Σελ. 2 από 93 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 1383
  1. #16
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που είμαι όμως κάτω από Καραϊσκάκη ναι μεν ανήκω Χαϊδάρι αλλά η γραμμή μου είναι από το Αιγάλεω , πρέπει εκεί να μάθουμε τι θα γίνει ...
    πράγματι, οι περιοχές από την κάτω μεριά της Καραϊσκάκη ανήκουν στο τηλεφωνικό κέντρο Αιγάλεω.Καλό θα ήταν να κάνεις μια βόλτα μέχρι το δημαρχείο Αιγάλεω και άν μπορέσεις να βρείς τον αντιδήμαρχο τεχνικής υπηρεσίας να τον ρωτήσεις άν ο ΟΤΕ έχει κάνει αίτηση για αντικατάσταση των KV και τοποθέτηση οπτικών ινών.Άν πούνε ναι ρώτα και από πότε θα αρχίσουν τα έργα βάσει του προγράμματος και άν έχει δώσει την έγκριση ο δήμος.

  2. #17
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    883
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πήρα τηλέφωνο στον δήμο και ρώτησα αν υπάρχει τηλέφωνο για την τεχνική υπηρεσία και μου το έκλεισαν ( δεν το έβρισκα στην σελίδα τους, άλλα βρήκα ένα που λέει γραφείο τεχνικών συνεργείων είναι το ίδιο ? ) , τέλος πάντων αν δεις εδώ http://fttxgr.eu/map και στο περιστέρι είναι ένα μικρό κομμάτι που ανήκει στο τηλεφωνικό κέντρο Αιγάλεω ( που όντως ανήκει το είδα και από το site της CYTA που λέει τα χιλιόμετρα και είναι όσα και η απόσταση από την οδό αυτή μέχρι το ΟΤΕ -Αιγάλεω ) αλλά έβαλαν VDSL καμπίνες μάλλον επειδή είναι περιστέρι ... Μπορεί το ίδιο να γίνει και στο Χαϊδάρι..
    Πάντως αν είναι το ίδιο "Τεχνικές Υπηρεσίες- Τεχνικών Συνεργείων να πάρω να ρωτήσω ..
    Ευχαριστώ κιόλας που ενημέρωσες και για το μέλλον στο Χαϊδάρι

  3. #18
    Εγγραφή
    01-11-2002
    Περιοχή
    Zion
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα τηλέφωνο στον δήμο και ρώτησα αν υπάρχει τηλέφωνο για την τεχνική υπηρεσία και μου το έκλεισαν ( δεν το έβρισκα στην σελίδα τους, άλλα βρήκα ένα που λέει γραφείο τεχνικών συνεργείων είναι το ίδιο ? ) , τέλος πάντων αν δεις εδώ http://fttxgr.eu/map και στο περιστέρι είναι ένα μικρό κομμάτι που ανήκει στο τηλεφωνικό κέντρο Αιγάλεω ( που όντως ανήκει το είδα και από το site της CYTA που λέει τα χιλιόμετρα και είναι όσα και η απόσταση από την οδό αυτή μέχρι το ΟΤΕ -Αιγάλεω ) αλλά έβαλαν VDSL καμπίνες μάλλον επειδή είναι περιστέρι ... Μπορεί το ίδιο να γίνει και στο Χαϊδάρι..
    Πάντως αν είναι το ίδιο "Τεχνικές Υπηρεσίες- Τεχνικών Συνεργείων να πάρω να ρωτήσω ..
    Ευχαριστώ κιόλας που ενημέρωσες και για το μέλλον στο Χαϊδάρι
    Ειμαι και εγω ενας απο τους "ατυχους" στο να μενω Χαιδαρι αλλα να υπαγομαι στο ΑΚ Αιγαλεω μιας και ειμαι 50μ κατω απο την Καραισκακη.Οι ταχυτητες ειναι κλασικα κοντα στα 6mbit και δεν εχω δει πουθενα να μπαινουν καινουριες καμπινες ... αν καποιος εχει κανα νεο , ας πει και σε εμας τους υπολοιπους :P

  4. #19
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    883
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είχα στείλει αίτηση στο Χαϊδάρι πριν κάποιες μέρες και σήμερα μου απάντησαν ότι σύντομα θα ξεκινήσει το έργο , επιβεβαιώνοντας και τον φίλο πιο πάνω που είπε ότι θα ξεκινήσουν έργα στο Χαϊδάρι
    Επίσης έστειλα αίτηση και στο Αιγάλεω και περιμένω απάντηση , όταν γίνει αυτό θα το γράψω εδώ

  5. #20
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα στείλει αίτηση στο Χαϊδάρι πριν κάποιες μέρες και σήμερα μου απάντησαν ότι σύντομα θα ξεκινήσει το έργο , επιβεβαιώνοντας και τον φίλο πιο πάνω που είπε ότι θα ξεκινήσουν έργα στο Χαϊδάρι
    Επίσης έστειλα αίτηση και στο Αιγάλεω και περιμένω απάντηση , όταν γίνει αυτό θα το γράψω εδώ
    Τις πληροφορίες τις πήρα χθές στην Λαϊκή συνέλευση Γρηγορούσας( καθιερωμένη συνάντηση δημοτικής αρχής-δημοτών).....από τον ίδιο το δήμαρχο Μιχάλη Σελέκο και τον αντιδήμαρχο τεχνικού του δήμου. Δεν υπήρχε περίπτωση να μην ασχοληθώ με το θέμα. καλά τα πεζοδρόμια και η καθαριότητα που απασχολούν την πλειοψηφία...αλλά εμείς έχουμε βλέψεις υψηλής τεχνολογίας θέλοντας οι οπτικές ίνες να πλησιάσουν στα σπίτια.! Ρώτησα άν θα καλύψουν όλο το Χαϊδάρι ή μέρος του και μου είπε ο αντιδήμαρχος πως θα γίνει σε όλο το Χαϊδάρι, και στην Αφαία-Σκαραμαγκά. Η επόμενη και τελευταία λαϊκή συνέλευση θα γίνει στην αίθουσα του δημαρχείου την Κυριακή 6-11-2016, 11:00 το πρωΐ. Άν κάποιος θα ήθελε να δει εύκολα τον δήμαρχο και τους αντιδημάρχους , ή να θέσει το θέμα της κάλυψης του Χαϊδαρίου κάτω από την Καραϊσκάκη, ίσως θα μπορούσε να μάθει περισσότερα ή ακόμα και να κινητοποιήσει το δήμο να το διεκδικήσει άν δεν υπάρχει αυτή η περιοχή στο σχεδιασμό.Ο δήμος γνωρίζει σίγουρα.Μέχρι και το ύψος που θα έχουν οι καμπίνες (1,60μ.) μου είπε! Άρα ο ΟΤΕ έχει καταθέσει πλήρη φάκελο και παρουσίασε τα σχέδιά του λεπτομερώς για να πάρει το οκ για σκάψιμο!

  6. #21
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    883
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νομίζω δεν γίνεται από την στιγμή που βρίσκονται οι γραμμές στο Κέντρο ΟΤΕ Αιγάλεω , θα το δούμε όταν αρχίσουν τα έργα αν σκάψουν και κάτω από Καραϊσκάκη , εξάλλου από την στιγμή που θα κάνει το Χαϊδάρι αυτό το βήμα πιστεύω θα πάρει σειρά και το Αιγάλεω οπότε θα καλυφτούμε όλοι

  7. #22
    Εγγραφή
    01-11-2002
    Περιοχή
    Zion
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Θελω να πιστευω, οτι αφου ειπε ο δημαρχος θα γινει σε ολο το Χαιδαρι, θα αναβαθμιστουν και οι μεριες κατω απο τη Καραισκακη,μιας και εκει ειναι Χαιδαρι(ασχετως που ανηκουμε στο ΑΚ Αιγαλεω).Μη ξεχναμε οτι Χαιδαρι ειναι σχεδον και μεχρι το καμπινγκ, οποτε ειναι πολυ μεγαλο μερος για να ΜΗΝ γινει καποια ενεργεια...

  8. #23
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    883
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πήρα τηλέφωνο στο δήμο Χαϊδαρίου και μου απάντησαν (στην τεχνική υπηρεσία) ότι έχει γίνει συμφωνία με τον ΟΤΕ γιατί μας το ζητούσαν οι κάτοικοι(μεσα σε αυτούς και εγώ ) αλλά βρίσκεται ακόμα σε αρχικό στάδιο και δεν έχουμε τα σχέδια , οπότε πρέπει να περιμένουμε για να δούμε τι θα γίνει με εμάς κάτω από Καραΐσκάκη ..
    Εγώ μόλις βρήκα την καμπίνα από όπου παίρνω , ακουμπάει Χαϊδάρι και απέχω 46μέτρα , είναι βέβαια σε μέρος που δεν φαίνεται εύκολα γιατί παρκάρουν αυτοκίνητα εκεί και δεν την είχε ούτε στο http://fttxgr.eu/map? (θα την προσθέσω πάντως)
    Ελπίζω να την ξέρει ο ΟΤΕ και να μην την ξεχάσει αν τελικά κάνει ΟΛΟ το Χαϊδάρι

  9. #24
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.500
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ευχάριστα νέα για όσους μένουν πάνω απο την Καραισκάκη:

    Στη συμβολή των οδόν Δωδεκανήσσου και Σάμου έχουν σκάψει και τα πορτοκαλί πλαστικά πλέγματα αναγράφουν ΟΤΕ. Θα ανεβάσω φωτό σήμερα το απόγευμα αν θυμηθώ να πάω να βγάλω γυρνώντας απο τη δουλειά.

  10. #25
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    883
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αναμένουμε και άλλα έργα καθώς και απάντηση από τον δήμο (που περιμένω ) για το αν θα αντικαταστήσει ο ΟΤΕ και τα ΚΑΦΑΟ κάτω από την Καραΐσκάκη
    @hostolis ευχαριστούμε για την ενημέρωση , περιμένουμε φώτο

  11. #26
    Εγγραφή
    01-11-2002
    Περιοχή
    Zion
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναμένουμε και άλλα έργα καθώς και απάντηση από τον δήμο (που περιμένω ) για το αν θα αντικαταστήσει ο ΟΤΕ και τα ΚΑΦΑΟ κάτω από την Καραΐσκάκη
    @hostolis ευχαριστούμε για την ενημέρωση , περιμένουμε φώτο
    καλα αν δεν τους ενοχλησεις εσυ,μην περιμενεις να σε παρουν τηλεφωνο να σου πουνε :P
    παντος ευχαριστα νεα αυτα , αν οντως περνανε γραμμες και αλλαξουν καμπινες ...

  12. #27
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    883
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexTG Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα αν δεν τους ενοχλησεις εσυ,μην περιμενεις να σε παρουν τηλεφωνο να σου πουνε :P
    παντος ευχαριστα νεα αυτα , αν οντως περνανε γραμμες και αλλαξουν καμπινες ...
    Τους έχω στείλει μήνυμα , την προηγούμενη φορά είχαν απαντήσεις , είναι σε επεξεργασία τώρα

  13. #28
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hostolis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχάριστα νέα για όσους μένουν πάνω απο την Καραισκάκη:

    Στη συμβολή των οδόν Δωδεκανήσσου και Σάμου έχουν σκάψει και τα πορτοκαλί πλαστικά πλέγματα αναγράφουν ΟΤΕ. Θα ανεβάσω φωτό σήμερα το απόγευμα αν θυμηθώ να πάω να βγάλω γυρνώντας απο τη δουλειά.
    Πέρασα από κεί προ ολίγου. Δεν πιστεύω να σχετίζεται αυτό το σκάψιμο με το VDSL. Μάλλον για κάποια βλάβη σε καλώδιο πρόκειται γιατί ο πάτος είναι καθαρισμένος και φαίνονται οι υπόγειες γραμμές που διακλαδίζονται στο σημείο.Απίθανο επίσης μου φαίνεται να αλλάξουν θέση οι καμπίνες από την θέση που βρίσκονται τα KV σήμερα. Και επιπλέον το πρώτο πράγμα που θα δούμε θα είναι το μπολντοζάκι με τον κόφτη να κόβει την άσφαλτο για να περάσει η ίνα.Μακάρι βέβαια αλλά δεν νομίζω πως άρχισαν εργασίες στο Χαϊδάρι ακόμα.Θα δούμε. Άν μπορούσαμε να βρούμε τα σχέδια θα μας λύνοταν πολλές απορίες για το μέλλον των τηλεπικοινωνιών στο δήμο μας.

  14. #29
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.500
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρασα από κεί προ ολίγου. Δεν πιστεύω να σχετίζεται αυτό το σκάψιμο με το VDSL. Μάλλον για κάποια βλάβη σε καλώδιο πρόκειται γιατί ο πάτος είναι καθαρισμένος και φαίνονται οι υπόγειες γραμμές που διακλαδίζονται στο σημείο.Απίθανο επίσης μου φαίνεται να αλλάξουν θέση οι καμπίνες από την θέση που βρίσκονται τα KV σήμερα. Και επιπλέον το πρώτο πράγμα που θα δούμε θα είναι το μπολντοζάκι με τον κόφτη να κόβει την άσφαλτο για να περάσει η ίνα.Μακάρι βέβαια αλλά δεν νομίζω πως άρχισαν εργασίες στο Χαϊδάρι ακόμα.Θα δούμε. Άν μπορούσαμε να βρούμε τα σχέδια θα μας λύνοταν πολλές απορίες για το μέλλον των τηλεπικοινωνιών στο δήμο μας.
    Α λες ε...; Πολύ πιθανόν. Κρίμα γιατί χάρηκα. BTW, να οι φωτό:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  V70ytqS.jpg 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  201,6 KB 
ID: 177981

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  a1w1YtR.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  630,0 KB 
ID: 177982

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  e7K20ZL.jpg 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  681,2 KB 
ID: 177983
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 20-12-16 στις 23:32. Αιτία: Μεγάλα γραφικά.

  15. #30
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλή η φωτογράφιση! Θα το παρακολουθούμε πάντως. Το συγκεκριμένο για εμένα είναι 100% αποκατάσταση βλάβης.Άν αντιληφθεί όμως κάποιος φίλος εκτεταμένης κλίμακας τομές 10 εκ. στους δρόμους και σκαψίματα στο σημείο των ΚΑΦΑΟ...άμεσα σύρμα εδώ και φωτογραφίες! Θα είναι σίγουρα η τοποθέτηση του VDSL!!...

Σελ. 2 από 93 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 18:00
  4. Adsl Internet & Τηλέφωνο στο Χαϊδάρι!!
    Από stratos_lagakis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-12, 13:32
  5. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-12, 15:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας