Σελ. 4 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 2108
  1. #46
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πώς είναι η σύνδεση γενικα? εντυπώσεις?
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  2. #47
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    επισης ποσο πληρωνεις το μηνα τι παγιο εχεις ;

  3. #48
    Εγγραφή
    31-08-2010
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    50/50 MBit
    ISP
    HCN, HOL, FORTHNET
    Router
    RB951G- Motorola SBV5121E
    Τιμοκαταλογος υπαρχει στο site http://www.hcn.gr
    Για την 50/50 δινω 50 ευρω για πιο απαιτητικους εχει και 100/100 με 100 ευρω το μηνα. Υπαρχει τελος ενεργοποιησης 40 ευρω ομως σου δινουν και ενα μηνα δωρο
    οποτε ειναι σαν να μην εχει. Στις ταχυτητες 10/1, 20/2, 40/4, 120/12 συνδεεσαι με ομοαξωνικο καλωδιο που καταληγει σε ενα cable modem που μιλαει με docsis 2.0
    ή docsis 3.0 αναλογα το modem, ενω στις ταχυτητες 50/50, 100/100 σου ερχεται απευθειας καλωδιο ethernet. Παροτι οι γραμμες 50/50, 100/100 θεωρουνται μπιζνες
    και θα επρεπε να δουλευουν καλυτερα παραδοξως ειχαν συχνα προβλημα (σε διαστημα 8 μηνων η 50/50 ειχε προβλημα 2-3 φορες ενω η 10/1 ειχε ιντερνετ κανονικα).

  4. #49
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    εχεις και τηλεφωνια ; δωρεαν ;

  5. #50
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    20480/2048
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα

    Έκανα αίτηση στης 27/10/14 βασισμένος στο χρόνο σύνδεσης 2 μηνων. τα παιδια ήρθαν σε μια εβδομάδα μου εβαλαν τον ρουτερ και απο τοτε επεσε ξεραΐλα. Έκανα αρκετά τηλεφωνήματα συνηθως ανα μηνα. Τα τελευταία που ήταν λίγες μέρες πριν τα Χριστούγεννα τα απαντούσε μια κοπέλα που ήταν αγενής και ειρωνική .
    Για παράδειγμα μου είπε μια φορά " αν βιάζεστε ακυρώστε την εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα...".
    Την απάντησα βεβαία οτι ποιος μπορει να κανει αν ειναι να φερω τον δημαρχο να σκαψει
    απο τότε το παράτησα και συνέχισα με την Forthnet και την τραγικη ADSL 7 Μβιτ της καλές μέρες

    Μαζί με μένα έκανε αίτηση ενας φιλος μου στην Σόλωνος και εχθές συνδέθηκε. Αυτο μου το θύμισε και κάλεσα παλι και ηταν μια πολυ ευγενική κοπέλα.
    Αφου πηρε τα στοιχεια μου με κάλεσε αυτη μετα απο λίγο και μου είπε οτι βγηκαν οι αδειες και αν δεν τους απαγορευσουν μεσα στην μεγαλη εβδομάδα της εργασίες θα γίνει αλλιώς την επόμενη.
    Ας ελπίσουμε οτι αυτή την φορά δεν ειναι παραμυθια
    Το ξερω οτι οταν είσαι Early adopter θα εχεις τετοια θέματα αλλα αυτοί το παρακανανε.

    η περιοχη μου ειναι Αγιος Ιωαννης-Καλαμαρια.

    θα σας πω αν δουμε φως πριν την Ανασταση του Κυρίου

  6. #51
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλή τύχη . Περιμένουμε Update .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  7. #52
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    φτανουν το καλωδιο στο σπιτι ή στο μπλακονι που διαβασα πιο πανω...
    FTTHome ή FTTBuilding ?

    στηριζονται σε bandwith καποιου αλλου isp?ποιου?υπαρχει καπου να αναφερουν τι bandwidth εχουν εσωτερικο και τι εξωτερικο?
    κανα traceroute?
    Edit:...ανηκει στην αυστριακή JM-DATA GmbH.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kage : 03-04-15 στις 03:25.

  8. #53
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim788e Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα

    Έκανα αίτηση στης 27/10/14 βασισμένος στο χρόνο σύνδεσης 2 μηνων. τα παιδια ήρθαν σε μια εβδομάδα μου εβαλαν τον ρουτερ και απο τοτε επεσε ξεραΐλα. Έκανα αρκετά τηλεφωνήματα συνηθως ανα μηνα. Τα τελευταία που ήταν λίγες μέρες πριν τα Χριστούγεννα τα απαντούσε μια κοπέλα που ήταν αγενής και ειρωνική .
    Για παράδειγμα μου είπε μια φορά " αν βιάζεστε ακυρώστε την εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα...".
    Την απάντησα βεβαία οτι ποιος μπορει να κανει αν ειναι να φερω τον δημαρχο να σκαψει
    απο τότε το παράτησα και συνέχισα με την Forthnet και την τραγικη ADSL 7 Μβιτ της καλές μέρες

    Μαζί με μένα έκανε αίτηση ενας φιλος μου στην Σόλωνος και εχθές συνδέθηκε. Αυτο μου το θύμισε και κάλεσα παλι και ηταν μια πολυ ευγενική κοπέλα.
    Αφου πηρε τα στοιχεια μου με κάλεσε αυτη μετα απο λίγο και μου είπε οτι βγηκαν οι αδειες και αν δεν τους απαγορευσουν μεσα στην μεγαλη εβδομάδα της εργασίες θα γίνει αλλιώς την επόμενη.
    Ας ελπίσουμε οτι αυτή την φορά δεν ειναι παραμυθια
    Το ξερω οτι οταν είσαι Early adopter θα εχεις τετοια θέματα αλλα αυτοί το παρακανανε.

    η περιοχη μου ειναι Αγιος Ιωαννης-Καλαμαρια.

    θα σας πω αν δουμε φως πριν την Ανασταση του Κυρίου
    υπομονη!φαινεται να αξιζει παντως..
    VAMOS ARIS

  9. #54
    Εγγραφή
    15-07-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.651
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13481/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585v7
    Εγώ είχα κάνει αίτηση τον Ιούλιο 2014 κι έλεγαν 1-2 μήνες για τις εκσκαφές...

    Τέλη Οκτωβρίου έληγε το συμβόλαιο με τη Forthnet κι επειδή κάνουν κάτι περίεργα αυτοί και σου κοπανάνε διπλασιασμό παγίου με τη λήξη, ρώτησα πάλι στην HCN και μου είπαν πως την επόμενη βδομάδα κατά πάσα πιθανότητα, θα σκάψουν στην οδό μου...
    ...θεώρησα πως απλώς πήγαν να με "δέσουν" τότε με μια βραχυπρόθεσμη υπόσχεση και δεν έδωσα συνέχεια, κάνοντας ανανέωση με τη Forthnet για άλλον ένα χρόνο...

    Η εκσκαφή στην οδό μου έγινε στα τέλη Γενάρη 2015 και παρόλο που είχα ακυρώσει την αίτηση τοποθέτησαν στην πολυκατοικία μου τερματικό. Λίγο αργότερα με κάλεσαν για σύνδεση, ενημέρωσα ότι είχα κάνει ανανέωση κι έληξε εκεί.

    Εν τω μεταξύ τον Φλεβάρη προέκυψε γροθοκλωτσοπατινάδα με τη Forthnet επειδή ανακάλυπταν ως "ανεξόφλητους" πληρωμένους λογαριασμούς από το 2014 και το 2013 ακόμη κι επειδή η όλη διαδικασία έγινε υπό την απειλή της φραγής στα τέλη Φλεβάρη έκανα αίτηση εκ νέου στην HCN και συνδέθηκα αμέσως, μεταφέροντας και το τηλέφωνό μου εκεί.

    Αυτό που μετανιώνω είναι πως έκανα ανανέωση με τη Forthnet, αντί να την αφήσω σε "αορίστου"...
    Αν και πολλοί αναφέρουν προβλήματα με διακοπές, υψηλά ping, επιβράδυνση γραμμής κτλ, εγώ δεν είχα κανένα τέτοιο πρόβλημα από τις 25Φλεβ που πήρα ίντερνετ και από τις 3-4 Μάρτη που μετέφερα και το τηλέφωνο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...

    Θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή, να μην ποντάρεις σε σύνδεση εντός συγκεκριμένου χρονοδιαγράμματος και να αφήνεις ανοιχτές επιλογές...δεν ξέρω αν το "συνέχισα με τη 4νετ" σημαίνει πως έκανες ανανέωση για ένα έτος ή με αορίστου...η δεύτερη λύση πάντως είναι ενδεδειγμένη....

    Προσοχή μόνο όταν έρθουν να σου περάσουν τα καλώδια μη βιαστούν και ανοίξουν τρύπα σε λάθος σημείο...σε μένα βιάστηκαν και υπολογίζοντας μια μικρή απόσταση από την εσωτερική γωνία δεν κοίταξαν τί υπάρχει έξω και μου έκαναν κάποια μικρή ζημιά γιατί απ' έξω σε εκείνο το σημείο είχε διακοσμητική γωνία και άλλαζε και το χρώμα του τοίχου από άσπρο σε σκούρο πράσινο.
    ...έτσι ενώ στη μία τρύπα για τη τηλεόραση του σαλονιού εξωτερικά χρειάστηκε λίγος στόκος με το άσπρο καλώδιο να "σβήνει" στον λευκο τοίχο, στη τρύπα για το δωμάτιο η τρύπα που άνοιξε εξωτερικά ήταν μεγαλύτερη από τη παλάμη μου και δύσκολη να καλυφθεί, ενώ θέλει πλέον και βάψιμο.
    Αν τους δεις να βγάζουν το τρυπάνι βάλτους φρένο και υπολόγισε ακριβώς πού θέλεις τη τρύπα...

    ΕΔΙΤ

    Υπάρχουν άλλα δύο θέματα για την εταιρεία
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...-Cable-Network
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...4%CE%B1/page11
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vgiozo : 06-04-15 στις 13:47.
    Cubby Cloud Sync
    Hubic Cloud Backup (aff. code: XLQTOJ)

    - Οδηγός GivingAssistant (CashBack)

  10. #55
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    πολυ ενδιαφερον

    ποσο πληρωνεις?οταν λες οτι μετεφερες και το τηλεφωνο τι εννοεις?

    δωσε και κανα screenshot να δοξασουμε..
    VAMOS ARIS

  11. #56
    Εγγραφή
    15-07-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.651
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13481/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585v7
    Όταν συνδέεσαι με την HCN έχεις άμεσα ίντερνετ, δεν είναι ανάγκη να αντιστοιχεί και τηλεφωνικός αριθμός, ενώ το τηλέφωνο είναι VoIP...μπορούν να σου δώσουν αυτοί νέο νούμερο, μπορείς να κάνεις μεταφορά του τηλεφωνικού σου αριθμού ή μπορείς να πάρεις κάποιο VoIP πακέτο (με ελληνικό τοπικό αριθμό) από κάποιον άλλο πάροχο (ή να μεταφέρεις σε αυτόν τον υπάρχοντα τηλ.αριθμό).

    Η ταχύτητα που έχω τώρα είναι 10/1 και έχει 15€ πάγιο...οπότε μην περιμένεις "δόξα", κοντά σε ό,τι είχα και πριν με τη Forthnet...

    Τα τηλεφωνήματα είναι ακριβά (κι αυτός είναι ένας λόγος να προτιμηθεί εναλλακτικός πάροχος VoIP) αλλά δεν παίρνω πολλά τηλέφωνα κι έτσι δεν ανησυχώ...+2,5€ μού ήρθε τώρα ο πρώτος λογαριασμός.

    To καλό είναι ότι μπορείς να αυξάνεις ή να μειώνεις το πακέτο σου κάθε μήνα, όπως θες...μπορείς επίσης να "κλείνεις" τη γραμμή όταν λείπεις, ώστε να μην πληρώνεις ούτε πάγιο εφόσον δεν το χρησιμοποιείς...σημαντικό για μένα που μπορεί να λείψω 5 μήνες τον χρόνο συνολικά από το σπίτι...

    πληροφορίες στη σελίδα hcn.gr
    Cubby Cloud Sync
    Hubic Cloud Backup (aff. code: XLQTOJ)

    - Οδηγός GivingAssistant (CashBack)

  12. #57
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    ειναι οντως 10 /1?ακριβως?αν ειναι στανταρ εγω το δεχομαι..ειδικα το πακετο των 20,φανταζει πολυ δελαστικο.
    VAMOS ARIS

  13. #58
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από romankonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρεμπιπτόντως στην Inalan ξεκίνησαν να δίνουν double-play πακέτο μέσω της modulus, δηλαδή voip τηλεφωνία.

  14. #59
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    20480/2048
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim788e Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα

    Έκανα αίτηση στης 27/10/14 βασισμένος στο χρόνο σύνδεσης 2 μηνων. τα παιδια ήρθαν σε μια εβδομάδα μου εβαλαν τον ρουτερ και απο τοτε επεσε ξεραΐλα. Έκανα αρκετά τηλεφωνήματα συνηθως ανα μηνα. Τα τελευταία που ήταν λίγες μέρες πριν τα Χριστούγεννα τα απαντούσε μια κοπέλα που ήταν αγενής και ειρωνική .
    Για παράδειγμα μου είπε μια φορά " αν βιάζεστε ακυρώστε την εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα...".
    Την απάντησα βεβαία οτι ποιος μπορει να κανει αν ειναι να φερω τον δημαρχο να σκαψει
    απο τότε το παράτησα και συνέχισα με την Forthnet και την τραγικη ADSL 7 Μβιτ της καλές μέρες

    Μαζί με μένα έκανε αίτηση ενας φιλος μου στην Σόλωνος και εχθές συνδέθηκε. Αυτο μου το θύμισε και κάλεσα παλι και ηταν μια πολυ ευγενική κοπέλα.
    Αφου πηρε τα στοιχεια μου με κάλεσε αυτη μετα απο λίγο και μου είπε οτι βγηκαν οι αδειες και αν δεν τους απαγορευσουν μεσα στην μεγαλη εβδομάδα της εργασίες θα γίνει αλλιώς την επόμενη.
    Ας ελπίσουμε οτι αυτή την φορά δεν ειναι παραμυθια
    Το ξερω οτι οταν είσαι Early adopter θα εχεις τετοια θέματα αλλα αυτοί το παρακανανε.

    η περιοχη μου ειναι Αγιος Ιωαννης-Καλαμαρια.

    θα σας πω αν δουμε φως πριν την Ανασταση του Κυρίου
    Χρονια πολλα
    Καλιο αργα παρα ποτέ
    Σήμερα σκαβουν !!!
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  11118002_10153245290764419_18597394_n.jpg 
Εμφανίσεις:  96 
Μέγεθος:  66,2 KB 
ID: 153891

  15. #60
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    με το καλο!περιμενουμε εντυπωσεις
    VAMOS ARIS

Σελ. 4 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 325
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-20, 12:13
  2. VDSL στην Θεσσαλονίκη?
    Από DANNYGR στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 486
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 00:00
  3. World of Warcraft και HCN στη Θεσσαλονίκη
    Από Cyriano στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-13, 18:07
  4. Αναζήτηση φοιτητικής στέγης στην Θεσσαλονίκη.
    Από satcur στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-13, 22:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας