Σελ. 98 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 78889396979899100103108118 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.456-1.470 από 1985
  1. #1456
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.682
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john dubi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ρισκο ειναι μια κατασταση ασ πουμε: Εχω μερικα ευρω και ενα γνωστο να με φιλοξενησει μερικες μερες. Παω να βρω την τυχη μου. Το ειδα αρκετες φορες και δεν δουλεψε σχεδον ποτε.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostarcng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστό αυτό, το είδα και με ένα γείτονα μου που συζητάγαμε για αυτήν ακριβώς την εμπειρία του. Πήγε μερικές μέρες στο εξωτερικό στο σπίτι συγγενή του, του είπαν εκεί ότι για να βρει δουλειά πάνω στο επάγγελμά του έπρεπε να έχει μια εξειδίκευση σπάνια. Οπότε γύρισε πίσω.
    Ανειδίκευτοι Αφγανοί ?
    Μόνο για φράουλες.

    Αυτό δεν είναι ρίσκο.
    Είναι μ@λακία.

    Βέβαια αν είσαι απελπισμένος δοκιμάζεις τα πάντα, κι ότι κάτσει, αν κάτσει.

    Να σας πω ένα σενάριο που δουλεύει στην εξειδικευμένη νεολαία.
    Αιτήσεις στο εξωτερικό
    1η συνέντευξη skype
    2η προσωπική συνέντευξη, 2ήμερο ταξιδάκι όξω
    Πρόσληψη ή ευχαριστούμε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 12-07-20 στις 18:05.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #1457
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Από τη δική μου εμπειρία στο νησί, το άκυρο σχεδόν πάντα (όταν υπάρχει κάλυψη προσόντων) θα πέσει λόγω γλώσσας.

    Και αν βρεθεί δουλειά, οι πιθανότητες να μην πάει καλά στο μέλλον είναι συνήθως εξαιτίας μιας νοοτροπίας του να μην παίρνουμε την ευθύνη για τίποτα από όσα έχουμε κάνει -κρατάμε πισινή-, η οποία στην Ελλάδα περνάει αλλά στη βόρεια Ευρώπη βαράνε οι καμπάνες της μητρόπολης.

    Τίποτα δε θα σε πάει πιο μακριά από το να πάρεις την ευθύνη του λόγου σου όταν σε ρωτάνε κάτι ευθέως για πράγματα που έχεις κάνει. Το να απαντάς με τρόπο που κυμαίνεται σε "ίσως", "μπορεί να είναι κι έτσι", "νομίζω" είναι ίσως το μεγαλύτερο red flag που υπάρχει επαγγελματικά και έχω δεί πολλούς Έλληνες να την πατάνε έτσι.

    Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο για έναν μετανάστη Έλληνα από το να αναμιχθεί με τον κόσμο στη χώρα προορισμού του.

    Το να κάνεις ένα Ελληνικό γκέτο και να καταλήξεις να μη μιλάς ούτε Αγγλικά επί χ μέρες κάθε φορά, είναι ωραίο για αν σου λείπει τόσο πολύ πχ η φέτα, αλλά κατά τα άλλα δε βοηθάει ιδιαίτερα στο να καταλάβεις που βρίσκεσαι και να αποφεύγεις τις κακοτοπιές, όπως αυτές τις θεωρεί μια άλλη κουλτούρα.

    (και το τελευταίο το λέω επειδή έχω δεί ανθρώπους με δεκαετία στη χώρα ακόμα να μεταφράζουν στο κεφάλι τους πριν ανοίξουν το στόμα τους, πράγμα το οποίο γεννά πολλά λάθη...)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Veldrin : 12-07-20 στις 18:07.

  3. #1458
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.682
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη δική μου εμπειρία στο νησί, το άκυρο σχεδόν πάντα (όταν υπάρχει κάλυψη προσόντων) θα πέσει λόγω γλώσσας.

    Και αν βρεθεί δουλειά, οι πιθανότητες να μην πάει καλά στο μέλλον είναι συνήθως εξαιτίας μιας νοοτροπίας του να μην παίρνουμε την ευθύνη για τίποτα από όσα έχουμε κάνει -κρατάμε πισινή-, η οποία στην Ελλάδα περνάει αλλά στη βόρεια Ευρώπη βαράνε οι καμπάνες της μητρόπολης.

    Τίποτα δε θα σε πάει πιο μακριά από το να πάρεις την ευθύνη του λόγου σου όταν σε ρωτάνε κάτι ευθέως για πράγματα που έχεις κάνει. Το να απαντάς με τρόπο που κυμαίνεται σε "ίσως", "μπορεί να είναι κι έτσι", "νομίζω" είναι ίσως το μεγαλύτερο red flag που υπάρχει επαγγελματικά και έχω δεί πολλούς Έλληνες να την πατάνε έτσι.

    Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο για έναν μετανάστη Έλληνα από το να αναμιχθεί με τον κόσμο στη χώρα προορισμού του.

    Το να κάνεις ένα Ελληνικό γκέτο και να καταλήξεις να μη μιλάς ούτε Αγγλικά επί χ μέρες κάθε φορά, είναι ωραίο για αν σου λείπει τόσο πολύ πχ η φέτα, αλλά κατά τα άλλα δε βοηθάει ιδιαίτερα στο να καταλάβεις που βρίσκεσαι και να αποφεύγεις τις κακοτοπιές, όπως αυτές τις θεωρεί μια άλλη κουλτούρα.

    (και το τελευταίο το λέω επειδή έχω δεί ανθρώπους με δεκαετία στη χώρα ακόμα να μεταφράζουν στο κεφάλι τους πριν ανοίξουν το στόμα τους, πράγμα το οποίο γεννά πολλά λάθη...)
    Πριν πολλά χρόνια
    10 χρόνια σπουδές στην Ιταλία και γυρνούσανε και δεν ξέρανε ιταλικά.

    Ευθύνη
    Από παραδείγματα
    "Μήπως έχεις καμμιά φίλη ελληνίδα να την προσλάβουμε κι αυτή ή να σε κλωνοποιήσουμε?"
    Ο supervisor άρχισε να φεύγει Παρασκευή και τα φόρτωνε στην ελληνίδα
    Ολα αυτά στο νησί στην Αγγλία.

    ΥΓ
    Βέβαια το κοριτσάκι όταν ήθελε να βελτιώσει τα ισπανικά του έκανε skype με περουβιανό.
    Δεν είναι κακό να στροφάρει.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #1459
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον εννοεί ότι αν φύγεις χωρίς σχέδιο θα παραμείνεις άνεργος, απλά θα είσαι στο εξωτερικό. Συμφωνώ με αυτό, η εποχή των 50 και 60 που έφευγαν οι Έλληνες για το μεγάλο Αμερικάνικο όνειρο έχουν περάσει εδώ και καιρό.
    Το παράδοξο είναι ότι πολλοί ακόμα πιστεύουν ότι θα πάνε στα ξένα και οι δρόμοι τους θαναι στρωμένοι χρυσάφι, και μάλιστα αυτό το βλέπω σε άτομα χωρίς ξεωριστές δεξιότητες ή σπουδές. Ειναι μάλλον στην φύση του ανθρώπου να πιστεύει μαλακίες, όταν δεν έχει απο που να πιαστεί και δεν έχει αλλού ελπίδες, και δεν προσπαθει απο μόνος του, αλλά θέλει να πιστεύει ότι η "σωτηρία" θα έρθει εξωγενώς και όχι απο την δική του προσπάθεια (και τύχη).

  5. #1460
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.986
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη δική μου εμπειρία στο νησί, το άκυρο σχεδόν πάντα (όταν υπάρχει κάλυψη προσόντων) θα πέσει λόγω γλώσσας.

    Και αν βρεθεί δουλειά, οι πιθανότητες να μην πάει καλά στο μέλλον είναι συνήθως εξαιτίας μιας νοοτροπίας του να μην παίρνουμε την ευθύνη για τίποτα από όσα έχουμε κάνει -κρατάμε πισινή-, η οποία στην Ελλάδα περνάει αλλά στη βόρεια Ευρώπη βαράνε οι καμπάνες της μητρόπολης.

    Τίποτα δε θα σε πάει πιο μακριά από το να πάρεις την ευθύνη του λόγου σου όταν σε ρωτάνε κάτι ευθέως για πράγματα που έχεις κάνει. Το να απαντάς με τρόπο που κυμαίνεται σε "ίσως", "μπορεί να είναι κι έτσι", "νομίζω" είναι ίσως το μεγαλύτερο red flag που υπάρχει επαγγελματικά και έχω δεί πολλούς Έλληνες να την πατάνε έτσι.

    Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο για έναν μετανάστη Έλληνα από το να αναμιχθεί με τον κόσμο στη χώρα προορισμού του.

    Το να κάνεις ένα Ελληνικό γκέτο και να καταλήξεις να μη μιλάς ούτε Αγγλικά επί χ μέρες κάθε φορά, είναι ωραίο για αν σου λείπει τόσο πολύ πχ η φέτα, αλλά κατά τα άλλα δε βοηθάει ιδιαίτερα στο να καταλάβεις που βρίσκεσαι και να αποφεύγεις τις κακοτοπιές, όπως αυτές τις θεωρεί μια άλλη κουλτούρα.

    (και το τελευταίο το λέω επειδή έχω δεί ανθρώπους με δεκαετία στη χώρα ακόμα να μεταφράζουν στο κεφάλι τους πριν ανοίξουν το στόμα τους, πράγμα το οποίο γεννά πολλά λάθη...)
    Καλά αυτό περί ευθύνης άστο, γιατί οι Βρετανοί σε αρκετά μεγάλο ποσοστό είναι μανούλες στο να αποποιούνται ευθυνών, ιδιαίτερα δε όταν κάτι δεν είναι στις αρμοδιότητές τους (job description ελληνιστί ). Και αυτό δεν αφορά μόνο σε επίπεδο συναδέλφων στο εργασιακό περιβάλλον, αλλά και σε επίπεδο καθημερινών συναλλαγών (πχ, NHS, Δήμος, κτλ). Στα υπόλοιπα συμφωνούμε.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  6. #1461
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά αυτό περί ευθύνης άστο, γιατί οι Βρετανοί σε αρκετά μεγάλο ποσοστό είναι μανούλες στο να αποποιούνται ευθυνών, ιδιαίτερα δε όταν κάτι δεν είναι στις αρμοδιότητές τους (job description ελληνιστί ). Και αυτό δεν αφορά μόνο σε επίπεδο συναδέλφων στο εργασιακό περιβάλλον, αλλά και σε επίπεδο καθημερινών συναλλαγών (πχ, NHS, Δήμος, κτλ). Στα υπόλοιπα συμφωνούμε.
    Δε διαφωνώ, αλλά το θέμα του δεν κάνω τίποτα πέρα από το job description είναι άλλη περίπτωση από αυτή που περιγράφω. Πιο πολύ αναφέρομαι σε δράσεις ενώ εσύ πχ αναφέρεις το πλαίσιο.

    Το job description είναι και μέσο προστασίας, γι αυτό το έχουν τόσο "ιερό". Είναι δίκοπο μαχαίρι, γιατί μπορεί να σε εκνευρίσει, αλλά το έχω δεί και να προστατεύει και εργαζομένους από εργοδότη που πήρε πολύ αέρα (στέκει και νομικά). Προσωπικά το έχω χρησιμοποιήσει για να ζητήσω εξηγήσεις από line manager όταν δούλευα σε consultancy, αλλά από την ανάποδη. "Γιατί δεν κάνω και τις τάδε εργασίες που είναι στο job description μου;"

    Αν ήμουν μόνιμος Εδιμβούργο πάντως, η Ελλάδα θα μου έλειπε 50% λιγότερο. Η πόλη με το καλύτερο σουβλάκι που έχω φάει (στα ξένα) και ο καλύτερος φρέντο καπουτσίνο που έχω πιεί.

  7. #1462
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Καλά σορρυ κιόλας αλλά όσο υπάρχουν ρικρουτερ στην μέση και hr και συχνά άσχετοι μάνατζερ, τι JD όπως λένε και οι Ινδοί και πράσινα άλογα.

    Κάνεις τους δεν ξέρει που πάνε τα τέσσερα. Οι recruiters αλλάζουν τις περιγραφες για να μην είναι αναζήτησημη η εταιρεία, αλλάζουν τα λεφτά για να μεγαλώσουν το δίχτυ. Πολλά φάουλ και στην μέση ο κακομοίρης που θέλει δουλειά που να γουστάρει και λίγο.

    Δεν ξέρω για άλλους τομείς αλλά για δουλειάλ με οποιαδήποτε συσχέτιση με λογισμικό, διαβάζω τι γράφετε και γελάω.

  8. #1463
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά σορρυ κιόλας αλλά όσο υπάρχουν ρικρουτερ στην μέση και hr και συχνά άσχετοι μάνατζερ, τι JD όπως λένε και οι Ινδοί και πράσινα άλογα.

    Κάνεις τους δεν ξέρει που πάνε τα τέσσερα. Οι recruiters αλλάζουν τις περιγραφες για να μην είναι αναζήτησημη η εταιρεία, αλλάζουν τα λεφτά για να μεγαλώσουν το δίχτυ. Πολλά φάουλ και στην μέση ο κακομοίρης που θέλει δουλειά που να γουστάρει και λίγο.

    Δεν ξέρω για άλλους τομείς αλλά για δουλειάλ με οποιαδήποτε συσχέτιση με λογισμικό, διαβάζω τι γράφετε και γελάω.
    Σε όσες συνεντεύξεις έχω πάει - στον δικό μου τομέα, ήμουν με το job description στο χέρι το οποίο μου γίνεται handed από το HR της εταιρίας (αφού είπα σε ρικρούτερ τότε πως ναι με ενδιαφέρει αυτό που μου έστειλες) ή πανεπιστημίου. Το JD είναι συνήθως μέρος της συνέντευξης, και αυτά που θα κάνεις στη συνέντευξη (έχω κάνει 8 υπό-συνεντεύξεις, 2 παρουσιάσεις, μια εξέταση, ως μέρος διήμερης συνέντευξης) είναι άμεσα συνδεδεμένα με το JD.

    Αν πας στη νέα δουλειά σου μετά και βρεθείς να κάνεις άλλα, μπορείς να τους κρεμάσεις στα μανταλάκια και δε μπορεί κανείς να σου πεί τίποτα. Και όταν λέω δε μπορεί κανείς να σου πεί τίποτα, αν "εξωθηθείς" σε παραίτηση (δε συζητάω καν απόλυση), θα δικαιωθείς και θα πάρεις αποζημίωση χωρίς πολλά πολλά (και τα έχεις κάνει όλα γραπτώς).

    Και γι αυτό είναι πάρα πολύ προσεκτικοί με τα Job descriptions και δεν υπάρχει αντίλογος αν κάτι πάει στραβά ως προς αυτό. Αλλά κι εσύ αν δεν καλύψεις κάτι από το JD, εννοείται θα σου γυρίσει μπούμερανγκ. Αν του χρόνου πχ δε βγάλω δημοσιεύσεις, γίνομαι υποψήφιος για σούτ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Veldrin : 13-07-20 στις 15:14.

  9. #1464
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.986
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε διαφωνώ, αλλά το θέμα του δεν κάνω τίποτα πέρα από το job description είναι άλλη περίπτωση από αυτή που περιγράφω. Πιο πολύ αναφέρομαι σε δράσεις ενώ εσύ πχ αναφέρεις το πλαίσιο.

    Το job description είναι και μέσο προστασίας, γι αυτό το έχουν τόσο "ιερό". Είναι δίκοπο μαχαίρι, γιατί μπορεί να σε εκνευρίσει, αλλά το έχω δεί και να προστατεύει και εργαζομένους από εργοδότη που πήρε πολύ αέρα (στέκει και νομικά). Προσωπικά το έχω χρησιμοποιήσει για να ζητήσω εξηγήσεις από line manager όταν δούλευα σε consultancy, αλλά από την ανάποδη. "Γιατί δεν κάνω και τις τάδε εργασίες που είναι στο job description μου;"
    Δεν αναφέρομαι στο γενικότερο πλαίσιο και σίγουρα οι περιπτώσεις για τις οποίες μιλάω δεν είναι κάτι που ας πούμε θα σε μπλέξει. Είναι πως να το πω, πήγα τα πράγματα ένα βήμα παραπάνω για να βοηθήσω σε κάτι (go the extra mile), χωρίς απαραίτητα να ξεφεύγω από τις αρμοδιότητές μου ή αν πάει κάτι στραβά να βρεθώ υπόλογος. Βασικά μιλάω για ευθυνοφοβία. Μου έχει τύχει πολλές φορές να προσπαθώ να εξηγώ στο Βρετανό ότι τα πράγματα είναι έτσι και πως πρέπει να γίνει αυτό (το οποίο δεν είναι σε φάση να μου γίνει το γινάτι ή ότι ξαφνικά παλάβωσα και ζητάω κάτι απίθανο) και να αρνείται να με εξυπηρετήσει, παρ' ότι εξηγώ ότι αυτό μου το είπε/εξήγησε κάποιος συνάδελφός του ή ο γιατρός ή στην ιστοσελίδα σας αναφέρεται αυτό κι αυτό για τη συγκεκριμένη περίπτωση.

    Τώρα που διαβάζω τι γράφω ίσως όντως να αναφέρομαι στο γενικότερο πλαίσιο. Όπως και να έχει πάντως όπως λες είναι δίκοπο μαχαίρι και εκνευρίζει για πράγματα που είναι ως επί το πλείστον απλά, αλλά ο Βρετανός το πρώτο πράγμα που έχει μέσα στο μυαλό του είναι το «θα μπλέξω». Ναι κι εμείς το έχουμε, αλλά για διαφορετικούς λόγους, πχ ωχαδερφισμός, αλλά κατά την άποψή μου γενικότερα δεν πιστεύω ότι είμαστε τόσο ευθυνόφοβοι. Επίσης ένα άλλο είναι το περιβάλλον στο οποίο βρίσκεσαι κάθε στιγμή. Πχ, στις εταιρείες που έχω δουλέψει δεν παίζει να μην πάρεις την ευθύνη για κάτι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ήμουν μόνιμος Εδιμβούργο πάντως, η Ελλάδα θα μου έλειπε 50% λιγότερο. Η πόλη με το καλύτερο σουβλάκι που έχω φάει (στα ξένα) και ο καλύτερος φρέντο καπουτσίνο που έχω πιεί.
    Για πού λες μωρέ και πότε;;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά σορρυ κιόλας αλλά όσο υπάρχουν ρικρουτερ στην μέση και hr και συχνά άσχετοι μάνατζερ, τι JD όπως λένε και οι Ινδοί και πράσινα άλογα.

    Κάνεις τους δεν ξέρει που πάνε τα τέσσερα. Οι recruiters αλλάζουν τις περιγραφες για να μην είναι αναζήτησημη η εταιρεία, αλλάζουν τα λεφτά για να μεγαλώσουν το δίχτυ. Πολλά φάουλ και στην μέση ο κακομοίρης που θέλει δουλειά που να γουστάρει και λίγο.

    Δεν ξέρω για άλλους τομείς αλλά για δουλειάλ με οποιαδήποτε συσχέτιση με λογισμικό, διαβάζω τι γράφετε και γελάω.
    Εξαρτάται τον τομέα και εξαρτάται την περίπτωση. Πχ ο Veldrin που ανακατεύεται με τα ακαδημαϊκά ως επί το πλείστον δεν παίζει κάτι τέτοιο. Τώρα για εταιρικά περιβάλλοντα, εξαρτάται την εταιρεία, εξαρτάται τη στιγμή ή τον προϊστάμενο, κτλ. Πχ χαρακτηριστική περίπτωση αγγελίας από εταιρεία fintech (από τις μεγαλύτερες στο χώρο) και από requirements είχαν βάλει μέσα ότι τους ερχόταν στο κεφάλι. Την αγγελία τη βρήκα από recruiter αλλά την είδα αυτούσια και από τη σελίδα της εταιρείας όταν μου είπαν ποια είναι (η εταιρεία). Στη συνέντευξη όταν ρώτησα τελικά τι ακριβώς θα κάνω σε περίπτωση που μου δώσουν τη θέση και γιατί στην αγγελία ως γνώσεις ζητάτε όλα αυτά η απάντηση ήταν (κρατήσου! ):

    Spoiler:
    «Ε, ήθελαν να γεμίσουν την αγγελία!»



    Φυσικά έφυγα τρέχοντας. Θέλω να πω καλώς τους τα χώνουμε, αλλά δε φταίνε πάντα οι recruiters.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος megahead13 : 13-07-20 στις 16:35. Αιτία: typo
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  10. #1465
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Σουβλάκι: Όλα καλά

    και

    Φρέντο (και μπουγάτσα): Greek Artisan Pastries, παλιότερα λεγόνταν Ariston. Πολύ κοντά στο κάστρο. Τελευταία φορά έφυγα φορτωμένος με μια κούτα ΙΟΝ σοκολάτες.

  11. #1466
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.986
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σουβλάκι: Όλα καλά
    Οι απόψεις διίστανται για το «Όλα καλά». Εμένα και της γυναίκας μου πάντως μας αρέσει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φρέντο (και μπουγάτσα): Greek Artisan Pastries, παλιότερα λεγόνταν Ariston. Πολύ κοντά στο κάστρο. Τελευταία φορά έφυγα φορτωμένος με μια κούτα ΙΟΝ σοκολάτες.
    Κλασσική αξία ο Λευτέρης! Το μαγαζί στο κέντρο το άνοιξε πέρσι. Το αρχηγείο βρίσκεται στο Portobello που είναι παραλιακά του Εδιμβούργου.

    Το σημαντικό όμως είναι αυτό: Πότε πέρασες από εδώ βρε μπαγάσα;; Στείλε κάνα πμ αν και όποτε υπάρξει επόμενη φορά που θα περάσεις από τα λημέρια μας
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  12. #1467
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Οι απόψεις διίστανται για το «Όλα καλά». Εμένα και της γυναίκας μου πάντως μας αρέσει.


    Κλασσική αξία ο Λευτέρης! Το μαγαζί στο κέντρο το άνοιξε πέρσι. Το αρχηγείο βρίσκεται στο Portobello που είναι παραλιακά του Εδιμβούργου.

    Το σημαντικό όμως είναι αυτό: Πότε πέρασες από εδώ βρε μπαγάσα;; Στείλε κάνα πμ αν και όποτε υπάρξει επόμενη φορά που θα περάσεις από τα λημέρια μας
    Μακάρι να είχα θυμηθεί πως είσαι εκεί! Τελευταία φορά ήμουν Φεβρουάριο που πέρασε, όταν ερχόμουν στην εταιρία από την οποία παραιτήθηκα. Αν ήταν όλα ανοιχτά θα ερχόμουν τακτικά επειδή στο Uni του Μάντσεστερ συνεργαζόμαστε στο ίδιο προτζεκτ με το πανεπιστήμιο του Εδιμβούργου. Κάποια στιγμή που εύχομαι να επιστρέψουμε στην κανονικότητα, θα χαρώ να τα πούμε! Θα σου στείλω πμ.

  13. #1468
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.986
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  14. #1469
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παιδιά προσοχή με το σουβλάκι στο εξωτερικό, είναι παγίδα, έχει την τάση να νοστιμαίνει όσο αυξάνει ο καιρός που έχετε να φάτε στην Ελλάδα

  15. #1470
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά προσοχή με το σουβλάκι στο εξωτερικό, είναι παγίδα, έχει την τάση να νοστιμαίνει όσο αυξάνει ο καιρός που έχετε να φάτε στην Ελλάδα
    Πάντως το χωριάτικο λουκάνικο που έφαγα στα Μεράκια στη ΝΥ δεν το έχω φάει πουθενά αλλού, ούτε Ελλάδα ούτε πουθενά
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 98 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 78889396979899100103108118 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-13, 19:07
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-12, 01:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας