Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-39 από 39
  1. #31
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    From Apple's POV ειναι εξυπνη κινηση. Για τον καταναλωτη καλυτερο θα ηταν το 5 στα λεφτα του 5C.

    - - - Updated - - -



    Προφανως και υπαρχει. Εσυ εχεις iphone 4s, εγω εχω το 3G. Εγω δεν μπορω να βαλω προσφατη εκδοση του iOS ενω εσυ τρεχεις iOS 6/7. Το what's up messenger πχ εμενα δεν μου τρεχει γιατι εχω iOS3.

    Ορισμος του fragmentation, αφου και οι δυο iphone εχουμε.
    Όχι. Fragmentation αναφέρεται σε εκδόσεις λογισμικού που αναπτύσσονται παράλληλα, τρέχοντας σε διαφορετικά (λίγο ή πολύ) λειτουργικά. Η έκδοση που θα βάλεις εσύ δεν αναπτύσσεται πια.

  2. #32
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πωλησεις πάνε τόσο καλά που η apple για πρώτη φορά στην ιστορία του iphone δεν εχει βγάλει δελτιο τυπου για να κοκορευτει για τον αριθμο προπαραγγελειών.
    http://www.theverge.com/2013/9/16/47...s-stock-slides

    η αλλαγή του σανό σε βρώμη απο τριφύλι δεν έκανε καλό.
    Μολις 100,000 προπαραγγελίες στην Κίνα. Για κλάμματα ειναι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχέση έχει το fragmentation με την έκδοση του εκάστοτε app; Ότι να 'ναι λέμε μου φαίνεται εδώ μέσα... Άσε με να μαντέψω, apple hater;
    Το fragmentation έχει να κάνει με το user experience και το user experience έχει να κάνει με το τι apps μπορεις να τρέχεις και πως. Δεν ειμαι apple hater με τη λογική που ισως νομίζεις, αλλά σίγουρα την υποκρισία στυλ "εχω fragmentation στο android αλλά στο iOS η κλ*νια μυρίζει ροδα" σίγουρα με εκνευρίζει.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  3. #33
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το fragmentation έχει να κάνει με το user experience και το user experience έχει να κάνει με το τι apps μπορεις να τρέχεις και πως. Δεν ειμαι apple hater με τη λογική που ισως νομίζεις, αλλά σίγουρα την υποκρισία στυλ "εχω fragmentation στο android αλλά στο iOS η κλ*νια μυρίζει ροδα" σίγουρα με εκνευρίζει.
    Καμμιά σχέση... Fragmentation = συντηρώ διαφορετικές εκδόσεις (όπως είπε και ο tsigarid) και δεν συνδέεται με πόσες εκδόσεις ενός λογισμικού είναι διαθέσιμες ΚΑΙ ΜΗ αναβαθμιζόμενες (= χωρίς υποστήριξη)

    (σε λίγο θα λέμε ότι και τα windows έχουν fragmentation γιατί ακόμα κάποιος τρέχει τα 3.0, 3.1, κοκ μέχρι τα 8.1)

  4. #34
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.218
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μολις 100,000 προπαραγγελίες στην Κίνα. Για κλάμματα ειναι.
    ε δεν ειναι ;
    μπροστα στα 2m/24h του 5 ;

    Εγω πιστευω οτι περιμενουν να βγει το 5S εκει θα δουμε τα αληθινα νουμερα μιας και το 5C ειναι μια απο τα ιδια με ιδιο κοστος σε πλαστικο.


  5. #35
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Μηνύματα
    1.094
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Λογικά θα εχει μια κάμψη στις πωλήσεις γιατί και τα αλλα λειτουργικά έχουν εξελιχθεί ραγδαία ... Μένει βέβαια να το δούμε σε πωλήσεις (και στα μέρη μας βεβαίως ..)

  6. #36
    Το avatar του μέλους kostthem
    kostthem Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VASI Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι κινήσεις πανικού ?? το αυτονόητο που έπρεπε να κάνει !
    Έχω το iphone 4 και ούτε ένα προγραμα για ράδιο δεν μπορώ να βρω !! διότι έχω παλιό iOS !!
    Ρίξτου σήμερα το επτάρι να αναγεννηθεί. (δεν κάνω πλάκα, σαν να πέρνεις νέο iPhone, τρία χρόνια μετά).

    Τελικά έχεις το 3G, όχι, μέχρι εκεί πας.

  7. #37
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.121
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200v3
    SNR / Attn
    10(dB) / 32(dB)
    Για μένα είναι λάθος λογική. Δεν έχει λογική να επιτρέπεις σε κάποιον να βάλει μία παλιά εφαρμογή η οποία αποσύρθηκε για κάποιο λόγο. Μπορεί η εφαρμογή να είχε τρύπα ασφαλείας ή να μη λειτουργεί καν πλέον (όπως το WhatsApp που αναφέρθηκε). Ο χρήστης θα βάζει τυχαία εφαρμογές ελπίζοντας να πετύχει κάποιες που θα δουλεύουν σωστά χωρίς προβλήματα και με τον κίνδυνο να έχει security hole; Η Apple δεν ήταν που αναφερόταν με τόσο στόμφο στη σημασία των updates για την ασφάλεια των χρηστών;

    Μία λύση που θα έβλεπα ρεαλιστική, εγώ, θα ήταν να μπορεί ο προγραμματιστής να διαλέξει ποιές εκδόσεις θα τρέχουν για παλιότερα iOS, ώστε τουλάχιστον να ξέρει ο χρήστης ότι ο προγραμματιστής την έχει "εγκρίνει". Σε ένα οικοσύστημα, όμως, που υποτίθεται ότι αποφασίζονται όλα για σένα (τουλάχιστον σε θέματα ασφαλείας) είναι λίγο αυθαίρετο αυτό που γίνεται.

  8. #38
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Αυτός που δεν μπορεί να βάλει την τελευταία έκδοση ούτως η άλλως έχει παρα πολυ παλιά συσκευή άρα δεν έχει και ενημερωμένο λειτουργικό άρα και το λειτουργικό του μπορεί να έχει κενά ασφαλείας επειδή ειναι παλιό .

    Με άλλα λόγια για την ασφάλεια στην apple σε αναγκάζουν να αλλάξεις συσκευη στα ~4 χρόνια ενώ αν έχεις android σε αναγκάζουν να αλλάξεις ποιο γρήγορα απο τα ~4 χρόνια συσκευή.

  9. #39
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    SKY
    Παιδιά για να λέμε την αλήθεια η apple το έκανε αυτό γιατί κάποιες εφαρμογές που ενημερώθηκαν μετά το iOS 7 (ίσως λόγω του σχεδιασμού με τα διαφορετικά επίπεδα) δεν ανοίγουν σε iOS 6. Το διαπίστωσα όταν πήγα να κατεβάσω μια εφαρμογή για oyster card από το uk store και αμέσως με παρέπεμψε στην προηγούμενη έκδοση.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-13, 01:57
  2. Μηνύματα: 76
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-13, 12:53
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-13, 16:35
  4. Διαθέσιμη η έκδοση 6.1 του iOS της Apple
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-13, 10:44
  5. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-12, 10:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας