Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-90 από 90
  1. #76
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.770
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    η εικασία σου ότι πράγματι μετράει ο ΟΤΕ με αυτό τον τρόπο είναι επιχείρημα?

  2. #77
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jerryal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το αν κανεις λάθος η όχι εγω θεωρώ και προσμετρώ στα νοικοκυριά ολους οσους εχουν την δυνατότητα να αποκτησουν VDSL ασχετα αν το θέλουν η οχι. Αυτό που δεν υπολογίζω ειναι τα εφεδρικά καλωδια του ΟΤΕ στο DSLAM/KV που εχει την δυνατότητα παροχής VDSL. Θεωρώ λοιπόν οτι όλοι θελουν να αποκτησουν VDSL στην Αθήνα, ο συλλογισμός μου πανω εκει στηρίζεται γιατι αλλιώς θα αδικούσα τον ΟΤΕ. Δεν λεει στη διαφήμιση για ενεργους αλλα οτι μπορουν πανω απο 1.000.000 να αποκτησουν VDSL. Αλλα πάλι με αυτόν το συλλογισμό τα νουμερα δεν βγαίνουν εκτός αν ο ΟΤΕ υπολογίζει και τις εφεδρικές αναμονές που εχει στις καμπίνες και υπολογίζει τις 15-30 γραμμες μιας εταιρίας ως 15-30 νοικοκυριά. Παραπλάνηση υπάρχει γιατι σου δίνει ψευτικες ελπίδες για γρήγορο internet για να σε κρατήσει πελάτη γιατί με αυτόν τον τροπο πέρυσι δεν έφυγα απο τον ΟΤΕ να πάω σε άλλο παροχο. Εχω στείλει παντως email και περιμένω απάντηση. Οσο για το τι θα κάνω δεν ξερω ακόμη, οσο για την ΕΕΤΤ απλα παλι ακολουθησα την προτροπή σου. Οταν λαβω την απάντηση απο τον ΟΤΕ τοτε θα δω τι θα κάνω. Θυμήσου την διαμάχη ΝΟVA-SKAI που ηταν πολυ ποιο light η παραπλάνηση. τουλάχιστον εμένα δεν μου πέρασε καν απο το μυαλό οτι θα εδινε η NOVA το πακετο με τα αθλητικά με 19,90 χωρις να προυποθέτει οτι είσαι πελάτης! Στη χειρότερη περίπτωση απλά θα καταγγείλω την συμβαση και θα παρω το κουβαδάκι μου και θα παω σε άλλη παραλία αλλα δεν θα εχω φυγει ετσι απλά, θα τους εχω δείξει τουλάχιστον οτι κάποιοι σκέφτονται και αντιδρούν στις κοροιδίες τους! Εκτός βέβαια αν μου εγγυηθούν ότι το πολυ σε ένα εξάμηνο θα αναβαθμίσουν και την περιοχή μου οπότε θα τους ανεχθω λιγο ακόμα! Δεν ειμαι αφελής γνωριζω οτι μπορεί στην περιοχή μου να μην τους συμφέρει οικονομικά να αλλάξουν την καμπίνα αλλά ας το πουν ξεκάθαρα κι όχι πριν απο 6-7 μηνες να να σου δινουν ελπίδες οτι κατι θα γινει στην περιοχή σου και οταν ανακοινώνουν κατι περιπου στο διαστημα που σου ειχαν πει οτι τοτε οτι κάτι καλό θα γινει καιi να λενε οτι η μιση και βαλε Αθήνα μπορει να εχει συμφωνα με το συλλογισμό μου πάντα VDSL, εσυ ακόμα να μην εχεις την δυνατότητα και να μην υπάρχει καποιος υπεύθυνος να σου πει αν υπάρχει προβλεψη ή οχι στο άμεσο μελλον για το αω θα γινουν κι άλλες αντικαταστάσεις καμπινών με παροχή VDSL. Επειδή κουράσαμε του υπόλοιπους φιλους του Forum με τις επαναλήψεις μας, αν το σκεφτείς καλύτερα θα δεις οτι δεν κανω κανένα λογικό λάθος και άν θες μπορώ να σου το αναλύσω με private message για να μην κουράζουμε τους υπόλοιπους.

    - - - Updated - - -



    Απλά το ανάφερα για να δείξω την σωστή αντιμετώπιση τους τότε και την επαγγελματικότητα που εδειξαν την συγκεκριμένη στιγμη σε αντιθεση με τωρα που σφυρίζουν αδιάφορα!! τοτε καποιος ασχολήθηκε και μου έδωσε ενα χρονοδιάγραμμα που τελικά επαληθεύτηκε και μαλιστα το εκτίμησα γιατι μου ειπαν σε μια βδομάδα και δεν με πηγαίναν απο μερα σε μερα.
    Αλήθεια εσύ τα νούμερα πως τα βγάζεις;

  3. #78
    Εγγραφή
    15-05-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι είναι στην διπλή τιμή από τους άλλους, μετά την μείωση, δεν τους προβληματίζει;
    Σαν τις "εκπτώσεις" στα μαγαζιά είναι, που σου κοτσάρουν μια εξωφρενική τιμή, για αρχική και μετά σου δείχνουν μια "και καλά" έκπτωση, αλλά ακόμα και μετά την έκπτωση είναι ακόμα πανάκριβα.
    Κοίτα, ο οτε δεν ήταν και ούτε θα είναι φθηνότερος από τους υπόλοιπους. Το ότι έριξε την τιμή του, θετικό είναι. Τα λεφτά για το vdsl είναι αρκετά, για αυτό έχουν εστιάσει σε πολλές περιοχές, οι οποίες είχαν μεγάλα προβλήματα με το ίντερνετ, ώστε ο κόσμος να το σκεφτεί πιο εύκολα να κάνει την αλλαγή. Εννοείτε πως η πιο απλή λύση βέβαια είναι να πας σε άλλο πάροχο που θα σου βγαίνει αρκετά φθηνότερα.

  4. #79
    Εγγραφή
    09-03-2007
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11988/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ΖΤΕ Η108NS
    SNR / Attn
    9(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    η εικασία σου ότι πράγματι μετράει ο ΟΤΕ με αυτό τον τρόπο είναι επιχείρημα?
    Η προηγουμενη απάντηση μου δεν σε καλυψε? Εξηγησε μου εσυ λοιπον πως ειναι δυνατον να βγαινουν τα νουμερα? ποσα Α/Κ εχει η Ελλαδα με δυνατότητα παροχης VDSL ποσα σπιτια με μικροτερη αποσταση απο τα 800 μετρα αντιστοιχουν σε καθε κεντρο? ειναι ολα τα κέντρα σε πυκνοκατοικημένες περιοχές η και στην επαρχία? ποσες καμπινες εχει ο ΟΤΕ με δυνατότητα παροχής VDSL ποσα σπιτια εξυπηρετεί η κάθε καμπίνα? ειναι όλες σε πυκνοκατοικημένες περιοχές? Μονο με χάρτη καλυψης, με τον συνολικό αριθμο Α/Κ , καμπινών αλλα και με τον αντίστοιχο αριμθο με δυνατότητα παροχης VDSL ΑΚ και καμπινών τοτε ισως να μπορουσες να βγαλεις ενα συμπέρασμα. Απο τον χαρτη καλυψης ακόμα περισσότερο αλλά ο ΟΤΕ δεν τολμά να βγάλει τετοιο χάρτη αλλα αρκείται να δείνει ενα νουμερο εξωφρενικό για μένα. Ας βγάλει τα παραπάνω στοιχεία ο ΟΤΕ επίσημα οπότε ξαναμιλάμε... Η πες μου εσύ που ξερεις πως βγαίνει αυτό το νουμερο 1.000.000. Η δικιά μου λογική δεν μπορεί να το δεχθεί αυτό! μου φαίνεται υπερβολικά μεγάλο το νούμερο! Μακαρι να ειναι αληθινό γιατί τοτε θα εχουμε και εμεις που ακόμα δεν εχουμε VDSL την ελπίδα οτι συντομα θα αποκτήσουμε Απόδειξε το μου λοιπόν και εγω θα ηρεμήσω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια εσύ τα νούμερα πως τα βγάζεις;
    Προσπαθώ να βρω ευφανταστους τρόπους μηπως και πλησιάσω το νουμερο γιατι συμφωνα με την λογική μου δεν βγαίνει! Μπορείς να μου πεις ο ΟΤΕ πως τα βγάζει? Να μου φυγει και μενα η περιέργεια.

  5. #80
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jerryal Εμφάνιση μηνυμάτων



    Προσπαθώ να βρω ευφανταστους τρόπους μηπως και πλησιάσω το νουμερο γιατι συμφωνα με την λογική μου δεν βγαίνει! Μπορείς να μου πεις ο ΟΤΕ πως τα βγάζει? Να μου φυγει και μενα η περιέργεια.
    Δεν μπορώ να σου πω, οτι και να σου πω θα είναι ευφάνταστος τρόπος, οπότε απλά δεν θα έχει κάποια σχέση με τα νούμερα που δηλώνει ο ΟΤΕ

  6. #81
    Εγγραφή
    09-03-2007
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11988/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ΖΤΕ Η108NS
    SNR / Attn
    9(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να σου πω, οτι και να σου πω θα είναι ευφάνταστος τρόπος, οπότε απλά δεν θα έχει κάποια σχέση με τα νούμερα που δηλώνει ο ΟΤΕ
    Τουλάχιστον συμφωνούμε οτι ειναι ενα νουμερο που απλά δείνει ο ΟΤΕ χωρίς καμία τεκμηρίωση. Το πως το βγαζει μονο εκεινοι ξέρουν. Το αν ειναι αληθινό ο καθενας μας ας το κρίνει, διχως να κατακρίνει τον αλλο που εχει αντίθετη άποψη

  7. #82
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jerryal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τουλάχιστον συμφωνούμε οτι ειναι ενα νουμερο που απλά δείνει ο ΟΤΕ χωρίς καμία τεκμηρίωση. Το πως το βγαζει μονο εκεινοι ξέρουν. Το αν ειναι αληθινό ο καθενας μας ας το κρίνει, διχως να κατακρίνει τον αλλο που εχει αντίθετη άποψη
    Προσωπικά πιστεύω οτι το νούμερο που δίνει είναι πραγματικό

  8. #83
    Εγγραφή
    09-03-2007
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11988/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ΖΤΕ Η108NS
    SNR / Attn
    9(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά πιστεύω οτι το νούμερο που δίνει είναι πραγματικό
    οκ. Προσωπικά εγω πιστεύω το αντίθετο. Θα ήθελα όμως πάρα πολυ να ειναι πραγματικό και γι αυτό εκνευρίζομαι περισσότερο , γιατι ενω θα το ήθελα παρα πολύ δεν μπορω με τιποτα να το πιστέψω. λεει νοικοκυρία δεν λεει ανθρωποι! Ας βγαλει τουλάχιστον ενα χαρτη κάλυψης να κλείσει τα στόματα των άπιστων Θωμάδων! μην πετα μονο ενα ξερό νουμερο!

  9. #84
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.770
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jerryal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προηγουμενη απάντηση μου δεν σε καλυψε? Εξηγησε μου εσυ λοιπον πως ειναι δυνατον να βγαινουν τα νουμερα? ποσα Α/Κ εχει η Ελλαδα με δυνατότητα παροχης VDSL ποσα σπιτια με μικροτερη αποσταση απο τα 800 μετρα αντιστοιχουν σε καθε κεντρο? ειναι ολα τα κέντρα σε πυκνοκατοικημένες περιοχές η και στην επαρχία? ποσες καμπινες εχει ο ΟΤΕ με δυνατότητα παροχής VDSL ποσα σπιτια εξυπηρετεί η κάθε καμπίνα? ειναι όλες σε πυκνοκατοικημένες περιοχές? Μονο με χάρτη καλυψης, με τον συνολικό αριθμο Α/Κ , καμπινών αλλα και με τον αντίστοιχο αριμθο με δυνατότητα παροχης VDSL ΑΚ και καμπινών τοτε ισως να μπορουσες να βγαλεις ενα συμπέρασμα. Απο τον χαρτη καλυψης ακόμα περισσότερο αλλά ο ΟΤΕ δεν τολμά να βγάλει τετοιο χάρτη αλλα αρκείται να δείνει ενα νουμερο εξωφρενικό για μένα. Ας βγάλει τα παραπάνω στοιχεία ο ΟΤΕ επίσημα οπότε ξαναμιλάμε... Η πες μου εσύ που ξερεις πως βγαίνει αυτό το νουμερο 1.000.000. Η δικιά μου λογική δεν μπορεί να το δεχθεί αυτό! μου φαίνεται υπερβολικά μεγάλο το νούμερο! Μακαρι να ειναι αληθινό γιατί τοτε θα εχουμε και εμεις που ακόμα δεν εχουμε VDSL την ελπίδα οτι συντομα θα αποκτήσουμε Απόδειξε το μου λοιπόν και εγω θα ηρεμήσω.
    sorry man αλλά εσύ πρέπει να αποδείξεις ότι ο ΟΤΕ λέει ψέματα, δεν είναι δουλειά της "υπεράσπισης" κάτι τέτοιο...

    ως γνωστόν αθώος μέχρι της αποδείξεως του εναντίου...

  10. #85
    Εγγραφή
    09-03-2007
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11988/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ΖΤΕ Η108NS
    SNR / Attn
    9(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    sorry man αλλά εσύ πρέπει να αποδείξεις ότι ο ΟΤΕ λέει ψέματα, δεν είναι δουλειά της "υπεράσπισης" κάτι τέτοιο...

    ως γνωστόν αθώος μέχρι της αποδείξεως του εναντίου...
    Ναι αλλα ο ΟΤΕ εχει στοιχειά εγω όχι ο ΟΤΕ εβγαλε το νουμερο απλα να το τεκμηριώσει. Να μας πει πως το εβγαλε! Εγω απλά πηγα να προβληματισω κάποιους να μην καταπίνουν αμασητο οτι τους σερβίρουν! Οσο για την υπεράσπιση, η πολιτικη αγωγή λαμβάνει ολα τα στοιχεια της δικογραφίας εγω δεν τα έχω! ασ μου τα δωσει και τοτε τα ξαναλεμε

  11. #86
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.770
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    στείλε email τότε να στα δώσουν, μέχρι τότε είναι "συκοφαντική δυσφήμιση"...

  12. #87
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κατά την ταπεινή μου γνώμη, ο ΟΤΕ λέει το εξής:
    Έχει τεχνικά τη δυνατότητα παροχής ενός εκατομμυρίου γραμμών VDSL.
    Αυτή η τεχνική δυνατότητα διατίθεται πανελλαδικά.
    Αυτό το πήρε το τμήμα Μάρκετινγκ και το έφτιαξε έτσι, ώστε να υποθέτει κάποιος ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο 25% του πληθυσμού.
    Δέν λένε αυτό όμως, απλά το αφήνουν να εννοηθεί.
    ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  13. #88
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2

  14. #89
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    "ταχύτητες 50 Mbps να είναι ήδη διαθέσιμες σε 1 εκατ. νοικοκυριά".
    Αυτό κατά τη γνώμη μου είναι διαφήμιση. Γιατί το ξέρουμε όλοι, ότι δεν είναι έτσι.
    Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να δώσει ενα εκατομμύριο συνδέσεις vdsl.
    Αν κάνουμε ουρανοξύστες δίπλα από τα κέντρα του, μπορεί.

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  15. #90
    Εγγραφή
    09-03-2007
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11988/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ΖΤΕ Η108NS
    SNR / Attn
    9(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    στείλε email τότε να στα δώσουν, μέχρι τότε είναι "συκοφαντική δυσφήμιση"...
    έχω στείλει αλλά τίποτα σιγή ιχθύος αν έχουν τις αποδείξεις και πρόκειται για συκοφαντική δυσφήμιση ας μου κάνει μήνυση. Ας μου στείλει κάποιος από τον ΟΤΕ pm να επικοινωνήσω μαζί τους και εγώ θα τους τα δώσω τα στοιχεία μου. Να το κάνει τώρα όμως όχι ύστερα από μερικούς μήνες. Οπως όμως εχω ήδη πει, εχω στείλει mail με τα στοιχεία μου που αμφισβητώ το 1.000.000 και εχω χρησιμοποιήσει σχεδόν τα ιδια παραδείγματα. Εχω ζητησει να με ενημερώσουν αν και ποτε θα μπορεσω να εχω VDSL, να παγώσουν την υπηρεσία Internet-τηλέφωνο και το ΟΤΕTV μέσω δορυφόρου και όταν ειναι έτοιμοι στην περιοχή μου τότε θα τα ξεναενεργοποιήσουν γιατι μεχρι τοτε δεν θελω να τους δινω ουτε σεντ και τους εχω γραψει οτι για όλα φταίει η κατάπτυστη για μενα διαφήμιση. Μονο με αυτά που γράφω τωρα διχως να επικοινωνήσουν μαζί μου να εισαι σιγουρος οτι γνωρίζουν τα στοιχεία μου

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NUTSIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    "ταχύτητες 50 Mbps να είναι ήδη διαθέσιμες σε 1 εκατ. νοικοκυριά".
    Αυτό κατά τη γνώμη μου είναι διαφήμιση. Γιατί το ξέρουμε όλοι, ότι δεν είναι έτσι.
    Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να δώσει ενα εκατομμύριο συνδέσεις vdsl.
    Αν κάνουμε ουρανοξύστες δίπλα από τα κέντρα του, μπορεί.

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-13, 14:52
  2. ΟΤΕ Double Play και λογαριασμός
    Από clopyright στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-13, 00:01
  3. ΟΤΕ Double Play Economy
    Από a.libe στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-12, 16:03
  4. ΟΤΕ double play και LINKSYS
    Από Miranth στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-12, 10:51
  5. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-12, 00:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας