Σελ. 69 από 79 ΠρώτηΠρώτη ... 495964676869707174 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.021-1.035 από 1174
  1. #1021
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο την στιγμη που δεν βλεπεις φως στο τουνελ σηκω και φυγε,τι καθεσαι??Καταγγελια και αντε γεια,να βρεις την ψυχικη σου ηρεμια,να γραφεις στο φορουμ δεν ωφελει σε κατι ουτε μας ενημερωνεις για κατι καινουριο,αλλωστε μια βολτα στο fb της vodafone υπαρχουν και χειροτερα.
    Έχω κάνει ήδη καταγγελία και περιμένω . Γράφω για να ξέρουν όσοι κάνουν αίτηση για την υπηρεσία αυτήν. Στο forum γράφω άλλωστε ... Στο fb θα τους κράξω και εγώ έχεις δίκαιο!

  2. #1022
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Το οτι εχεις εσυ προβλημα δεν σημαινει οτι θα εχουν και ολοι οι αλλοι που θα αιτηθουν για την συγκεκριμενη υπηρεσια.
    Οτι εχεις δικιο το καταλαβαινω και ειναι ψυχοφθορα διαδικασια αλλα συνηθως τα προβληματα προερχονται ειτε απο εμας τους ιδιους επειδη κανει βραχυκυκλωμα η καλοδιωση μας η εχουν υγρασια κτλ ειτε απο τον ΟΤΕ.Aν η vodafone βλεπει οτι η υπηρεσια φτανει σε εσενα μεχρι εξω απο το σπιτι σου και εσενα δεν σου παιζει το vf tv τοτε κατι πρεπει να κοιταξεις με την καλοδιωση σου.

  3. #1023
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι εχεις εσυ προβλημα δεν σημαινει οτι θα εχουν και ολοι οι αλλοι που θα αιτηθουν για την συγκεκριμενη υπηρεσια.
    Οτι εχεις δικιο το καταλαβαινω και ειναι ψυχοφθορα διαδικασια αλλα συνηθως τα προβληματα προερχονται ειτε απο εμας τους ιδιους επειδη κανει βραχυκυκλωμα η καλοδιωση μας η εχουν υγρασια κτλ ειτε απο τον ΟΤΕ.Aν η vodafone βλεπει οτι η υπηρεσια φτανει σε εσενα μεχρι εξω απο το σπιτι σου και εσενα δεν σου παιζει το vf tv τοτε κατι πρεπει να κοιταξεις με την καλοδιωση σου.
    Δεν είναι θέμα καλωδίωσης. Είμαι με οπτική ίνα συνδεδεμένος. Ίντερνετ και τηλεφωνία παίζουν και στην vodafone tv έχω error ότι η υπηρεσία δεν έχει ενεργοποιηθεί! Λες μετά από όλα αυτά να φταίω εγώ ή η υγρασία; Αααα και το δίκτυο είναι επίσης της vodafone! Άρα ΟΤΕ δεν παίζει ως μεσάζων .

    Το συγκεκριμένο πρόβλημα το έχουν και άλλοι με τη vodafone tv. ( sa005 error )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος greg21 : 03-01-19 στις 17:46.

  4. #1024
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Τι να σου πω?? δεν γνωριζω το συγκεκριμενο error γιατι εγω εχω την παλια πλατφορμα η οποια παιζει μια χαρα.Αυτο που θα σου προτεινα ειναι ειτε να φυγεις εντελως απο την vf αζημιως μεσω καταγγελιας ειτε να τους πρηξεις στα τηλ.social media κτλ

  5. #1025
    Εγγραφή
    20-08-2013
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Γεια σας, πιστεύετε ότι με ταχύτητα download γύρω στα 6 mbps μπορεί να λειτουργήσει vodafone tv;

  6. #1026
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nti_na Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας, πιστεύετε ότι με ταχύτητα download γύρω στα 6 mbps μπορεί να λειτουργήσει vodafone tv;
    ναι θα δουλευει οριακα,μπορεις και μεσα απο τον αποκωδηκοποιητη να αλλαξεις την αναλυση πχ 720p απο 1080p για να σου φτανει η ταχυτητα και για κατι αλλο.αν θες ποσταρε τα στατιστικα απο το ρουτερ σου να δουμε αν μπορεις να ανεβεις και αλλο σε ταχυτητα μειωνοντας το snr

  7. #1027
    Καλημέρα, δυστυχώς και σε μένα μετά από 20 ημέρες ενεργοποίησης του Home Triple και λειτουργίας του Vodafone TV χωρίς προβλήματα, ξαφνικά από προχτές μου βγάζει "SA005".
    Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει reset στο δέκτη;

  8. #1028
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atheak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, δυστυχώς και σε μένα μετά από 20 ημέρες ενεργοποίησης του Home Triple και λειτουργίας του Vodafone TV χωρίς προβλήματα, ξαφνικά από προχτές μου βγάζει "SA005".
    Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει reset στο δέκτη;
    Δοκίμασε αλλά δεν φτιάχνει με reset!

  9. #1029
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greg21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε αλλά δεν φτιάχνει με reset!
    Ευχαριστώ για την απάντηση.

  10. #1030
    Εγγραφή
    15-01-2019
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Καλησπέρα σε όλους.Μου παρουσιάστηκε και εμένα αυτό το μύνημα ( SA005) στις 13/1/19 μετά από δύο μήνες χρήση του Vodafone tv. Μετά από επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν ότι πρέπει να φταίει το router μου επειδή είναι παλιο και ότι θα μου έστελναν ένα καινούργιο. Σήμερα όντως ήρθε το router μαζί με νέα συσκευή για Vodafone tv την οποία δεν την περίμενα! Συνδέω την νέα συσκευή με το παλιό router και ως δια μαγείας παίζει.???? Ξαφνικά όμως μετά από τρία λεπτά πάγωσε η εικόνα.Καθε φορά που άλλαζα κανάλι ξεκολλούσε και μετά από δύο τρία λεπτά πάλι τα ίδια. Όλα αυτά με το παλιό router. Εγκαθιστώντας τελικά το νέο router νομίζοντας πλέον ότι το παλιό είναι ελαττωματικό, τα προβλήματα παραμένουν τα ίδια.Το πρώτο vf.tv εμφανίζει το μύνημα (SA005) και το καινούριο συνεχίζει να παγώνει την οθόνη. Μετά από όλα αυτά πιστεύω ότι πολύ απλά έχουν πρόβλημα τα μηχανήματα τους. Συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο ελπίζω όμως να βοηθήσω κάποιους.

  11. #1031
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Εγώ βαρέθηκα να βλέπω SA005 και σταμάτησα να προσπαθώ! 2+ μήνες και τίποτα ακόμη! Συστημικό λάθος λένε.

  12. #1032
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosget Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.Μου παρουσιάστηκε και εμένα αυτό το μύνημα ( SA005) στις 13/1/19 μετά από δύο μήνες χρήση του Vodafone tv. Μετά από επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν ότι πρέπει να φταίει το router μου επειδή είναι παλιο και ότι θα μου έστελναν ένα καινούργιο. Σήμερα όντως ήρθε το router μαζί με νέα συσκευή για Vodafone tv την οποία δεν την περίμενα! Συνδέω την νέα συσκευή με το παλιό router και ως δια μαγείας παίζει.???? Ξαφνικά όμως μετά από τρία λεπτά πάγωσε η εικόνα.Καθε φορά που άλλαζα κανάλι ξεκολλούσε και μετά από δύο τρία λεπτά πάλι τα ίδια. Όλα αυτά με το παλιό router. Εγκαθιστώντας τελικά το νέο router νομίζοντας πλέον ότι το παλιό είναι ελαττωματικό, τα προβλήματα παραμένουν τα ίδια.Το πρώτο vf.tv εμφανίζει το μύνημα (SA005) και το καινούριο συνεχίζει να παγώνει την οθόνη. Μετά από όλα αυτά πιστεύω ότι πολύ απλά έχουν πρόβλημα τα μηχανήματα τους. Συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο ελπίζω όμως να βοηθήσω κάποιους.
    Αν ειχανε προβλημα τα μηχανηματα τους λογικα θα επεσαν σε καποια ελατωματικη παρτιδα αλλα και παλι δεν γνωριζουμε με ακριβεια ποσοι εχουν το συγκεκριμενο error (SA005)

  13. #1033
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειχανε προβλημα τα μηχανηματα τους λογικα θα επεσαν σε καποια ελατωματικη παρτιδα αλλα και παλι δεν γνωρίζουμε με ακρίβεια πόσοι εχουν το συγκεκριμενο error (SA005)

    Αρκετοί το έχουν , αν κρίνω με τα μηνύματα που διαβάζω στο facebook. Και σε όλους λένε ψέματα ότι θα φτιάξει και είναι ένα συστημικό λάθος! Πως κατάφεραν να καταντήσουν μια μεγάλη εταιρία σε καφενείο ( για να μην πω κάτι χειρότερο ) πραγματικά δεν ξέρω. Οι ceo άμεσα απόλυση και βλέπουμε!

  14. #1034
    Εγγραφή
    24-04-2017
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212000/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μην αγχώνεστε βρε παιδιά..εμένα μου ανοίγει ο αποκωδικοποιητής μόνος του και μου λένε οτι έτσι δουλεύει και οτι ανοίγει μόνος του για να ανανεώσει το πρόγραμμα..ούτε ένα πεντάχρονο δεν πιστεύει τέτοια δικαιολογία... και όταν τους λέω για αντικατάσταση εξοπλισμού μου λένε οτι το μηχάνημα αυτό είναι σχεδόν αδύνατο να χαλάσει!! Τι να πεις από εκεί και πέρα..

  15. #1035
    Εγγραφή
    26-05-2017
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΤΩ ΚΩΜΗ
    Σε ισπανια κ νεα ζηλανδια που χρησιμοποιουν τους νεους αποκωδικοποιητές της sagemcom εχουν αναφερθει τα ιδια προβληματα με το μηνυμα sa005.
    Κακιστη επιλογη να μην προτιμηθει λειτουργικο android tv ανοιχτου τυπου ετσι ώστε ο χρηστης να εγκαθιστά οποια εφαρμογη επιθυμει.
    Εν τελει το συγκεκριμενο tv box ειναι linux η android tv κλειδωμενο;

Σελ. 69 από 79 ΠρώτηΠρώτη ... 495964676869707174 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέες ταινίες στο hol video club της hellas online
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-13, 14:59
  2. hellas online: Επτά νέα δωρεάν κανάλια στο hol my tv
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-13, 22:30
  3. Hol + hol my tv + wifi προβληματα
    Από vstratis στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-13, 11:03
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-12, 10:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας