Σελ. 59 από 79 ΠρώτηΠρώτη ... 39495457585960616469 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 871-885 από 1174
  1. #871
    Εγγραφή
    27-07-2017
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    τι εκαναν και λυθηκε φιλε μου?εμενα τεταρτη μερα και ακομα τιποτα.

  2. #872
    Εγγραφή
    24-04-2017
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212000/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κι εγώ ακόμα περιμένω τηλεφώνημα από το τεχνικό τμήμα. Καλή Δευτέρα και βλέπουμε...

  3. #873
    Εγγραφή
    27-07-2017
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    οσοι εχουν προβλημα SA005 απο τι προηλθε και πως λυθηκε?
    εγω με το που εβαλα τον δεκτη,εκανε αναβαθμιση και αμεσως πεταξε αυτο το μηνυμα.
    καλο θα ειναι να αναφερουν τα μελη ωστε να φωτιστουν και οι επομενοι με παρομοιο προβλημα.

  4. #874
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dalas101 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσοι εχουν προβλημα SA005 απο τι προηλθε και πως λυθηκε?
    εγω με το που εβαλα τον δεκτη,εκανε αναβαθμιση και αμεσως πεταξε αυτο το μηνυμα.
    καλο θα ειναι να αναφερουν τα μελη ωστε να φωτιστουν και οι επομενοι με παρομοιο προβλημα.
    Απλως πηρα τηλεφωνο στο 13840 χθες το μεσημερι το ανεφερα και αργα το βραδυ ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια,σημερα παλι χαλασε και με ενημερωσαν οτι ολοι οι συνδρομητες δεν εχουν vodafone tv λογω βλαβης στο συστημα θα αποκατασταθει το πολυ σε 4-5 ωρες, επισης θα ηθελα να αναφερω οτι πριν που μου εμφανιζε το μηνυμα SA005 στο account στο site δεν μου εβγαζε το vodafone tv αλλα ακομα double play αργοτερα που αλλαξε σε triple play τοτε ενεργοποιηθηκε και μου εστειλαν sms στο κινητο.

  5. #875
    Εγγραφή
    27-07-2017
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    τωρα παιζει η οχι?

  6. #876
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dalas101 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα παιζει η οχι?
    Οχι ακομα δεν το διορθωσαν.

  7. #877
    Εγγραφή
    27-07-2017
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    ξεκιναει ο δεκτης και σου δειχνει οτι συνδεθηκες στο ιντερνετ με καλωδιο και πατας επομενο και σου πεταει το μηνυμα SA005?

  8. #878
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dalas101 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξεκιναει ο δεκτης και σου δειχνει οτι συνδεθηκες στο ιντερνετ με καλωδιο και πατας επομενο και σου πεταει το μηνυμα SA005?
    Οχι οταν ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια ελεγε καλως ηρθατε στο vodafone tv και μετα αποδοχη με τους ορους χρησης και μετα αυτοματος συντονισμος επειγειων καναλιων αυτο, και μετα με εβγαλε στο menu του tv guide το on demand κτλ. δεν μου ξαναεβγαλε αυτο το μηνυμα , τωρα ξαναλειτουργει και παλι το vodafone tv διορθωθηκε η βλαβη.
    Παρτους τηλεφωνο μεχρι να σου το διορθωσουν η να σου δωσουν κωδικους να βλεπεις απο το κινητο σου μεχρι να διορθωθει η βλαβη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sakis221 : 01-09-18 στις 12:08.

  9. #879
    Εγγραφή
    27-07-2017
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    εμενα μια μου λενε υπαρχει βλαβη και την ελενχουν εδω και μια εβδομαδα,μια δεν εχει ενεργοποιηθει η υπηρεσια μου ενω εχω λαβει κωδικους απο την προηγουμενη κυριακη και μια οτι ειναι γενικο προβλημα.ουτε καν εμενα μπαινει στο μενου του.
    απο την τριτη το πρωι που παρελαβα τον δεκτη και τους πηρα ποσα τηλεφωνα μου λενε οτι θα με παρουν και ακομα δεν εχουν παρει ενα τηλεφωνο.
    μπορεις να μας εντυπωσεις απο την ποιοτητα καναλιων και ειδικα απο τα αθλητικα?

  10. #880
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dalas101 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα μια μου λενε υπαρχει βλαβη και την ελενχουν εδω και μια εβδομαδα,μια δεν εχει ενεργοποιηθει η υπηρεσια μου ενω εχω λαβει κωδικους απο την προηγουμενη κυριακη και μια οτι ειναι γενικο προβλημα.ουτε καν εμενα μπαινει στο μενου του.
    απο την τριτη το πρωι που παρελαβα τον δεκτη και τους πηρα ποσα τηλεφωνα μου λενε οτι θα με παρουν και ακομα δεν εχουν παρει ενα τηλεφωνο.
    μπορεις να μας εντυπωσεις απο την ποιοτητα καναλιων και ειδικα απο τα αθλητικα?
    Λοιπον επειδη ειχα nova παλια διαφορα δεν υπαρχει στα καναλια novasports ετσι ακριβως οπως τα προβαλει η nova και στη vodafone.

  11. #881
    Εγγραφή
    27-07-2017
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    Αυτοι στην vodafone ειναι απαραδεκτοι,μια εβδομαδα περασε και κανεις δεν πηρε τηλεφωνο για το προβλημα με το error SA005.

  12. #882
    Εγγραφή
    24-04-2017
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212000/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μια από τα ίδια κι εμένα...λογικό να μη με παίρνουν τηλέφωνο αφού δεν καταφέρνουν να βρούν λύση στο πρόβλημα και δεν μου στέλνουν το νέο δέκτη λες και είναι χρυσός..

  13. #883
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dalas101 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοι στην vodafone ειναι απαραδεκτοι,μια εβδομαδα περασε και κανεις δεν πηρε τηλεφωνο για το προβλημα με το error SA005.
    κανε εγγραφη στο myvodafone home να δεις αμα ενημερωθηκε το συστημα τι ρουτερ εχεις θελει το δικο τους.

  14. #884
    Εγγραφή
    19-09-2005
    Περιοχή
    Δήμος Αγίας Βαρβάρας
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    38 / 5
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    ZTE ZXHN H367N
    Θα πω και μια ακόμα δοκιμή για όσους επιμένει να μη δουλεύει σωστά το Vodafone TV Box τους. Δε σημαίνει πως αυτό είναι "Η λύση" όμως δεν είναι και δύσκολο να το δοκιμάσετε:

    1. Κλείστε το Vodafone TV Box σας από διακόπτη.
    2. Κάντε reset το Vodafone modem/router σας είτε από το μικρό κουμπάκι του με οδοντογλυφίδα είτε και από το web interface του.
    3. Μόλις δείτε από τα leds του modem/router ότι ήρθε ΚΑΙ το Internet σήμα (θα αναβοσβύνει το Internet led σε πράσινο ενώ τα προηγούμενα leds θα είναι σταθερά ανοιχτά σε πράσινα), ανοίξτε πια ξανά και το Vodafone TV Box σας.
    4. Δώστε του το χρόνο του (κάνα λεπτό της ώρας) και δείτε αν άλλαξε κάτι.


    Για εμένα πάντως, αυτή η μέθοδος, είναι η μόνη που ξεπερνά το δικό μου Vodafone TV πρόβλημα (με το παλιάς κοπής Vodafone TV Box και VDSL) και μου την είχαν πρωτοκάνει από το τεχνικό τους τμήμα. Δεν είναι βέβαια ο καλύτερος τρόπος να δουλεύει το Vodafone TV αλλά τουλάχιστον κάτι γίνεται έτσι και χωρίς πολύ κόπο κάθε φορά.
    ..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...

  15. #885
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CosmosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πω και μια ακόμα δοκιμή για όσους επιμένει να μη δουλεύει σωστά το Vodafone TV Box τους. Δε σημαίνει πως αυτό είναι "Η λύση" όμως δεν είναι και δύσκολο να το δοκιμάσετε:

    1. Κλείστε το Vodafone TV Box σας από διακόπτη.
    2. Κάντε reset το Vodafone modem/router σας είτε από το μικρό κουμπάκι του με οδοντογλυφίδα είτε και από το web interface του.
    3. Μόλις δείτε από τα leds του modem/router ότι ήρθε ΚΑΙ το Internet σήμα (θα αναβοσβύνει το Internet led σε πράσινο ενώ τα προηγούμενα leds θα είναι σταθερά ανοιχτά σε πράσινα), ανοίξτε πια ξανά και το Vodafone TV Box σας.
    4. Δώστε του το χρόνο του (κάνα λεπτό της ώρας) και δείτε αν άλλαξε κάτι.


    Για εμένα πάντως, αυτή η μέθοδος, είναι η μόνη που ξεπερνά το δικό μου Vodafone TV πρόβλημα (με το παλιάς κοπής Vodafone TV Box και VDSL) και μου την είχαν πρωτοκάνει από το τεχνικό τους τμήμα. Δεν είναι βέβαια ο καλύτερος τρόπος να δουλεύει το Vodafone TV αλλά τουλάχιστον κάτι γίνεται έτσι και χωρίς πολύ κόπο κάθε φορά.
    Το προβλημα με αυτον τον αποκωδικοποιητη ειναι οτι ολα τα κουμπια και οι δυνατοτητες του ειναι προσωρινα απενεργοποιημενες και μονο η vodafone μπορει απο το κεντρο να το χειριστει ειναι ολοκαινουργιος αποκωδικοποιητης πριν 1 μηνα βγηκε μου ειπαν και και ακομα δεν εχει βγει επισιμο firmware ειναι σαν beta το firmware που φοραει τωρα το μονο που αξιζει προς το παρον ειναι το τηλεκοντρολ πιανει μεχρι 2 πατωματα και εχει και μικροφωνο για φωνητηκες εντολες που ακομα ειναι απενεργοποιημενο φυσικα.

Σελ. 59 από 79 ΠρώτηΠρώτη ... 39495457585960616469 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέες ταινίες στο hol video club της hellas online
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-13, 14:59
  2. hellas online: Επτά νέα δωρεάν κανάλια στο hol my tv
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-13, 22:30
  3. Hol + hol my tv + wifi προβληματα
    Από vstratis στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-13, 11:03
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-12, 10:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας