Σελ. 84 από 93 ΠρώτηΠρώτη ... 647479828384858689 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.246-1.260 από 1383
  1. #1246
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Περιοχή
    Καλλιθέα Αττικής
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    495
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    (dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά .
    Τελειώνει το συμβόλαιο μου με cosmote vdsl 50 σε λίγες ημέρες , και λόγω αδιαφορίας απο πλευράς cosmote για κάποια πρόταση ανανέωσης , σκέφτομαι να πάω σε wind 100 καθώς υπάρχει μια καλή προσφορά .
    Το ερώτημα μου είναι , τι εντυπώσεις υπάρχουν απο wind στην περιοχή (βρίσκομαι Ακροπόλεως στο δάσος )
    Να το τολμήσω ;
    Από cosmote είμαι πολύ ικανοποιημένος , αλλά δυστυχώς δεν έδειξαν ενδιαφέρον για μια καλή πρόταση ανανέωσης
    Εσύ τους πήρες να ζητήσεις προσφορά; Ή περιμένεις να το κάνουν αυτοί;
    Γρηγόρης Νάκος.

  2. #1247
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Greg61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ τους πήρες να ζητήσεις προσφορά; Ή περιμένεις να το κάνουν αυτοί;
    Ναι , τούς πήρα και μίλησα με μια ευγενέστατη κυρία μεν που όμως μου έδωσε τιμές υψηλότερες και από αυτές που δίνονται στο site τους (πχ 47 ευρώ για 100Mbps οταν υπάρχει προσφορά για 42 στο site)
    Μάλιστα πρότεινα να παραμείνω στα ιδια επίπεδα τιμής και να τελειώνουμε(36 ευρώ στα 50 Mbps) αλλά δεν.....


  3. #1248
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Να φυγεις τότε. Εγώ με wind δεν έχω θέμα κανένα ουτε με νοβα που εχω όλα καλά.

  4. #1249
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να φυγεις τότε. Εγώ με wind δεν έχω θέμα κανένα ουτε με νοβα που εχω όλα καλά.
    Είχες και wind πριν την νοβα δλδ χωρίς προβλήματα ;

    Πραγματικά το τελευταίο που έχω κέφι αυτή την στιγμή είναι να αλλάζω πάροχο και να αντιμετωπίζω προβλήματα , αλλά δεν μου αφήνουν περιθώρια


  5. #1250
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Έχω και τα δυο γιατί είμαι σε πολυκατοικια και έχω δυο ορόφους το ένα πατρικο το άλλο που μενω εγώ έχω αυτές τις δυο εταιρίες δεν έχω κανένα θέμα και με τις δυο. Η νοβα είναι φθηνή η wind ελάχιστα ποιο ακριβή. Για εμενα παντως ανάμεσα σε αυτές τις δυο θα έλεγα ότι καλυτερη είναι η νοβα. 96 μήνες είμαι συνδρομητής και δεν έχω κανένα θέμα. Με την wind ειμαι 1+ χρόνο επίσης χωρίς προβληματα. Το μόνο προβληκα είναι οι καμπίνες του ΟΤΕ και η καλωδιωση του που δεν φτάνει τα 100mbps

  6. #1251
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω και τα δυο γιατί είμαι σε πολυκατοικια και έχω δυο ορόφους το ένα πατρικο το άλλο που μενω εγώ έχω αυτές τις δυο εταιρίες δεν έχω κανένα θέμα και με τις δυο. Η νοβα είναι φθηνή η wind ελάχιστα ποιο ακριβή. Για εμενα παντως ανάμεσα σε αυτές τις δυο θα έλεγα ότι καλυτερη είναι η νοβα. 96 μήνες είμαι συνδρομητής και δεν έχω κανένα θέμα. Με την wind ειμαι 1+ χρόνο επίσης χωρίς προβληματα. Το μόνο προβληκα είναι οι καμπίνες του ΟΤΕ και η καλωδιωση του που δεν φτάνει τα 100mbps
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση


  7. #1252
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Καλησπερα σε ολους. Εχω wind 100mbps αλλα οπως ανεφερα σε προηγουμενα ποστ ο ΟΤΕ δεν δινει 100 λογω προβληματικου δικτυου. Τελος παντων η wind μου κανει υποβαθμιση πακετου στα 28€ δηλαδη στα 50mbps που πιανω κανονικα. Για να μην σας κουραζω λογω το οτι ειμαι δυσαρεστημενος επειδη η τιμη ειναι για νεους πελατες και εγω ειμαι ηδη πελατης θα επρεπε να ειχα χαμηλοτερη τιμη. Γνωμη μου παντα. Το αποτελεσμα ειναι οτι αφου δεν μου δινουν την 50αρα σε ποιο χαμηλη τιμη απο τα 28€ ( και ξαναλεω σαν τιμη ειναι καλη αλλα η τιμη αυτη ειναι για νεους πελατες δεν το θεωρω σωστο σε υπαρχον πελατη να προσφερεται αυτη η τιμη ) συμφωνησα στην τιμη αυτη με προοπτικη να μην γινει ανανεωση συμβολαιου αλλα να συνεχισει το συμβολαιο απο εκει που ειχε μεινει. Δεν το δεχονται και μου λενε οτι μονο να ξαναγινει ανανεωση για 24 μηνες. Τους ρωτησα να φυγω αζημιωτος μου ειπανε δεν γινεται γιατι φταιει ο ΟΤΕ οχι εμεις. Σαν πελατες εμεις δεν μπορουμε αν κανουμε κατι δηλαδη η ξανα ανεναωση συμβολαιου ( χωρις να μπορουμε να φυγουμε αζημιωτος ) η τιποτα? Δεκτη οποιαδηποτε βοηθεια.

    - - - Updated - - -

    Επανερχομαι αφου μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα αυτο το αρθρο: https://www.sofokleousin.gr/apozimio...-argo-internet

    Αναφερει στο αρθρο οτι υπαρχει η Δυνατότητα διακοπής του συμβολαίου χωρίς χρέωση. Ισχυει κατι τετοιο η οχι? Η ΕΕΤΤ σε τηλεφωνα δεν απαντασει στα εμαιλ μετα απο 1 μηνα εαν ειμαι τυχερος θα εχω απαντησει.

  8. #1253
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν ισχύει ακόμη. Έχει πάρει παράταση μέχρι τέλος του 2020. Αλλά και πάλι αναφέρεται σε άλλο πράγμα.

  9. #1254
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει ακόμη. Έχει πάρει παράταση μέχρι τέλος του 2020. Αλλά και πάλι αναφέρεται σε άλλο πράγμα.
    Αρα ισχυει οτι δεν μπορώ να φυγω; η το ακόμα χειρότερο ισχυει οτι θα πρεπει εάν κάνω υποβάθμιση να ξανά αρχίσει από την αρχή το συμβόλαιο για 24;

  10. #1255
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους. Εχω wind 100mbps αλλα οπως ανεφερα σε προηγουμενα ποστ ο ΟΤΕ δεν δινει 100 λογω προβληματικου δικτυου. Τελος παντων η wind μου κανει υποβαθμιση πακετου στα 28€ δηλαδη στα 50mbps που πιανω κανονικα. Για να μην σας κουραζω λογω το οτι ειμαι δυσαρεστημενος επειδη η τιμη ειναι για νεους πελατες και εγω ειμαι ηδη πελατης θα επρεπε να ειχα χαμηλοτερη τιμη. Γνωμη μου παντα. Το αποτελεσμα ειναι οτι αφου δεν μου δινουν την 50αρα σε ποιο χαμηλη τιμη απο τα 28€ ( και ξαναλεω σαν τιμη ειναι καλη αλλα η τιμη αυτη ειναι για νεους πελατες δεν το θεωρω σωστο σε υπαρχον πελατη να προσφερεται αυτη η τιμη ) συμφωνησα στην τιμη αυτη με προοπτικη να μην γινει ανανεωση συμβολαιου αλλα να συνεχισει το συμβολαιο απο εκει που ειχε μεινει. Δεν το δεχονται και μου λενε οτι μονο να ξαναγινει ανανεωση για 24 μηνες. Τους ρωτησα να φυγω αζημιωτος μου ειπανε δεν γινεται γιατι φταιει ο ΟΤΕ οχι εμεις. Σαν πελατες εμεις δεν μπορουμε αν κανουμε κατι δηλαδη η ξανα ανεναωση συμβολαιου ( χωρις να μπορουμε να φυγουμε αζημιωτος ) η τιποτα? Δεκτη οποιαδηποτε βοηθεια.
    Δε δειχνει attainable το router σου?
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  11. #1256
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα ισχυει οτι δεν μπορώ να φυγω; η το ακόμα χειρότερο ισχυει οτι θα πρεπει εάν κάνω υποβάθμιση να ξανά αρχίσει από την αρχή το συμβόλαιο για 24;
    Το τι θα κάνεις είναι δικό σου θέμα. Απλά:
    α. Όταν κάνεις συμφωνία με νέα τιμή σε υπάρχον συμβόλαιο, υπάρχει ανανέωση της σύμβασης και φυσικά νέα δέσμευση. Δεν μπορεί να έχουμε και την πίτα ολάκερη και τον σκύλο χορτάτο.
    β. Πουθενά δεν υπάρχει ότι ο παλαιός πελάτης θα έχει χαμηλότερο πάγιο έναντι των νέων. Όλα εξαρτώνται από το παζάρι. Πάντως, συνήθως ισχύει το ανάποδο.
    γ. Η ταχύτητα συγχρονισμού είναι σε όλο τον πλανήτη "έως" σε σύνδεση DSL. Κυρίως εξαρτάται από την απόσταση και την ποιότητα του χάλκινου δικτύου, εσωτερικού και εξωτερικού.
    δ. Όταν έγινε η νέα σύνδεση στο 100άρι, είχες δικαίωμα να γυρίσεις αζημίως στο 50άρι, εφόσον δεν σε κάλυπτε η ταχύτητα. Τώρα είναι αργά.

  12. #1257
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τι θα κάνεις είναι δικό σου θέμα. Απλά:
    α. Όταν κάνεις συμφωνία με νέα τιμή σε υπάρχον συμβόλαιο, υπάρχει ανανέωση της σύμβασης και φυσικά νέα δέσμευση. Δεν μπορεί να έχουμε και την πίτα ολάκερη και τον σκύλο χορτάτο.
    β. Πουθενά δεν υπάρχει ότι ο παλαιός πελάτης θα έχει χαμηλότερο πάγιο έναντι των νέων. Όλα εξαρτώνται από το παζάρι. Πάντως, συνήθως ισχύει το ανάποδο.
    γ. Η ταχύτητα συγχρονισμού είναι σε όλο τον πλανήτη "έως" σε σύνδεση DSL. Κυρίως εξαρτάται από την απόσταση και την ποιότητα του χάλκινου δικτύου, εσωτερικού και εξωτερικού.
    δ. Όταν έγινε η νέα σύνδεση στο 100άρι, είχες δικαίωμα να γυρίσεις αζημίως στο 50άρι, εφόσον δεν σε κάλυπτε η ταχύτητα. Τώρα είναι αργά.
    α. Δεν θελω την πιτα ολοκληρη. Θελω σαν καταναλωτης να δικαιουμαι η να συνεχιση απο τον υπολοιπο χρονο της αιτησης και οχι να κανω νεα δευσμευση η εαν δεν γινεται αυτο να αποχωρησω αζημιωτος εφοσον δεν ειναι δικο μου φταιξιμο. Την πιτα ολοκληρη την εχουν οι εταιριες οχι οι καταναλωτες.
    β. Φυσικα και ολα εξαρτωνται με το παζαρι και συμφωνο μαζι σου. Αλλα στην περιπτωση μου δεν μπορω να κανω κατι αφου οπως λενε δεν μπορω να φυγω αζημιωτος αρα και να τους ''απειλήσω'' οτι θα φυγω.
    γ. Το γνωριζω καλα οτι ειναι ''εως'' αλλα εδω πιανω 75mbps οταν μεχρι τα 85mbps ειναι το αποδεκτο.
    δ. Η νεα συνδεση οταν εγινε φωναξα τεχνικο και μου ειπε οτι φταιει η καλωδιωση στο σπιτι. Τα αλλαξα ολα μετα την καραντινα λογω τον συνθηκων που υπηρχαν. Επισης αζημιως γυριζω στην 50αρα αλλα με νεο συμβολαιο δεν π ληρωνω τιποτε αλλο.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε δειχνει attainable το router σου?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  45,1 KB 
ID: 215136

  13. #1258
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Υπάρχουν και χειρότερα..

    Εμείς στον OTE δίνουμε 28 ευρώ για 10 Mbps..

    γιατί δεν υπάρχει να βάλουμε VDSL..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  14. #1259
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  45,1 KB 
ID: 215136
    Στην ουσια μονος σου εμπλεξες
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  15. #1260
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και χειρότερα..

    Εμείς στον OTE δίνουμε 28 ευρώ για 10 Mbps..

    γιατί δεν υπάρχει να βάλουμε VDSL..
    Ναι αναγνωριζω οτι υπαρχουν χειροτερα ( επιανα με εποχη adsl 6mbps και ενιωθα και τυχερος :P ) δεν θα ηθελα να ξαναγυρισω σε ταχυτητες κατω απο 50mbps.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ουσια μονος σου εμπλεξες
    Νομιζα οτι εαν εβαζα 100αρα θα ανεβαινε το attainable με καποια αλλαγη προφιλ ισως. Τελος παντων ειμαστε 6 σπιτια με το ιδιο θεμα ο ΟΤΕ δεν θα κατσει να ασχοληθει.

Σελ. 84 από 93 ΠρώτηΠρώτη ... 647479828384858689 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 18:00
  4. Adsl Internet & Τηλέφωνο στο Χαϊδάρι!!
    Από stratos_lagakis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-12, 13:32
  5. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-12, 15:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας