Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 49
  1. #16
    Εγγραφή
    18-01-2008
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10641/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι η μόνη εταιρία που δεν είχα ποτέ.
    Ξέρουμε μέχρι πότε ισχύει η προσφορά;

  2. #17
    Εγγραφή
    29-04-2007
    Μηνύματα
    5.328
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    wind
    Router
    3g
    δεν ειναι προσφορα,test drive ειναι
    http://www.fuelprices.gr/GetGeography
    1.αυτα ειναι, να παρακαλαμε να πληρωσουμε αυτο που παραγγειλαμε.
    ο ξεπεσμος στο μεγαλειο του.
    2.ντε ειμαι ξανθια αλλα οδευω

  3. #18
    Εγγραφή
    10-11-2010
    Μηνύματα
    921
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blkik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς. Και επειδή ήξερε ότι είναι η πιο απαράδεκτη ΕΙΔΙΚΑ σε υποστήριξη πελατών έχασε πάρα πολλούς.
    Και για αυτό τα 2 τελευταία χρόνια κάνει συνεχώς κινήσεις μπροστά για να κερδίσει αυτά που έχασε, μαζί με πολύ διαφήμιση βεβαίως.

    Καλή η κίνηση αλλά ως παθών και δωρεάν να μου το έδινε για πάντα δεν θα ξαναέβαζα WIND
    Κάπως έτσι -παθών και εγώ.

    Π.χ.
    α) το να σου χρεώνει μια υπηρεσία που δεν προσφέρει, είναι α-πα-ρά-δε-κτο
    β) το να σου προσφέρει ένα πακέτο (π.χ. Χ λεπτά προς Wind/Q) άλλα όχι τα εργαλεία να το χρησιμοποιείς (π.χ. να ξέρεις από πριν αν ο αριθμός που θες να χρησιμοποιήσεις εμπίμπτει στην προσφορά του πακέτου), με αποτέλεσμα χρεώσεις/κλεψιά, είναι α-πα-ρά-δε-κτο
    γ) να μην αναφερθώ στην εξυπηρέτηση πελατών όπου η πλειοψηφία (όχι όλοι βέβαια) δεν γνωρίζουν την δουλειά τους
    δ) το να αποσύρει πακέτα -δίχως αντικατάσταση με ισοδύναμα (με αποτέλεσμα να χάνεις την αξία των πακέτων που ίσως ήδη έχεις, λόγω εκπονής χρόνου) είναι α-πα-ρά-δε-κτο

    To δε κερασάκι στην τούρτα της γελοιότητας, είναι από την μια μεριά η βροχή διαφημίσεων περί μειώσεως τιμών και η αύξηση των τιμολογίων της αυτές τις ημέρες...

    Τώρα το αν κλείσει, σιγά τις συνέπειες! Ίσως πάρει την θέση της μια πιό αξιόλογη εταιρία. Μακράν η χειρότερη (για εμένα) εκ του καρτέλ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Avax_7 : 14-10-13 στις 21:22.

  4. #19
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Το πολυ πολυ παιρνουμε ολοι Q και μιλαμε

  5. #20
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    σε μένα επειδή είμαι πελάτης σταθερής και internet, μου έστειλαν κάρτα f2g με δώρο 120 λεπτά προς κινητά και σταθερά για 12 μήνες εφόσον συνεχίσω να παραμένω πελάτης

  6. #21
    Εγγραφή
    10-11-2010
    Μηνύματα
    921
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε μένα επειδή είμαι πελάτης σταθερής και internet, μου έστειλαν κάρτα f2g με δώρο 120 λεπτά προς κινητά και σταθερά για 12 μήνες εφόσον συνεχίσω να παραμένω πελάτης
    Διάβασε τους όρους χρήσεως και μετά ...

  7. #22
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε μένα επειδή είμαι πελάτης σταθερής και internet, μου έστειλαν κάρτα f2g με δώρο 120 λεπτά προς κινητά και σταθερά για 12 μήνες εφόσον συνεχίσω να παραμένω πελάτης
    Και σε μένα έστειλαν δωρεάν F2G πέρυσι. Το ενεργοποίησα πριν λίγες μέρες και στην πρώτη ανανέωση €10 μου έκλεψαν τα €5 για ενεργοποίηση προγράμματος που δεν είχα επιλέξει...

  8. #23
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    και σε μας δινουν τα πανεπιστημια μαζι με την ακαδημαικη ταυτοτητα δωρο vodafone καρτες... για να αυξησουν την πελατεια τους!

    αφου ειναι δηλωμενα στο καταστημα τους και περνουνε ΜΠΟΝΟΥΣ επειδη ΠΟΥΛΑΝΕ...

  9. #24
    Εγγραφή
    17-11-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    DECO X50
    Path Level
    Interleaved
    Πρόσφατα μπήκα στο δίκτυο κινητής (συμβόλαιο) της Wind.
    Μάλιστα ενεργοποίησα σταθερή τηλεφωνία & internet στα 19.90€ με επιπλέον έκπτωση στο κινητό μου -10€. Επιπλέον μου έκαναν δώρο κάρτα wind με 200' προς όλους την οποία θα την γεμίζουν κάθε μήνα με 200' και για όσο διάστημα είμαι συνδρομητής στο δίκτυο σταθερής της Wind. Έτσι λοιπόν για σταθερή τηλεφωνία, internet και κινητή έχω καταλήξει να πληρώνω λιγότερα από ότι πλήρωνα στη Cosmote μόνο για κινητό (το συνολικό κόστος του παγίου μαζί με τις χρεώσεις ξεπέρναγε τα 40€ το μήνα) ή να πληρώνω τα ίδια που πλήρωνα στη Forthnet με την διαφορά ότι στην ίδια τιμή είναι και η κινητή μου.
    Το καλοκαίρι στη Κύθνο δεν είχα πουθενά 3G ... Vodafone και cosmote είχαν σε κάποια σημεία -αρκετά. Τα email μου αν και χωρίς 3G τα έστελνα κανονικά. Από σήμα κινητής ήμουν jet
    Στην Αθήνα το σήμα είναι εκπληκτικά καλό - δεν το περίμενα μετά από αυτά που είχα ακούσει από φίλους και γνωστούς. Τι στην ευχή όλοι wind είχαν ή μήπως το ράδιο αρβύλα δουλεύει κανονικά;
    Από εξυπηρέτηση ... τι να πω, μέχρι τώρα καλά. Όχι πως χρειάστηκα και κάτι, όλα λειτούργησαν πραγματικά καλά (φτου φτου φτου). Με ζάλισαν κανά δυο φορές με την έρευνα ικανοποίησης πελατών και άλλη μια για να με ενημερώσουν ότι ξεκινάει η έκπτωση των 10€ στο κινητό μου και αν την αποδέχομαι!

    Με λίγα λόγια, νομίζω πως κάνουν σωστά βήματα, βήματα προς την σωστή κατεύθυνση και μάλιστα προς όφελος του πελάτη.


    Υ.Γ. Πριν 7 περίπου χρόνια είχα πάει στο δίκτυο της Τελλάς. Ένα μήνα κράτησε η συνεργασία μας καθώς το δίκτυο και η εξυπηρέτηση ήταν σε κακά χάλια. Σε κινητή από ότι θυμάμαι 95-97 είχα μπει στο δίκτυό της, αλλά νομίζω πως από τότε έχουν αλλάξει πολλά...

  10. #25
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Πρωτότυπη κίνηση που δείχνει οτι έχουν εμπιστοσύνη στο δίκτυο τους. Προσωπικά πήγα απο voda σε Q εδώ και μερικούς μήνες και δεν μπορώ να πω οτι το δίκτυο με έχει ενθουσιάσει. Οχι οτι έχει κάποιο τεράστιο πρόβλημα πάντως.

  11. #26
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avax_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπως έτσι -παθών και εγώ.

    Π.χ.
    α) το να σου χρεώνει μια υπηρεσία που δεν προσφέρει, είναι α-πα-ρά-δε-κτο
    β) το να σου προσφέρει ένα πακέτο (π.χ. Χ λεπτά προς Wind/Q) άλλα όχι τα εργαλεία να το χρησιμοποιείς (π.χ. να ξέρεις από πριν αν ο αριθμός που θες να χρησιμοποιήσεις εμπίμπτει στην προσφορά του πακέτου), με αποτέλεσμα χρεώσεις/κλεψιά, είναι α-πα-ρά-δε-κτο
    γ) να μην αναφερθώ στην εξυπηρέτηση πελατών όπου η πλειοψηφία (όχι όλοι βέβαια) δεν γνωρίζουν την δουλειά τους
    δ) το να αποσύρει πακέτα -δίχως αντικατάσταση με ισοδύναμα (με αποτέλεσμα να χάνεις την αξία των πακέτων που ίσως ήδη έχεις, λόγω εκπονής χρόνου) είναι α-πα-ρά-δε-κτο

    To δε κερασάκι στην τούρτα της γελοιότητας, είναι από την μια μεριά η βροχή διαφημίσεων περί μειώσεως τιμών και η αύξηση των τιμολογίων της αυτές τις ημέρες...

    Τώρα το αν κλείσει, σιγά τις συνέπειες! Ίσως πάρει την θέση της μια πιό αξιόλογη εταιρία. Μακράν η χειρότερη (για εμένα) εκ του καρτέλ...

    πραγματικα, μερικοι λετε πραγματα που φαινεται οτι δεν εχουν βαση. δεν θα ξανα ασχοληθω με το θεμα, αλλα οταν λες οτι καταργει πακετα που δεν τα αντικαθιστα τι εννοεις??? ολες οι εταιρειες το ιδιο κανουν κατα καιρους, βγαζουν νεα πακετα και τα παλια ειναι μη διαθεσιμα, αλλα οποιος τα εχει τα κραταει, δε σε υποχρεωνει να φυγεις. απλα δεν μπορεις να το παρεις σαν νεος συνδρομητης ή με επιδοτηση να αλλαξεις πχ παγιο στο παλιο πακετο! Αυτο το κανουν και οι 3!
    Στην εξυπηρετηση, επειδη εχω και vodafone ακριβως την ιδια ασχετοσυνη εχω συνατησει με εξαιρεση καποια επαγγελματικα της vodafone Που ειχαμε στην εταιρεια, στα οποια απλα δεν ξερω πως ειναι αντιστοιχα η wind.
    το να λες οτι σου προσφερει δωρεαν χρονο προς Q πχ αλλα οχι το εργαλειο να δεις αν ειναι Q. οκ ρωτα τον φιλο σου που εχει τον αριθμο..αν θες να παιρνεις αγνωστους παλι τι να πω! το να την κραζεις επειδη δε σου δινει αυτο το πραγμα οταν σου δινει πολυ πιο φθηνα πακετα ειναι γελοιο, ειδικα με την Q και το F2G εδωσε πολυ πιο φθηνα πακετα...
    το να σου χρεωνει μια υπηρεσια που δεν προσφερει??τι καταγγελεις εδω??μια γενικοτητα?κραξε αλλα οχι τοσο ανευθυνα..πες μας να ξερουμε και εμεις οι χαζοι που εχουμε wind..

    οταν πληρωνω για σταθερο και κινητο 60 ευρω, εχω απεριοριστα σταθερα και ιντερνετ 24αρι, 500 λεπτα στο κινητο 500ΜΒ, 50σμσ και 280 ευρω επιδοτηση καθε χρονο, τοτε δε μπορω να σκεφτω που με κλεβει εμενα και τι παραπανω πληρωνω!!
    Οντως δεν εχει παντου 3G οπως οι αλλοι, αλλα πραγματικα, οταν εχεις μειωσει τα κοστη σου σχεδον στο μισο, ειναι το τελαυταιο που σε νοιαζει. εξαλλου, εκτος απο επαγγελματικους λογους, το να μην μπω fb και μια μερα δε με απασχολει.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  12. #27
    Εγγραφή
    15-10-2010
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Θα συμφωνήσω κι εγώ με την πλειοψηφία του κόσμου. Η Wind πάντα μπορούσε και με κρατούσε. Ακόμα και στις κακές της εποχές. Είναι μακράν η πιο οικονομική και ευέλικτη εδώ και πολλά χρόνια. Οι υπερβολές περί σήματος δεν ισχύουν. Μπορεί να μην έχει το καλύτερο σήμα, αλλά τουλάχιστον δεν είναι πλασματικό όπως σε κάποιες εταιρείες.... Όταν έχεις σήμα, έχεις σήμα. Δεν βρίσκεσαι προ εκπλήξεως. Συμβαίνει, αλλά σπάνια: να μην έχω σήμα ενώ άλλη εταιρεία να έχει.
    Όσον αφορά για το κόστος.... απλά θα αναφέρω το πρόγραμμά μου κι ας μην είναι πλέον διαθέσιμο ή και το καλύτερο
    1500λ και 1500 μηνύματα προς Wind και Σταθερά,
    250λ και 250 SMS προς άλλους,
    250MB,
    250 MMS, 250λ. βιντεοκλήσης....
    με 20,5ευρώ το μήνα τελική τιμή (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ, τέλη, και έκπτωση επιδότησης 4ευρώ)

    Χέστηκα λοιπόν και αν δεν πιάνει 3G στο κατσικοχώρι. Πόσο μάλλον για το υπερκοστολογημένο 4G σε 5 δήμους στην Ελλάδα.

    Και στο κάτω κάτω ο κανόνας είναι απλός. Δεν βάζουμε εταιρεία που δεν πιάνει καλό σήμα στο σπίτι μας. Όσοι γκρινιάζουν, απλά έκαναν το λάθος.

    Και για να μην αρχίσουν τα τερατάκια των forum, φυσικά και έχω παράπονα από τη Wind, (προτίστως τα 2 promo τηλέφωνα την εβδομάδα). Όμως δεν αρκούν για να φύγω...
    Και για όσους βρίσκονται σε άλλες εταιρείες και γκρινιάζουν για τη Wind, να έχουν πάντα στο μυαλό τους τι θα πλήρωναν αν δεν είχαν εταιρείες σαν τη wind να σπάνε που και που το καρτέλ των τιμών της κινητής...

  13. #28
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    459
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Cosmote
    Μην "τρελαίνεστε" ..........

    Έχω δοκιμάσει και τα τρία δίκτυα. Αρχικά Vodafone, μετά Cosmote και τώρα Wind.

    Τα ίδια, σχεδόν, χάλια είναι όλοι τους από πλευράς υπηρεσιών. Λες και είναι συνεννοημένοι. Εκεί που "παίζει" ο ένας δεν "παίζει" ο άλλος και πάει λέγοντας.

    Αυτή τη στιγμή η Wind δίνει από τις οικονομικότερες προσφορές στα συμβόλαια (βέβαια η προσφορά ισχύει για 18 μήνες και μετά γυρνάς σε κανονικό πακέτο, άλλα μετά από 18 μήνες θα έχουν πάλι αλλάξει τα πάντα, οπότε ....)

    Εντάξει, η Cosmote έχει λίγο καλύτερο 3G. Και λοιπόν. Εκεί που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χρειαζόμουν 3G (για επαγγελματικούς λόγους, στην επαρχία) ούτε αυτή έπαιζε. Τι να το κάνω το 3G ή 4G σε σημεία όπου το πιθανότερο είναι ότι θα έχω και άλλες, καλύτερες, εναλλακτικές (π.χ. wifi)??? Άσε που σε πολλές περιπτώσεις είχα μεν σύνδεση σε Η+ αλλά και πάλι τα data σερνόταν (πιθανώς λόγω back-hauling).
    Τσάμπα τους πλήρωνα (την Cosmote) τόσο καιρό ένα σκασμό λεφτά και στην περιοχή μου (Ζωγράφου) δεν έπαιζε ούτε η φωνή (μόνιμα μια μονάδα σήμα και σχεδόν αδύνατο να επικοινωνήσω).

    Σημαντικά πίσω από τους άλλους είναι η Wind μόνο στον τομέα της εξυπηρέτησης των πελατών (υπηρεσίες και προϊόντα πέραν των τυπικών της κινητής), κατά την άποψη μου.

  14. #29
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Οταν βάλουν ακόμη λίγα εκατομμύρια όπως διαφημίζουν και επεκτείνουν το δίκτυο κεραιών τους, τότε θα πάω στη wind με χίλια. Ας αφήσουν τις μπούρδες με δωρεάν δοκιμές και τέτοια. Βάλτε κεραίες!
    Ελεύθερος.

  15. #30
    Εγγραφή
    17-11-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    DECO X50
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν βάλουν ακόμη λίγα εκατομμύρια όπως διαφημίζουν και επεκτείνουν το δίκτυο κεραιών τους, τότε θα πάω στη wind με χίλια. Ας αφήσουν τις μπούρδες με δωρεάν δοκιμές και τέτοια. Βάλτε κεραίες!
    Καλά αυτό με το "βάλτε κεραίες" είναι μεγάλο θέμα. Δεν είναι τόσο εύκολο όσο φαίνεται.
    Και αν η απάντηση είναι "Ο Χ provider έχει περισσότερες από τον Ψ" ο λόγος είναι επειδή πρόλαβε σε περίοδο που όλα ήταν εύκολα ή είχε τα "μέσα" για να τις τοποθετήσει.
    Πλέον καινούργιες κεραίες είναι δύσκολο να μπουν ή πιο σωστά είναι δυσκολότερο να μπουν.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-13, 06:59
  2. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-13, 12:03
  3. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-13, 01:04
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-13, 18:43
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-13, 22:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας