Σελ. 89 από 93 ΠρώτηΠρώτη ... 6979848788899091 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.321-1.335 από 1383
  1. #1321
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ακριβως Αλεξ τα ίδια έχω περασει καο εγώ. Τους μίλησα από φβ εάν παιρνω FTTH και μου είπανε να μπω στο sfbb να δω εάν έχει διαθεσιμότητα. Φυσικά δεν είχε και τους είπα την επόμενη φορά στα δελτια τυπου να μην γράφουν ότι θέλουν εφόσον αναφέρει Χαϊδάρι και δεν έχουμε ακόμα. Δεν απάντησα με και μετά από 2 ημέρες ήρθε αυτόματο μήνυμα για αξιολόγηση. Έγραψα και εκεί φυσικά για τα ψευτοδελτια τους.

  2. #1322
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπου παίζουν νέες FTTC (VDSL) καμπίνες, δεν υπάρχει FTTH (και στα επόμενα χρόνια). Μακροπρόθεσμα σε περιοχές "φιλέτα' για τους παρόχους, θα γίνει.
    Στην περιοχή σου θα μπει FTTH έως τα 550 μέτρα περιμετρικά του αστικού κέντρου, εκεί που τώρα δεν υπάρχουν καμπίνες FTTC.
    Αρα οσοι έχουμε δυνατότητα μόνο για 50αρα vdsl , με αυτή θα μείνουμε για μια δεκαετία τουλάχιστον ( 600 μέτρα από καμπίνα δοκίμασα 100αρα αλλά δυστυχώς δεν επιανε ούτε 60 )


  3. #1323
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα οσοι έχουμε δυνατότητα μόνο για 50αρα vdsl , με αυτή θα μείνουμε για μια δεκαετία τουλάχιστον ( 600 μέτρα από καμπίνα δοκίμασα 100αρα αλλά δυστυχώς δεν επιανε ούτε 60 )
    Ποσοι ειμαστε που εχουμε το ιδιο προβλημα? :P

  4. #1324
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα σε όλους. Διάβασα τις τελευταιες 15 σελίδες (απο το 2018 χαχαχα)

    Ο πολιστισμός και η VDSL έφτασε (?) στο Χαιδάρι. Πριν 3 εβδομαδες έδειξαν διαθεσιμοτητα COSMOTE/WIND και 3-4 μέρες μετά η VODAFONE.
    Η WIND γύριζε απο σπιτι σε σπιτι και πούλαγε.
    Τα κορίτσια ουτε που ξέρανε τι πουλάγανε (κατι μεταξυ οπτικης στο σπιτι και VDSL, δεν ηταν και πολυ σιγουρες)

    Αυτη την στιγμή με 24αρα ΟΤΕ κλειδωνω κάτω απο 8 ....
    Το ΚΑΦΑΟ μου απέχει απο το σπίτι λιγότερο απο 20 μέτρα. Ενα 50αρι θα είναι τεράστια διαφορα για αρχή!

    Η αίτηση στην Vodafone τρέχει εδω και 3 εβδομάδες.... και καμια ενημέρωση απο τότε.
    Έχει καταφερει κανεις να πάρει VDSL σε αυτη την περιοχή; απο οπαιδήποτε παροχο.
    (Αν και τα νέα καφάο ειναι της WIND, δεν νομιζω η αίτηση σε WIND να με βοηθήσει σε τίποτα)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konstantinos_kol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους, έχετε κάποια πληροφόρηση για την ενεργοποίηση των καμπινών της Wind στην περιοχή του Χαϊδαρίου και ιδιαίτερα κάτω από την Καραΐσκάκη;
    Μηπως άλλαξε τίποτα στην περιοχή;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JJX : 20-10-20 στις 18:02.

  5. #1325
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JJX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε όλους. Διάβασα τις τελευταιες 15 σελίδες (απο το 2018 χαχαχα)

    Ο πολιστισμός και η VDSL έφτασε (?) στο Χαιδάρι. Πριν 3 εβδομαδες έδειξαν διαθεσιμοτητα COSMOTE/WIND και 3-4 μέρες μετά η VODAFONE.
    Η WIND γύριζε απο σπιτι σε σπιτι και πούλαγε.
    Τα κορίτσια ουτε που ξέρανε τι πουλάγανε (κατι μεταξυ οπτικης στο σπιτι και VDSL, δεν ηταν και πολυ σιγουρες)

    Αυτη την στιγμή με 24αρα ΟΤΕ κλειδωνω κάτω απο 8 ....
    Το ΚΑΦΑΟ μου απέχει απο το σπίτι λιγότερο απο 20 μέτρα. Ενα 50αρι θα είναι τεράστια διαφορα για αρχή!

    Η αίτηση στην Vodafone τρέχει εδω και 3 εβδομάδες.... και καμια ενημέρωση απο τότε.
    Έχει καταφερει κανεις να πάρει VDSL σε αυτη την περιοχή; απο οπαιδήποτε παροχο.
    (Αν και τα νέα καφάο ειναι της WIND, δεν νομιζω η αίτηση σε WIND να με βοηθήσει σε τίποτα)



    Μηπως άλλαξε τίποτα στην περιοχή;
    Κάτω από το Χαϊδάρι όσοι ειμαατε τυχερή και ανηκουμε στις 3 καμπίνες του ΟΤΕ έχουμε vdsl εδώ και 2 χρόνια για τις υπόλοιπες νομίζω από το 21 και μετά που ανήκουν στην wind.

  6. #1326
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτω από το Χαϊδάρι όσοι ειμαατε τυχερή και ανηκουμε στις 3 καμπίνες του ΟΤΕ έχουμε vdsl εδώ και 2 χρόνια για τις υπόλοιπες νομίζω από το 21 και μετά που ανήκουν στην wind.
    Ξέρουμε ποιες καμπίνες είναι αυτες; Στο χάρτη δεν τις βρηκα

    Οπότε ποιος ο λόγος που δέχοντται αιτησεις και γιατί βαζουν τα κοριτσακια να γυρνανε γυρω γυρω για να μαζεψουν κοσμο;

    Η κοροιδια απο Vodafone είναι απίστευτη.
    Δεχονται την αίτηση, στις 5 μέρες εμφανίζεται συστημικο πρόβλημα, λύνεται την 7η μέραμεχρι την 3η εβδομαδα και μετά ξαφνικά "τσουπ... μα σας είπαμε υπάρχει συστημικο πρόβλημα"

    Αραγε μεσα στις καμπίνες υπαρχει τιποτα ή μονο τα ανεμιστήρια γυρνανε;

    Απορω πως η WIND δεν γίνεται έκπτωτη απο τον διαγωνισμο γιατι εχει καταπατήσει καθε deadline και να τα τις πάρει ο ΟΤΕ, πληρώνωντας αναλογικα την μέχρι τωρα κατασκευη....

  7. #1327
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JJX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρουμε ποιες καμπίνες είναι αυτες; Στο χάρτη δεν τις βρηκα

    Οπότε ποιος ο λόγος που δέχοντται αιτησεις και γιατί βαζουν τα κοριτσακια να γυρνανε γυρω γυρω για να μαζεψουν κοσμο;

    Η κοροιδια απο Vodafone είναι απίστευτη.
    Δεχονται την αίτηση, στις 5 μέρες εμφανίζεται συστημικο πρόβλημα, λύνεται την 7η μέραμεχρι την 3η εβδομαδα και μετά ξαφνικά "τσουπ... μα σας είπαμε υπάρχει συστημικο πρόβλημα"

    Αραγε μεσα στις καμπίνες υπαρχει τιποτα ή μονο τα ανεμιστήρια γυρνανε;

    Απορω πως η WIND δεν γίνεται έκπτωτη απο τον διαγωνισμο γιατι εχει καταπατήσει καθε deadline και να τα τις πάρει ο ΟΤΕ, πληρώνωντας αναλογικα την μέχρι τωρα κατασκευη....
    Δεν το γνωριζω ποιες... :/ Και σε εμας γυρναγανε ατομα απο wind και vf για να παμε σε vdsl και εαν ειχαμε ηδη vdsl να πηγαιναμε για vdsl 100αρι. Εαν παντως γυρνανε οι ανεμιστηρες παει να πει οτι υπαρχει ρευμα στην καμπινα και οτι πρεπει να εχετε vdsl.

  8. #1328
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JJX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε όλους. Διάβασα τις τελευταιες 15 σελίδες (απο το 2018 χαχαχα)

    Ο πολιστισμός και η VDSL έφτασε (?) στο Χαιδάρι. Πριν 3 εβδομαδες έδειξαν διαθεσιμοτητα COSMOTE/WIND και 3-4 μέρες μετά η VODAFONE.
    Η WIND γύριζε απο σπιτι σε σπιτι και πούλαγε.
    Τα κορίτσια ουτε που ξέρανε τι πουλάγανε (κατι μεταξυ οπτικης στο σπιτι και VDSL, δεν ηταν και πολυ σιγουρες)

    Αυτη την στιγμή με 24αρα ΟΤΕ κλειδωνω κάτω απο 8 ....
    Το ΚΑΦΑΟ μου απέχει απο το σπίτι λιγότερο απο 20 μέτρα. Ενα 50αρι θα είναι τεράστια διαφορα για αρχή!

    Η αίτηση στην Vodafone τρέχει εδω και 3 εβδομάδες.... και καμια ενημέρωση απο τότε.
    Έχει καταφερει κανεις να πάρει VDSL σε αυτη την περιοχή; απο οπαιδήποτε παροχο.
    (Αν και τα νέα καφάο ειναι της WIND, δεν νομιζω η αίτηση σε WIND να με βοηθήσει σε τίποτα)



    Μηπως άλλαξε τίποτα στην περιοχή;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτω από το Χαϊδάρι όσοι ειμαατε τυχερή και ανηκουμε στις 3 καμπίνες του ΟΤΕ έχουμε vdsl εδώ και 2 χρόνια για τις υπόλοιπες νομίζω από το 21 και μετά που ανήκουν στην wind.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JJX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρουμε ποιες καμπίνες είναι αυτες; Στο χάρτη δεν τις βρηκα

    Οπότε ποιος ο λόγος που δέχοντται αιτησεις και γιατί βαζουν τα κοριτσακια να γυρνανε γυρω γυρω για να μαζεψουν κοσμο;

    Η κοροιδια απο Vodafone είναι απίστευτη.
    Δεχονται την αίτηση, στις 5 μέρες εμφανίζεται συστημικο πρόβλημα, λύνεται την 7η μέραμεχρι την 3η εβδομαδα και μετά ξαφνικά "τσουπ... μα σας είπαμε υπάρχει συστημικο πρόβλημα"

    Αραγε μεσα στις καμπίνες υπαρχει τιποτα ή μονο τα ανεμιστήρια γυρνανε;

    Απορω πως η WIND δεν γίνεται έκπτωτη απο τον διαγωνισμο γιατι εχει καταπατήσει καθε deadline και να τα τις πάρει ο ΟΤΕ, πληρώνωντας αναλογικα την μέχρι τωρα κατασκευη....
    Όλες της WIND κάτω από την Καραϊσκάκη έχουν VDSL (μέχρι 200) από τον Μάιο του 2018 όπου και έβαλα 50αρα

    - - - Updated - - -

    Μάιο του 2019

  9. #1329
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε ποια καμπίνα πέφεις αν επιτρέπεται; Απο ποια εταιρεια έβαλες;

    Πριν 3 εβδομαδες έδειξε διαθεσιμοτητα για VDSL και δεν ειναι θεμα site, και στα τηλεφωνα ή στα καταστηματα το ιδιο έλεγαν.
    Μεχρι εκεινη την στιγμη δεν υπήρχε τιποτα διαθέσιμο.(Cosmote/vodafone kai wind - τα εχω γυρισει όλα).


    Ρεύμα έχει εδω και μήνες αλλα αυτο ειναι εντελως διαφορετικό απο το πότε θα δώσουν εμπορικά την υπηρεσία.

    Πως έχουν όλες οι καμπίνες, όταν η αιτηση μου περιμένει 3 εβδομάδες και δεν ξέρουν αν υπάρχει τελικα η υπηρεσία και με κάποιο συστημικό προβλημα;

    WIND μου είπε οτι δεν δίνει 200αρα, μέχρι 100
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JJX : 20-10-20 στις 23:47.

  10. #1330
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Εάν θυμάμαι καλά ανήκω στην 482 αλλά μπορώ να το σιγουρέψω εάν δω τι γράφει ο Κατανεμητης. Σίγουρα παιρνω απο την καμπίνα που είναι στο νηπιαγωγείο δίπλα από το 14 δημοτικό Χαϊδαρίου. Εγώ επειδή παρακολουθουσα τα έργα κτλπ όταν άκουσα ότι δούλεψαν οι ανεμιστήρες μετά από μια εβδομαδα είχα vdsl.

  11. #1331
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Νομιζω οι καμπινες έχουν πάνω απο χρόνο ρεύμα αλλα vdsl τιποτα ακομα.

    Κάποια στιγμη είχα δωσει βλάβη στον ΟΤΕ ενω οι καινούργιες καμπίνες ειχαν ρεύμα.
    Τον ρώτησα μηπως πηρε το αυτι του τίποτα για vdsl.
    Μου επιβεβαίωσε οτι ακομα η καμπίνα δεν έχει vdsl.... και δεν έχει ακουσει κάτι για την περιοχή.

    Απογοήτευση η όλη κατασταση στην περιοχή.

    Και μετά ερχεται η WIND και πουλάει fiber to the home.... αντε να εξηγήσεις στα κοριτσάκια οιυ κόβουν βόλτα στα σπίτια οτι αυτο ειναι η εμπορική ονομασία και οτι η ινα δεν έρχεται σπιτι αλλά στο καφάο....

  12. #1332
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JJX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω οι καμπινες έχουν πάνω απο χρόνο ρεύμα αλλα vdsl τιποτα ακομα.

    Κάποια στιγμη είχα δωσει βλάβη στον ΟΤΕ ενω οι καινούργιες καμπίνες ειχαν ρεύμα.
    Τον ρώτησα μηπως πηρε το αυτι του τίποτα για vdsl.
    Μου επιβεβαίωσε οτι ακομα η καμπίνα δεν έχει vdsl.... και δεν έχει ακουσει κάτι για την περιοχή.

    Απογοήτευση η όλη κατασταση στην περιοχή.

    Και μετά ερχεται η WIND και πουλάει fiber to the home.... αντε να εξηγήσεις στα κοριτσάκια οιυ κόβουν βόλτα στα σπίτια οτι αυτο ειναι η εμπορική ονομασία και οτι η ινα δεν έρχεται σπιτι αλλά στο καφάο....
    Πολυ περιεργο. Εσενα η καμπινα σου ανηκει στην wind σωστα?

  13. #1333
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σωστά, στην WIND καμπίνα 898-448

  14. #1334
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JJX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποια καμπίνα πέφεις αν επιτρέπεται; Απο ποια εταιρεια έβαλες;

    Πριν 3 εβδομαδες έδειξε διαθεσιμοτητα για VDSL και δεν ειναι θεμα site, και στα τηλεφωνα ή στα καταστηματα το ιδιο έλεγαν.
    Μεχρι εκεινη την στιγμη δεν υπήρχε τιποτα διαθέσιμο.(Cosmote/vodafone kai wind - τα εχω γυρισει όλα).


    Ρεύμα έχει εδω και μήνες αλλα αυτο ειναι εντελως διαφορετικό απο το πότε θα δώσουν εμπορικά την υπηρεσία.

    Πως έχουν όλες οι καμπίνες, όταν η αιτηση μου περιμένει 3 εβδομάδες και δεν ξέρουν αν υπάρχει τελικα η υπηρεσία και με κάποιο συστημικό προβλημα;

    WIND μου είπε οτι δεν δίνει 200αρα, μέχρι 100
    Είμαι στην 473, έχω cosmote..
    DSL downstream : 54250 kBit/s
    DSL upstream : 5495 kBit/s

    Επειδή τυχαίνει να έβαλα σχεδόν όλες τις WIND καμπίνες του Αιγάλεω στο site με τις καμπίνες, στις σημειώσεις μου δεν είχα βρει ποτέ την 448, ή μάλλον την έβρισκα αλλά πάντα του ΟΤΕ, δεν έβρισκα την wind που έπρεπε να είναι δίπλα/απέναντι.. Ίσως είναι και η μόνη που δεν έχει αλλά είσαι Αιγάλεω.. Ξέρω σίγουρα για όλες του Χαϊδαρίου κάτω από Καραϊσκάκη που παίρνουν από το Αιγάλεω και αυτές

  15. #1335
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    https://www.adslgr.com/forum/threads...74#post6431774

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  448.GIF 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  53,8 KB 
ID: 219906

    Είναι απέναντι απο τον Παράσχο, αν ξέρει καποιος την περιοχή.

    Ναι στο Αιγάλεω πρέπει να πέφτουμε (τα τηλέφωνα εκει πέφτουν).
    Υπάρχει μια καμπίνα του ΟΤΕ σε απόσταση 10 μέτρων.

    Άραγε πέφτει κανεις με vDSL σε αυτη την καμπίνα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JJX : 21-10-20 στις 15:35.

Σελ. 89 από 93 ΠρώτηΠρώτη ... 6979848788899091 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 18:00
  4. Adsl Internet & Τηλέφωνο στο Χαϊδάρι!!
    Από stratos_lagakis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-12, 13:32
  5. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-12, 15:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας