Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Εγγραφή
    19-03-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10383/979
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Netgear DGND3700v2
    SNR / Attn
    5.1(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε unlocked bootloader και removable battery+micro sd και ευχαρίστως αν συνεχίσω στο Android στο μέλλον θα σε προτιμήσω.... Αλλιώς για μένα η Samsung είναι μονόδρομος προς το παρόν...
    ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό. Πήρα το Galaxy S3 πέρσι, χωρίς να έχω άλλη επιλογή πραγματικά (εκτός από άλλες συσκευές της samsung) γιατί καμία συσκευή, ούτε το αστεία ακριβό iphone 4s δεν είχε τα προαναφερθέντα.

    Μετά από 1 χρόνο, μπορώ να πω πως δεν μου άρεσε τόσο. Ναι είναι καλή συσκευή, δεν έχω κάποιο παράπονο, αλλά...

    Πριν είχα το HTC HD2 και πριν απ'αυτό είχα ένα HTC Kaiser (TyTN II). Το HD2 κατά τη γνώμη μου, είναι το καλύτερο κινητό που φτιάχτηκε ποτέ στο timeframe της εποχής του (ίσως να συγκρίνεται με το 1ο ihpone, αλλά δεν πρακολουθούσα τότε την apple και δεν ξέρω. Είχε τόσο πολλά περισσότερα από όλα τα άλλα, τα οποία έγιναν το standard μετά (capacitive multitouch οθόνη, gorilla glass, LED Flash - διπλό μάλιστα, μπορούσες να του βάλεις όποιο λειτουργικό ήθελες, εξαιρετικά μικρό frame - όλο ήταν η οθόνη, το HTC Sense που έκανε τα win mobile 6.5 να μην είναι ΑΠΑΙΣΙΑ και πολλά άλλα). Το Kaiser επίσης μου άρεσε πάρα πολύ και ήταν πολύ μοναδικό για την εποχή του.

    Το S3 αντίθετα, δεν έχει τίποτα απ' όλα αυτά. Μηδέν πρωτοτυπία. Τίποτα που να μην έχουν ουσιαστικά όλα τα άλλα κινητά. Ακόμη και τα iphone τα τελευταία χρόνια, δεν έχουν νέα features. Το 4 με το 5s, η μόνη τους διαφορά είναι τα αποτυπώματα. Ουάου, πως το σκέφτηκαν! τόσες γενιές μετά...


    Πριν πάρω το S3 ήθελα να πάρω htc συσκευή, αλλά η απουσία αποσπώμενης μπαταρίας/sd, η μικρή διάρκεια ζωής της μπαταρίας του (τουλάχιστον το S3 δεν συγκρίνεται σε διάρκεια ζωής με άλλα κινητά, I give them that) και το σημαντικότερο: σε όλα τα samsung Κινητά, μπορείς να χρησιμοποιήσεις όλο το χώρο της παρεχόμενης μνήμης για εγκατάσταση εφαρμογών. Τα 2 GB που δίνει η HTC και η Sony είναι αστεία λίγα, και απαράδεκτα (δεν μπορείς να μεταφέρεις τα πάντα στην sd, ακόμη και με rooted συσκευή, εκτός αν κάνεις directory binding κτλ κτλ κτλ).

    Ένας φίλος μου θέλει να πάρει κινητό, και του είπα να πάρει το S3 αλλά ότι εμένα δεν μου άρεσε πολύ. Απλά δεν υπάρχει κάτι καλό δυστυχώς...

  2. #17
    Εγγραφή
    19-02-2013
    Περιοχή
    In the land of OpenDaylight far above the cloud.
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Gennet Oxygen IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raidenfreeman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας φίλος μου θέλει να πάρει κινητό, και του είπα να πάρει το S3 αλλά ότι εμένα δεν μου άρεσε πολύ. Απλά δεν υπάρχει κάτι καλό δυστυχώς...
    Sony Xperia Z1. Απλά

  3. #18
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι το να χρησιμοποιήσεις όλο το χώρο της παρεχόμενης μνήμης δεν ισχύει... Τουλάχιστον στο S2 αν και δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με τη συσκευή αλλά με το ίδιο το Android.... Επειδή το έψαα πολύ προσφατα αυτό :P

    Τώρα δεν ξέρω ποια ήταν η εποχή του HD2 και του Tytn 2 αλλά τα θυμάμαι τότε...(ωραία χρόνια)... είχα ή το 3gs ή το n76...

  4. #19
    Εγγραφή
    19-03-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10383/979
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Netgear DGND3700v2
    SNR / Attn
    5.1(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι το να χρησιμοποιήσεις όλο το χώρο της παρεχόμενης μνήμης δεν ισχύει... Τουλάχιστον στο S2 αν και δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με τη συσκευή αλλά με το ίδιο το Android.... Επειδή το έψαα πολύ προσφατα αυτό :P

    Τώρα δεν ξέρω ποια ήταν η εποχή του HD2 και του Tytn 2 αλλά τα θυμάμαι τότε...(ωραία χρόνια)... είχα ή το 3gs ή το n76...
    Στα Experia από τότε που εξαγοράστηκε πλήρως η Ericcson και στης HTC τα desire, One S & X, μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές μόνο σε 2 GB. Τα υπόλοιπα τα βλέπει ως εξωτερική sd. Για τα κινητά που βγήκαν μετά το Xperia T, δεν ξέρω.

  5. #20
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα δεν ξέρω ποια ήταν η εποχή του HD2 και του Tytn 2 αλλά τα θυμάμαι τότε...(ωραία χρόνια)... είχα ή το 3gs ή το n76...
    Το 2007 είχε βγει το TyTN II. To είχα για 1+ χρόνο (πήγα σε Touch Pro μετά). Πραγματικά τούμπανα για την εποχή τους.

  6. #21
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η HTC δεν έκανε κάτι διαφορετικό απ' ότι θα έκανε οποιαδήποτε άλλη εταιρεία αν οι συνθήκες το επέτρεπαν.

  7. #22
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raidenfreeman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα Experia από τότε που εξαγοράστηκε πλήρως η Ericcson και στης HTC τα desire, One S & X, μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές μόνο σε 2 GB. Τα υπόλοιπα τα βλέπει ως εξωτερική sd. Για τα κινητά που βγήκαν μετά το Xperia T, δεν ξέρω.
    Και στο s2 το ίδιο και με original/original based και με cyanogen mod based roms. Αυτό είναι καθαρά του Andoid...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-13, 12:55
  2. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-13, 14:17
  3. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-13, 03:49
  4. Μηνύματα: 103
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-13, 19:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας