Εμφάνιση 1-3 από 3

Θέμα: Nokia 3110 classic

  1. #1
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Φιλοι μου, εχω το nokia 3110 classic ενα απο τα καλυτερα κινητα που εχω πιασει ποτε στα χερια μου
    δυστυχως μετα απο 5-6 χρονια που το εχω εχω παρατηρησει 2 προβληματα

    1) μικρη μνημη του ειχα βαλει μεσα εφαρμογες και νομιζω οτι εχουν μεινει καταλοιπα και μπορω να χρησιμοποιήσω μνημη μονο για καμια 20 μηνυματα δηλαδη γυρω στα 10kb. κατι εξωφρενικα σπαστικο για καποιους (εχω καρτα micro SD και με καλυπτει απο αποψη μνημης)
    2)προβληματακι με την μπαταρια εχει το προβλημα οτι απο το πολυ βαλε-βγαλε της μπαταριας δεν πιανουν σωστα οι επαφες της μπαταριας και χρειαζεται ενα διπλωμενο χαρτακι απο την αλλη ωστε να το σπρωχνει και να κανει επαφη.

    κατα τα αλλα δεν σπαει με τιποτα και το μονο που εχει παθει ειναι ενα ραγισμα μηκους 2cm και πλατους 1mm παρα πολυ λεπτο και δεν ενοχλει καθολου. αυτο εγινε πριν απο 3 μηνες απο πεσιμο.

    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ και για αυτο ξεκινησα αυτο το θεμα ειναι οτι θελω να πειραξω το κινητο αφου περιμενω να παρω καποιο android ή firefox OS κινητο.

    1) πως μπορω να αφαιρεσω τις θεσεις μνημης που δεν χρειαζομαι; (πχ παλιες εφαρμογες διεγραμενες)
    2) πως μπορω να πειραξω το λογισμικο;


    γνωριζω οτι υπαρχει η δυνατοτητα να πειραξεις το κινητο σου και αυτο το γνωριζω απο 35 φιλο ο οποιος ειχε πειραξει ενα sony ericsson αλλα δεν μιλαμε πλεον επειδη αλλαξε πολη πριν 3 χρονια και δεν εχω το τηλεφωνο του...

  2. #2
    Εγγραφή
    07-03-2011
    Μηνύματα
    970
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Conn-x OTE
    Εγώ σε Nokia 1100 που είχα, είχα λύσει το κινητό και είχα τεντώσει τις επαφές. Όσο για την μνήμη δεν ξέρω.
    Γκομπιούντερ.

  3. #3
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παιδες το εψαξα στο ιντερνετ και δεν γινεται να σπασεις το λογισμικο της ΝΟΚΙΑ ουτε και να κανεις φορματ....
    Ολα τα κινητα symbian 40 δεν σπανε παρα μονο αμα τα ριξεις στο πατωμα :P

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 151
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-13, 13:12
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-13, 14:52
  3. Περίεργη συμπεριφορά εξωτερικού aData Classic CH91
    Από mr_element στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-13, 14:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας