Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 49
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Δωρεάν δοκιμή δικτύου προσφέρει για πρώτη φορά στην Ελλάδα η WIND, καλώντας τους καταναλωτές να δοκιμάσουν το εξελιγμένο δίκτυό της πριν το επιλέξουν, ώστε να διαπιστώσουν οι ίδιοι πώς καλύπτει πλήρως τις ανάγκες τους για γρήγορη κι αξιόπιστη επικοινωνία.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  network_3.jpg 
Εμφανίσεις:  581 
Μέγεθος:  22,8 KB 
ID: 130095H πρόσκληση της WIND για δωρεάν δοκιμή δικτύου επισφραγίζει μία τριετία σημαντικών επενδύσεων. Από το 2010 η WIND υλοποίησε επενδύσεις ύψους 350€ εκατ. από ίδια κεφάλαια για τον εκσυγχρονισμό του δικτύου της σε όλη τη χώρα ώστε να προσφέρει ολοένα καλύτερες υπηρεσίες Κινητής, Σταθερής και Internet. Παράλληλα μείωσε τις τιμές της κατά 27%, αφουγκραζόμενη τις ανάγκες των Ελλήνων καταναλωτών.

    Η δέσμευση της WIND να προσπαθεί πάντα, αποτυπώθηκε στην πρόσφατη καμπάνια που δίνει έμφαση στην προσπάθεια των καθημερινών ανθρώπων και φέρνει σε πρώτο πλάνο τους τρεις βασικούς πυλώνες της στρατηγικής της εταιρείας για ανάπτυξη και συνεχή εξέλιξη:
    • Να προσφέρει υπηρεσίες με την καλύτερη δυνατή σχέση κόστους/ τιμής (value for money)
    • Να επενδύει συνεχώς στο δίκτυο της
    • Να αναπτύσσει στρατηγικές συμφωνίες που αλλάζουν τα δεδομένα


    Για να αξιοποιήσουν τη δωρεάν δοκιμή δικτύου οι καταναλωτές μπορούν να απευθυνθούν στα καταστήματα WIND ή τα καταστήματα Public και να προμηθευτούν τη SIM που ενσωματώνει δωρεάν χρόνο ομιλίας καθώς και δωρεάν ΜΒ ώστε να δοκιμάσουν και τις γρήγορες επιδόσεις που προσφέρει το νέο δίκτυο της εταιρείας στις υπηρεσίες δεδομένων. Μπορούν επίσης να επισκεφθούν το www.wind.gr και να συμπληρώσουν on line την αίτηση δωρεάν δοκιμής του δικτύου.



    Δ.Τ. Wind

  2. #2
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Που ακριβώς βρίσκεται η αίτηση στο site της wind;
    Για πόσο δωρεάν χρόνο ομιλίας και mb μιλάμε;

  3. #3
    Εγγραφή
    18-01-2008
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10641/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Bold κίνηση. Για να δούμε...

  4. #4
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Βλεπετε πουθενά την αιτήση?

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    1ο 1ο στο banner στην σελίδα τους

  6. #6
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    αφού το δίνει και δωρεάν....καλό είναι για αυτούς που το σκέφτονται προς την wind.

  7. #7
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Στο τέλος η απόγνωση τους θα φτάσει μέχρι σημείου να σου κάνουν δώρο και κανονική σύνδεση

  8. #8
    Εγγραφή
    29-04-2007
    Μηνύματα
    5.328
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    wind
    Router
    3g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πόσο δωρεάν χρόνο ομιλίας και mb μιλάμε;
    ελα μου ντε
    και μετα τι κανουμε,μπορουμε να την κτατησουμε σαν f2g αραγε

    edit:60' προς ολους και 60mb και το κραταμε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος amoyda : 14-10-13 στις 18:03.
    http://www.fuelprices.gr/GetGeography
    1.αυτα ειναι, να παρακαλαμε να πληρωσουμε αυτο που παραγγειλαμε.
    ο ξεπεσμος στο μεγαλειο του.
    2.ντε ειμαι ξανθια αλλα οδευω

  9. #9
    Εγγραφή
    10-11-2010
    Μηνύματα
    921
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Από τις πλέον απαράδεκτες εταιρίες (*), με προγράμματα που αποσύρονται, με χρεώσεις που δεν θα έπρεπε να γίνονται και με ελλιπείς υπηρεσίες.

    (*) Βεβαίως, όλα είναι σάπια στο "βασίλειο" των εταιριών με τις "εναρμονισμένες πρακτικές" ...

  10. #10
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avax_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις πλέον απαράδεκτες εταιρίες (*), με προγράμματα που αποσύρονται, με χρεώσεις που δεν θα έπρεπε να γίνονται και με ελλιπείς υπηρεσίες.

    (*) Βεβαίως, όλα είναι σάπια στο "βασίλειο" των εταιριών με τις "εναρμονισμένες πρακτικές" ...
    χωρις να εχω καποιο συμφερον, εχοντας wind απο το 2006 (ΤΙΜ νομιζω τοτε) μπορω να πω οτι ακομα δεν εχω καταφερει να αλλαξω εταιρεια..
    παντα καταφερνει να με κραταει.
    Αν και ποτε δεν ειχε το καλυτερο σημα, η ευελιξια και η πρωτοπορια τους με εκανε να μην τους αλλαξω! αυτο που λες οτι αποσυρονται προγραμματα ειναι φαινομενο ολων. το θεμα ειναι οτι η wind παντα προσεφερε πρωτη νεα πακετα πολυ πιο οικονομικα απο τους αλλους!
    δε θα ξεχασω τα flexy Που ειχες ενα παγιο πχ 40 ευρω και σου εδινε 400 λεπτα, 800 σμσ ή ΜΜΣ ή οποιο συνδυασμο αυτων ηθελες.. απιστευτο πακετο, σε συνδεση να μην σε νοζει να στειλεις 100 σμσ παραπανω, γιατι απλα θα μιλησεις μιση ωρα λιγοτερη, και στο τελος ο λογαριασμος ιδιος! την αντεγραψαν οι αλλοι δινοντας οχι τα μισα, αλλα πολυ λιγοτερα με τα ιδια παγια..
    Τελος παντων, το να βγαζουμε χολη ετσι για την κακια, ή γιατι εχουμε καποιον λογο ειναι τραγικο..
    ειδικα η wind που εδωσε πολυ φθηνο σταθερο! πολυ φθηνο συνδυασμο σταθερου κινητου, πολυ φθηνα παγια κινητων με χρονο προς ολους..και ολα αυτα παντα χωρις branded -τραγικα- κινητα!!
    εγω αυτα εκτιμησα και ας μην ειχα σημα σε ολες τις βουνοκορφες! ηρεμουσα και λιγο...
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  11. #11
    Εγγραφή
    13-03-2008
    Περιοχή
    Σπέτσες
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8055/745
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΠΕΤΣΕΣ
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    χωρις να εχω καποιο συμφερον, εχοντας wind απο το 2006 (ΤΙΜ νομιζω τοτε) μπορω να πω οτι ακομα δεν εχω καταφερει να αλλαξω εταιρεια..
    παντα καταφερνει να με κραταει.
    Αν και ποτε δεν ειχε το καλυτερο σημα, η ευελιξια και η πρωτοπορια τους με εκανε να μην τους αλλαξω! αυτο που λες οτι αποσυρονται προγραμματα ειναι φαινομενο ολων. το θεμα ειναι οτι η wind παντα προσεφερε πρωτη νεα πακετα πολυ πιο οικονομικα απο τους αλλους!
    δε θα ξεχασω τα flexy Που ειχες ενα παγιο πχ 40 ευρω και σου εδινε 400 λεπτα, 800 σμσ ή ΜΜΣ ή οποιο συνδυασμο αυτων ηθελες.. απιστευτο πακετο, σε συνδεση να μην σε νοζει να στειλεις 100 σμσ παραπανω, γιατι απλα θα μιλησεις μιση ωρα λιγοτερη, και στο τελος ο λογαριασμος ιδιος! την αντεγραψαν οι αλλοι δινοντας οχι τα μισα, αλλα πολυ λιγοτερα με τα ιδια παγια..
    Τελος παντων, το να βγαζουμε χολη ετσι για την κακια, ή γιατι εχουμε καποιον λογο ειναι τραγικο..
    ειδικα η wind που εδωσε πολυ φθηνο σταθερο! πολυ φθηνο συνδυασμο σταθερου κινητου, πολυ φθηνα παγια κινητων με χρονο προς ολους..και ολα αυτα παντα χωρις branded -τραγικα- κινητα!!
    εγω αυτα εκτιμησα και ας μην ειχα σημα σε ολες τις βουνοκορφες! ηρεμουσα και λιγο...
    +1 Απόλυτα συμφωνώ, ως συνδρομητής - εκτός από Vodafone - στη Wind από το 1997.

  12. #12
    Εγγραφή
    29-04-2007
    Μηνύματα
    5.328
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    wind
    Router
    3g
    αρκει να μην παρεις το cc η τολμησεις και το συγκρινεις με της cosmote
    στην περιοχη μου παντως το δικτυο αναβαθμιστηκε και κατεβαζω με 640kb\sec αντι των 40
    θα την παρω να το χρησιμοποιω στο στικακι γιατι δεν υποστηριζει twin sim το f2g
    http://www.fuelprices.gr/GetGeography
    1.αυτα ειναι, να παρακαλαμε να πληρωσουμε αυτο που παραγγειλαμε.
    ο ξεπεσμος στο μεγαλειο του.
    2.ντε ειμαι ξανθια αλλα οδευω

  13. #13
    Εγγραφή
    20-10-2005
    Μηνύματα
    317
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Net One - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    χωρις να εχω καποιο συμφερον, εχοντας wind απο το 2006 (ΤΙΜ νομιζω τοτε) μπορω να πω οτι ακομα δεν εχω καταφερει να αλλαξω εταιρεια..
    παντα καταφερνει να με κραταει.
    Αν και ποτε δεν ειχε το καλυτερο σημα, η ευελιξια και η πρωτοπορια τους με εκανε να μην τους αλλαξω! αυτο που λες οτι αποσυρονται προγραμματα ειναι φαινομενο ολων. το θεμα ειναι οτι η wind παντα προσεφερε πρωτη νεα πακετα πολυ πιο οικονομικα απο τους αλλους!
    δε θα ξεχασω τα flexy Που ειχες ενα παγιο πχ 40 ευρω και σου εδινε 400 λεπτα, 800 σμσ ή ΜΜΣ ή οποιο συνδυασμο αυτων ηθελες.. απιστευτο πακετο, σε συνδεση να μην σε νοζει να στειλεις 100 σμσ παραπανω, γιατι απλα θα μιλησεις μιση ωρα λιγοτερη, και στο τελος ο λογαριασμος ιδιος! την αντεγραψαν οι αλλοι δινοντας οχι τα μισα, αλλα πολυ λιγοτερα με τα ιδια παγια..
    Τελος παντων, το να βγαζουμε χολη ετσι για την κακια, ή γιατι εχουμε καποιον λογο ειναι τραγικο..
    ειδικα η wind που εδωσε πολυ φθηνο σταθερο! πολυ φθηνο συνδυασμο σταθερου κινητου, πολυ φθηνα παγια κινητων με χρονο προς ολους..και ολα αυτα παντα χωρις branded -τραγικα- κινητα!!
    εγω αυτα εκτιμησα και ας μην ειχα σημα σε ολες τις βουνοκορφες! ηρεμουσα και λιγο...

    Θα συμφωνήσω με το φίλο.
    Με τις αδικαιολόγητες γενικεύσεις που ακούγονται δεξιά και αριστερά στο διαδίκτυο (καλά, ζωντανά είναι ακόμη χειρότερα μερικές φορές!) η παραπληροφόρηση πάει σύννεφο.
    Εν τω μεταξύ οι κλάψες δε σκέφτονται τι θα προκύψει αν κλείσει η μία εκ των τριών...
    Τέσπα

    Θα συμφωνήσω όπως έγραψα για τους ίδιους λόγους.
    Ναι έχει μέτριο σήμα σε ιδιάζουσες περιπτώσεις ( οι υπερβολές που ακούγονται είναι τουλάστιχον τόσο αστείες όσο και οι εκφραστές τους) . Καλώς εχόντων τώρα με την ένωση του σήματος με τη βόντα θα βελτιωθεί.
    Ναι έχει χειρότερο ίντερνετ από τις άλλες (ομοίως με παραπάνω)
    Αλλά είμαι πιο πολλά χρόνια από όσα θυμάμαι και έχω φέρει σταθερό, ίντερνετ, σύνδεση συγγενών και φίλων.
    Γιατί είναι η μόνη εταιρεία που φαίνεται να ενδιαφέρεται να με κρατήσει.
    Πριν ήμουν βόντα και όταν άνοιξα τα μάτια μου και είδα πόσα θα μπορούσα να κερδίσω αλλού μου είπαν χαλαρά "να μας κι εμάς, Κωστής Παλαμάς".
    Λες και δε τους πλήρωνα 3 συμβόλαια για 2-3 χρόνια. Ά στα διάλλα . Τους είπα κι εγώ "να μου κι εμένα Μαρία Μανταλένα" και μετακόμισα...

    Στην άνεμος μπορεί να χαλιέμαι όταν βλέπω τους διπλανούς να έχουν 3G ικανό να στριμάρουν HD ταινία ενώ εγώ περιμένω να ανοίξει η σελίδα,
    αλλά όταν ακούνε την επιδότησή μου εντυπωσιάζονται. Φυσικά πάλι εκεί που ήταν θα μείνουν γιατί έχουν καλύτερο σήμα και τους κάνουν πολλές δόσεις για το καινούριο άι φόουν (κοινώς πρόβατα)


    Τέσπα , ξέφυγα.
    Τόσα χρόνια με την άνεμος μετράω οικονομικά κέρδη και ελάχιστες στιγμές νεύρων. Τελικό πρόσιμο θετικότατο οπότε παραμένω.
    Αν αλλάξω θα είναι επειδή κάποια στιγμή νεύρων αποφάσισα να χαρίσω λεφτά στις άλλες δύο (στα νεύρα κάνουμε πολλές μακακίες)

  14. #14
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    καλο

    αλλα ηδη το κανουμε εδω κ χρονια παιρνοντας απλα μια καρτοκινητη
    VAMOS ARIS

  15. #15
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14992/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avax_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις πλέον απαράδεκτες εταιρίες (*), με προγράμματα που αποσύρονται, με χρεώσεις που δεν θα έπρεπε να γίνονται και με ελλιπείς υπηρεσίες.

    (*) Βεβαίως, όλα είναι σάπια στο "βασίλειο" των εταιριών με τις "εναρμονισμένες πρακτικές" ...
    Ακριβώς. Και επειδή ήξερε ότι είναι η πιο απαράδεκτη ΕΙΔΙΚΑ σε υποστήριξη πελατών έχασε πάρα πολλούς.
    Και για αυτό τα 2 τελευταία χρόνια κάνει συνεχώς κινήσεις μπροστά για να κερδίσει αυτά που έχασε, μαζί με πολύ διαφήμιση βεβαίως.

    Καλή η κίνηση αλλά ως παθών και δωρεάν να μου το έδινε για πάντα δεν θα ξαναέβαζα WIND

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-13, 06:59
  2. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-13, 12:03
  3. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-13, 01:04
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-13, 18:43
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-13, 22:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας