Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678
Εμφάνιση 106-113 από 113
  1. #106
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tiven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίος. Να μου το στείλεις σε PM αν μπορείς για να το πάρω για την μάνα της μάνας μου.



    Όχι δεν μπορείς να καταλάβεις, ακόμα.

    Δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα λειτουργικό που έχει πραγματικό multitasking και άπειρες δυνατότητες για παραμετροποίηση και τρέχει χίλια δύο στο παρασκήνιο, με ένα που στην πραγματικότητα παγώνει την κάθε εφαρμογή στην τελευταία διαθέσιμη προς "πάγωμα" κατάσταση της εκάστοτε εφαρμογής, ελάχιστες επιλογές για παραμετροποίηση και διαφορετικότητα από τις προκαθορισμένες επιλογές του λειτουργικού και υπερ-απλουστευμένα γραφικά που όπως καταλαβαίνεις δεν επιβαρύνουν σε καμία περίπτωση το λειτουργικό όπως άλλα.

    Ναι, αυτό που κάνει το κάνει καταπληκτικά. Το θέμα είναι ότι αυτά που κάνει είναι πολύ λιγότερα οπότε δεν μπορεί να υπάρξει θέμα σύγκρισης.
    ΟK Tiven. Καταλάβαμε. Δεν θα έπρεπε να συγκρίνονται 2 OS, γιατί έτσι θες. Aς συγκρίνουμε Χbox 360 με μια GSXR τότε.

    Αλλά για να τελειώνω γιατί βαρέθηκα. Μιλούσαμε για το πως αποδίδουν τα 2 λειτουργικά σε low cost συσκευές, εξηγώντας μάλιστα γιατί θα πρέπει να γίνεται εκεί η σύγκριση. Εσύ μου λες άλλα πράγματα, για το τι δυνατότητες έχουν, που σου έχω ξανά απαντήσει τι σημασία έχουν οι δυνατότητες όταν σου κολλάει. Δεν σε ενδιαφέρει να συζητήσεις για αυτά που λέγαμε και θες να πεις τα δικά σου. So be it.

    Btw η υπεροψία είναι κακό πράγμα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε καταλαβα γιατι συγκρινουμε ανομοια πραματα?
    τι κακο εχει το νοκια 920 των 240 ευρω περιπου?
    Δεν πρέπει να συγκρίνεις WP με android φίλος γιατί είναι ανόμοια πράγματα. Πως τολμάς να συγκρίνεις WP με android όταν το android έχει τόσες δυνατότητες.

  2. #107
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    συγνωμη

    πραγματικα μου ελειψαν παντως.ισως καποια στιγμη αργοτερα να ξαναδοκιμασω
    VAMOS ARIS

  3. #108
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Με $250 παίρνεις πάντως το Lenovo S750.

    Δικαρτο, αδιάβροχο, μια χαρά λύση και αν μου πειτε ότι ειναι πιο ακριβό , προφανώς και αξίζει η διαφορά για αυτά που προσφέρει σε σχέση με το αντίστοιχο WP8 κινητό.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #109
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε καταλαβα γιατι συγκρινουμε ανομοια πραματα?
    τι κακο εχει το νοκια 920 των 240 ευρω περιπου?
    Ειναι πανακριβο, ειναι τεραστιο, ειναι χοντρο και για το μεγεθος του εχει πολυ μικρη μπαταρια και οθονη.

  5. #110
    Εγγραφή
    05-02-2009
    Περιοχή
    In the Stargate Universe...
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16699/985
    ISP
    OTEnet
    Router
    Huawei EchoLife 520c
    SNR / Attn
    4.1(dB) / 20.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senkradvii Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πες μου μια στα ίδια λεφτά με το 520 να το συζητήσουμε. Να πω πως είμαι επιφυλακτικός απέναντι στα κινέζικα και θα προτιμούσα μια μάρκα που να έχει εφάμιλλο κύρος (όποιο της έχει απομείνει τέλος πάντων) όπως η Νοkia.
    Eπίσης να ξαναπω πως είχα Samsung android σε αυτά τα λεφτά. Και να θυμίσω πως το 520 δεν κάνει ούτε καν 150€ αλλά 130€ στην ελληνική αγορά.
    Επειδή το γούστο είναι υποκειμενικό, πες μου περίπου τι διαστάσεις και χαρακτηριστικά θέλεις (σε λογικά πλαίσια - μιλάμε για συσκευές ~150€ άλλωστε) και θα σου βρώ μοντέλο με Android που θα τρέχει άψογα
    Απλά οι περισσότερες συσκευές με Android στην Ελληνική αγορά σε αυτό το price range είναι μοντέλα τα οποία κακώς κυκλοφορούν με αυτά τα απαράδεκτα specs και είναι λογικό να απογοητεύουν.

    Προσωπικά δοκίμασα WP7 για 4 μέρες σε συσκευή φίλου το καλοκαίρι, δεν με ενθουσίασαν αλλά δεν είναι και "για πέταμα". Τις δικές μου ανάγκες δεν τις καλύπτουν (ακόμη τουλάχιστον) ούτε με τις συσκευές στο high-end κομμάτι οπότε προσωπικά δεν μπορώ να τα προτιμήσω.
    >> James Randi <<--- A man to admire, a man to respect

    Linux4Coffee
    You'll never know what you're missing until you try Arch

    "Next time you want to buy a computer, consider buying a mac (and installing Windows/Linux on it). Even after five years, when it's cheap chinese hardware is obsolete there will be someone ignorant enough to buy it for ten times the price."

  6. #111
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι πανακριβο, ειναι τεραστιο, ειναι χοντρο και για το μεγεθος του εχει πολυ μικρη μπαταρια και οθονη.
    γουστα
    για τη μπαταρια συμφωνω,προτιμω αλλα μοντελα με το λειτουργικο

    - - - Updated - - -

    dreamaxe,δυσκολα θα βρεις κατι να τρεχει νερο με τα 130 ευρω του 520.στο λεω εγω

    στην ελληνικη αγορα παντα
    VAMOS ARIS

  7. #112
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DreamAxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή το γούστο είναι υποκειμενικό, πες μου περίπου τι διαστάσεις και χαρακτηριστικά θέλεις (σε λογικά πλαίσια - μιλάμε για συσκευές ~150€ άλλωστε) και θα σου βρώ μοντέλο με Android που θα τρέχει άψογα
    Απλά οι περισσότερες συσκευές με Android στην Ελληνική αγορά σε αυτό το price range είναι μοντέλα τα οποία κακώς κυκλοφορούν με αυτά τα απαράδεκτα specs και είναι λογικό να απογοητεύουν.

    Προσωπικά δοκίμασα WP7 για 4 μέρες σε συσκευή φίλου το καλοκαίρι, δεν με ενθουσίασαν αλλά δεν είναι και "για πέταμα". Τις δικές μου ανάγκες δεν τις καλύπτουν (ακόμη τουλάχιστον) ούτε με τις συσκευές στο high-end κομμάτι οπότε προσωπικά δεν μπορώ να τα προτιμήσω.
    4" Οθόνη, 512ΜΒ RAM, 8GB εσωτερική, 5ΜΡ κάμερα, 2πύρινο στα 1GHz, με οffline χάρτες και GPS και όλα αυτά στα 130€ πλέον. Aυτά είναι τα συν του 520 για μένα. Κάτι αντίστοιχο έστω και στα 150€ πες μου.

    Επίσης τα 7άρια εγώ τα θεωρώ ψιλό απαράδεκτα. Οι διαφορές των 7 με των 8 είναι μεγαλύτερες/πιο σημαντικές από του Gingerbread με το JellyBean.

  8. #113
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Εννοείται. Εγώ ήμουν άτυχος και έπεσα σε 7.5
    VAMOS ARIS
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-13, 01:53
  2. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-13, 04:44
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-12, 10:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας