Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: On (όλα σε ένα) ή Vivodi (cable tv)?

Ψήφισαν
217. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • On

    43 19,82%
  • Vivodi

    95 43,78%
  • Καμία ακόμα

    79 36,41%
Σελ. 1 από 16 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 229
  1. #1
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    Speedtouch 780wl
    Τις τελευταίες μέρες έχω μπεί στο τριπάκι ποιά εταιρία να διαλέξω. Στη Vivodi μου αρέσει μόνο η ταχύτητα 20mbps. Γιατί αν πώ για όλα τα άλλα, αστα. Ερασιτέχνες το λιγότερο που μπορώ να πώ. Δεν μπορούσαν να μου δώσουν 2mbps και τώρα θα μου δώσουν 20? Πώς? Και απέχω 10 μέτρα απο το dslam! Στη Vivodi δεν ξέρουμε ακόμα ποιά κανάλια θα έχουμε. Στην άλλη ξέρουμε. Ακόμα η Vivo δεν παρέχει μάλλον την υπηρεσία REC. Στην on δεν μου αρέσει που χρεώνει με πάγιο τέλος κλήσης τα τηλεφωνήματα, και τα 10mbps. Ο ανταγωνισμός έχει πάει στα 20. Μάλλον θα επιλέξω αυτόν που θα μου δίνει τις πραγματικές ταχύτητες, αλλα πώς θα το κάνω αυτό πριν πάρω κάποιο πακέτο? Οι προσφορές λείγουν και δεν θα προλάβω να δω κάποιον συνδεδεμένο να μας πεί τις απόψεις του. Εσείς ποιά θα διαλέγατε?

  2. #2
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με απόλυτη σιγουριά, καμία ακόμα. Ας έδιναν δωρεάν συνδρομές για Χ μήνες εάν θέλαν να το παίξουμε beta testers, όπως έκανε η HOL σε κάποιους συνδρομητές της.. όχι εις βάρος μας.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    615
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    4288/448
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Speed touch 536
    Με δεδομένο ότι είμαι συνδρομιτης της vivodi σε full llu χωρίς να έχω κανένα παράπονο από τις ταχύτητες ή την γραμμή μου (3 χρόνια δεν χριάστικα το cs )δεν βλέπω τον λόγο γιατί να φύγω ... Φυσικά γία έναν νέο συνδρόμιτή είναι ρίσκο η vivodi λόγο του κακού cs ... αλλά όταν ξεπεράσεις τα όποια προβλήματα σύνδεσης και γραμμής η vivodi προσπαθεί να είναι πάντα όσο πιο ανταγωνιστική γίνεται με μεγάλη επιτυχία της περισσότερες φορές ... Ρίσκο είναι και για έναν νέο συνδρομητή Ον αφού δεν ξέρει τι θα βρεί μπροστά του ... Για μένα η επιλογή είναι εύκολη (vivodi ) . Για έναν νέο συνδρομητή όχι και τοσο ... Αν είναι εφοδιασμένος με υπομονή( 2μήνες για την ενεργοποίηση τους θεωρώ δεδομένους στην vivo) η προσφορά της vivodi νομίζω είνα πολύ καλύτερη ...Oσο για της ταχύτητες διαφορές δεν πιστέυω να υπάρχουν διαφορές αφού μετά από μία ταχύτητα και μετά ελάχιστες φορές και να την έχεις θα μπορείς να την αξιοποιήσεις ...

  4. #4
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Vivodi χαλαρά. Ένα χρόνο τώρα μου έχουν φερθεί αρκετά καλά. Διαβάζω βέβαια πολλά από άλλους σχετικά με το τι έχουν τραβήξει αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου έχει τύχει τίποτα. Όπως λέει και ο από πάνω είναι πιο εύκολο να το βάλει κανείς που ήδη έχει vivo.

    Αυτό γιατί τώρα δίνω 43 euro για 2Mb και έχω 500 λεπτά ομιλίας. Αν το βάλω, θα έχω ως 20 όπως λένε (γενικά παρακάνω απ' ότι έχω ας είναι και 4), απεριόριστα τηλέφωνα, μεγαλύτερο upload (και πάλι είναι μικρό αλλά είναι παραπάνω από αυτό που έχω τώρα) και στην τελική αν θέλω τα καλά της cable tv με 10 euro λιγότερα.

    Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η tv δεν βλέπω σχεδόν καθόλου. Και πιστεύω ότι μέχρι να περάσει ο πρώτος χρόνος τα 65 euro θα είναι πολύ λιγότερα. Αλλά στην τελική ύστερα ξαναπέφτω σε κάποια maxx υπηρεσία και είμαι ok.

  5. #5
    Εγγραφή
    27-03-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    216
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Conn-x & Conn-x TV
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    SpeedTouch 780WL
    SNR / Attn
    9(dB) / 14,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aypnos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Vivodi χαλαρά. Ένα χρόνο τώρα μου έχουν φερθεί αρκετά καλά. Διαβάζω βέβαια πολλά από άλλους σχετικά με το τι έχουν τραβήξει αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου έχει τύχει τίποτα. Όπως λέει και ο από πάνω είναι πιο εύκολο να το βάλει κανείς που ήδη έχει vivo.

    Αυτό γιατί τώρα δίνω 43 euro για 2Mb και έχω 500 λεπτά ομιλίας. Αν το βάλω, θα έχω ως 20 όπως λένε (γενικά παρακάνω απ' ότι έχω ας είναι και 4), απεριόριστα τηλέφωνα, μεγαλύτερο upload (και πάλι είναι μικρό αλλά είναι παραπάνω από αυτό που έχω τώρα) και στην τελική αν θέλω τα καλά της cable tv με 10 euro λιγότερα.

    Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η tv δεν βλέπω σχεδόν καθόλου. Και πιστεύω ότι μέχρι να περάσει ο πρώτος χρόνος τα 65 euro θα είναι πολύ λιγότερα. Αλλά στην τελική ύστερα ξαναπέφτω σε κάποια maxx υπηρεσία και είμαι ok.
    Συμφωνώ απόλυτα....Όσο για το cs δεν είχα ποτέ πρόβλημα(εάν εξαιρέσεις οτι δεν είχαν ιδέα στην αρχή για της ρυθμίσεισ του Vood)
    www.epiplo4u.gr
    Ο μεγαλύτερος κατάλογος επίπλου!!

  6. #6
    Εγγραφή
    27-03-2003
    Περιοχή
    Greece - Athens
    Μηνύματα
    862
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    ?(dB) / ?(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mobo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις τελευταίες μέρες έχω μπεί στο τριπάκι ποιά εταιρία να διαλέξω. Στη Vivodi μου αρέσει μόνο η ταχύτητα 20mbps. Γιατί αν πώ για όλα τα άλλα, αστα. Ερασιτέχνες το λιγότερο που μπορώ να πώ. Δεν μπορούσαν να μου δώσουν 2mbps και τώρα θα μου δώσουν 20? Πώς? Και απέχω 10 μέτρα απο το dslam! Στη Vivodi δεν ξέρουμε ακόμα ποιά κανάλια θα έχουμε. Στην άλλη ξέρουμε. Ακόμα η Vivo δεν παρέχει μάλλον την υπηρεσία REC. Στην on δεν μου αρέσει που χρεώνει με πάγιο τέλος κλήσης τα τηλεφωνήματα, και τα 10mbps. Ο ανταγωνισμός έχει πάει στα 20. Μάλλον θα επιλέξω αυτόν που θα μου δίνει τις πραγματικές ταχύτητες, αλλα πώς θα το κάνω αυτό πριν πάρω κάποιο πακέτο? Οι προσφορές λείγουν και δεν θα προλάβω να δω κάποιον συνδεδεμένο να μας πεί τις απόψεις του. Εσείς ποιά θα διαλέγατε?
    και ποιος σε βαιβαιωνει οτι μπορει να σου δωσει 20?
    τον λογο που δεν μπορουσαν να σου δωσουν 2?
    εγω ειμαι οριακα στα 4 κι απο οσο ξερω δεν σηκωνω αλλη αναβαθμιση ταχυτητας λογο προβληματος στην γραμμη (θορυβος).
    αν εισε στην ιδια περιπτωση πως εισε βαιβεως οτι θα το ξεπερασουν?
    κι ακομα κι ΟΝ να διαλεξεις πιοσ σου λεει οτι δεν θα εχεις παρομοιο μιας και στις δυο περιπτωσεις καλωδια του οτε εκμεταλευονται

  7. #7
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Ον. Η βιβόδι δεν καλύπτει N.Ιωνία παρά μόνο με τελεφωνέτ.

  8. #8
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχει adsl2+ κόμβο στην Ν.Ιωνία?

  9. #9
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Απ'ότι λέει το site όχι. Αλλά και να είχε δεν έχει κλήσεις ζώνης 1. Οπότε είμαι μεταξύ τελεφονετ και ον. Εκτός κι αν μου απαντήσουν στην αίτηση για πιλοτικό 4play αλλά δεν το βλέπω.

  10. #10
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    4play χωρίς adsl2+ δεν νομίζω να έχεις φίλε ουτε καν πιλοτικά.
    Το τελεφονέτ 1024 σου προσφέρει δωρεαν κλήσεις για χωρες Ζώνης 1!
    Αλλά έχεις ταχύτητα 1024 μόνο ενώ με ΟΝ 10240.Εσύ αποφασίζεις

  11. #11
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    Speedtouch 780wl
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από player74 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ποιος σε βαιβαιωνει οτι μπορει να σου δωσει 20?
    τον λογο που δεν μπορουσαν να σου δωσουν 2?
    εγω ειμαι οριακα στα 4 κι απο οσο ξερω δεν σηκωνω αλλη αναβαθμιση ταχυτητας λογο προβληματος στην γραμμη (θορυβος).
    αν εισε στην ιδια περιπτωση πως εισε βαιβεως οτι θα το ξεπερασουν?
    κι ακομα κι ΟΝ να διαλεξεις πιοσ σου λεει οτι δεν θα εχεις παρομοιο μιας και στις δυο περιπτωσεις καλωδια του οτε εκμεταλευονται
    Μα αυτό είναι το προβλημα μου. Το μόνο καλό είναι οτι θα μετακομίσω στην ίδια πολυκατοικία σε άλλο διαμέρισμα, με άλλες τηλεφωνικές γραμμές. Οπότε θέλω να πιστεύω οτι εκεί δεν θα έχω θόρυβο.

  12. #12
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    η πλειοψηφία λοιπόν επιλέγει Βιβόντι


  13. #13
    Εγγραφή
    12-12-2005
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.299
    Downloads
    139
    Uploads
    7
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5248/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    11(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ως συνδρομιτής της Vivodi (Full LLU 2048/640) είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη γραμμή της και απλώς προτιμώ να αντέξω το κάκιστο CC της (ευτυχώς δεν το πολυχρειάζομαι) παρά να τρέχω να κάνω νέα σύνδεση στην On.
    Πιστεύω ότι όταν ανακοινωθούν και οι λεπτομέριες θα την κάνω την αίτηση.

    Εντάξει τα 20Mbps είναι περισσότερο για εντυπωσιασμό μιας και λίγοι, φαντάζομαι, θα μπορούν να τα απολάυσουν (εγώ θεωρητικά φτάνω μέχρι τα 14) αλλά, με βάση την εμπειρία μου, όσα μπορώ να πιάσω θα τα πιάνω 24/7. Και δωρεάν τηλέφωνα και TV. Και όλα αυτά με τα μισά χρήματα απ' όσα πρόκειται να πληρώσω για τον Φεβρουάριο (μάλλον και τον Μάρτιο) - 70€ μιας και πριν λίγες μέρες τελείωσε το πακέτο μου.

    Θα την κάνω την αίτηση μεσα στον μήνα.
    ...But regardless of what weapons they try to use to effect silence, words will always retain their power. Words are the means to meaning, and for some, the annunciation of truth. And the truth is, there is something terribly wrong with this country.
    V

  14. #14
    Εγγραφή
    09-03-2005
    Περιοχή
    Niihama-shi
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καμία για την ώρα. Συμφωνώ με την άποψη του psyxakias.

  15. #15
    Εγγραφή
    08-07-2003
    Μηνύματα
    3.272
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟTΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με απόλυτη σιγουριά, καμία ακόμα. Ας έδιναν δωρεάν συνδρομές για Χ μήνες εάν θέλαν να το παίξουμε beta testers, όπως έκανε η HOL σε κάποιους συνδρομητές της.. όχι εις βάρος μας.
    Η Vivodi, έχει κάνει πιλοτικό το οποίο κράτησε κανά δίμηνο.

Σελ. 1 από 16 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-07, 07:45
  2. Όλα σε ένα?!!?!?
    Από B_Dark στο φόρουμ P2P
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-07, 18:11
  3. On (όλα σε ένα) ή Vivodi (cable tv)?
    Από mobo στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-07, 11:47
  4. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-04, 13:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας