Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 49
  1. #31
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω περάσει σχεδόν απ' όλους τους πάροχους και όλοι μα όλοι όταν ήταν να μου ανανεώσουν την συνδρομή δεν μου έδιναν την προσφορά που ίσχυε για τους καινούριους συνδρομητές και μου ότι δεν γίνεται. Μόλις έκανα αίτηση με έπαιρναν τηλέφωνο με την καλύτερη προσφορά ή στην χειρότερη μια προσφορά που αν λογάριαζες και το τέλος ενεργοποίησης σου έβγαινε το ίδιο σε ετήσια βάση με την εταιρία που είχες κάνει αίτηση. Καημό το έχω να βρω μια εταιρία που να μην σου κάνει τέτοια κόλπα να μην ψάχνω κάθε χρόνο άλλη εταιρία...
    Κοιτά αυτό δεν τους βγαίνει σε κάλο δεν είναι τυχαίο ότι ενώ αυξάνουν τους συνδρομητές πέφτουν τα έσοδα καθώς φεύγουν οι παλιοί συνδρομητές ας ελπίσουμε η πτώση εσόδων να τους γίνει μάθημα.

  2. #32
    Εγγραφή
    12-09-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    134
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    υποτίθεται 24 M
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω περάσει σχεδόν απ' όλους τους πάροχους και όλοι μα όλοι όταν ήταν να μου ανανεώσουν την συνδρομή δεν μου έδιναν την προσφορά που ίσχυε για τους καινούριους συνδρομητές και μου ότι δεν γίνεται. Μόλις έκανα αίτηση με έπαιρναν τηλέφωνο με την καλύτερη προσφορά ή στην χειρότερη μια προσφορά που αν λογάριαζες και το τέλος ενεργοποίησης σου έβγαινε το ίδιο σε ετήσια βάση με την εταιρία που είχες κάνει αίτηση. Καημό το έχω να βρω μια εταιρία που να μην σου κάνει τέτοια κόλπα να μην ψάχνω κάθε χρόνο άλλη εταιρία...
    +1
    Φίλε μου πες τα!
    Όλοι τους μα όλοι τους, τα ίδια κάνουν. Βασίζονται στη λογική ότι:
    1. Οι περισσότεροι συνδρομητές που είναι χρόνια σε μια εταιρεία, δε ζητάνε καν έκπτωση
    2. Εκείνοι οι λίγοι που το ψάχνουν, τους δίνουν μια υποτυπώδη έκπτωση (10%-20%) έτσι για τα μάτια του κόσμου
    3. Και μόνο οι αποφασισμένοι που κάνουν κίνηση αλλαγής δικτύου, τους ωθούν σε κάτι απλά καλύτερο που όπως πολύ καλά έγραψες, είναι πάνω κάτω στο ίδιο κόστος με το τέλος φορητότητας.

    Εγώ με τη Wind μπαίνω στον 4ο χρόνο. Ζήτησα επανειλημμένα να μου δώσουν προσφορά, καθώς στις 4 Οκτωβρίου λήγει η ετήσια έκπτωση. Μου λένε να πάρω ακριβώς στις 4 του μήνα!!!

    Είμαι στο Double play M και από 34 ευρώ μετά από αίτημα φορητότητας πέρυσι μου το άφησαν στα 24 μαζί με 45' προς κινητά. Φέτος βλέπω βαριά ένα 20% έκπτωσης,δηλ γύρω στα 27-28 ευρώ. Οπότε έκανα ήδη αίτημα φορητότητας στη Forthnet στο πρόγραμμα με απεριόριστα σταθερά και κινητά, στα 29,90. Τουλάχιστον να καλώ και κινητά με άνεση.
    Δεν ξέρω φέτος αν θα ανακαλέσω το αίτημα πίσω...

  3. #33
    Εγγραφή
    25-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΣΤΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καημό το έχω να βρω μια εταιρία που να μην σου κάνει τέτοια κόλπα να μην ψάχνω κάθε χρόνο άλλη εταιρία...
    στο ΟΤΕ επι το πλειστο γινεται ανα πασα στιγμη ακομα και πολυ πριν την ληξη, η ανανεωση σε προσφορες που εχουν και πολυ σπανια βαζουν τετοιους περιορισμους

  4. #34
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα πουμε στην forthnet να το κανει μισο ευρω την ημερα
    για οποιον δυσκολευεται να τα δωσει μαζεμενα
    Δεν θα με χάλαγε :P

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω περάσει σχεδόν απ' όλους τους πάροχους και όλοι μα όλοι όταν ήταν να μου ανανεώσουν την συνδρομή δεν μου έδιναν την προσφορά που ίσχυε για τους καινούριους συνδρομητές και μου ότι δεν γίνεται. Μόλις έκανα αίτηση με έπαιρναν τηλέφωνο με την καλύτερη προσφορά ή στην χειρότερη μια προσφορά που αν λογάριαζες και το τέλος ενεργοποίησης σου έβγαινε το ίδιο σε ετήσια βάση με την εταιρία που είχες κάνει αίτηση. Καημό το έχω να βρω μια εταιρία που να μην σου κάνει τέτοια κόλπα να μην ψάχνω κάθε χρόνο άλλη εταιρία...
    Με wind είμαι 4-5 χρόνια και στάνταρντ με παίρνουν μόνοι τους για να μου κάνουν καλύτερη προσφορά για ανανέωση...

  5. #35
    Εγγραφή
    12-09-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    134
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    υποτίθεται 24 M
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με wind είμαι 4-5 χρόνια και στάνταρντ με παίρνουν μόνοι τους για να μου κάνουν καλύτερη προσφορά για ανανέωση...
    Φίλε μου ο μοναδικός θα είσαι στη Wind.
    Είμαι στη Wind/Tellas από το 2010. Ποτέ δε με πήραν για προσφορά, παρά μόνο όταν το ζητούσα εγώ.
    Το ίδιο μπορώ να σου πω, για μια κάλή φίλη, τη μητέρα της, ένα συνάδελφο, τη γειτόνισσα μου που έχουν Wind.
    Ποτέ δεν υπήρξε τηλεφώνημα για έκπτωση, όσα χρόνια κι αν περνούσαν. Περιττό να πω ότι κάθε χρόνο αναγκάζομαι να κάνω αίτημα φορητότητας μπας και ελεήσουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος elephant : 02-10-13 στις 14:55.

  6. #36
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elephant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου ο μοναδικός θα είσαι στη Wind.
    Είμαι στη Wind/Tellas από το 2010. Ποτέ δε με πήραν για προσφορά, παρά μόνο όταν το ζητούσα εγώ.
    Το ίδιο μπορώ να σου πω, για μια κάλή φίλη, τη μητέρα της, ένα συνάδελφο, τη γειτόνισσα μου που έχουν Wind.
    Ποτέ δεν υπήρξε τηλεφώνημα για έκπτωση, όσα χρόνια κι αν περνούσαν. Περιττό να πω ότι κάθε χρόνο αναγκάζομαι να κάνω αίτημα φορητότητας μπας και ελεήσουν.
    Λαθος, κι εμενα με καλουν συνεχως απο το 2010

  7. #37
    Εγγραφή
    12-09-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    134
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    υποτίθεται 24 M
    ISP
    Wind
    Και τι έκπτωση δίνανε;

  8. #38
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elephant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι έκπτωση δίνανε;
    Σε γνωστή μου που είχε μέχρι πρόσφατα το wind double play S της είπαν 19,90 από 23 ευρώ και κάτι (αφού τους πήρε όμως αυτή) όμως με τόσο έχουν το wind double play M με απεριόριστα σταθερά. Και κλασικά επέμεναν ότι η προσφορά ισχύει για νέους συνδρομητές κλπ κλπ. Τελικά μόλις έκανε αίτηση για άλλη εταιρεία της έδωσαν αν δεν κάνω λάθος 15 ευρώ το wind double play S + 2 ώρες προς σταθερά.

  9. #39
    Εγγραφή
    06-06-2013
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε γνωστή μου που είχε μέχρι πρόσφατα το wind double play S της είπαν 19,90 από 23 ευρώ και κάτι (αφού τους πήρε όμως αυτή) όμως με τόσο έχουν το wind double play M με απεριόριστα σταθερά. Και κλασικά επέμεναν ότι η προσφορά ισχύει για νέους συνδρομητές κλπ κλπ. Τελικά μόλις έκανε αίτηση για άλλη εταιρεία της έδωσαν αν δεν κάνω λάθος 15 ευρώ το wind double play S + 2 ώρες προς σταθερά.
    Ημούν πελάτης της wind και απογοητεύτηκα με τις αποσυνδέσεις και την εξυπηρέτηση πελατών . Με forthnet δεν αντιμετωπίζω πλέον αυτά τα προβλήματα και αυτό το 15αρι είναι πολύ φθηνό και με 2 ευρώ επιπλέον το μετατρέπεις σε 2Play απεριόριστα Forthnet και έχεις Forthnet δωρεάν κλήσεις και τα υπόλοιπα σταθερά με την πιο χαμηλή χρέωση της αγοράς με 0,029 € / λεπτό. Θα ρωτήσω αν μπορώ να κάνω μεταφορά σε αυτό το φθηνό πρόγραμμα που είναι πιο φθηνό από αυτό που έχω

  10. #40
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pavlito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημούν πελάτης της wind και απογοητεύτηκα με τις αποσυνδέσεις και την εξυπηρέτηση πελατών . Με forthnet δεν αντιμετωπίζω πλέον αυτά τα προβλήματα και αυτό το 15αρι είναι πολύ φθηνό και με 2 ευρώ επιπλέον το μετατρέπεις σε 2Play απεριόριστα Forthnet και έχεις Forthnet δωρεάν κλήσεις και τα υπόλοιπα σταθερά με την πιο χαμηλή χρέωση της αγοράς με 0,029 € / λεπτό. Θα ρωτήσω αν μπορώ να κάνω μεταφορά σε αυτό το φθηνό πρόγραμμα που είναι πιο φθηνό από αυτό που έχω
    ποσο ποιο φθηνο ποια Δεν ειμαστε μια χωρα 2.000,000 ανεργων.

  11. #41
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gianniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λαθος, κι εμενα με καλουν συνεχως απο το 2010
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elephant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι έκπτωση δίνανε;
    παλιοτερα 3 παγια δωρο. Τελευταια φορα περυσι μου αφησαν το llarge στα 33 ευρω τελικη.
    τσπ, τελος τα μεγαλεια, πλεον θα ειμαι φορθεν με τα 15 ευρω λογω οικονομικων δυσκολιων, αναμενω ενεργοποιηση

  12. #42
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Έμενα για ποιο λόγω δεν με έχουν πάρει πότε για προσφορά

  13. #43
    Πρωην συνδρομητηs τής FORTHNET οταν ειχε το "ετησιο" και τον επομενο χρονο με το μηνα. Και γω μια απο τα ιδια... πρωτη μερα συνδεσης με τη Forthnet ειχα 18+... μετα απο μερικες μερες πηγε 15-17... μεχρι που με φτασανε να συνδεομαι με 8-12. Οταν διαμαρτυρηθηκα μού ζήτησαν αν εχω screenshot να υποστηρηξω τον ισχυρισμο μου για τα 18+ και το ριξαν στην αποσταση μου απο το κεντρο, λες και το σπιτι μετακομησε μετα την πρωτη μερα συνδεσης μου. Οταν τους ζητησα να μου πουν ποση ηταν αυτη η περιφημη αποσταση μου ειπαν: "Σε ευθεια ειναι "χ" μετρα αλλα στην πραγματικοτητα δεν μπορουμε να το γνωριζουμε". Μετα απο 100δες τηλεφωνηματα μου στο "τεχνικο" εστειλαν καποιον να ελεγξη τη γραμμη μου και τη βρηκε ενταξει...αρα δεν μπορουσε(!) να δηλωση βλαβη... δηλαδη η επισκεψη του τεχνικου λειτουργει ως "πλυντηριο" των αιτησεων μας για βλαβες. Απευθυνθηκα στη WIND και προχωρησα σε αίτηση συνδεσης. Με πηρε η Forthnet να με ρωτηση αν εγκρινω την μεταβαση μου σε αλλο παροχο και οτι θα τους πληρωσω 70(ή κατι τετοιο) ευρω επειδη λύνω τη συμβαση προωρα. Οταν τους ειπα οτι η συμβαση δεν ελεγε τιποτα για 8-12Mbps σε γραμμη που αποδεδειγμενα εφτανε 18+ και οτι στην πραγματικοτητα "αυτοι λυνουν τη συμβαση μου μαζι τους διοτι δεν τηρουν αυτα που μου υποσχέθηκαν" η απαντηση τους ήταν: "Εμείς απλώς σας τηλεφωνησαμε για να το ξερετε". Εκλεισα το τηλεφωνο λεγοντας τους οτι δεν προτιθεμαι να πληρώσω τιποτα περα απο το χρονο που χρησιμοποιησα το internet και το τηλεφωνο και ελπιζωντας οτι το μαγνητοφώνησαν οπως μας γνωστοποιούν πριν την εναρξη καθε συνομιλίας μαζι τους.
    Τώρα ειμαι στην WIND και φυσικα απολαμβανω το άπιαστο, κατα τη FORTHNET, 18+Μbps.
    Και ρωτάω, δηλαδη κατα την FORTHNET:
    α. Ποσο (βαλτε ενα χαρακτηρισμο) θεωρει οτι ειμαι ωστε καθημερινα, εκνευριστικα, να βλεπω μια συνδεση αισχρη για την οποια δεν κανουνε τιποτε ενω αντιθετως με καλουν να τους αποδειξω εγω οτι μπορουν και καλυτερα (αφου μου ζηταν screenshot δεν το πιστευουν ουτε αυτοι!). Δεν παραβλέπω δε το γεγονος οτι με θεωρουν και ψεύτη καλωντας με να το αποδείξω με το περιφημο screenshot.
    β. Ποσο (βαλτε ενα χαρακτηρισμο) θεωρει οτι ειμαι ωστε να παραμεινω στο δικτυο τους οταν βγαζουν σε μενα "ψεύτες" τα ματια μου;
    γ. Και στο κατω κατω της γραφης... ποσο (βαλτε ενα χαρακτηρισμο) θεωρει οτι ειμαι ωστε να τους τρωω στη μουρη καθημερινα και να τους πληρωνω και απο πανω ανελειπώς "μηνας μπαινει-μηνας βγαινει" μετα απο αυτη τη συμπεριφορα και αυτες τις υπηρεσιες μεχρις "ληξεως της συμβασης" διοτι με απειλουν να τούς ...αποζημιώσω με το 70αρι;
    Στον καθρέφτη μου τι θα απαντουσα αν παρέμενα συνδρομητης τους;
    Δεν ξερω, ρωτάω.
    ΥΓ. Για να μην πάθω τα ιδια και με την WIND αυτη τη φορα με το που συνδεθηκα "τραβηξα" και ενα screenshot.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tntpeter : 08-10-13 στις 09:49.

  14. #44
    Εγγραφή
    06-06-2013
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    καλό κουράγιο φιλαράκι με wind .εγώ είχα ιντερνετ -σταθερό κινητό στη wind . Συνεχώς είχα αποσυνδέσεις χωρίς αιτία και πλήρωνα αρκετά . πήρα τηλ να μου λύσουν το πρόβλημα και με στέλνανε απο εδώ και απο εκει . μόλις πήγαινε να λήξει το συμβόλαιο με πρήξανε στα τηλέφωνα . έβαλα forthnet και ησύχασα και πιάνω και μεγαλύτερες ταχύτητες απο wind

  15. #45
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Η τιμή -μόνη της- δεν θα με ελκυε (25 ευρώ για το VDSL βγαίνει, και ούτως ή άλλως δεν σηκώνει άνω των 30mbits η γραμμη μου), αλλά σε συνδυασμό με τις χρεώσεις σταθερής για κλήσεις σε κινητά με 2 ευρω επιπλεον, με επεισε. Αν ισχυει ακομα μετα απο δυο μηνες, που ληγει η δεσμευση μου με τον οτε, εφυγα για φορθνετ.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 107
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-13, 19:58
  2. Adsl 24 mbps Στην Ανω Γλυφάδα.
    Από topaidi2002 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-13, 02:07
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-13, 23:45
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-12, 20:28
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-12, 20:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας