω- . Ο κόσμος γυρνάει μετά απο 5-10 χρόνια επειδη βλεπει οτι μισθολογικά στο εξωτερικό ειναι 20-40% πάνω, με το κόστος ζωής να ακολουθεί κοντά και την ποιότητα ζωής σε ενα ολλανδικό ή γερμανικό χωριό ή μια αγγλική πόλη μέτρια, και οχι για να προλάβει την τελευταία πνοή κοντινών προσώπων.
    Κάπως έτσι είναι τα πράγματα. Υπάρχουν περιπτώσεις που η κατάσταση είναι πολύ καλύτερη έξω (στο θέμα μισθού) αλλά πολλές φορές η διαφορά χρημάτων δεν είναι τόσο μεγάλη που να αξίζει τον κόπο. Εκεί ο καθένας τα ζυγίζει και αποφασίζει.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  7. #397
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    θα πηγαίνατε σε μια χώρα η οποία είναι σε καθεστώς χρεωκοπίας και δεν ξέρεις αύριο τι σου ξημερώνει?

    Περιμένετε λίγο ακόμη να δούμε που θα καταλήξουμε και μετά γυρνάτε...

  8. #398
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ξαναδιαβάζοντας, διαγώνια αυτή τη φορά, το topic, συνειδητοποιησα ότι πρακτικα ολόκληρη η επιχειρηματολογία εναντίον της επιστροφής εξαντλείται στο επαγγελματικο. Πράγμα λογικο: κάπως πρέπει να ζήσεις, κάπως πρέπει να πληρώσεις τους λογαριασμούς. Εάν αυτό ήταν εν πολλοίς εξασφαλισμένο, θα γυρνούσατε; (εγώ ναι )

    Αυτα σκεφτόμουν όταν έπεσα πάνω στα αποτελέσματα αυτής της έρευνας :

    Οι Έλληνες του εξωτερικού λένε όχι στην πρόσκληση Τσίπρα για το Δημόσιο


    Spoiler:
    Αυτοί που "φύτεψαν τα όνειρά τους σε ξένες πατρίδες", όπως ονόμασε στη ΔΕΘ την νέα γενιά μεταναστών ο Αλ. Τσίπρας, τώρα του γυρνούν την πλάτη και απαντούν αρνητικά στην πρόσκλησή του για επιστροφή στα πάτρια εδάφη.Οι νέοι Έλληνες του εξωτερικού απορρίπτουν την ιδέα να γυρίσουν στην χώρα μας και να εργαστούν για το Δημόσιο, κρίνοντας μάλιστα το σύστημα αναξιοκρατικό και τις απολαβές πενιχρές.Σύμφωνα με τη διαδικτυακή έρευνα της BrainGain, με τίτλο "Θα Γυρνούσες στην Ελλάδα για μια Θέση στο Δημόσιο;", που δημοσιεύει το kathimerini.gr, το 71,66% των ερωτηθέντων απαντά αρνητικά.



    Οι Έλληνες του εξωτερικού λένε όχι στην πρόσκληση Τσίπρα για το Δημόσιο



    Το έλλειμμα αξιοκρατίας στο Δημόσιο και οι χαμηλές απολαβές σε συνδυασμό με τις ελάχιστες προοπτικές ανέλιξης αιτιολογούν, σύμφωνα με τους ίδιους την αποστροφή τους για τον συγκεκριμένο τομέα.Μάλιστα, το 28,34% που θα εργαζόταν στο ελληνικό Δημόσιο θέτει ως απαραίτητη προϋπόθεση για την επιστροφή του τη βελτίωση των παραπάνω συνθηκών (αξιολόγηση συνδεδεμένη με μετέπειτα ανέλιξη και μισθός).Παράλληλα, όπως αποκαλύπτει η έρευνα, το ενδιαφέρον της πλειοψηφίας εστιάζεται σε μια θέση ευθύνης σε υπουργείο. Αρκετοί ήταν και οι ενδιαφερόμενοι για μια θέση σε Δημόσιο Οργανισμό, σε Δημόσιο Νοσοκομείο και ΔΕΚΟ αλλά και αυτοί που δεν θα έλεγαν όχι σε μια θέση δασκάλου ή καθηγητή.Η πλειονότητα των ερωτηθέντων ανήκει στο ηλικιακό γκρουπ των 26-35, ενώ σχεδόν οι μισοί έχουν επιλέξει ως τόπο διαμονής το Ην. Βασίλειο.


    Το αποτέλεσμα με εκπλησσει. Φυσικά οι μισθοί στο Δημοσιο έχουν πέσει δραματικά, αλλά έχεις απόλυτη εργασιακή ασφάλεια, ειδικά σε σχέση με τις συνθηκες γαλέρας του ιδιωτικού τομέα. Ενας νεος δ/υ με πτυχιο και μεταπτυχιακο παίρνει κάπου στα 910 ευρω το μηνα καθαρά από οσα ξερω (τα δύο πρωτα χρονια εχει καποιες κρατησεις παραπάνω και παίρνει κατιτίς λιγότερο, αλλά μετά πάει στα 910). Συν ότι όλο και κάτι θα παίζει από καμιά υπερωρια, κανα εκτός έδρας ή κατι σχετικό και πες θα παίρνει κάπου στα 950-1.000 ευρω το μηνα καθαρά. Σιγουρα απέχει από τους μισθούς εδώ στο Βορρά, αλλά να πεθανεις από την πείνα αποκλείεται, ίσα-ίσα. Θα περίμενα, λοιπόν , μεγαλύτερα ποσοστά "αποδοχής" . Εάν το επαγγελματικο είναι το σχεδόν αποκλειστικο κριτηριο για τους περισσοτερους, το ποσοστό σίγουρα θα έπρεπε να ειναι μεγαλύτερο.

    Btw ετοιμάζεται να επιστρέψει Ελλάδα ακόμα ενας από το φιλικο μου περιβάλλον. Ασχολείται με SatCom και πάει για Hellas Sat. Προστιθεται στην αρκετά μακρά λίστα όσων ξέρω εδώ και επιστρέφουν Ελλαδα.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  9. #399
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εχω φιλο γιατρο, καρδιολογο-χειρουργο με υψηλη ειδικευση, δουλευε σε νοσοκομειο της Νεας Υορκης, εκανε την εξειδικευση και δουλευε ταυτοχρονα.
    Λεφτα πολυ καλα, και προτασεις για το μελλον πολλες, με ακομη καλυτερα χρηματα.
    Ζωη ομως 0. Και δεν την παλεψε. Μου λεει, 'ενταξει, λεφτα βγαζω, δεν ζω ομως, και ποιο το νοημα;'
    Γυρισε Ελλαδα. Δεν νομιζω να το μετανιωσει, γιατι σιγουρα αν μπορεις να βιοποριζεις (και αυτος μπορει και θα μπορει), δεν αποτιμωνται ολα με το χρημα.
    Η ποιοτητα ζωης ειναι συνισταμενη πολλων παραγοντων.

    Στην Ελλαδα βεβαια, ειμαστε κυριολεκτικα χάλια σε πολλους τομεις.
    Αυτο που νομιζω κανει ενα ελκυστικο πακετο για τους περισσοτερους, ειναι οι φιλοι-οικογενεια-καλος καιρος, πιο χαλαροι ρυθμοι ζωης συνηθως, λιγοτερος ακρατος επαγγελματικος ανταγωνισμος.
    Κατα τα λοιπα, ειμαστε ενα δράμα σαν χωρα.
    Ομως, βασικη προυποθεση ειναι να βγαζεις τα προς το ζειν. Αν δεν τα βγαζεις, πανε ολα περιπατο και αντε γεια.

    Ο φιλος μου παντως επελεξε να γυρισει πισω Ελλαδα...

  10. #400
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Καλα ως χειρουργος δεν ειναι οτι θα εχει προβλημα με τα λεφτα στην Ελλαδα

    Η επιλογη του βασικα ειναι αρκετα λεφτα και μικροτερη ποιοτητα ζωης, λιγοτερα λεφτα (+οτι εχει βγαλει ως τωρα και πιθανον εχει στην ακρη) και καλυτερη ποιοτητα ζωης λογω οικειου περιβαλλοντος.

  11. #401
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι Έλληνες του εξωτερικού λένε όχι στην πρόσκληση Τσίπρα για το Δημόσιο
    Oι αιτιάσεις είναι απόλυτα σωστές. Πχ εγώ ήμουν ΔΥ. 940 ευρω τον μήνα, και αυτό γιατί είχα 4 παιδιά. και με μεταπτυχιακό. Πολύ απλά, δεν φτάνουν να ζήσεις. Επίσης η ψαλίδα μέσα στο δημόσιο, απο τον νεοπροσληφθέντα, μέχρι αυτόν που ειναι να βγεί στην σύνταξη, είναι 600-700 ευρώ το πολύ, εαν εξαιρέσουμε την περίπτωση επιδόματος θέσης (που και αυτό ειναι ψίχουλα, σκέψου διευθυντής Λυκείου ή υποδιευθυντής πχ και να παίρνεις επιδομα θέσης +200 ευρώ μικτά επιπλέον).
    Το δημοσιο ειναι καλά για κάποιον που μόλις ξεκινά και ειναι νέος, συγκριτικά με τον ιδιωτικό τομέα που είναι πολλές φορές ακόμα χειρότερα, και προσφέρει και την εργασιακή ασφάλεια, αλλά για καριέρα δεν λέει. Ούτε για αξιοπρεπές εισόδημα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενας νεος δ/υ με πτυχιο και μεταπτυχιακο παίρνει κάπου στα 910 ευρω το μηνα καθαρά από οσα ξερω (τα δύο πρωτα χρονια εχει καποιες κρατησεις παραπάνω και παίρνει κατιτίς λιγότερο, αλλά μετά πάει στα 910). Συν ότι όλο και κάτι θα παίζει από καμιά υπερωρια, κανα εκτός έδρας ή κατι σχετικό και πες θα παίρνει κάπου στα 950-1.000 ευρω το μηνα καθαρά. Σ
    Επειδή δεν τα ξέρεις καλά. Διορίστηκα το 2010. Πτυχιούχος μαθηματικός και με μεταπτυχιακό στην πληροφορική. Τότε το μεταπτυχιακό έδινε ένα επίδομα, κάπου 50 ευρώ τον μήνα μικτά. Καταργήθηκε. Αντ'αυτού, το μεταπτυχιακό σου προσδίδει δυο πλασματικά έτη για να ανέβεις βαθμό/κλιμάκιο. Που δεν έγινε, γιατί παγώσαν βαθμοί για μέχρι το 2015. Και μετά η αντιστοιχία ανόδου, δεν δόθηκε αμέσως όλη, αλλά ανα 25% σε τέσσερα χρόνια, τμηματικά (το δικαίωμα του μεγαλύτερου μισθού λόγω των ετών, που είχαν παγώσει και του μεταπτυχιακού, +2 έτη).

    Εν κατακλείδι. Νεοδιόριστος με μεταπτυχιακό, δεν παίρνει 910 ευρώ, παρεκτός εαν είναι παντρεμένος και έχει 3 παιδιά. Εγώ με τα ίδια, παντρεμένος και 4 (τέσσερα) παιδιά, έπαιρνα 940 ευρώ.

    Επιπλέον οι υπερωρίες απαγορεύονται πλέον, τουλάχιστον στο Παιδείας που ήμουν, και για μια δυο ώρες την εβδομάδα πρέπει να συμφωνήσει ο διευθυντής δευτεροβάθμιας! Για πάνω απο 3 ή 4, ώρες την εβδομάδα, πρέπει να υπάρξει απόφαση ΥΠΟΥΡΓΟΥ. Η οποία υπερωρία ειναι 10 ευρώ μικτά, δηλαδή καθαρά κάπου 6 ευρώ. Μιλάμε πλούτισες!

    Για εκτός έδρας δεν ξέρω, δεν είχαμε τέτοια, αλλά ξέρω ότι τα πράγματα έχουν σφίξει πάρα πολύ. Σε απίστευτο βαθμό. Και όπου υπάρχει περιθώριο για υπερωρίες και εκτός έδρας, μαντεύεις πολύ καλά νομίζω ποιός τα παίρνει, έτσι δεν ειναι;;;; Οι φίλοι τα κομματόσκυλα. Επίσης πλέον σε πολλές υπηρεσίες του δημοσίου, γίνονται απλήρωτες υπερωρίες, όσο και αν σου φαίνεται απίστευτο αυτό, γίνονται. Τουλάχιστον ξέρω ότι γίνονται στο Λογιστήριο του Κράτους, και σε εφορίες. Σε άλλες υπηρεσίες μπορεί να κωλοβαράνε ακομα, δεν ξέρω, αλλά είναι ίσως που θα πέσεις. Και όποιος δεν είναι με γερά κονέ και βύσματα, νάσαι σίγουρος ότι θα φάει γερό χώσιμο, απο τους παλιούς και δικτυωμένους, και οι οποίοι φυσικά δεν θα τον αναδείξουν (η αναξιοκρατία που λέγαμε)

  12. #402
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Συνήθως οταν ο κόσμος μιλάει για το δημόσιο μιλάει για τις παλιές καλές εποχές με τα επιδόματα κλπ, δυστυχώς τώρα ήρθε ο λογαριασμός

  13. #403
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Νεοδιορισθεισα πριν λιγους μηνες στο δημοσιο,
    μου ειπε οτι παιρνει 500+ ευρω....

  14. #404
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νεοδιορισθεισα πριν λιγους μηνες στο δημοσιο,
    μου ειπε οτι παιρνει 500+ ευρω....
    σε τι θεση εχει μπει?
    They see me postin', they hatin'...

  15. #405
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε τι θεση εχει μπει?
    Απλη διοικητικη υπαλληλος.

Σελ. 27 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 717222526272829323747 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-13, 19:07
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-12, 01:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας