Σελ. 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 691011
Εμφάνιση 151-161 από 161
  1. #151
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.723
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Αυτό είναι το δια ταύτα φίλε μου.. Και εγώ ευχαριστημενος και ο άλλος.. Ότι δε μας βολεύει..
    VAMOS ARIS
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  2. #152
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    @blade_ Ο ARM μου αρέσει, υπάρχει κανένα πρόβλημα; Νόμιζα πως με ερωτεύτηκες και ήθελες να μάθεις τα πάντα για εμένα και άρχισα να γράφω τα απωθημένα μου.

    Ανάγνωση ελληνικών. Πιστοποίηση: Πιστοποιώ τα εξαρτήματα που σου συναρμολόγησα δουλεύουν σωστά σε συνεργασία και είμαι υπεύθυνος να έχουν κάποια διάρκεια ζωής.

    Κάθετη μονάδα θέλεις; Δεν υπάρχει πουθενά! Κάποιοι όμως πιστοποιούν, από servers έως desktop. Όπως και servers πιστοποιούν πως λειτουργούν με την Χ διανομή.

    Γράφεις ασυναρτησίες μόνο και μόνο για να «απαντήσεις».

    (ναι, ναι, να συνεχίσεις, αφού είσαι άπλας θέλω 15dBa με αισθητήρα κίνησης και λαμπάκια )
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  3. #153
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    @blade_ Ο ARM μου αρέσει, υπάρχει κανένα πρόβλημα; Νόμιζα πως με ερωτεύτηκες και ήθελες να μάθεις τα πάντα για εμένα και άρχισα να γράφω τα απωθημένα μου.

    Ανάγνωση ελληνικών. Πιστοποίηση: Πιστοποιώ τα εξαρτήματα που σου συναρμολόγησα δουλεύουν σωστά σε συνεργασία και είμαι υπεύθυνος να έχουν κάποια διάρκεια ζωής.

    Κάθετη μονάδα θέλεις; Δεν υπάρχει πουθενά! Κάποιοι όμως πιστοποιούν, από servers έως desktop. Όπως και servers πιστοποιούν πως λειτουργούν με την Χ διανομή.

    Γράφεις ασυναρτησίες μόνο και μόνο για να «απαντήσεις».

    (ναι, ναι, να συνεχίσεις, αφού είσαι άπλας θέλω 15dBa με αισθητήρα κίνησης και λαμπάκια )
    Tα workstations δεν είναι ούτε έργα τέχνης ούτε αντικείμενα επίδειξης. Η δουλειά τους είναι να δουλεύουν 24/7 αγόγγυστα. Εφόσον χτυπήσει κάτι εντός της επόμενης εργάσιμης να μπορείς να συνεχίσεις τη δουλειά σου χωρίς να τρέχεις. Θές να αναβαθμίσεις κάρτα γραφικών? Ανοίγεις καπάκι αλλάζεις. Περισσότερη μνήμη? Πάλι το ίδιο. Νέο controller για συνδεσιμότητα που δεν υπήρχε όταν τον αγόρασες? Πάλι πρέπει να είναι εύκολο. Αυτά πρέπει να πληρώνεις.

    Αν ενδιαφερόσουν για workstation, θα ήξερες οτι υπάρχουν και υδρόψυκτες λύσεις στην αγορά από την HP, και λύσεις Αll-in-one μαζί με 27άρα οθόνη με μικρότερο footprint από apple cinema display + 27 tbd+ καλώδια και σκληροί δίσκοι και optical drives σκορπισμένοι πάνω στο γραφείο.

    http://h20331.www2.hp.com/Hpsub/down...rkstations.pdf
    http://www8.hp.com/us/en/campaigns/workstations/z1.html


    Ο κόσμος λοιπόν που χρειάζεται workstations βρισκει καλύτερα, πιο επεκτάσιμα, με αιώνες καλύτερη υποστήριξη και φθηνότερα από το mac pro οποιασδήποτε γενιάς. Άσε που δεν υπάρχει και software στo ΜacOs που να χρειάζεται ολόκληρο xeon και quadro graphics για να τρέξει. Aν έμπαινε καμιά διανομή Linux ίσως να γινόταν λίγο πιο χρήσιμο από πέταμα λεφτών.

    - - - Updated - - -

    Btw που πάς ρε καραμήτρο για workstation με 16giga μνήμης?


    Είμαι με 32 και πάλι είμαι οριακά και λέω να πάω στα 64.
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  4. #154
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    PCI-eFlash vs SATA. Τα υπόλοιπα δεν τολμώ να τα κοιτάξω.

    Μας κοροϊδεύεις. Είναι βαρετές οι ασυναρτησίες.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  5. #155
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    PCI-eFlash vs SATA. Τα υπόλοιπα δεν τολμώ να τα κοιτάξω.

    Μας κοροϊδεύεις. Είναι βαρετές οι ασυναρτησίες.
    Tον χρειάζεται τον γρήγορο το σκληρό το macpro για να κάνει swap τα αρχεία που δεν χωράνε στη μνήμη φορητού υπολογιστή που έχει
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  6. #156
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.723
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    @blade_ Ο ARM μου αρέσει, υπάρχει κανένα πρόβλημα; Νόμιζα πως με ερωτεύτηκες και ήθελες να μάθεις τα πάντα για εμένα και άρχισα να γράφω τα απωθημένα μου.

    Ανάγνωση ελληνικών. Πιστοποίηση: Πιστοποιώ τα εξαρτήματα που σου συναρμολόγησα δουλεύουν σωστά σε συνεργασία και είμαι υπεύθυνος να έχουν κάποια διάρκεια ζωής.

    Κάθετη μονάδα θέλεις; Δεν υπάρχει πουθενά! Κάποιοι όμως πιστοποιούν, από servers έως desktop. Όπως και servers πιστοποιούν πως λειτουργούν με την Χ διανομή.

    Γράφεις ασυναρτησίες μόνο και μόνο για να «απαντήσεις».

    (ναι, ναι, να συνεχίσεις, αφού είσαι άπλας θέλω 15dBa με αισθητήρα κίνησης και λαμπάκια )
    σε γουσταρω καργα,το καταλαβες βρε μπαγασα
    απο ειρωνια πρωτος εισαι παντως

    ειλικρινα πιστευεις οτι με ενδιαφερει η καθετη μοναδα?οταν μπορω να κανω τη δουλεια μου με το 1/3 των χρηματων που θα δωσεις για το κονσερβοκουτι?τα parts απειρα η συναρμολογηση πανευκολη και με ελαχιστα περιθωρια λαθους.πιστευω οτι θα το αντεξω να μη μου το εχει συναρμολογησει η apple με τα κινεζικα χερακια της και πουλωντας το μου για την τριπλασια τιμη απο την κανονικη του αξια.
    VAMOS ARIS

  7. #157
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Η ειρωνεία είναι πιό ενδιαφέρουσα από την ασυναρτησία. Τί περίμενες, σοβαρή απάντηση όταν κάνεις τον χαζό; Εσύ δούλεψε με το ανύπαρκτο μηχάνημα στο 1/3 του κόστους του MacPro που δεν αναφέρεις.

    Καγκουρο-ανύπαρκτο-μηχάνημα vs MacPro. ok. Κάτσε να σκεφτώ ποιό είναι το κονσερβοΚΟΥΤΙ. Καμμία αντίστοιχη πρόταση υπάρχει ή μόνο λόγια;

    Καλό ψάξιμο.

    Spoiler:

    Έβαλαν υδρόψυξη για κέρδος 2dBA;
    "The increased thermal efficiency of liquid cooling delivers lower CPU-induced acoustic noise at high frequency, high
    power CPU operating states. In fact, in a laboratory comparison of results between the liquid cooled and non-liquid
    cooled systems, the reduction in acoustic noise was measured at 2 dBA (perceived as about 15 percent quieter)"

    Φοβεροί μηχανικοί!
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  8. #158
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.723
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    βλεπω σου παιρνει και 5 μερες να απαντησεις..φταιει το μακμπουκ μηπως?

    καγκουρο ανυπαρκτο μηχανημα.εχεις κολλησει στο περιβλημα.το οτι μπορει να φοραμε ακριβως τα ιδια ,δε σου περναει καν απο το μυαλο.αλλα πως να σου περασει.δε σε αφηνει η apple να δαγκωσεις τιποτε αλλο
    VAMOS ARIS

  9. #159
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε να σκεφτώ ποιό είναι το κονσερβοΚΟΥΤΙ. Καμμία αντίστοιχη πρόταση υπάρχει ή μόνο λόγια;
    Αυτό νομίζω ότι είναι ιδανικό κουτί που θα καλύψει κάθε σου ανάγκη.

    Αν βέβαια δεν σου κάνει έχεις μερικές εκατοντάδες επιλογές ακόμη διαθέσιμες.

  10. #160
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    βλεπω σου παιρνει και 5 μερες να απαντησεις..φταιει το μακμπουκ μηπως?

    καγκουρο ανυπαρκτο μηχανημα.εχεις κολλησει στο περιβλημα.το οτι μπορει να φοραμε ακριβως τα ιδια ,δε σου περναει καν απο το μυαλο.αλλα πως να σου περασει.δε σε αφηνει η apple να δαγκωσεις τιποτε αλλο
    Δεν χάνω τον χρόνο μου σε ασυναρτησίες, εκτός και αν θέλω να γελάσω. Θα μπορούσα να δω και Σεφερλή, αλλά δεν τον βρίσκω τόσο αστείο.

    Η πιστοποίηση είναι περίβλημα; Και η ταχύτητα του σκληρού δίσκου; Και το μέγεθος; Και τα db; Η πρακτικότητα και το λειτουργικό που δεν είναι τέρας;

    Οι επιλογές είναι τόσο ίδιες που άλλος προτείνει SATA αντί για PCI-e(flash). Σιγά μην σας πάρω σοβαρά όταν ισχυρίζεστε πως το ίδιο μηχάνημα υπάρχει πιστοποιημένο με το 1/3 της τιμής.

    Όλα ίδια είναι, επειδή τα κατασκευάζουν Κινέζοι. Πιστοποιημένα από τον blade_!
    "My reference platform is an Intel SR2625URLXR 2u server. I have tickets open with both Intel and LSI. The Intel SSD team denies any responsibility and has pushed the ticket off to the server team."

    Ναι, φοράμε τα ίδια. (αλήθεια; Πού ξέρεις τί φοράω; ) Ίδιες προδιαγραφές και ίδιες πιστοποιήσεις. Γι' αυτό προτείνεις ένα ανύπαρκτο μηχάνημα. Επειδή είναι ίδια το SATA με το PCI-e(flash).

    Καμμία πρόταση δεν βλέπω με 3 φορές χαμηλότερη τιμή και τις ίδιες επιδόσεις. Για να δούμε πόσες μέρες θα σου πάρει. Ο άλλος θέλει και 32G Ram για επεξεργασία ήχου / εικόνας. Φαντάσου τί βαρύδι λειτουργικό έχει Τελευταία φορά που έκανα encoding - επεξεργαστή ήθελα, όχι μνήμη. Πόσο βάρυνε το .net;

    Βάλτε 128G Ram για μεγαλύτερη ταχύτητα, αλλά προτιμήστε SATA όχι PCI-e!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό νομίζω ότι είναι ιδανικό κουτί που θα καλύψει κάθε σου ανάγκη.

    Αν βέβαια δεν σου κάνει έχεις μερικές εκατοντάδες επιλογές ακόμη διαθέσιμες.
    Ακόμη ένας: «εγώ ξέρω καλύτερα». Φτιάξε και δική σου διανομή. Το 'χεις.

    Άντε, ξεκινάτε με τον σκληρό. Μόνο ο σκληρός αποτελεί το 1/3 της τιμής του MacPro. Φαντάζομαι πόσο καλή «σύνθεση» θα κάνετε.

    Με atom (για να πιάσετε τα 15dBA).
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  11. #161
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμη ένας: «εγώ ξέρω καλύτερα». Φτιάξε και δική σου διανομή. Το 'χεις.

    Άντε, ξεκινάτε με τον σκληρό. Μόνο ο σκληρός αποτελεί το 1/3 της τιμής του MacPro. Φαντάζομαι πόσο καλή «σύνθεση» θα κάνετε.

    Με atom (για να πιάσετε τα 15dBA).
    Δουλεύω αποκλειστικά με Windows και λίγο Kali από χόμπι. Δεν έχω κανένα ψυχολογικό πρόβλημα που να με οδηγεί στο να σκαλίζω τα διάφορα forum για περιπτώσεις που θα δείξουν στον λαουτζίκο πόσο κακόμοιροι είναι που δεν αρκούνται στις κονσέρβες που πουλάνε οι εταιρίες αλλά κοιτάνε να κάνουν την δουλειά τους με βάση τις δικές τους ανάγκες και τα δικά τους πορτοφόλια αλλά ενίοτε χωρίς τα επιθυμητά αποτελέσματα.


    ΥΓ: Το να παραθέτεις τα dba επαγγελματικού μηχανήματος σε idle και μάλιστα να περιφανεύεσαι ότι είναι selling point κατ' εμέ είναι λόγος για δημόσιο λιθοβολισμό.

    ΥΓ2: Για όσους ενδιαφέρονται, ο τύπος τελικά το έλυσε το πρόβλημα με τον δίσκο του.

Σελ. 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 691011

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-13, 10:49
  2. dual boot windows 7/mac os x σε laptop
    Από kostaskoukoulis20 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-13, 18:35
  3. Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-13, 15:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας