Σελ. 34 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 1424293233343536394454 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 496-510 από 2089
  1. #496
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AntonyT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα δώσε κάτι παραπάνω και πάρε κάτι τέτοιο με Gigabit, https://www.skroutz.gr/s/7915561/D-Link-GO-SW-5G.html δίνεις που δίνεις τα μισά για μεταφορικά
    Η διαφορά στην τιμή είναι ασήμαντη, αλλά θα προτιμούσα κάτι με 8 πόρτες για σιγουριά.

  2. #497
    Εγγραφή
    16-05-2017
    Περιοχή
    Κ.Τούμπα
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    368640/368640
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFIBRE-Ubiquiti ER-12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαφορά στην τιμή είναι ασήμαντη, αλλά θα προτιμούσα κάτι με 8 πόρτες για σιγουριά.
    Ναι επηρεασμένος από το προηγούμενο post σου ότι ψάχνεις για 4 θύρες δεν είδα ότι ήταν 8αρι ... "συμπλήρωσα" όμως το 8αρι στο προηγούμενο post μου

  3. #498
    Εγγραφή
    12-09-2015
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/200000
    ISP
    HCN
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που μου δώσανε έχει 4 θυρες στα 1000
    Ποιο ειναι αυτο που σου εδωσαν? Εγω μονο για το 510 και το 511 ξερω που εχουν μονο δυο θυρες και τα δυο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαφορά στην τιμή είναι ασήμαντη, αλλά θα προτιμούσα κάτι με 8 πόρτες για σιγουριά.
    Παρε κατι με 8 θυρες, μπορει να τις χρειαστεις στο μελλον. Επισης να ειναι Gigabit και δες η ταχυτητα μεταγωγης να ειναι θυρεςx2.

    Καποιοι ειχαμε θεμα με το youtube και την ταχυτητα στις ασυρματες συσκευες, δεν ειχε να κανει με το Wifi γιατι το δοκιμασα και με access points οπως και με το Wifi του Arrow. Αν εχεις και εσυ θεμα θα χρειαστει να βαλεις δευτερο router πισω απο το Arrow και να τα συνδεσεις ολα εκει.

  4. #499
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiris.bos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποιοι ειχαμε θεμα με το youtube και την ταχυτητα στις ασυρματες συσκευες, δεν ειχε να κανει με το Wifi γιατι το δοκιμασα και με access points οπως και με το Wifi του Arrow. Αν εχεις και εσυ θεμα θα χρειαστει να βαλεις δευτερο router πισω απο το Arrow και να τα συνδεσεις ολα εκει.
    Στο Arrow modem που δίνουν λειτουργεί το wi-fi ή όχι; Αν λειτουργεί, θα κάνω την δουλειά μου μόνο με κάποιο switch και δεν θα χρειαστώ access point για να δημιουργήσω ασύρματο δίκτυο.

  5. #500
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiris.bos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο ειναι αυτο που σου εδωσαν? Εγω μονο για το 510 και το 511 ξερω που εχουν μονο δυο θυρες και τα δυο.


    Παρε κατι με 8 θυρες, μπορει να τις χρειαστεις στο μελλον. Επισης να ειναι Gigabit και δες η ταχυτητα μεταγωγης να ειναι θυρεςx2.

    Καποιοι ειχαμε θεμα με το youtube και την ταχυτητα στις ασυρματες συσκευες, δεν ειχε να κανει με το Wifi γιατι το δοκιμασα και με access points οπως και με το Wifi του Arrow. Αν εχεις και εσυ θεμα θα χρειαστει να βαλεις δευτερο router πισω απο το Arrow και να τα συνδεσεις ολα εκει.
    Το AF530-TV

  6. #501
    Εγγραφή
    12-09-2015
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/200000
    ISP
    HCN
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Arrow modem που δίνουν λειτουργεί το wi-fi ή όχι; Αν λειτουργεί, θα κάνω την δουλειά μου μόνο με κάποιο switch και δεν θα χρειαστώ access point για να δημιουργήσω ασύρματο δίκτυο.
    Ολα Arrow ειναι, στο 510 που εχω εγω λειτουργει αλλα εγω εκανα αναβαθμιση απο DOCSIS (τα οποια ειχαν Wifi), δεν ηταν νεα συνδεση. Φανταζομαι αυτο παιζει ρολο που λειτουργει το Wifi ή που δε χρειαστηκε να πληρωσω κατι.

  7. #502
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Περίεργα πράγματα αυτά. Κλειδώνουν την δυνατότητα wi-fi των routers που παρέχουν για να σου πάρουν το εικοσάρικο;

  8. #503
    Εγγραφή
    16-05-2017
    Περιοχή
    Κ.Τούμπα
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    368640/368640
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFIBRE-Ubiquiti ER-12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίεργα πράγματα αυτά. Κλειδώνουν την δυνατότητα wi-fi των routers που παρέχουν για να σου πάρουν το εικοσάρικο;
    Το αστείο είναι ότι σε εμένα έδωσαν router με WiFi γιατί δεν είχαν άλλο διαθέσιμο ενώ τους ζήτησα χωρίς. Το πρόβλημα είναι ότι οι κεραίες δεν είναι αποσπώμενες με αποτέλεσμα όταν το κρέμασα στον τοίχο οι κεραίες πιάνουν πιο πολύ χώρο από το router.

    Γενικά το λογισμικό τον Arrow δεν είναι τις προκοπής και συνιστώ 100% αντί για το 20αρικο να δώσετε 30-40€ για ένα μεσαίο AP.

  9. #504
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Κι εγώ αυτό σκέφτηκα γιατί οι απαντήσεις δεν ήταν ξεκάθαρες και συμφώνησα μόνο για την βασική εγκατάσταση. Όταν έρθουν οι τεχνικοί στο σπίτι θα δούμε τι modem θα φέρουνε και τι θα μας πούνε.

    Επειδή ο προγραμματισμός είναι αδύνατος πριν ολοκληρωθεί η σύνδεση εγώ ετοίμασα και ένα παλιό 585v8 για λειτουργία access point να είναι ετοιμοπόλεμο για όλα τα ενδεχόμενα.

  10. #505
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    HCN
    Κλείνω αίσιως 2 μήνες στην HCN στην 100άρα γραμμή για σπίτι. Μηδέν απώλειες, μηδέν downtime και πάρα πολύ ευχαριστημένος.

    Έκανα αίτηση Πέμπτη , συνεχόμενη Δευτέρα ήρθε συνεργείο ,έβαλαν τα καλώδια και καπάκι ήρθε το 2ο συνεργείο για την σύνδεση,και συνδέθηκα εντός ούτε 4 ημέρων (μέσα με Σ/Κ) ήταν απίστευτο και γελούσα,τόσο δεν έκανα όταν είχα forthnet
    Με είπαν ότι ήμουν πολύ τυχερός γιατί είχε κουτί η δίπλα οικοδομή στο στενό πίσω,οπότε τράβηξαν τουλάχιστον από είσοδο -> 4ο όροφο -> κατά μήκος οικοδομής ,και μετά ξανά κάτω για να συνδεθώ εγώ, αλλά κυρίως για το ότι συνδέθηκα τόσο γρήγορα.
    Συνήθως κάνει έως και 2 εβδομάδες..

    Δεν τους αλλάζω για την ώρα με ότι προσφορά και να μου βγάλει η Forthnet που σε τηλ. κλήση για συμβόλαιο που με έπρηξαν που δεν έκανα ανανέωση ,με είπαν όπου και να πάτε δεν θα έχετε πάνω από 9mbps (πλήρωνα 24) είχαν έρθει τεχνικοί , είχε γίνει έλεγχος και χρόνο με τον χρόνο έπεφτε η ταχύτητα τα έλεγξαν όλα,και με είπαν τόσο πιάνω.... κουτάκι μπροστά στο σπίτι μου ,και με είχαν συνδεδεμένο με καϊρο ούτε με αίτηση ούτε τίποτα,και όταν είπα ότι θα έχω 100άρα με είπε ο υπάλληλος ,δεν υποποστηρίζει η γειτονιά σας καν VDSL ,και λέω έβαλα ήδη Fiber στην HCN ,και απάντηση ; "Α ξέρετε για HCN ?"και μου το έκλεισε στα μούτρα ...καλό; ! Λες και είναι κάτι κρυφό η HCN και δεν την θεωρούν ανταγωνιστή.

    Στην γειτονιά μου το μετέφερα σε όσα άτομα ξέρω και έκαναν όλοι αίτηση για HCN ...

  11. #506
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Το target group των τηλεπωλητών είναι γιαγιάδες, λογικό να του κάνει εντύπωση που γνωρίζεις για την HCN
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  12. #507
    Εγγραφή
    16-05-2017
    Περιοχή
    Κ.Τούμπα
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    368640/368640
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFIBRE-Ubiquiti ER-12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AccountSaver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλείνω αίσιως 2 μήνες στην HCN στην 100άρα γραμμή για σπίτι. Μηδέν απώλειες, μηδέν downtime και πάρα πολύ ευχαριστημένος.
    100αρα? 150/60 μάλλον εννοείς. Πάντως μαζί σου μια από τα ίδια, τα μοναδικά "προγραμματισμένο" downtime ελάχιστων δευτερόλεπτο το είχα όταν δίναν νέο firmware στο router (σχεδόν δεν το έπαιρνα είδηση)

    Αν και δεν έχει ανταγωνισμό τα μοναδικά θέματα είναι οι τιμολογιακή πολιτική της στο τηλέφωνο (παρέμεινα στον ΟΤΕ) και ίσως το ότι έπρεπε πακέτα της να είναι λίγο πιο κάτω από τους ανταγωνιστές της περιοχής.

  13. #508
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το target group των τηλεπωλητών είναι γιαγιάδες, λογικό να του κάνει εντύπωση που γνωρίζεις για την HCN
    χαχαχα δεν διαφωνώ αλλά ξέρεις τι με τρέλανε; Που με το έκλεισε μόλις του είπα γιa HCN ,άλλαξε συμπεριφορά...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AntonyT Εμφάνιση μηνυμάτων
    100αρα? 150/60 μάλλον εννοείς. Πάντως μαζί σου μια από τα ίδια, τα μοναδικά "προγραμματισμένο" downtime ελάχιστων δευτερόλεπτο το είχα όταν δίναν νέο firmware στο router (σχεδόν δεν το έπαιρνα είδηση)

    Αν και δεν έχει ανταγωνισμό τα μοναδικά θέματα είναι οι τιμολογιακή πολιτική της στο τηλέφωνο (παρέμεινα στον ΟΤΕ) και ίσως το ότι έπρεπε πακέτα της να είναι λίγο πιο κάτω από τους ανταγωνιστές της περιοχής.

    Δίκιο έχεις Τ9 ,τώρα το είδα..χαχαχα!
    Ούτε καν , δεν είδα καν firmware update χαμπάρι δεν το πήρα,γιατί έχω χώσει 2ο router πάνω να με δώσει 5άρα μπάντα κτλ. και λίγο QoS βρε παιδάκι μου να βγάλουμε μια άκρη..

  14. #509
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Περιοχή
    Τούμπα-Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120 Mpbs
    ISP
    HCN
    Router
    JM-FIBRE AF611-TV
    Μπράβο στην HCN. Με 27 Ευρώ/μήνα για 30/10 down/up, που παρεπιπτόντως προς το παρόν είναι 30/30, (συν εφάπαξ έξοδα εγκατάστασης 40 Ευρώ) σου φέρνει το διακριτικό καλωδιάκι που περιέχει την πολυπόθητη οπτική ίνα, μέσα στο σπίτι σου. Αν θες από το ίδιο modem σου δίνει tv και τηλεφωνία με ένα έξτρα εφάπαξ κόστος εγκατάστασης. Οι παραδοσιακοί πάροχοι διαφημίζουν fiber, όταν στην Τούμπα βρισκόμαστε στο παλιό κλασικό ADSL των 5 έως 8 Mbps για τους περισσότερους και επίσης στο κέντρο της Θεσσαλονίκης κολλητά στον ΟΤΕ της Ερμού η Vodafone δεν δίνει ούτε VDSL.

  15. #510
    Εγγραφή
    04-05-2018
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ygouli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο στην HCN. Με 27 Ευρώ/μήνα για 30/10 down/up, που παρεπιπτόντως προς το παρόν είναι 30/30, (συν εφάπαξ έξοδα εγκατάστασης 40 Ευρώ) σου φέρνει το διακριτικό καλωδιάκι που περιέχει την πολυπόθητη οπτική ίνα, μέσα στο σπίτι σου. Αν θες από το ίδιο modem σου δίνει tv και τηλεφωνία με ένα έξτρα εφάπαξ κόστος εγκατάστασης. Οι παραδοσιακοί πάροχοι διαφημίζουν fiber, όταν στην Τούμπα βρισκόμαστε στο παλιό κλασικό ADSL των 5 έως 8 Mbps για τους περισσότερους και επίσης στο κέντρο της Θεσσαλονίκης κολλητά στον ΟΤΕ της Ερμού η Vodafone δεν δίνει ούτε VDSL.
    Καλά εμείς στην Τούμπα του χρόνου θα αναβαθμιστουμε

Σελ. 34 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 1424293233343536394454 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 325
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-20, 12:13
  2. VDSL στην Θεσσαλονίκη?
    Από DANNYGR στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 486
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 00:00
  3. World of Warcraft και HCN στη Θεσσαλονίκη
    Από Cyriano στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-13, 18:07
  4. Αναζήτηση φοιτητικής στέγης στην Θεσσαλονίκη.
    Από satcur στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-13, 22:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας