Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 96
  1. #76
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελάτε μωρέ τώρα... Οι περισότεροι κυρήσετε ηθικολογία και μιλάτε για τους έφηβους σαν τα πρόβατα που ξεστράτησαν και δεν ξέρουν από κανόνες.

    Φυσικά και ο έφηβος θα κάνει λαλακίες. Όσες πιο πολλές κάνει μάλιστα, τόσο πιο πολλά θα μάθει. Ο λόγος που η εφηβική ηλικία είναι τόσο ανήσυχη και τόσο κυκλοθυμική είναι αυτονόητος. Άμα σε αυτή την περίοδο ο άνθρωπος δεν μάθει μόνος του, πότε θα το κάνει.

    Η εφηβική ανένταξη είναι διαχρονική. Πάω στοίχημα ότι οι περισότεροι εδώ που κρίνουν τόσο απλά και άνετα (φταίει το αλκόολ λέει...), στην εφηβία τους έκαναν ή θα ήθελαν να κάνουν πράγματα που θέλουν να καλύψουν τώρα. Συνέβαινε και θα συμβαίνει πάντα. Και όταν/άμα κάνω παιδί, στην εφηβία του θα θέλω να μου κολήσει την ηθικολογία μου στα μούτρα.
    +1

    Μα έλεος πια με την ηθικολογία για την "κατάντια" των σημερινών εφήβων!

    Από την άλη βέβαια τέτοιες συζητήσεις γινόταν (όχι σε online forum βέβαια) και από τη γενιά του Πολυτεχνείου που τα έχωνε για τις disco και την κατάντια της νεολαίας της 10ετίας 80, από τη γενιά του 60 γιατί οι έφηβοι της δεκαετίας του 70 άκουγαν BeeGees και έκαναν κόκα αντί να καπνίζουν μαριχουάνα και να ακούν Bob Dylan (εννοείται όχι βέβαια στην Ελλάδα όπου τότε τά σκιαζε η Ελληνοχριστιανική φοβέρα και τα πλάκωνε το πουλί ) κοκ...

    Θυμάμαι σε ένα βιβλίο απομνημονευμάτων ενός αξιωματικού του Β' ΠΠ πώς ο πατέρας του τα έχωνε για τον έκλυτο βίο που έκανε ως υπολοχαγός πίνοντας ουίσκι και χορεύοντας με γυναίκες που κάπνιζαν () στο Radio City της ΝΥ τότε την έκλυτη δεκαετία του 1940!

    Ορισμένες συζητήσεις δεν αλλάζουν ποτέ νόημα, ίσως περιεχόμενο και έννοιες και fora αλλά το νόημα παραμένει το ίδιο...

    Αλλά, όχι και 30άρηδες να τα χώνουν σε 16χρονους πια, γιατί αν αρχίσω εγώ να λέω τι κάναμε έφηβοι στην Ελλάδα αφήστε το!

    Και σκεφτείτε πως το μισό της εφηβείας μου το πέρασα στο εξωτερικό και αυτά που έκαναν οι έφηβοι εκεί μόνο στις ταινίες τα βλέπαμε στην Ελλάδα όταν επέστρεψα!

    Χρειάστηκε να έλθει το ΚΛΙΚ και να ανοίξει η Faz στην πλατεία Μαβίλλη για να 'ισοβαθμίσουμε' με το εξωτερικό
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #77
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όταν/άμα κάνω παιδί, στην εφηβία του θα θέλω να μου κολήσει την ηθικολογία μου στα μούτρα.
    Μαζί σου... Όμως όταν συμβεί ας μας θυμίσει κάποιος αυτό το thread γιατί δε νομίζω ότι θα το αντιμετωπίζουμε με την ίδια ψυχραιμία και την ίδια τάση για εξορθολογισμό
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  3. #78
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Λοιπόν επειδή , τα πέρασα ως έφηβος (για πολύ ξέδωμα σας λέω , βέβαια στα 19 και 20 όχι μικρότερος ) και έχω δει όλες τις πλευρές της νύχτας (ως παρατηρητής πάντα - ευτυχώς) , μιλάμε για μαχαιρώματα , τροχαία , ναρκωτικά και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί ο νους σας (οι παλαιότεροι ίσως θυμούνται ΑΡΗ και Πλάκα , αλλά και εξάρχεια και διάφορα άλλα περιθωριακά και μη) , να επιμείνω πως τα στραβά υπήρχαν υπάρχουν και θα υπάρχουν πάντα .

    Σήμερα , που η κόρη μου είναι σε αυτή την περίοδο της ζωής της , προσπαθώ να την καθοδηγώ , μόνο επισημαίνοντας τους κινδύνους , αλλά ποτέ στο στυλ εσύ δεν θα κάνεις ποτέ αυτό ή εκείνο γιατί απαγορεύεται ... , αλλά πάντα μέσα από προσωπικές ιστορίες , που ευτυχώς τις ακούει με μεγάλη προσοχή (ακόμα)

    Όποτε έχει κάποιο πρόβλημα (σε οποιονδήποτε τομέα) έρχεται σε μένα και ζητάει την γνώμη μου και κυρίως ρωτάει να μάθει πως αντέδρασα εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση . Στη συνέχεια συζητάμε την κάθε περίπτωση και αν εκείνη μπορεί να αντιδράσει ανάλογα ή καλύτερα . (οι συζητήσεις αυτές συνήθως γίνονται μετά τις 1 - 2 το βράδυ , όταν όλοι οι άλλοι σπίτι έχουν πέσει για ύπνο ) (Εγώ και η κόρη είμαστε νυχτοπούλια)

    Βέβαια , προς το παρόν (ευτυχώς) τα προβλήματα είναι κυρίως προβλήματα ανθρώπινων σχέσεων - φλερτ - φιλίες - τρόπος διασκέδασης , αλλά το ότι ζητάει να μάθει τη γνώμη μου το θεωρώ πολύ πολύ σημαντικό .

  4. #79
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Περιοχή
    Θάσος
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.581
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΘΑΣΟΥ
    Router
    BaudTec wireless
    SNR / Attn
    11,7(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    . . . αλλά το ότι ζητάει να μάθει τη γνώμη μου το θεωρώ πολύ πολύ σημαντικό .
    Αυτό είναι και το ρεζουμέ κατά τη γνώμη μου. Η επικοινωνία. Αυτό που όλο και λιγότερα παιδιά κάνουμε σήμερα (συνειδητά βάζω και τον εαυτό μου μέσα), αρχίζοντας από την εφηβεία

  5. #80
    Το avatar του μέλους Chris2004
    Chris2004 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε όταν είσαι εσύ το boss της όλης υπόθεσης;;;
    (πολλοί έχασαν τη δημοκρατικότητά τους έχοντας «τη κουτάλα»).
    Ούτε όταν είσαι to Boss, γιατί κάποια στιγμά θα γυρίσει Μπούμερανγκ.

  6. #81
    Εγγραφή
    31-12-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Otenet
    Router
    jεφτιλα speed 520i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων

    Όποτε έχει κάποιο πρόβλημα (σε οποιονδήποτε τομέα) έρχεται σε μένα και ζητάει την γνώμη μου και κυρίως ρωτάει να μάθει πως αντέδρασα εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση . Στη συνέχεια συζητάμε την κάθε περίπτωση και αν εκείνη μπορεί να αντιδράσει ανάλογα ή καλύτερα . (οι συζητήσεις αυτές συνήθως γίνονται μετά τις 1 - 2 το βράδυ , όταν όλοι οι άλλοι σπίτι έχουν πέσει για ύπνο ) (Εγώ και η κόρη είμαστε νυχτοπούλια)
    (...)
    αλλά το ότι ζητάει να μάθει τη γνώμη μου το θεωρώ πολύ πολύ σημαντικό .
    Όχι απλός σημαντικό, ειναι το σημαντικότερο.
    Αυτό δείχνει οτι έχεις κερίσει το σεβασμό της και ίσως ένα απο τα μεγαλυτερα κεφάλαια στο θεμα της διαπαιδαγώγησης.Και αυτο δεν έχει γινει με το ξυλο που σε αυτην την περίπτωση δεν ειναι σεβασμος αλλα ειναι υπακοή λογο φοβου.(άσχετα τι νομιζουν ακομα καποιοι κατσικοπόδαροι αποτυχημένοι γονείς.).Πραγμα που αν και πολυ μικροτερος, σου λεω οτι δεν ειναι καθολου δεδομενο και ζητημα τύχης,

    Δυστηχώς ο κόσμος εχει γεμίσει απο ταλαιπωρους λίγδες και τραγικές φυγούρες που θελουν να διαιωνισουν το ειδος και να αποκαταστησουν την κοινωνικη τους υπόλυψη μιας και (γιατι περι αυτού προκειτε) δεν παραδέχοντε οτι δε τους έχει απομεινει και τιποτε αλλο.Ατομα χωρις παιδεία και ωριμοτητα.Τα παιδια πρεπει να τα κερδισεις στην κυριολεξια με μια σταθερη-στιβαρη πατρικη προσωπικοτητα που κατα βαθος θαυμαζουν(και όχι να λυπουντε) ωστε να παρουν κινητρα και "αερα"(όχι κοπανιστο με αμπελοφιλοσοφίες) για να κανουν κατι καλό στην ζωή τους.Αυτο προυποθέτει οτι πρεπει να είναι ετοιμο ενα άτομο να γινει γονιος.Εχουν περάσει οι εποχες που τα παιδια μεγαλωναν με ξυλο και μια φέτα ψωμι και ελιά.Η σημερινη εποχη ειναι πολυ αυστηρη και άκρως απαιτητική δεν συνχωρει λάθη απλα "βλεπει" τον καθένα και τον "τοποθετει" αναλογα.
    Πάντα μου φαινόταν βουνο το να γίνω πατερας... πρεπει να εισαι τοσο ετοιμος..εδω καλα καλα ενα σκυλο εχεις και πρεπει να σκεφτεις ενα καρο πραγματα για την ομαλη διαβιωση του μαζι σου. Απο την αλλη βλεπεις τον καθε κατακαημενο με 2-3 κουτσουβελα ...μαλλον εγω ειμαι πολυ αυστηρος με τον εαυτο μου η κατι αλλο συμβαίνει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος astral : 21-02-07 στις 12:37.

  7. #82
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.624
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Nokia κάτι
    Path Level
    Fastpath
    Φίλε astral, αυτό για την παιδεία που πρέπει να έχουν οι γονείς, μην το ξαναπείς, είσαι λάθος.
    Για να γίνει κάποιος γονιός πρέπει να έχει βγάλει πανεπιστήμιο;
    Η ψυχή του καθενός μετράει, και τίποτα άλλο.

    ΥΓ: όλοι εσείς που βρίζετε τους νέους, (μάλλον) οφείλεται στο γεγονός ότι τους ζηλεύετε. Ζηλεύετε τα νιάτα, τη ζωντάνια, τη θρασύτητα πολλές φορές, την τρέλα που κουβαλούν οι νέοι της εποχής.
    Ούτε για το γηροκομείο δεν είστε μερικοί εδω μέσα. Ακόμα και εκεί, υπάρχουν λεβέντες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kadronarxis : 21-02-07 στις 04:52.
    Greece.
    Chosen by the Gods.

  8. #83
    Το avatar του μέλους Ainastros
    Ainastros Guest
    Αξιότιμοι πατέρες και μητέρες των παιδιών της γης μας....τα παιδιά σας αργά ή γρήγορα θα σας την φέρουνε....τρόποι υπάρχουν πολλοί.....πολλά χρόνια να ζήσετε για να προλάβετε να τα δείτε και να απορείτε....αν δεν θέλετε να τα δείτε κλείστε τα μάτια σας...διαφορετικά κάντε κάτι για να αλλάξουν μερικά πράγματα...ποτέ όμως να μην ξεχνάτε πως ο κόσμος που φτιάξατε μέχρι και σήμερα, δεν είναι κόσμος για παιδιά!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ainastros : 21-02-07 στις 04:59.

  9. #84
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ainastros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αξιότιμοι πατέρες και μητέρες των παιδιών της γης μας....τα παιδιά σας αργά ή γρήγορα θα σας την φέρουνε....τρόποι υπάρχουν πολλοί.....πολλά χρόνια να ζήσετε για να προλάβετε να τα δείτε και να απορείτε....αν δεν θέλετε να τα δείτε κλείστε τα μάτια σας...διαφορετικά κάντε κάτι για να αλλάξουν μερικά πράγματα...ποτέ όμως να μην ξεχνάτε πως ο κόσμος που φτιάξατε μέχρι και σήμερα, δεν είναι κόσμος για παιδιά!
    [αμπελοφιλοσοφία mode] Και πότε ήταν Αίναστρε;

    Για τους έφηβους του 1890 που αιματοκυλίστηκαν στα πεδία της Φλάνδρας το 1914;

    Για τους έφηβους του 1930 που αιματοκυλίστηκαν σε κάθε γωνιά του πλανήτη;

    Και αυτά μόνο για δύο παγκόσμιους πολέμους του 20ου αιώνα. Να μην αρχίσουμε να μιλάμε για τοπικούς πολέμους ανά τις ηπείρους τους προηγούμενους αιώνες.

    Ή να μην πιάσουμε πόσου έφηβους Αμερικάνους / Ιρακινούς (μιλώ για τους απλούς πολίτες ή εκείνους τους Αμερικάνους που δεν είχαν στον ήλιο μοίρα και κατατάχτηκαν).

    Ίσως η μόνη ειδοποιός διαφορά σήμερα να είναι η αλλαγή κλίματος και ορισμένες πιθανές επερχόμενες καταστροφές [/αμπελοφιλοσοφία mode]
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #85
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kadronarxis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε astral, αυτό για την παιδεία που πρέπει να έχουν οι γονείς, μην το ξαναπείς, είσαι λάθος.
    Για να γίνει κάποιος γονιός πρέπει να έχει βγάλει πανεπιστήμιο;
    Η ψυχή του καθενός μετράει, και τίποτα άλλο.

    ΥΓ: όλοι εσείς που βρίζετε τους νέους, (μάλλον) οφείλεται στο γεγονός ότι τους ζηλεύετε. Ζηλεύετε τα νιάτα, τη ζωντάνια, τη θρασύτητα πολλές φορές, την τρέλα που κουβαλούν οι νέοι της εποχής.
    Ούτε για το γηροκομείο δεν είστε μερικοί εδω μέσα. Ακόμα και εκεί, υπάρχουν λεβέντες.

    Κι οπως λεει το παλιο γνωμικο <<εαν περιμεναμε να ωριμασουμε τοσο ωστε να (νομιζουμε οτι)
    ειμαστε ετοιμοι να κανουμε παιδια, τοτε θα ειχε εξαφανιστει το ανθρωπινο ειδος απο προσωπου γης>>.
    Εμεις διαμορφωνουμε τις βασεις της προσωπικοτητας τους κυριως
    μεσα απο την συμπεριφορα μας και το μονο που χρειαζεται να κανουμε μετα
    να ειμαστε παντα καπου εκει κοντα, οχι ομως κολλημενοι πανω τους
    χωρις ασκοπες συγκρισεις και επικρισεις, ουτε να τα θεωρουμε προεκταση μας!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 21-02-07 στις 14:38.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  11. #86
    Εγγραφή
    26-09-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Καλαμαριά
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Router
    ΖΧΗΝ Η268Ν
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 5.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προσωπικά, πιστεύω οτι δεν μπορούμε να γενικεύουμε λέγοντας οτι "οι νέοι σήμερα είναι έτσι και είναι αλλιώς". Σε κάθε γενιά υπήρχαν και θα υπάρχουν και οι σκεπτώμενοι και οι ωχαδερφιστές, οι τεμπέληδες οι δουλευταράδες κοκ. Εγώ σαν πατέρας θα προσπαθήσω να δώσω στο παιδί μου τα εφόδια ωστε να μπορεί να τα βγάλει πέρα μόνο του όχι να με έχει για υποβολέα ή δεκανίκι.
    Κάθε γενιά στην εφηβεία κάνει "τρέλες" αλλιώς δεν θα ήταν έφηβοι! Απλά η διαφορά έγκειται στην διαμόρφωση της κοινωνίας τη δεδομένη χρονική περιόδο. Αν όταν είμασταν εμείς 15άριδες υπήρχαν τα κινητά πχ ποιός εγκυάται οτι δεν θα ημασταν όλοι με ένα στο χέρι να στέλνουμε μυνήματα;
    Οπότε ας αφήσουμε κατά μέρος τους αφορησμούς και τα αναθέματα και να κοιτάξουμε να διευκολύνουμε την κατάσταση οχι να την περιπλέκουμε.
    Κάθε καρπαζο-εισπράκτορας έχει και ένα κοστούμι αφεντικού στην ντουλάπα του!

  12. #87
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem F@st 2404
    Ειναι αστειο αλλα απο αυτα που γραφετε εδω μεσα μου φαινεται οτι ουτε ενας απο εσας θα επρεπε να εχει κανει παιδια.
    Οσο για τους εφηβους, δεν νομιζω οτι τα ναρκωτικα και τα τσιγαρα ειναι κατι που καποιος πρεπει να δοκιμασει για να καταλαβει τι ειναι ζωη.
    Ουτε και αυτο που γραφει καποιος οτι οι νεοι πρεπει να κανουν λαθη για να μαθουν ειναι σωστο.
    Οι σημερινοι νεοι ειναι κατα πλειοψηφια αλητες και πανυβλακες αλλα δεν φταινε μονο αυτοι για αυτο.

  13. #88
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Περιοχή
    Θάσος
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.581
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΘΑΣΟΥ
    Router
    BaudTec wireless
    SNR / Attn
    11,7(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι αστειο αλλα απο αυτα που γραφετε εδω μεσα μου φαινεται οτι ουτε ενας απο εσας θα επρεπε να εχει κανει παιδια.
    Οσο για τους εφηβους, δεν νομιζω οτι τα ναρκωτικα και τα τσιγαρα ειναι κατι που καποιος πρεπει να δοκιμασει για να καταλαβει τι ειναι ζωη.
    Ουτε και αυτο που γραφει καποιος οτι οι νεοι πρεπει να κανουν λαθη για να μαθουν ειναι σωστο.
    Οι σημερινοι νεοι ειναι κατα πλειοψηφια αλητες και πανυβλακες αλλα δεν φταινε μονο αυτοι για αυτο.
    Μάλιστα . . . Γιατί λοιπόν δεν μας λες κι εσύ την άποψή σου για το τι φταίει και γιατί πιστεύεις ότι οι σημερινοί νέοι είναι αλήτες και πανίβλακες;

  14. #89
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    cosmopolitan,nitro,klik,big brother,sex everywhere,playstation+xbox+psp 24/7,εκπαιδευση,καριεριστες γονεις,ψευτο-προτυπα,κοινωνια βασισμενη μονο σε υλικα αγαθα και στον αριθμο των 0 στο bank account ...ειναι μονο μερικα απο οσα μου ερχονται τωρα στο μυαλο

    χαιρομαι πολυ που αν και μολις 24 μεγαλωσα εντελως διαφορετικα.

    ολα τα παραπανω negative effects θα μπορουσε να τα εκμηδενισει μια δεμενη οικογενεια με αρχες αλλα παει και αυτο...ειδος προς εξαφανιση...οποτε λογικο 11 μ.μ στον Πειραια το 16χρονο κοριτσακι να κατεβαζει το τζινακι του για να βγαλει φωτογραφια με το κινητο η φιλη της το στρινγκακι της...

  15. #90
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem F@st 2404
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aria Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα . . . Γιατί λοιπόν δεν μας λες κι εσύ την άποψή σου για το τι φταίει και γιατί πιστεύεις ότι οι σημερινοί νέοι είναι αλήτες και πανίβλακες;
    Εγω φιλτατε δεν εκφερω γνωμες ή αποψεις παρα μονο αποδειξεις.
    Δεν εχω λογο να σου πω γιατι οδηγουμαι εκει.
    Αλλα χρειαζεται να πω πολλα...
    Δεν τους βλεπετε πως ειναι οι σημερινοι 15χρονοι(η πλειοψηφια) σαν λεχριτες ναρκομανεις,με κατι μαλλια με κατι ρουχα , με μια συμπεριφορα αθλια και με μια γλωσσα οχετο.Ασε δε εκεινα τα μηχανακια με τις εξατμισεις.
    Εαν ηταν στο χερι μου και δεν επενεβαινε η αστυνομια θα τα τσακιζα στο ξυλο ολα μηπως και στρωσουν λιγο.

Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ξεφτίλα του Δυτικού "Πολιτισμού"
    Από Navigator στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 177
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-06, 07:23
  2. Ξεφτίλα ρε γαμώτο
    Από terper στο φόρουμ Aθλητικά θέματα και γεγονότα
    Μηνύματα: 134
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-04, 18:21
  3. H (ΞΕΦΤΙΛΑ)/ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΔΕΗ!!
    Από Antonis Papadopoulos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-04, 08:30

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας