Σελ. 26 από 93 ΠρώτηΠρώτη ... 616212425262728313646 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 376-390 από 1383
  1. #376
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE Speedport entry 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περάσανε 2 μαύρους σωλήνες που καταλλήγουν στην 103 και στην 107 και οι δύο. Ξεκίνησαν από το φρεάτιο που βρίσκεται Φλούτζη και Αγ. Γεωργίου. Δεν έχουν περάσει όμως ακόμη την οπτική ίνα μέσα από τους σωλήνες. Αυτό θα γίνει στις επόμενες μέρες. Την άσφαλτο την τελείωσαν το σάββατο γύρω από τα φρεάτια.
    Α πρωτα παιρνανε τους σωληνες και μετα τις οπτικες?Νομιζα γινοταν ταυτοχρονα.

  2. #377
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    μολις εβαλα τα στοιχεια μου στο site τις wind για vdsl και μου βγαζει πως ειναι διαθεσιμο σε ολες τις υπολοιπες εταιριες μου βγαζει πως δεν ειναι εκτοςς του οτε που μου λεει πως πρεπει να μιλσωμε το 13888 ( καμπινα 475 )

    - - - Updated - - -

    πηρα τηλ τον οτε και ο οτε δεν δινει ακομα και δνε ξερει το ποτε... θα περασω απο κανα καταστημα wind να δω τι γινεται

  3. #378
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    μολις εβαλα τα στοιχεια μου στο site τις wind για vdsl και μου βγαζει πως ειναι διαθεσιμο σε ολες τις υπολοιπες εταιριες μου βγαζει πως δεν ειναι εκτοςς του οτε που μου λεει πως πρεπει να μιλσωμε το 13888 ( καμπινα 475 )

    - - - Updated - - -

    πηρα τηλ τον οτε και ο οτε δεν δινει ακομα και δνε ξερει το ποτε... θα περασω απο κανα καταστημα wind να δω τι γινεται
    Μην δίνεις βάση σε τι λέει το site της wind το πιο πιθανό να είναι λάθος όπως είχε γίνει και σε εμένα

  4. #379
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    καλα ναι δεν το πιστευω αλλα παλια εβγαζε οτι δεν μπορω να βαλω.. ειναι μια προοδος και αυτο :P

  5. #380
    Εγγραφή
    01-11-2002
    Περιοχή
    Zion
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα ναι δεν το πιστευω αλλα παλια εβγαζε οτι δεν μπορω να βαλω.. ειναι μια προοδος και αυτο :P
    και εμενα λεει οτι ειναι διαθεσιμο αλλα δεν τους πιστευω ουτε εγω (και εγω 475).... δυσκολο να μην δινει ο οτε που ειναι και δικες του οι καμπινες και να δινει η wind ... χωρια και forthnet που ρωτησα , που ειμαι συνδρομητης τους , μου ειπαν οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα.Νομιζω οτι η καμπινα ακομα δεν εχει ηλεκτροδοτηθει ... περασα απο διπλα της και δεν ακουσα ανεμιστηρες κτλ ...

  6. #381
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    Δεν νομιζω να δωθουν σταδιακα οι καμπινες... Λογικα θα τηρηθει το χρονοδιαγραμμα προς Οκτωβριο οπως το βλεπω για να τεθουν σε λειτουργια ολες μαζι.

  7. #382
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexTG Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εμενα λεει οτι ειναι διαθεσιμο αλλα δεν τους πιστευω ουτε εγω (και εγω 475).... δυσκολο να μην δινει ο οτε που ειναι και δικες του οι καμπινες και να δινει η wind ... χωρια και forthnet που ρωτησα , που ειμαι συνδρομητης τους , μου ειπαν οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα.Νομιζω οτι η καμπινα ακομα δεν εχει ηλεκτροδοτηθει ... περασα απο διπλα της και δεν ακουσα ανεμιστηρες κτλ ...
    και εγω συνδρομητης forthnet εειμαι ουτε εμενα μου δινει η forthnet προς το παρων... και την ιδια απορια εχω και εγω για την wind

  8. #383
    Εγγραφή
    19-07-2007
    Μηνύματα
    310
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Και εκεί που πηγαίναμε καλα με το εργο για το vdsl στο χαιδαρι απο χθες δεν εχω τηλεφωνο ιντερνετ και απο οσο γνωριζω σε μεγάλη έκταση είναι το φαινόμενο ιδιαίτερα στο δάσος και λίγο από κουνέλια.Ελπιζω αυτο το προβλημα να μην παει πισω τις εργασιες για το vdsl.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος special : 28-07-17 στις 13:06.

  9. #384
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    cosmote vdsl2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    vdsl και π...ρια μεντολες....απο 16 εχει πεσει η ταχυτητα στα 7, 2 φορες μεσα σε μια βδομαδα, δηλωθηκε βλαβη και τις 2 φορες. την πρωτη αποκατασταθηκε η ταχυτητα στη δευτερη μου απαντησαν οτι λογο αποστασης δεν γινετε να παρω παραπανω απο 7!!!! μαλλον με το σεισμο στη κω μετακινηθηκε το σπιτι μου κανα 2 χιλιομετρα πιο περα.....στο τελος θα μου πουν οταν ενεργοποιηθει η καμπινα διπλα στο σπιτι μου οτι δεν μπορω να παρω απο αυτην γιατι δεν θα ανηκω στο δημο χαιδαριου αλλα στο δημο νικαιας....οτι να ναι...ελλαδα αθανατη

  10. #385
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chocbhed Εμφάνιση μηνυμάτων
    vdsl και π...ρια μεντολες....απο 16 εχει πεσει η ταχυτητα στα 7, 2 φορες μεσα σε μια βδομαδα, δηλωθηκε βλαβη και τις 2 φορες. την πρωτη αποκατασταθηκε η ταχυτητα στη δευτερη μου απαντησαν οτι λογο αποστασης δεν γινετε να παρω παραπανω απο 7!!!! μαλλον με το σεισμο στη κω μετακινηθηκε το σπιτι μου κανα 2 χιλιομετρα πιο περα.....στο τελος θα μου πουν οταν ενεργοποιηθει η καμπινα διπλα στο σπιτι μου οτι δεν μπορω να παρω απο αυτην γιατι δεν θα ανηκω στο δημο χαιδαριου αλλα στο δημο νικαιας....οτι να ναι...ελλαδα αθανατη
    Μην κλαίγεσαι αν είσαι κοντά στην καμπίνα... θα πάρεις καθαρά 50 όταν ενεργοποιηθεί η υπηρεσία άλλοι τι να πουν όπως και εγώ με 5 mbps και vdsl Q2 2018 και αν (επειδή wind είναι αυτή) ?

  11. #386
    Εγγραφή
    19-07-2007
    Μηνύματα
    310
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Μου κάνει εντύπωση πως τόσος κόσμος έχει μείνει χωρίς τηλέφωνο και ιντερνέτ δευτερη μέρα και δεν έχει αποκαταστάθει η βλαβη.Η έχουν παθει μεγάλη ζημιά και έχει επηρεάσει πολύ κόσμο οποτε ή κλασικό δημόσιο δηλώσετε βλάβη και βλέπουμε.

  12. #387
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    Και σε μενα πριν λιγο καιρο ενω γινοντουσαν τα εργα εδω εγινε βραχυκυκλωμα στη περιοχη και κοπηκε το τηλεφωνο. Το ιντερνετ συγχρονιζε στα 1 - 2mbps απο 13 μεχρι να το φτιαξουν. Μου ειπαν οτι ηταν γενικο προβλημα στη περιοχη αλλα ειμαι σιγουρος οτι ηταν λογω των εργων..

  13. #388
    Εγγραφή
    15-12-2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Άρχισαν τα όργανα… από Τετάρτη 26/7 χωρίς τηλέφωνο και χάλια ιντρνετ, attunation στο θεό, την καμπίνα την έχουν αλλάξει μήνες…

    Δήλωσα χτες βλάβη (Πέμπτη) μου ήρθε μήνυμα ότι θα επισκευαστεί μέχρι τις 8/8, πάνε καλά?

  14. #389
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Havic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρχισαν τα όργανα… από Τετάρτη 26/7 χωρίς τηλέφωνο και χάλια ιντρνετ, attunation στο θεό, την καμπίνα την έχουν αλλάξει μήνες…

    Δήλωσα χτες βλάβη (Πέμπτη) μου ήρθε μήνυμα ότι θα επισκευαστεί μέχρι τις 8/8, πάνε καλά?
    Ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα κιεγω. Απλα δεν εγινε σε περιοδο διακοπων και το φτιαξανε σε 2 μερες...Καποια σχεση εχει με τα εργα δεν γινεται... Κιαλλοι ανεφεραν ακριβως το ιδιο προβλημα..

  15. #390
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    εγω που μολις γυρισα απο διακοπες που ειμαι στην 475 προς το παρων δεν εχω καποιο θεμα με τηλ... λιγο πεσμενο το ιντερνετ απο τοτε που βαλανε νεες καμπινες αλλα οχι τοσο μεγαλη διαφορα ωστε να παρω τηλ!! δεν καιγομαι κιολας σε λιγο ερχεται!!
    ΥΓ: ρευμα να φανταστω τοξοτης ?

    - - - Updated - - -

    νεοτερα: σημερα πρωι πηγα forthnet για πληρωμη λογαριασμου και με την ευκαιρια ρωτησα και για vdsl η απαντηση ειανι πως δεν εχει ερθει ακομα και οτι πλεον εχουνε τελειωσει τα εργα για τις καμπινες μενει μονο το ποιο δυσκολο σταδιο που ειναι το ρευμα οπου εκει υπαρχουνε καθυστερησεις!! οπως επισης και οτι θα δωθουνε ολες μαζι σε διαθεσιμοτητα και οχι η καθε μια ξεχωριστα!! επισης πηγα στην wind και ρωτησα οτι το site μου δειχνει οτι μπορω να βαλω vdsl αλλα τελικα ειναι λαθος!! εγω περασα απο την 475 και δεν ακουγεται τιποτα ουτε βλεπω καποιο σκαψιμο η καποιο φρεατιο για να δωσουνε ρευμα μια κορδελα σε ακυρο σημειο ειδα μονο!!

Σελ. 26 από 93 ΠρώτηΠρώτη ... 616212425262728313646 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 18:00
  4. Adsl Internet & Τηλέφωνο στο Χαϊδάρι!!
    Από stratos_lagakis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-12, 13:32
  5. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-12, 15:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας