Σελ. 1 από 11 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 156
  1. #1
    Εγγραφή
    13-11-2006
    Μηνύματα
    804
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Post
    Μετά την ανακοίνωση του cableTV, η Vivodi δίνει την αίσθηση ότι με τιμολόγιο 33€/μήνα για 12μήνες με απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά και με το ρίσκο βέβαια να ανέβει η τιμή μέχρι και 65€ μετά τον πρώτο χρόνο, δεν υποστηρίζει πλέον τιμολογιακά τον «παραδοσιακό» της τομέα των Shared και Full LLU συνδέσεων με ή χωρίς συνδυασμό τηλεφωνίας.

    Αυτή τη στιγμή για παράδειγμα, η φθηνότερη επιλογή για σκέτο Internet είναι η ΜaXx2 (2Mbps) Shared LLU στα 29€ (όπου πρέπει να πληρώνεις και ΟΤΕ) ενώ σε Full LLU το ίδιο πακέτο κοστίζει 33,80€ δηλ. περισσότερο από το cableTV!!! Αν προσθέσετε και τα πάγια του DSLphone για όσους θέλουν και τηλεφωνία τότε ξεφεύγει κατά πολύ η τιμή...

    Από την άλλη το Telefonet128 κοστίζει 17,85€ με 180' κλήσεις και μόλις 128kbps Internet, ενώ το Telefonet1024 πάει στα 29,75€ με 500' κλήσεις και 1024kbps Internet.

    Είναι φανερό λοιπόν, ότι εκτός του Telefonet128 που καλύπτει ορισμένες περιορισμένες ανάγκες, όλα τα άλλα πακέτα είναι εντελώς ασύμφορα πια για LLU μέσω της Vivodi, ενώ ήδη υπήρχε δυσανάλογη τιμολογιακή πολιτική για το Telefonet έναντι των MaXx+DSLphone! Θα ήταν ενδιαφέρον να ξέραμε αν η Vivodi έχει σκοπό να προσφέρει κάτι ανταγωνιστικό σε Shared & Full LLU ή θα ακολουθήσει την απαράδεκτη πολιτική της Tellas που χαρατσώνει όσους έχουν Shared LLU και δεν θέλουν να πάνε σε Zisto...

    ΥΓ: Ανέβηκαν κάποιες πρώτες λεπτομέρειες για το cableTV στη σελίδα της Vivodi

  2. #2
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Φυσικά τους παλιούς θα τους κατακλέψει μέχρι να το πάρουν χαμπάρι και να ζητήσουν να μπουν στο Cable TV.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    552
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    mi router 3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ssonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...... ενώ το Telefonet1024 πάει στα 29,75€ με 500' κλήσεις και 1024kbps Internet.
    ........
    23,80€ μέχρι τέλος Ιουνίου λέει στο pdf με τις τιμές στο site τους.

    Εγώ λέω ότι θα μείνει εκεί και μετά τον Ιούνιο

    Όσο για τα υπάρχοντα DSLPhone κάποιος έγραψε εδώ μέσα ότι του είπαν στο 13880 να περιμένει γιατί αναμένονται και εκεί νέα πακέτα με διαφοροποιήσεις.

    Όσο για το cableTV υπενθυμίζω ότι έχει τιμή προσφοράς/κράχτη 33€ μέχρι τέλος Μαρτίου. ΔΕΝ θα είναι η τελική του τιμή. ΔΕΝ βγαίνει εταιρία να αντέξει στον ανταγωνισμό παρέχοντας τέτοια υπηρεσία και τέτοιο εξοπλισμό μπαίνοντας μέσα και να "ξεβρακωθεί". Απλά μαζεύει πελάτες για να μην πάνε στους άλλους με σκοπό να τους αξιοποιήσει οικονομικά στο μέλλον. Πελάτες καβάντζα δηλαδή.
    Ας είμαστε ρεαλιστές: όλα αυτά τα δωρεάν κλήσεις παντού και πάντοτε είναι μια ακραία τάση της εποχής. Οι εταιρίες για να επιβιώσουν θέλουν έσοδα/πελάτη και όχι "Πάρτε κόσμε".

    Μήπως νομίζετε ότι υπάρχει κανένα κέρδος από τον πελάτη telefonet 128 που δίνει 17,85? Κανένα τη στιγμή που η κάθε εταιρεία πληρώνει περίπου 9€/μήνα στον ΟΤΕ με ετήσια σύμβαση είτε φύγει ο πελάτης είτε μείνει. Γιατί πληρώνοντας ο πελάτης 17,85 φεύγει πριν το 12μηνο και η κάθε vivodi μένει με το vood στο χέρι. Πελάτης καβάντζα είναι και αυτός. Για μελλοντική αξιοποίηση.

    Μοντέλο δοκιμασμένο από την κινητή τηλεφωνία στο ξεκίνημά της. Όταν χαρίζανε συσκευές. Άντε τώρα να πάρεις δωρεάν συσκευή.

    Το όριο οτων 500' λεπτών για μια λογική χρήση της τηλεφωνίας είναι αξιοπρεπέστατο. Όλα τα υπόλοιπα τσαμπέ απλά δεν έχουν μέλλον και μόνο προβλήματα θα δόσουν στις εταιρίες.

    Ελπίζω σύντομα να σταθεροποιηθεί η κατάσταση να αποφασίσουμε κι εμείς τι θα κάνουμε. Πάντως έχω να παρατηρήσω ότι το μοντέλο μηνιαίας χρέωσης που 1η η vivodi λάνσαρε και κατόπιν πιέσης από τον ανταγωνισμό παραγκώνισε, επανέρχεται τώρα θριαμβευτικά. Πάντα προς όφελός μας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgl : 12-02-07 στις 17:10.

  4. #4
    Εγγραφή
    03-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    ΖΤΕ Η108Ν
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά τους παλιούς θα τους κατακλέψει μέχρι να το πάρουν χαμπάρι και να ζητήσουν να μπουν στο Cable TV.

    Δεν είναι εύκολο να αλλάξεις. Πρέπει να αλλάξεις και αριθμούς τηλεφώνου. Αυτό δεν είναι για όλους τόσο απλό όσο ακούγεται....

  5. #5
    Εγγραφή
    13-11-2006
    Μηνύματα
    804
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @nikgl
    Σχετικά με το Telefonet128, ναι μεν μικρό αλλά έχει κέρδος! Σκέψου και τα «κρυφά» έσοδα από τα πακέτα τηλεφωνίας που εκτός από τα προφανή και αρκετά προσοδοφόρα (κλήσεις προς κινητά & διεθνή), βγάζει και κέρδος από τις εισερχόμενες κλήσεις λόγω των τελών τερματισμού Και για φυγή πριν το 12μηνο όλες οι εταιρείες έχουν κάποια έξτρα χρέωση!

    Σε ότι αφορά τα κανονικά τιμολόγια των 65€ της Vivodi και 60€ της On Telecoms για το Triple Play, δύσκολα θα προσελκύσουν πολλούς στο άμεσο μέλλον αν δεν μειωθούν κάπου στα 50€ και ειδικά όταν δεν υπάρχει η τρομερή ζήτηση για TV από πολλούς.

    Πάντως όπως και να 'χει, η Vivodi σίγουρα χρειάζεται να κάνει μια επανατιμολόγηση στα LLU+DSLphone γιατί σε σχέση με Tellas & Forthnet είναι πάρα πολύ ακριβότερη. Για το triple play ο καιρός θα δείξει αν θα προσελκύσει χρήστες με τα 65€ και τα μόλις 2Mbps εγγυημένη ταχύτητα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ssonic : 12-02-07 στις 17:42.

  6. #6
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    551
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    speedtouch 585
    Μπορεί κάποιος να μου προτείνει τι να κάνω?
    Βρίσκομαι στην Πάτρα,¨εχω full llu + dslphone.Οι εγκαταληψίες της Βιβόδι με χρεώνουν απο το Δεκέμβρη 35,7 ευρώ για 1Mbps(στην Πάτρα δεν έφτασε ποτέ το Maxx2) και 500 λεπτά ομιλία.
    Κάθε μέρα στέλνω μέιλ και απάντηση δεν παίρνω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος m3fisto : 13-02-07 στις 02:38.

  7. #7
    Εγγραφή
    10-09-2004
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    15300/1023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedtouch ST780WL
    SNR / Attn
    10(dB) / 25(dB)
    Ας συζητήσουμε και κάτι ακόμα όμως... Έχω προπληρώσει 12 μήνες 2Μbps(Full LLU) από 1 Σεπτεμβρίου. Δε θα ήταν λογικό να κάνουν ένα υπολογισμό και να μου πιστώσουν κάποια χρήματα έτσι ώστε να μπορώ να αλλάξω πακέτο (Cable TV); Αντίθετα όπως λένε πρέπει ,είτε να περιμένω μέχρι το Σεπτέμβριο, είτε να κάνω αίτηση και να χάσω το υπόλοιπο του χρόνου που έχω πληρώσει! Τι έχετε να πείτε για αυτό;

    http://www.blogchannel.gr Η Τηλεόραση... Online!
    http://www.akouse.me

  8. #8
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xantho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας συζητήσουμε και κάτι ακόμα όμως... Έχω προπληρώσει 12 μήνες 2Μbps(Full LLU) από 1 Σεπτεμβρίου. Δε θα ήταν λογικό να κάνουν ένα υπολογισμό και να μου πιστώσουν κάποια χρήματα έτσι ώστε να μπορώ να αλλάξω πακέτο (Cable TV); Αντίθετα όπως λένε πρέπει ,είτε να περιμένω μέχρι το Σεπτέμβριο, είτε να κάνω αίτηση και να χάσω το υπόλοιπο του χρόνου που έχω πληρώσει! Τι έχετε να πείτε για αυτό;
    Μα άμα ήταν διαφορετικά πιο θα ήταν το νόημα του 12μηνου προπληρωμένου, θα είχαν μόνο αορίστου. Τους δίνεις λιγότερα χρήματα γιατί δεσμεύεσαι για ένα χρονικό διάστημα.

    Πάντως υπάρχει μια περίπτωση να κερδίσεις κάτι όπως έγινε όταν βγήκαν τα Maxx που τους αναβαθμίσαν όλους στα 2Mbps.

  9. #9
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως όπως και να 'χει, η Vivodi σίγουρα χρειάζεται να κάνει μια επανατιμολόγηση στα LLU+DSLphone γιατί σε σχέση με Tellas & Forthnet είναι πάρα πολύ ακριβότερη. Για το triple play ο καιρός θα δείξει αν θα προσελκύσει χρήστες με τα 65€ και τα μόλις 2Mbps εγγυημένη ταχύτητα.
    Σε άλλες εταιρίες δεν υπάρχει κάν το εγγυημένο. Σου δίνουν 2 mbits για παράδειγμα και παίρνεις 384, και αν πείς και κάτι σου μιλάν οτι απλά τα 2mbits ειναι το ανώτερο, και απο κει και πέρα οτι πιάσεις (ελληνική πραγματικότητα).

    Τώρα, κανείς δε λέει οτι τα 65 αν γινουν 50 δεν θα είναι καλό. Προσωπική άποψη; Μέχρι τέτοιο καιρό του χρόνου τα 65 θα πέσουν στα 40 αλλά αυτό remains to be seen.

    Για το αν κλέβει (οπως είπε ο lewton) τους Full/Shared LLU; Οχι θα διαφωνήσω. Ο πελάτης οφείλει να έχει κριτική ικανότητα και να κάνει τις κινήσεις του, πάνω από ολα. Αν λοιπόν βλέπει οτι βγαίνει κάτι τέτοιο και δεν μπορεί να κάνει τον συλλογισμό του ssonic, ας πληρώνει τα διπλά, δε του φταίει η Vivodi..


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  10. #10
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    552
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    mi router 3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xantho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας συζητήσουμε και κάτι ακόμα όμως... Έχω προπληρώσει 12 μήνες 2Μbps(Full LLU) από 1 Σεπτεμβρίου. Δε θα ήταν λογικό να κάνουν ένα υπολογισμό και να μου πιστώσουν κάποια χρήματα έτσι ώστε να μπορώ να αλλάξω πακέτο (Cable TV); Αντίθετα όπως λένε πρέπει ,είτε να περιμένω μέχρι το Σεπτέμβριο, είτε να κάνω αίτηση και να χάσω το υπόλοιπο του χρόνου που έχω πληρώσει! Τι έχετε να πείτε για αυτό;
    Χμμμμ.....
    ρε συ 1η Σεπτεμβρίου αγόρασες 1Mbit και τσουπ τον Οκτώβρη βρέθηκες με 2Mbit ετήσιο να σου έρχετε 17€/ μήνα. Ήσουν ήδη κερδισμένος μια και το ετήσιο 2Μβιτ έκανε παραπάνω (6€) κι εσύ το είχες φθηνότερα! Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.
    Αν πας τώρα σε cable tv η χασούρα που θα έχεις θα σου έρθει όσο η διαφορά του πακέτου που αγόρασες το Σεπτέμβρη (1Μβιτ) με το πακέτο που βρίσκεσαι τώρα στην τωρινή του τιμή.

    Έχουμε μια τάση να αισθανόμαστε ότι μας εξαπατούν. Δεν το λέω μόνο για σενα. Κι εγώ μέσα. Κάποτε μου έκοψε το λογιστήριο παραπάνω πιστωτικό (6€) που δεν το έμαθαν ποτέ κι εγώ έκανα ολόκληρο σαματά σε άλλο λογαριασμό για 1€!

  11. #11
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    552
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    mi router 3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Για το αν κλέβει (οπως είπε ο lewton) τους Full/Shared LLU; Οχι θα διαφωνήσω. Ο πελάτης οφείλει να έχει κριτική ικανότητα και να κάνει τις κινήσεις του, πάνω από ολα. Αν λοιπόν βλέπει οτι βγαίνει κάτι τέτοιο και δεν μπορεί να κάνει τον συλλογισμό του ssonic, ας πληρώνει τα διπλά, δε του φταίει η Vivodi..
    Θα συμφωνήσω 100%. Προσπαθούμε πάντα να αγοράζουμε το best value της τρέχουσας στιγμής. Αν αύριο βγει μια καλύτερη προσφορά σίγουρα δε μας κλέβει κανείς. Υπήρξαμε κερδισμένοι κι εμείς έστω για μια μέρα!

    Θυμάμαι την αγορά της 1ης μου ψηφιακής φωτογραφικής. Ήμουν χαρούμενος μόλις για 3 μήνες γιατί μετά η τιμή της ήταν 200€ φθηνότερη από την ήδη φθηνή που είχα πληρώσει εγώ αρχικά.

  12. #12
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    552
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    mi router 3
    Path Level
    Interleaved
    Εν πάσι περιπτώσι το cabletv είναι ένα νέο προϊόν και ως νέο ίσως να είναι best value με σκοπό να ωθήσει τους πελάτες να μεταβούν σ'αυτό. Είδατε καμιά φορά εταιρία κινητής τηλεφωνίας να βγάζει νέο πακέτο και αλλάζει τις τιμές και στα παλιά για να τους φέρει στα ίσια; ΟΧΙ γιατί τους ενδιαφέρει να μεταβούν οι πελάτες στα νέα. Αυτή η λογική υπάρχει και στην περίπτωσή μας. Τώρα αν χάσουμε 5-10€ το μήνα για λίγο καιρό είναι πολύ μικρό το κακό μπροστά στα όσα σπαταλάμε σε άλλες δραστηριότητες στη ζωή μας για πιο ευτελή πράγματα.
    Επίσης ελπίζω κάποια στιγμή να σταματήσουμε να νοιαζόμαστε τόσο πολύ για το πόσο πιο γρήγορα κατεβάζει κάποιος από κάποιον άλλον εφόσον μιλάμε πια για ταχύτητες Mbit. Σε άλλες χώρες δεν ασχολούνται τόσο πολύ με τα πιτουρα. Τους ενδιαφέρει να έχουν μια αξιοπρεπή υπηρεσία. Πολλοί μάλιστα δε γνωρίζουν και το μέγεθος της γραμμής τους. "Έχω broadband" σου λέει ο Άγγλος και ο αμερικάνος. Αδιαφορούν για το πόσο έχουν. Εμείς εδώ ασχολούμαστε ακόμα με το αν κατεβάζουμε με 400 ή 300 από την 4άρα γραμμή.
    Ίσως άλλο είναι το πρόβλημά μας και μάλλον είναι ψυχολογικό. Έχουμε πέσει με τα μούτρα σαν του πεινασμένους στα p2p χωρίς να αντιλαμβανόμαστε ότι τα "ποτάμια" που κατεβάζουμε δε θα προλάβουμε να τα δούμε ή να τα ακούσουμε σε μεγάλο ποσοστό. Το internet είναι και πολλά άλλα πράγματα.
    Αυτά και συγνώμη για το πλήθος των αμπελοφιλοσοφιών.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgl : 13-02-07 στις 11:09.

  13. #13
    Εγγραφή
    13-11-2006
    Μηνύματα
    804
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m3fisto
    Μπορεί κάποιος να μου προτείνει τι να κάνω?
    Βρίσκομαι στην Πάτρα,¨εχω full llu + dslphone.Οι εγκαταληψίες της Βιβόδι με χρεώνουν απο το Δεκέμβρη 35,7 ευρώ για 1Mbps(στην Πάτρα δεν έφτασε ποτέ το Maxx2) και 500 λεπτά ομιλία.
    Κάθε μέρα στέλνω μέιλ και απάντηση δεν παίρνω...
    Να κάνεις σχετικά με τι; Για το γεγονός ότι η Vivodi τα έχει κάνει ακόμα πιο μπάχαλο με τα τιμολόγια στην επαρχία που είναι διαφορετικά και πολύ ακριβότερα από αυτά της Αθήνας, τι να πει κανείς;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis
    Σε άλλες εταιρίες δεν υπάρχει κάν το εγγυημένο.
    Η Tellas για παράδειγμα στο Zisto λέει στο συμβόλαιο πως μειώνεται το πάγιο αν η γραμμή σου δεν φτάσει τα 4Mbps. Η On Telecoms λέει κάτι αντίστοιχο και πως αν δεν είσαι ικανοποιημένος μπορείς εντός 15 ημερών να φύγεις χωρίς κόστος. Τα ίδια και η Forthnet στο 2play.

    Η Vivodi λέει, όπως είπαν όσοι έγραψαν στο forum γιατί στη σελίδα της δεν είδα κάτι σχετικό ακόμα, ότι σου δίνει MAX20Mbps αλλά αν δείς ακόμα και 2Mbps πληρώνεις κανονικά και ούτε γάτα ούτε ζημιά Δε λέω ότι θα το κάνει η Vivodi, αλλά μπορεί κάλλιστα να το εκμεταλλευτεί αν θελήσει

    Τέλος πάντων. Οι εγγυήσεις αφορούν το cableTV. Εδώ σχολιάζαμε τα τιμολόγια της Vivodi και δε νομίζω να απαγορεύεται να έχουμε άποψη περί αυτών

  14. #14
    Το avatar του μέλους etsouk2000
    etsouk2000 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgl Εμφάνιση μηνυμάτων
    23,80� μέχρι τέλος Ιουνίου λέει στο pdf με τις τιμές στο site τους.
    Εγώ λέω ότι θα μείνει εκεί και μετά τον Ιούνιο
    Οντως τοσο ειναι! Μα τι *καφενείο* αυτη η vivodi;!;! Στη σελιδα του telefonet λεει 29,75. Στον τιμοκαταλογο.pdf λεει 23,80. Απιθανα πραγματα...

    Απορια: το μηνιαιο παγιο του cabletv που λεει προσφορα 33 ευρω για αιτησεις ως 31/3/2007, τι σημαινει;; Οτι για οσους κανουν αιτηση μεχρι 31/3/2007 θα ειναι 33 ευρω το παγιο για ολους τους 12 υποχρεωιτκους μηνες της συμβασης;; Ή εννοει οτι μεχρι 31/3/2007 θα ειναι 33 ευρω και μετα τους υπολοιπους μηνες θα χρεωνουν τα 65 ευρω;; Θελω να πιστευω οτι ισχυει το πρωτο, αλλιως ειναι τρομερη εξαπατηση μεσα απο την διατυπωση αυτη. Θα παρω να ρωτησω να βεβαιωθω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μοντέλο δοκιμασμένο από την κινητή τηλεφωνία στο ξεκίνημά της. Όταν χαρίζανε συσκευές. Άντε τώρα να πάρεις δωρεάν συσκευή.
    Γιατι δεν παιρνεις δωρεαν συσκευες;; Εγω μια χαρα δωρεαν κινητο παιρνω παντα. Απλα δεν ειναι το super κινητο με φωτογραφικη που φτιαχνει και καφε. Ειναι ενα απλο μοντελο, ελαφρυ και απεριττο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mrsaccess : 13-02-07 στις 14:55. Αιτία: αλλαγή *απρεπούς* φράσης

  15. #15
    Εγγραφή
    10-10-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν πάσι περιπτώσι το cabletv είναι ένα νέο προϊόν και ως νέο ίσως να είναι best value με σκοπό να ωθήσει τους πελάτες να μεταβούν σ'αυτό. Είδατε καμιά φορά εταιρία κινητής τηλεφωνίας να βγάζει νέο πακέτο και αλλάζει τις τιμές και στα παλιά για να τους φέρει στα ίσια; ΟΧΙ γιατί τους ενδιαφέρει να μεταβούν οι πελάτες στα νέα. Αυτή η λογική υπάρχει και στην περίπτωσή μας. Τώρα αν χάσουμε 5-10€ το μήνα για λίγο καιρό είναι πολύ μικρό το κακό μπροστά στα όσα σπαταλάμε σε άλλες δραστηριότητες στη ζωή μας για πιο ευτελή πράγματα.
    Επίσης ελπίζω κάποια στιγμή να σταματήσουμε να νοιαζόμαστε τόσο πολύ για το πόσο πιο γρήγορα κατεβάζει κάποιος από κάποιον άλλον εφόσον μιλάμε πια για ταχύτητες Mbit. Σε άλλες χώρες δεν ασχολούνται τόσο πολύ με τα πιτουρα. Τους ενδιαφέρει να έχουν μια αξιοπρεπή υπηρεσία. Πολλοί μάλιστα δε γνωρίζουν και το μέγεθος της γραμμής τους. "Έχω broadband" σου λέει ο Άγγλος και ο αμερικάνος. Αδιαφορούν για το πόσο έχουν. Εμείς εδώ ασχολούμαστε ακόμα με το αν κατεβάζουμε με 400 ή 300 από την 4άρα γραμμή.
    Ίσως άλλο είναι το πρόβλημά μας και μάλλον είναι ψυχολογικό. Έχουμε πέσει με τα μούτρα σαν του πεινασμένους στα p2p χωρίς να αντιλαμβανόμαστε ότι τα "ποτάμια" που κατεβάζουμε δε θα προλάβουμε να τα δούμε ή να τα ακούσουμε σε μεγάλο ποσοστό. Το internet είναι και πολλά άλλα πράγματα.
    Αυτά και συγνώμη για το πλήθος των αμπελοφιλοσοφιών.
    Φίλε θα συμφωνήσω απόλυτα.. Κάποτε γκρινιάζαμε γιατί δεν μας άνοιγαν οι σελίδες, τώρα γιατί δεν πιάνουμε τα 400.. Ας καταλάβουμε ότι είμαστε μια μικρή αγορά, που δεν επιτρέπει τεράστιες επενδύσεις, αλλά μέχρι ενα σημείο ικανοποιητικο φτάσαμε. Αν μη τι άλλο έχουμε και δυνατότητα επιλογής και για το τηλέφωνό μας και για το ιντερνετ.

    Στο σερφάρισμα είτε έχεις 512 είτε 4 mbit είναι 99% το ίδιο. Στο κατέβασμα παίζει ρόλο βέβαια αλλά ποσα θα κατεβάσεις? Πήρα δύο σκληρούς εξωτερικούς 500gb σύνολο. Έβαλα να κατεβάζει και μέσα σε μια βδομάδα γέμισαν τα 50GB. Και από τι? Από αρχεία που ούτε το 10% έχω δει ή θα δω. Θα αγοράζω νέο σκληρό κάθε μήνα?

    Ας χαλαρώσουμε λίγο, είναι πιο σημαντικό να είναι σταθερή η υπηρεσία. Κι εγώ χάρηκα όταν το 1mbit έγινε 2, αλλά πρακτικά μόνο στα downloads αλλάζει κάτι. Και όσοι μένουν μόνοι τους (καλή ώρα) θα το σκεφτούν να αφήνουν 24/7 το μηχάνημα αναμένο με 500άρι τροφοδοτικό.. Ποιος πληρώνει την ΔΕΗ μετά?...

Σελ. 1 από 11 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-08, 01:54
  2. Μηνύματα: 577
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-07, 20:44
  3. Μηνύματα: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-07, 22:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας