Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-20 από 20
  1. #16
    Εγγραφή
    26-05-2013
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    καλη προσπαθεια φιλαρακι να μας χρυσωσεις το χαπι!

    καταρχην να σου πω οτι και εγω ειχα αναγκη απο εργασια καποτε και οταν πηγα σε παρομοια εταιρεια χωρις να ξερω τι θα κανω και κυριως πως ,εφυγα απο την εκπαιδευση γιατι διαφωνησα.γιαυτο λεγονται αρχες.για να τις τηρεις στην ζωη σου!!!

    να σου πω οτι εγω εχω αφαιρεσει χρονια ,οπως ειπα ,το ονομα μου απο τον καταλογο.πολλα χρονια...καποιος ειπε οτι παιρνουν ενα σιντι παλιο.ποσο παλιο πια? 10 χρονια πριν?εσυ λες οτι ερχονται απο νεες λιστες...κατι βρωμαει εδω,πολλες αντιφασεις.

    στο μονο που δυστυχως εχεις δικιο ειναι η αντιμετωπιση...αλλα οχι ετσι οπως την περιγραφεις.αν με καλεσει καποιος απο εσας απο εταιρεια που δεν με εχει ξαναπαρει λεω αυτο που υποστηριζεις δλδ. οχι δεν με ενδιαφερει.και αυτο γιατι ειμαι υπερ μιας πολιτισμενης αντιμετωπισης των πραγματων απεναντι σε μια δυστυχως νομιμη εταιρεια.αν με ξαναπαρει ομως που θα με ξαναπαρει και μαλιστα οχι μονο απο αλλο τηλεφωνικο κεντρο αλλα απο το ιδιο,αλλος υπαλληλος που εχει δει στα σχολια που εγραψες εσυ για μενα οτι ''δεν ενδιαφερεται,επαναληψη της κλησης απο αλλο συναδελφο..'' ειδες ποσα ξερω???, λοιπον τοτε και εγω απλα κλααακ με το καλημερα,το κλεινω χωρις καν να απαντησω.
    αυτο μετα απο διαφορες προσπαθειες να βρω ακρη ηταν η αποτελεσματικοτερη λυση.και για τα νευρα μου και για την τσεπη μου.το σηκωνω ακουω πιος ειναι και κατευθειαν κλαακ το ηλεφωνακι.δεν κοστιζει τιποτα.ξαναπαρε και θα ακουσεις το αγενες κλεισιμο μου.

    και οχι δεν σε καλουν μονο απο εξωτερικα γραφεια,σε καλουν και οι ιδιες εταιρειες οταν θελουν να προωθησουν πακετα..

    και οσον αφορα το ποιος θα τα ακουσει,καποιος φταιει και εκεινη την στιγμη εσυ εκπροσωπεις την εταιρεια εσυ θα τα ακουσεις,γιατι η εταιρεια ειναι κατι απροσωπο,εσενα εχω μπροστα μου,οχι εσενα προσωπικα αλλα εσενα σαν εκπροσωπο της εταιρειας...οποτε οτι και να ακουσεις να ξερεις δεν ειναι προσωπικο..

  2. #17
    Εγγραφή
    17-10-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    καλημέρα,

    διαβασα τα σχολια σας σχετικα με αυτο που σας εγραψα. δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα οπως σας τα εγραψα.

    Δεν εξυπηρετω κανεναν σκοπο με το κειμενο μου και ουτε θελω να δειξετε συμπαθεια προς τους πωλητες επιδη σας ανεφερα αυτα τα πραγματα. Εγω απλα σας εγραψα τι παιζει γιατι τα γνωρίζω απο μεσα.

    Και ναι φιλε μου το ονομα σας διαγραφετε απο τη λιστα αν πειτε οτι δε σας ενδιαφερει, οχι για παντα, αλλα μεχρι να βγει καινουργια προσφορα σιγουρα. Και οπως ειπα αν δεχθητε παλι τηλεφωνημα για την ιδια προσφορα δεν θα ειναι απο το ιδιο τηλεφωνικο κεντρο, θα ειναι διαφορετικος υπαλληλος απο διαφορετικο τηλ κεντρο που ετυχε να εχει το ονομα σας σε καποια λιστα του. Επισης ουτε τα ονοματα που διαγραφοντε με αυτον τον τροπο δεν μεταφεροντε σε υπαλληλο της ιδια εταιριας, γενικα οι λιστες ειναι προσωπικες για τον υπαλληλο, αυτες περνει και ειναι καθαρα για δικη του χρηση δε τις μοιραζει σε αλλον υπαλληλο να πει "ξαναπαρε αυτο το νουμερο γτ δε μου εκατσε η πωληση" κτλ κτλ. οχι τελος, μουτζουρα στο ονομα και στο τηλ και παμε παρακατω-πεταμε και τη λιστα στο τελος αφου ολοκληρωσουμε τα τηλ, δεν μας εκατσε αυτη η πωληση συνεχιζουμε στη λιστα μας σε αλλον δε χανουμε χρονο, ετσι λειτουργει.

    οτι και να πειτε εχετε δικιο, το πριξιμο ειναι πριξιμο τελος, και δεν δικαιολογητε οτι και να σας πω - δυστυχως ετσι δουλευουνε αυτες οι εταιριες. Τις περισσοτερες φορες δυσκολα βγαζεις πωληση, αλλα υπαρχουν και μερες που 1 στους 2 που θα καλεσεις θα παρει την προσφορα, δηλαδη δεν ειναι απολυτο οτι κανεις δε θελει, εχουμε ακουσει και το "καλα κανατε που πηρατε τηλ γιατι θελαμε να αλλαξουμε τη συνδεση μας σε σας" και προχωρουσαμε στην πωληση.

    δυστυχως επιδη τα κεντρα αυτα λειτουργουνε απο το πρωι ως το βραδυ, η χειροτερη βαρδυα για μας ειναι η μεσημεριατικη, γτ εκεινες τις ωρες πραγματικα και για μενα ισχυει οτι οταν κοιμαμαι-ξεκουραζομαι δε θελω να με πριζουν. Απλα αυτοι που δουλευουν εκεινες τις ωρες οπως ειπα εχουν τον υπευθυνο πανω απο το κεφαλι τους να βγαλουν 1 πωληση αλλιως εχει απόλυση αν εισαι στο 0 στη βαρδυα σου.

    φιλε mixalis12, και εγω απο την εκπαιδευση ετοιμος να φυγω ημουνα, ειδικα την πρωτη μερα ειχα παθει σοκ με αυτα που ακουγα. απλα προσφατα μετακομισα σε νεα πολη για αναζητηση εργασιας, και το πιο αμεσο που μπορουσα να βρω ηταν αυτο γιατι οπως ειπα περνουν τους παντες χωρις κριτηρια. να σαι σιγουρος οτι μολις βρω κατι αλλο την εχω κανει απο κει τρεχοντας.. παντως το πως λειτουργουμε εμεις, οπως ανεφερα και πιο πανω.. μουτζουρα στο ονομα και οταν τελειωσει η λιστα πεταμα. αυτο ξερω αυτο κανουμε. επιδη ξερεις τι δουλεια, θα ξερεις οτι οι λιστες που περνουμε ειναι τυχαιες με τυχαια ονομα, δε μπορω να θυμαμαι με 500 τηλφωνηματα την ημερα επι 1 μηνα ποιον εχω παρει η οχι...και δε μου λεει κανενας αν σε μια απο αυτες τις λιστες υπαρχει παλι το ιδιο ονομα που ειχα παρει προχθες.

    δε γνωριζω πως τα βλεπουν οι αλλοι πωλητες τα πραγματα, εμενα δεν ειναι του χαρακτηρα μου αυτη η δουλεια, κ ερχομαι καθημερινα σε αντιθεση με ολα οσα κανω εκει, γιαυτο και καθομαι και σας τα γραφω αυτα, χωρις να εξυπηρετω κανενα σκοπο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος andybgr : 17-10-13 στις 13:40.

  3. #18
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Και ναι φιλε μου το ονομα σας διαγραφετε απο τη λιστα αν πειτε οτι δε σας ενδιαφερει, οχι για παντα, αλλα μεχρι να βγει καινουργια προσφορα σιγουρα. Και οπως ειπα αν δεχθητε παλι τηλεφωνημα για την ιδια προσφορα δεν θα ειναι απο το ιδιο τηλεφωνικο κεντρο, θα ειναι διαφορετικος υπαλληλος απο διαφορετικο τηλ κεντρο που ετυχε να εχει το ονομα σας σε καποια λιστα του
    Θα απαντησω μονον σε αυτο και καθολου στα υπολοιπα τα οποια ειναι αδιαφορα εως ασκοπες επαναληψεις.

    ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ !!

    Το ιδιο νουμερο εχει τυχει να καλεσει και 3 φορες την ημερα και εως και 3-4 φορες την εβδομαδα !! Το εαν αυτος που καλει δηλωνει Μητσος ή Πουλχερια δεν ενδιαφερει. Δειχνει μονον οτι γραφεις ψεματα. Θελημενα ή αθελα ( λογω αγνοιας να υποθεσω ) και παλι δεν εχει σημασια. Μονον το οτι απλα

    ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ !!!


    Σε αντιθεση φυσικα οπως εγραψα, με τις μηνυσεις και τα εξωδικα τα οποια και μπορουν να δημιουργησουν .....αναστατωση. Πχ ενα εξωδικο στον υπαλληλο, αλλο ενα στην εισπρακτικη και ενα τριτο στην εταιρεια που εχει αναθεσει την πωληση, ολο και κατι κανουν.

  4. #19
    Εγγραφή
    17-10-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    ενταξη φιλε μου αν νομιζεις οτι λεω ψεμματα τπτ δικαιωμα σου να το πιστευεις. δεν τα εγραψα για να δικαιολογησω κανενος την πραξη, αυτα που βλεπω αυτα σας λεω. μαζι σας ειμαι, οχι εναντιων σας σε αυτο το θεμα....και εινια μετρημενες οι μερες μου σε αυτην τη δουλεια ισως να ειμαι ακομα νεος και να μη ξερω πως χειριζοντε τα θεματα οι παλλιοι που δουλευουν εκει, δεν ερχομαι σε αντιθεση μαζι σου, απλα αυτα βλεπω αυτα λεω.

  5. #20
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Περιοχή
    in the blue flow..
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    660
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 21(dB)
    για μενα το μονο που εχει δουλεψει ειναι να μην υπαρχει πουθενα και σε κανενα καταλογο το τηλ μου και οποτε με ενοχλουν στο κινητο να μπαινει αυτοματα blacklist στη συσκευη. ετσι τουλαχιστον εχω βρει την ησυχια μου

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Ενοχλητικές κλήσεις
    Από stefanos90 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-13, 18:09
  2. Μηνύματα: 182
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-13, 13:30
  3. Κλήσεις από 00359xxxxxxx
    Από dpa2006 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-13, 21:20
  4. GSM κλήσεις από android tablet μέσω 3G stick?
    Από spaul στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-13, 00:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας