Σελ. 63 από 79 ΠρώτηΠρώτη ... 43535861626364656873 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 931-945 από 1174
  1. #931
    Εγγραφή
    14-09-2008
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    832/13997
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    9(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τον νέο αποκωδικοποιητή θα έπρεπε να παίζει σε κάθε modem/router χωρίς θέμα.
    ποιός είναι ο νέος αποκωδικοποιητής;
    I7 8700k – Asrock Fatality Z370 Gaming K6 – G Skill Trident Z 16GB DDR4-3200MHz – RX VEGA 56 to 64 ek custom watercooled - Samsung 960 PRO M.2 512GB – Corsair RM850X

  2. #932
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αυτός που δίνουν με το νέο Vodafone TV. Ένας Sagemcom είναι που έχει το σήμα της Vodafone.

  3. #933
    Εγγραφή
    14-09-2008
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    832/13997
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    9(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγώ έχω τον cisco και με ένα tplink 8960 δεν παίζει
    I7 8700k – Asrock Fatality Z370 Gaming K6 – G Skill Trident Z 16GB DDR4-3200MHz – RX VEGA 56 to 64 ek custom watercooled - Samsung 960 PRO M.2 512GB – Corsair RM850X

  4. #934
    Εγγραφή
    24-04-2017
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212000/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλημέρα! Αυτοί που έχετε το νέο δέκτη έχετε παρατηρήσει να ενεργοποιείται μόνος του; Εγώ κάθε πρωί που ξυπνάω τον βρίσκω ανοιχτό και το remote control αποσυνδεδεμένο. Το έχει πάθει κανείς; Έχω κάνει επαναφορά και στις ρυθμίσεις κατανάλωσης έχω δοκιμάσει και χαμηλή και υψηλή και κά ει τα ίδια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kiriakostjet : 29-10-18 στις 11:47.

  5. #935
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosnikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τις διαφορές του νέου Vodafone Tv σε σχέση με το παλιό (2-3 χρόνια πρίν);

    Ευχαριστώ
    Κανεις παλιός; Έχουν λυθεί τα προβλήματα του παρελθόντος;

    Πχ μισές σειρές, μειωμένη Ταινιοθήκη, υψηλές χρεώσεις ενοικίασης κλπ

  6. #936
    Εγγραφή
    24-04-2017
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212000/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosnikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανεις παλιός; Έχουν λυθεί τα προβλήματα του παρελθόντος;

    Πχ μισές σειρές, μειωμένη Ταινιοθήκη, υψηλές χρεώσεις ενοικίασης κλπ
    Η μόνη διαφορά που είδα είναι η λίγο καλύτερη εικόνα στα HD κανάλια αλλά δεσμεύει λίγο περισσότερη ταχύτητα.Σχετικά με σειρές,χρεώσεις κλπ πρέπει να είναι τα ίδια.Κι επίσης τα συνδρομητικά Discovery τα έχει ανοιχτά χωρίς επιπλέον χρέωση.

  7. #937
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Κοινώς αλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς. Δεν είμαι διατεθειμένος να πληρώνω και συνδρομή και ενοικίαση ταινίας και οι σειρές να είναι μισές η για περιορισμένο χρονικό διάστημα...

  8. #938
    Εγγραφή
    05-11-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παίδες, μια βοήθεια ίσως, γιατί απ' το service της Vodafone δεεεεεεε βγαίνει άκρη... (κι επειδή είναι αδύνατον να διαβάσει κανείς 63 σελίδες μηνυμάτων, sorry κι όλας αν έχει αναφερθεί κάπου αλλού το πρόβλημα που θα παραθέσω παρακάτω)

    Πριν κάνα 2-μηνο, έκανα αίτηση για 3-play, όπως είχα και παλιότερα στην Forthnet... Για να μη τα πολυλογώ, μετά από κάποια περιπέτεια, επιτέλους η γραμμή ήρθε στη σωστή διεύθυνση, κι ενεργοποιήθηκε όπως έπρεπε... Το tv-box είχε έρθει πολύ νωρίτερα βέβαια, αλλά χωρίς γραμμή δεεεεν... Anyway, αφού μπήκε σε λειτουργία κάποια στιγμή (σημείωση, πρόκειται για τον Arris VIP 1002ESL) κι έκανε όπως έκανε την ενημέρωση, άρχισε να εμφανίζει τα πρώτα χαζά...

    Με την εκκίνηση εμφάνισε σήμα κλειδώματος καναλιού λόγω γονικού ελέγχου, παρ' ότι το κανάλι εκκίνησης (ΕΤ1) δεν είχε τέτοια σήμανση... Προσπερνώντας το αυτό κι αρχίζοντας την προβολή προγράμματος, τσουπ!! στις 2 ώρες ακριβώς (όπως έλεγε το προειδοποιητικό μήνυμα ότι το πρόγραμμα θα είναι ενεργό για 2 ώρες) έκλεισε.... στο περίπου! Κι αυτό γιατί δεν έκλεισε ακριβώς, απλά έκανε επανεκκίνηση!!! Δε πειράζει λέω, ίσως είναι κάτι προσωρινό... Σε κάποια φάση τρώει ένα γερό κόλλημα και χάνει το σύμπαν... δεν εμφανίζει τίποτα από πληροφορίες προγραμμάτων και παίζει 2 άντε 3 το πολύ κανάλια.
    (Να αναφέρω βέβαια, ότι ο "τεχνικός" που ήρθε για την "επιθεώρηση" της όλης συνδεσμολογίας (router, tv-box, κλπ) είχε σημειώσει ότι το μηχάνημα ήταν ελαττωματικό, επειδή δεν "έπαιζε" σωστά η θύρα δικτύου. Οπότε, αιτήθηκα δεύτερο... Και τώρα έχω 2!! ίδιους!!!)

    Στο δια ταύτα τώρα... Μετά απ' αυτό το καλό κόλλημα του πρώτου, βάζω σε λειτουργία τον δεύτερο που έλαβα, που μέχρι τότε ήταν ακόμη μέσα στο κουτί του. Κάνει την ενημέρωση λογισμικού (μη πω τώρα κάτι γι' αυτό...) και ανοίγει... Κλασσικά, όπως και ο πρώτος, μήνυμα γονικού ελέγχου, λειτουργία καναλιού για 2 ώρες... Κι αρχίζει να κάνει καρμπόν τα ίδια με τον πρώτο!!! Επανεκκινήσεις κάθε 2 ώρες!!! Εκεί που βλέπεις ωραία και καλά κάτι, τσάαααααακ! Πάρε μια επανεκκίνηση, έτσι για να 'χεις... Και δεν είναι ότι κάνει μόνο μία... Κάνει και δεύτερη στο καπάκι, κάνοντας reset ότι πιθανές ρυθμίσεις έχεις αλλάξει (pin, ξεκλειδώματα, κλπ)...

    Σ' επικοινωνία που είχα με την Vodafone, μου είπαν να κάνω reset από πίσω τον δέκτη, μήπως και λυθεί το πρόβλημα... που φυσικά δεν λύθηκε!

    Τα γράφω όλ' αυτά, μήπως και είχε κάποιος άλλος εδώ μέσα το ίδιο πρόβλημα μ' αυτόν τον δέκτη/tv-box κι αν τυχόν βρήκε κάποια λύση... Γιατί εγώ ούτε μπόρεσα να συνεννοηθώ με το τεχνικό τμήμα, αλλ' ούτε και τους βλέπω πρόθυμους απ' την δικιά τους μεριά να κάνουν κάτι... (έχω μια υποψία ότι όλο το πρόβλημα βρίσκεται στο λογισμικό που στέλνουν σαν update στον δέκτη... κάποιο check χάνεται ή δεν λειτουργεί σωστά και γι' αυτό τρελαίνεται και rebootάρει. Άντε να τους το εξηγήσεις αυτό βέβαια...)

  9. #939
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το νέο tv box της vodafone το έχει πάρει κανένας? ακομα το παλιο εχω.... δεν ξερω αν αξιζει να το συνεχίσω σαν υπηρεσία να έχω vodafone tv... άλλαξε κάτι με το καινούριο? δουλεύει αυτό το replay tv και αυτό που πήγαινες πίσω τα κανάλια και έκανες και παύση?

  10. #940
    Εγγραφή
    09-11-2018
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakostjet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα! Αυτοί που έχετε το νέο δέκτη έχετε παρατηρήσει να ενεργοποιείται μόνος του; Εγώ κάθε πρωί που ξυπνάω τον βρίσκω ανοιχτό και το remote control αποσυνδεδεμένο. Το έχει πάθει κανείς; Έχω κάνει επαναφορά και στις ρυθμίσεις κατανάλωσης έχω δοκιμάσει και χαμηλή και υψηλή και κά ει τα ίδια.
    Καλησπερα. Έχω και εγώ vodafone tv εδω και 4 μερες. Αυτο που λες το παρατήρησα τις 2 πρώτες μέρες λειτουργίας, το επομενο πρωί όντως ο αποκωδικοποιητής ήταν αναμμένος και το τηλεκοντρόλ αποσυνδεδεμενο. Το τρίτο πρωινό ο αποκωδικοποιητής άνοιξε κανονικα με το τηλεκοντρόλ αλλά δεν είχα εικόνα, όλα μαύρα. Είχε μείνει κλειστός σε standby 6 ώρες. Σε όλες τις περιπτώσεις έστρωσε μόνο όταν τον έβγαλα τελείως από το ρεύμα. Στο μεταξύ χθες έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν επέλεξα να συγχρονίζει με bluetooth το τηλεχειριστήριο αλλα να λειτουργεί μόνο με υπέρυθρες (οπότε δεν αναβοσβηνει κόκκινο το power button στο τηλεχειριστήριο). Σήμερα το απόγευμα που γύρισα από τη δουλειά είχε συγχρονισει με bluetooth. Μυστήρια πράγματα. Δεν είχα χρόνο να τους πάρω τηλέφωνο, έχω βρει κάποιο υλικό και στη vodafone Νέας Ζηλανδίας, έχουν τον ίδιο εξοπλισμό... Για παράδειγμα:

    http://help.vodafone.co.nz/app/answe...actory-default

  11. #941
    Εγγραφή
    24-04-2017
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212000/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εχθές μιλούσα με το τεχνικό τμήμα και τους έλεγα για το tv box που έχει δαιμονιστεί και ανοίγει μόνο του και μου είπε ο άνθρωπος οτι είναι φυσιολογικό και οτι ανοίγει κάθε πρωί για να κάνει ενημέρωση προγράμματος. Δεν το πολυπίστεψα αλλά οκ, μικρό το κακό..

  12. #942
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakostjet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχθές μιλούσα με το τεχνικό τμήμα και τους έλεγα για το tv box που έχει δαιμονιστεί και ανοίγει μόνο του και μου είπε ο άνθρωπος οτι είναι φυσιολογικό και οτι ανοίγει κάθε πρωί για να κάνει ενημέρωση προγράμματος. Δεν το πολυπίστεψα αλλά οκ, μικρό το κακό..
    Εμενα παντως δεν ανοιγει για δες μηπως εχει τιποτα επιλογες απο τις ρυθμησεις?

  13. #943
    Εγγραφή
    24-04-2017
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212000/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis221 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα παντως δεν ανοιγει για δες μηπως εχει τιποτα επιλογες απο τις ρυθμησεις?
    Μπα τίποτα. Έχει μόνο να επιλέξεις Χαμηλή εξοικονόμηση ή υψηλή που τα έχω δοκιμάσει και τα δύο και χρόνο αναμονής (κάπως έτσι το λέει αλλά δεν έχω καταλάβει τι κάνει ακριβώς) που επίσης το έχω δοκιμάσει σε όλες τις επιλογές που έχει. Πάντως αυτό που μου είπαν από την τεχν. Υπ. είναι ψιλοκουλό. Κι αφού δεν το παρατηρούν οι υπόλοιποι σημαίνει οτι δεν ισχύει καν..

  14. #944
    Εγγραφή
    17-04-2008
    Περιοχή
    Καλυβια - Αττικη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    καλησπέρα, υπάρχει κάπου user manual για το νέο tv-box/remote control της Vodafone?

    Από τότε που έβαλα το καινούργιο, δεν μπορώ να ρυθμίσω τίποτα, ανοιγοκλείνει μόνο του, παγώνει η εικόνα, άσε που μου γονατίζει το internet πολύ χειρότερα από το προηγούμενο.
    Dimitris

  15. #945
    Εγγραφή
    05-09-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Σήμερα υποτίθεται ότι παραλαμβάνω και εγώ τον καινούργιο αποκωδικοποιητή. Θα σας πω αν θα έχω αυτά τα προβλήματα που διαβάζω παραπάνω. Επίσης λέω να πάω και σε vdsl. Έχει κάνεις τον καινούργιο αποκωδικοποιητή με vdsl? Παίζει?

Σελ. 63 από 79 ΠρώτηΠρώτη ... 43535861626364656873 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέες ταινίες στο hol video club της hellas online
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-13, 14:59
  2. hellas online: Επτά νέα δωρεάν κανάλια στο hol my tv
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-13, 22:30
  3. Hol + hol my tv + wifi προβληματα
    Από vstratis στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-13, 11:03
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-12, 10:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας