Σελ. 55 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 3545505354555657606575 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 811-825 από 2103
  1. #811
    Εγγραφή
    16-05-2017
    Περιοχή
    Κ.Τούμπα
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    368640/368640
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFIBRE-Ubiquiti ER-12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και η λύση του powerline, με χρήση της υπάρχουσας καλωδίωσης της ΔΕΗ στους τοίχους, οπότε δεν χρειάζεσαι ξεχωριστό καλώδιο δικτύου να διατρέχει το δωμάτιο. Οι ταχύτητες είναι πολύ καλές (αναλόγως και του εξοπλισμού που θα επιλέξεις, φυσικά).
    Θέλει πολύ προσοχή αυτό, το θεωρητικό μέγιστο που αναφέρουν οι συσκευές αυτές σπάνια πιάνετε ανάλογα με το ηλεκτρικό δίκτυο και τις παρεμβολές.

    Επίσης πρέπει να μπαίνει απευθείας στην πρίζα και όχι σε πολύμπριζο, οπότε θα συνιστούσα συσκευές PowerLine που σου δίνουν έξοδο μιας πρίζας έτσι ώστε εκεί πάνω να συνδέσετε το πολύμπριζο (ή άλλη συσκευή) εάν χρειάζεται.

    Εάν δε, θέλετε να δώσετε δίκτυο σε γειτονικό σπίτι θα πρέπει να ότι είναι στην ίδια φάση το ηλεκτρικό δίκτυο (πάντα συμβαίνει στο ίδιο σπίτι, αλλά δεν συμβαίνει πάντα στα διπλά σπίτια)

    Το πάγιο ερώτημα φυσικά είναι, πχ εάν θέλετε απλά να παίζεται Netflix στην τηλεόραση ή να σερφάρετε δεν χρειάζεται την μέγιστη ταχύτητα, οποιοδήποτε WiFi είναι αρκετό ακόμα και για Ultra HD video. Εάν θέλετε να μεταφέρεται αρχεία σε ένα MediaPlayer τότε συνιστώ Gigabit καλωδιακό δίκτυο. Η μοναδική περίπτωση που μπορώ να σκεφτώ είναι να έχετε εάν MiniPC στην TV και να θέλετε τη μέγιστη ταχύτητα κατεβάσματος, και πάλι τα WiFi/PowerLine δίκτυα έχουν μεγαλύτερο lag (προσθέτουν 5-10ms) από ένα καλωδιακό (κάτι που ίσως προβληματίσει κάποιους στα online game)

  2. #812
    Εγγραφή
    12-12-2005
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    900 / 900
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AntonyT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλει πολύ προσοχή αυτό, το θεωρητικό μέγιστο που αναφέρουν οι συσκευές αυτές σπάνια πιάνετε ανάλογα με το ηλεκτρικό δίκτυο και τις παρεμβολές.
    Το φθηνότερο αυτή τη στιγμή στο skroutz powerline kit ( = δύο συσκευές) έχει θεωρητικό throughput 500 Mbps. Η ταχύτητα σύνδεσης του χρήστη είναι περίπου το 1/4 (120 Mbps), οπότε δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα.

    Ακόμα όμως και να αντιμετωπίσει, από τη στιγμή που έκανε την παραγγελία του powerline μέσω Internet, από την ελληνική νομοθεσία έχει δικαίωμα αναιτιολόγητης υπαναχώρησης εντός 14 ημερών, αν θυμάμαι σωστά, με πλήρη επιστροφή χρημάτων μείον των μεταφορικών.

    Αν θέλει απλά Netflix και Amazon Prime Video σε 4k, τα 25 Mbps είναι προς το παρόν αρκετά. Αν θέλει όμως πχ. streaming 4k περιεχόμενο μέσω IPTV, χρειάζεται περισσότερο bandwidth (σε ορισμένους τίτλους δεν φτάνουν ούτε τα 50 Mbps).

    Ολα είναι θέμα αναγκών. Από τη στιγμή που το καλώδιο δεν αποτελεί λύση, είτε θα πρέπει να αγοράσει ασύρματο router είτε powerline.

  3. #813
    Εγγραφή
    16-05-2017
    Περιοχή
    Κ.Τούμπα
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    368640/368640
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFIBRE-Ubiquiti ER-12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το φθηνότερο αυτή τη στιγμή στο skroutz powerline kit ( = δύο συσκευές) έχει θεωρητικό throughput 500 Mbps. Η ταχύτητα σύνδεσης του χρήστη είναι περίπου το 1/4 (120 Mbps), οπότε δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα.
    Όπως είπα θελεi πολύ προσοχή και ψάξιμο

    https://www.tp-link.com/gr/products/...specifications

    Interface 1* θύρα 10/100Mbps Ethernet

    Να δω πως βγάζουν τα 500mbps αφού δεν έχει WiFi στα 5 GHz

  4. #814
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Σε σύνδεση που πρόσφατα αναβαθμίστηκε σε 100αρα vdsl vectoring (και τα πιάνει ακριβώς, τόσο μέσω 5ghz wifi όσο και μέσω ethernet) προσωπικά παρατήρησα σε παλιά powerline homeplugs τα εξής :

    σε ένα ζευγάρι παλιά beewi BPL121, με ονομαστική ταχύτητα "200mbits" και πρότυπο homeplug av 1.1, η ίδια σύνδεση που έπιανε 100αρα στο wifi τερμάτιζε στα... 24mbits. για adsl καλά είναι, για vdsl -πόσο μάλλον vectoring- ανέκδοτο

    σε ένα άλλο ζευγάρι από tplink TL-PA4010 (homeplug 1 με ονομαστική "500mbps") έφτανα τα 50-60 mbps, μερικές φορές και 70 (μαξ)

    δικό μου συμπέρασμα είναι ότι σε τέτοιες συνδέσεις υψηλών ταχυτήτων διαγράφουμε εξαρχής, μονοκονδυλιά και ανεπιφύλακτα κάθε powerline adapter που δεν είναι homeplug AV2 . οι προηγούμενοι, σαν αυτούς που δοκίμασα... είναι αργοί. δεν κάνουν.

    με homeplug AV2 που τρέχει (ονομαστικά) σε ταχύτητες 1000, 1200, 1300 και 2000 ίσως να γίνεται δουλειά και να τερματίζει μια γρήγορη σύνδεση (αν δοκιμάσω ποτέ, θα σας πω). πάντως σε τιμές βρίσκεις homeplug av2 ακόμα και με 45-50 ευρώ το σετ των δύο, οπότε δεν βλέπω λόγο να μην τα προτιμήσει κανείς από την ξεπερασμένη τεχνολογία που αντικαθιστούν.

    ΥΓ: Όλα αυτα με την επιφύλαξη ότι μπορεί να έχω ιδιότροπο ηλεκτρικό δίκτυο σπίτι μου, αλλά δεν το νομίζω. Διαμέρισμα δεκαετίας 90, πίνακας ηλεκτρικού περσινός, μονοφασικό ρεύμα, γείωση οκ παντού.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 13-02-19 στις 03:12.

  5. #815
    Εγγραφή
    12-09-2015
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/200000
    ISP
    HCN
    Router
    pfSense
    Είχα κάνει αίτηση τον Σεπτέμβρη του 2015 και συνδέθηκα Ιανουάριο του 2016. Μάλλον ήταν περίοδος που δεν είχαν πολλή ζήτηση και μπόρεσαν να μου φέρουν οπτική γρήγορα.

    Είχα DOCSIS 40/4. Τον Οκτώβρη του 2017 έκανα αίτηση για Fiber. Νομίζω μου ήρθε γύρω στον Μάρτιο του 2018, αναβάθμιση σε 60/20 με 2-3 ευρώ παραπάνω.

    Προχθές το βράδυ τους έστειλα email για δωρεάν αναβάθμιση σε 200/200. Μέσα σε ένα δωδεκάωρο είχε γίνει.

    Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την έχω ζησει και παλιότερα που είχαν αρκετά τεχνικά θέματα αλλά ήταν κάτι που το περίμενα. Με είχε σώσει και το ADSL του ΟΤΕ που είχα 3-4 μήνες παράλληλα μέχρι να λήξει το συμβόλαιο.

    Θεματακια ακόμη υπάρχουν. Μπορεί κάποια στιγμή να πέσει η ταχύτητα ή σπάνια να κοπεί η σύνδεση. Αν π.χ. η δουλειά μου ήταν εξαρτώμενη από το ίντερνετ, θα είχα σίγουρα ενα ADSL ή 4G backup.

    Οι τιμές θα μπορούσαν να είναι χαμηλότερες αν συγκρίνουμε με άλλους FTTH παρόχους. Οι υποδομές τους θα μπορούσαν σίγουρα να είναι καλύτερες. Όταν όμως συγκρίνω τιμές με τους κλασικούς παρόχους, με 40? ετών υποδομές (στη γειτονιά μου τουλαχιστον) και ψεύτικα fiber προγράμματα, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ειδικά με τις "δωρεάν" αναβαθμίσεις ταχύτητας!!

    Εγώ χρησιμοποιώ το router τους σαν modem. Έχω δικό μου pfsense router σε DMZ και από εκεί Ubiquiti APs. Αν μπορείτε να αποφύγετε το WiFi με ένα καλωδιακι να το κάνετε. Αν όχι, δώστε τα 70-80 ευρώ και αγοραστε ένα Unifi AC Lite. Δεν είναι κανένα τρελό έξοδο και παίρνετε ένα πολύ καλό AP που θα το χρησιμοποιείτε για πολλά χρόνια, με οποιονδήποτε πάροχο. Υπάρχουν βέβαια και φθηνότερες λύσεις, λιγότερο αξιόπιστες κατά τη γνώμη μου. Το πρόβλημα πάντως είναι τα 5GHz που δεν διαπερνούν εύκολα εμπόδια, οπότε καλό θα ήταν να περιορίσετε το WiFi σε mobile συσκευές. Τώρα το Netflix για την TV δε νομίζω να χρειάζεται πάνω από 20mbit με τη συμπίεση που έχει, οπότε και τα 2.4 φαντάζομαι δουλεύουν μια χαρά, πέρα των παρεμβολών με άλλα δίκτυα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotiris.bos : 13-02-19 στις 12:34.

  6. #816
    Εγγραφή
    16-05-2017
    Περιοχή
    Κ.Τούμπα
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    368640/368640
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFIBRE-Ubiquiti ER-12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiris.bos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον ήταν περίοδος που δεν είχαν πολλή ζήτηση και μπόρεσαν να μου φέρουν οπτική γρήγορα.
    Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα διαθεσιμότητας των τεχνικών τους, γενικά οι καθυστερήσεις είναι στην αδειοδότηση (ή για να είμαι δίκαιος στην "συμφέρουσα" αδειοδότηση, μιας και δεν θα σκάψουν πχ 500μετρα για 1 πελάτη)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiris.bos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τιμές θα μπορούσαν να είναι χαμηλότερες αν συγκρίνουμε με άλλους FTTH παρόχους.
    Εννοείς πριν την δωρεάν αναβάθμιση διότι πλέον με τα 120/120 έχει ξεπεράσει την Inalan, εκτός και αν εννοείς άλλον πάροχο FΤTH που δεν τον έχω στα υπόψιν μου.

  7. #817
    Εγγραφή
    12-09-2015
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/200000
    ISP
    HCN
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AntonyT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα διαθεσιμότητας των τεχνικών τους, γενικά οι καθυστερήσεις είναι στην αδειοδότηση (ή για να είμαι δίκαιος στην "συμφέρουσα" αδειοδότηση, μιας και δεν θα σκάψουν πχ 500μετρα για 1 πελάτη)



    Εννοείς πριν την δωρεάν αναβάθμιση διότι πλέον με τα 120/120 έχει ξεπεράσει την Inalan, εκτός και αν εννοείς άλλον πάροχο FΤTH που δεν τον έχω στα υπόψιν μου.
    Σιγουρα οι αδειοδοτησεις για εκσκαφες οφειλονται για τις καθυστερησεις. Απλα φανταζομαι εφοσον υπαρχει μεγαλυτερη ζητηση σε σχεση με 3 χρονια πριν πως προτεραιοτητα εχουν περιοχες με μεγαλυτερο ενδιαφερον.

    Εννοω πριν την αναβαθμιση ή για οσους ισως να ειναι ακομη στο DOCSIS, προχθες εμαθα για την αναβαθμιση που μου ηρθε ο λογαριασμος. Η αναβαθμιση ηταν αναγκαια αφου ειχαν αρχισει να εχουν ανταγωνισμο απο τα VDSL στη σχεση τιμης - Download speed. Και για να μη γελιομαστε φανταζομαι, περαν των συμ-forum-ιτων, η πλειοψηφια θα προτιμουσε π.χ. Cosmote VDSL 50 με δωρεαν αστικα - υπεραστικα απο μια μικρη εταιρεια απο την οποια δεν εχει εμπειρια και προσφερει εξτρα προγραμματα τηλεφωνιας στην ιδια πανω - κατω τιμη.

  8. #818
    Εγγραφή
    12-12-2005
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    900 / 900
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AntonyT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είπα θελεi πολύ προσοχή και ψάξιμο

    https://www.tp-link.com/gr/products/...specifications

    Interface 1* θύρα 10/100Mbps Ethernet

    Να δω πως βγάζουν τα 500mbps αφού δεν έχει WiFi στα 5 GHz
    "Πολύ προσοχή και ψάξιμο" θέλει οποιαδήποτε αγορά, πολύ περισσότερο ο ηλεκτρονικός εξοπλισμός.

    Αν κάποιος εκεί που είχε 25 Mbps είναι διατεθειμένος να "αρκεστεί" στα 100 Mbps ενσύρματα, προκειμένου να πληρώσει ένα απολύτως ελάχιστο ποσό, με τη συγκεκριμένη λύση φαίνεται να έχει αυτή τη δυνατότητα.

    Αν θέλει και τα επιπλέον 20 Mbps της γραμμής του ή επιπλέον δυνατότητες, θα δώσει παραπάνω χρήματα.

    Αν θέλει λύση σχεδόν τζάμπα, θα τραβήξει ένα 'καλαίσθητο' καλώδιο ethernet από την τηλεόραση στο router.

    Τόσο απλά.

    Και για τυχόν 'χαζούς' που δεν προσέχουν / ψάχνουν πολύ, ο νόμος παρέχει το δικαίωμα υπαναχώρησης για αγορές εξ'αποστάσεως με πλήρη επιστροφή χρημάτων μείον μεταφορικά.

    Οπως είπα και πριν.

  9. #819
    Εγγραφή
    02-06-2006
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    120 Mbps/120 Mbps
    ISP
    HCN
    Σε σημερινή επικοινωνία με το support της hcn μου πρότειναν τα εξής ρουτερ:
    https://www.e-shop.gr/d-link-dir-842...r-p-PER.617563
    https://www.plaisio.gr/anavathmisi-d...er-C2-V3-0.htm

  10. #820
    Εγγραφή
    12-09-2015
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/200000
    ISP
    HCN
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από αθεόφοβος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σημερινή επικοινωνία με το support της hcn μου πρότειναν τα εξής ρουτερ:
    https://www.e-shop.gr/d-link-dir-842...r-p-PER.617563
    https://www.plaisio.gr/anavathmisi-d...er-C2-V3-0.htm
    Τα ρουτερ δεν ειναι plug and play, θα εχεις double NAT θεματα και θα πρεπει να κανεις ρυθμισεις και στο ρουτερ ή/και στο Arrow. Αν εισαι διατεθιμενος ΟΚ αλλα εαν απλα θελεις γρηγοροτερο WiFi δεν υπαρχει λογος να παρεις router, θελεις απλα ενα Access Point.

    Απο εκει και περα εγω αρχικα θα σου προτεινα να παρεις ενα switch εαν δεν εχεις: https://www.skroutz.gr/s/13841825/TP...G1005D-v8.html για να μπορεις να κουμπωσεις πανω απο 1 x Gigabit καλωδιο.

    Για access point αυτο που εχω, ξερω και μπορω να προτεινω ειναι οπως ειπα παραπανω το Ubiquiti Unifi AC Lite αλλα απο οσο καταλαβαινω ειναι πολυ πανω απο το budget σου και θελει και αυτο ρυθμιση: https://www.skroutz.gr/s/7970030/Ubi...P-AC-Lite.html

    Μπορεις να δοκιμασεις καποια αλλη λυση οπως το Ignition που προτεινε ενας φιλος πιο επανω.

    Εαν δεν σου προκαλει προβλημα το ~20mbit στην τηλεοραση (και το wifi σε ενδιαφερει μονο για την τηλεοραση), δεν υπαρχει λογος να ξοδευεις. Το Netflix π.χ. απο οσο ξερω θελει max 20mbit για 4K. Εχω φιλο που βλεπει 4K με 15αρα ADSL. Παλι ενα καλωδιακι απο το switch μεχρι την TV θα σου εβγαινε πολυ πιο φθηνα: https://www.skroutz.gr/s/9064482/OEM...%81%CE%AF.html

  11. #821
    Εγγραφή
    16-05-2017
    Περιοχή
    Κ.Τούμπα
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    368640/368640
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFIBRE-Ubiquiti ER-12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiris.bos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα οι αδειοδοτησεις για εκσκαφες οφειλονται για τις καθυστερησεις. Απλα φανταζομαι εφοσον υπαρχει μεγαλυτερη ζητηση σε σχεση με 3 χρονια πριν πως προτεραιοτητα εχουν περιοχες με μεγαλυτερο ενδιαφερον.

    Εννοω πριν την αναβαθμιση ή για οσους ισως να ειναι ακομη στο DOCSIS, προχθες εμαθα για την αναβαθμιση που μου ηρθε ο λογαριασμος. Η αναβαθμιση ηταν αναγκαια αφου ειχαν αρχισει να εχουν ανταγωνισμο απο τα VDSL στη σχεση τιμης - Download speed. Και για να μη γελιομαστε φανταζομαι, περαν των συμ-forum-ιτων, η πλειοψηφια θα προτιμουσε π.χ. Cosmote VDSL 50 με δωρεαν αστικα - υπεραστικα απο μια μικρη εταιρεια απο την οποια δεν εχει εμπειρια και προσφερει εξτρα προγραμματα τηλεφωνιας στην ιδια πανω - κατω τιμη.
    Ναι σε αυτό έχεις δίκιο, σιγουρά οι αιτήσεις για εκσκαφές έχουν πληθήνει και οι δήμοι είναι λογικό να καθυστερούν περισσότερο σε σχέση με λίγα χρονιά πριν. Βέβαια πάντα υπάρχουν και οι "αντιστάσεις" από αυτούς, υπόψιν κάπου είχα διαβάσει την διαδικασία αλλά δεν φτάνει μόνο να πάρουν άδεια από την τεχνική υπηρεσία του δήμου, πρέπει να πάρουν άδειες ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και από άλλες υπηρεσίες που έχουν δίκτια (πχ ΔΕΗ κα)

    Γενικά ναι πάντως ο γείτονας μου που πηρέ μετά από εμένα, πηρέ 10/1 DOSIS πακέτο. Και όταν του είπα μα με 10€ θα έχει καλύτερες ταχύτητες μου λέει ότι εδώ και καιρό την πάλευα με τα 4mbps ADSL τα 10 είναι μια χαρά για αυτό που κάνω δεν θέλω κάτι παραπάνω.

    Και για να πω την αλήθεια ούτε εγώ χρειάζομαι πάντα τα 120, αλλά όταν τα χρειάζομαι κάνω την δουλεία μου 12 φορές πιο γρήγορα (σαν επαγγελματίας ανεβάζω video στον server μου) και φυσικά σε σχέση με το ADSL δεν το συζητάω καν. Πλέον κάνω λάθος στο video και λέω ok κανένα πρόβλημα θα το ξανά ανεβάσω (πολυτέλειες) παλιότερα έβριζα την τύχη μου και φτου και πάλι από την αρχή.

  12. #822
    Εγγραφή
    02-06-2006
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    120 Mbps/120 Mbps
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiris.bos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ρουτερ δεν ειναι plug and play, θα εχεις double NAT θεματα και θα πρεπει να κανεις ρυθμισεις και στο ρουτερ ή/και στο Arrow. Αν εισαι διατεθιμενος ΟΚ αλλα εαν απλα θελεις γρηγοροτερο WiFi δεν υπαρχει λογος να παρεις router, θελεις απλα ενα Access Point.

    Απο εκει και περα εγω αρχικα θα σου προτεινα να παρεις ενα switch εαν δεν εχεις: https://www.skroutz.gr/s/13841825/TP...G1005D-v8.html για να μπορεις να κουμπωσεις πανω απο 1 x Gigabit καλωδιο.

    Για access point αυτο που εχω, ξερω και μπορω να προτεινω ειναι οπως ειπα παραπανω το Ubiquiti Unifi AC Lite αλλα απο οσο καταλαβαινω ειναι πολυ πανω απο το budget σου και θελει και αυτο ρυθμιση: https://www.skroutz.gr/s/7970030/Ubi...P-AC-Lite.html

    Μπορεις να δοκιμασεις καποια αλλη λυση οπως το Ignition που προτεινε ενας φιλος πιο επανω.

    Εαν δεν σου προκαλει προβλημα το ~20mbit στην τηλεοραση (και το wifi σε ενδιαφερει μονο για την τηλεοραση), δεν υπαρχει λογος να ξοδευεις. Το Netflix π.χ. απο οσο ξερω θελει max 20mbit για 4K. Εχω φιλο που βλεπει 4K με 15αρα ADSL. Παλι ενα καλωδιακι απο το switch μεχρι την TV θα σου εβγαινε πολυ πιο φθηνα: https://www.skroutz.gr/s/9064482/OEM...%81%CE%AF.html
    Το netflix της tv ακόμα και στα 10mbps έπαιζε σε 1080, όταν είχα netflix, το θέμα είναι ιδίως οι άλλες συσκευές που έχω στην τηλεόραση (που δεν ειναι 4κ), όπως το chromecast 2nd gen και το firestick 1st gen... Σ' ευχαριστώ πάντως για τις προτάσεις - γνώμη σου.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  13. #823
    Εγγραφή
    11-11-2003
    Περιοχή
    thessaloniki
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    481
    Downloads
    61
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedport plus
    Παλικάρια κάποιος που να τον έχουν πάρει για ραντεβού και σε ποια περιοχή ειναι;να έχουμε μια εικόνα που βρίσκονται.

  14. #824
    Εγγραφή
    17-05-2004
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/300000
    ISP
    HCN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pantelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλικάρια κάποιος που να τον έχουν πάρει για ραντεβού και σε ποια περιοχή ειναι;να έχουμε μια εικόνα που βρίσκονται.
    Έμενα όταν με πήραν για ραντεβού ήρθαν και μετά από κάνα 3μηνο με συνδέσανε . Όποτε το ότι θα έρθουν να ρίξουν από το σπίτι μέχρι κάτω ίνα δεν λέει κάτι . Σε έναν φίλο έριξαν την ίνα και μετά από 1 μηνά συνδέθηκε . Δεν μπορείς να καταλάβεις με αυτό , πότε θα συνδεθείς . Πάντως μόλις σε συνδέσουν τα ξεχνάς όλα .

  15. #825
    Εγγραφή
    12-09-2015
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/200000
    ISP
    HCN
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως μόλις σε συνδέσουν τα ξεχνάς όλα .
    Αυτό ξαναπές το!!

Σελ. 55 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 3545505354555657606575 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 325
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-20, 12:13
  2. VDSL στην Θεσσαλονίκη?
    Από DANNYGR στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 486
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 00:00
  3. World of Warcraft και HCN στη Θεσσαλονίκη
    Από Cyriano στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-13, 18:07
  4. Αναζήτηση φοιτητικής στέγης στην Θεσσαλονίκη.
    Από satcur στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-13, 22:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας