Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 60
  1. #16
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.802
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikraven Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο τις τόσες αγωγές αυτοί οι δικαστικοί επιμελητές εκεί στην Αμερική
    τι κονόμα πρέπει να κάνουνε??
    Αηδία το έχουν καταντήσει οι Αμερικάνοι.
    Ξύνει τον κ@λο του ο σκύλος του γείτονα και του κάνουν μήνυση.
    Εχουν λύσει όλα τους τα προβλήματα και τους βασανίζει αν το κινητό τους πρέπει να αναβαθμίζεται με την θέληση τους ή όχι.
    Εγώ θα έκανα ακριβώς την αντίθετη παρατήρηση - αν τα έξοδα της δίκης είναι πράγματι το πενηντάρικο που ζητάει, σημαίνει ότι η επιδίωξη της δικαιοσύνης δεν είναι απαγορευτική οικονομικά. Εδώ πόσες φορές κάποιος έχει δίκιο και δεν το κυνηγάει, επειδή η διαδικασία είναι ακριβή και χρονοβόρα? Το κινητό είναι μια συσκευή που ο εν λόγω κύριος χρησιμοποιεί κάθε μέρα. Εάν νικήσει, έχει βελτιώσει την καθημερινότητά του!

  2. #17
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.105
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα έκανα ακριβώς την αντίθετη παρατήρηση - αν τα έξοδα της δίκης είναι πράγματι το πενηντάρικο που ζητάει, σημαίνει ότι η επιδίωξη της δικαιοσύνης δεν είναι απαγορευτική οικονομικά. Εδώ πόσες φορές κάποιος έχει δίκιο και δεν το κυνηγάει, επειδή η διαδικασία είναι ακριβή και χρονοβόρα? Το κινητό είναι μια συσκευή που ο εν λόγω κύριος χρησιμοποιεί κάθε μέρα. Εάν νικήσει, έχει βελτιώσει την καθημερινότητά του!
    Νομίζω πως προτιμώ το απαγορευτικό κόστος της Ελλάδας.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  3. #18
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.053
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Ας μην απαριθμήσουμε τις άπειρες αγωγές απέναντι στη google για όλα τα ζητήματα,
    που την ανάγκασαν να ρωτάει για τα πάντα (cookies, geotracking, contacts).

    Εγω ΝΑΙ θα ήθελα να με ρωτάει και να έχω την επιλογή "skip this version".

    Το να λέει κανείς ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕ τι πήρε, η ας ΜΗ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ είναι σαν να
    τους αφήνεις να επιλέγουν 100% για εσένα, γιατί "ξέρουν καλύτερα"

    Φαντάζεσαι να μη σου άρεσε το νέο android ή να ήταν βαρύ για τη συσκευή
    σου και να σε έπρηζε καθημερινά να εγκατασταθεί ?
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  4. #19
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Άλιμος
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-LINK W9980
    Thumbs up
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας μην απαριθμήσουμε τις άπειρες αγωγές απέναντι στη google για όλα τα ζητήματα,
    που την ανάγκασαν να ρωτάει για τα πάντα (cookies, geotracking, contacts).

    Εγω ΝΑΙ θα ήθελα να με ρωτάει και να έχω την επιλογή "skip this version".

    Το να λέει κανείς ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕ τι πήρε, η ας ΜΗ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ είναι σαν να
    τους αφήνεις να επιλέγουν 100% για εσένα, γιατί "ξέρουν καλύτερα"

    Φαντάζεσαι να μη σου άρεσε το νέο android ή να ήταν βαρύ για τη συσκευή
    σου και να σε έπρηζε καθημερινά να εγκατασταθεί ?
    Συμφωνώ απόλυτα +1
    Mobo: Asus P5KPL-AM | CPU: Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz | RAM: Kingston 2x2GB | VGA: Geforce GTS 450 | SSD: Samsung SSD 840 Pro Series 128GB | HDD: Western Digital WD20EARX 2TB | PSU: ARCTIC A-500CX | Monitor: Philips 170S

  5. #20
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας μην απαριθμήσουμε τις άπειρες αγωγές απέναντι στη google για όλα τα ζητήματα,
    που την ανάγκασαν να ρωτάει για τα πάντα (cookies, geotracking, contacts).

    Εγω ΝΑΙ θα ήθελα να με ρωτάει και να έχω την επιλογή "skip this version".

    Το να λέει κανείς ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕ τι πήρε, η ας ΜΗ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ είναι σαν να
    τους αφήνεις να επιλέγουν 100% για εσένα, γιατί "ξέρουν καλύτερα"

    Φαντάζεσαι να μη σου άρεσε το νέο android ή να ήταν βαρύ για τη συσκευή
    σου και να σε έπρηζε καθημερινά να εγκατασταθεί ?
    Μα εδώ ξεχνάμε οτι ο ίδιος ο Tim Cook ο τρισμέγιστος έχει πει το θεϊκό,"μας πληρώνουν για να επιλέγουμε για αυτούς".
    Εδώ κατηγορούν έναν άνθρωπο που φανερά δεν νοιάζεται για τα χρήματα , και του λένε "ε αν του σκάσει και μια επιταγή...".

    Τι να πει κανένας.

    Μπράβο στον τύπο.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  6. #21
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    @murray + aiolos Ε, ναι, ας έπαιρνε το «ανοιχτό» (αλλά κλειδωμένο) android. Θα ήταν ανενημέρωτος οπότε δεν θα είχε καν αρχείο αναβάθμισης. Επιπλέον θα έλεγε πως δεν είναι πρόβατο (δηλαδή πως είναι «ενημερωμένος»).

    double win λέμε (όπως λένε στο τάβλι: «διπλό»)
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  7. #22
    Εγγραφή
    22-11-2007
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    είναι πολλα τα λεφτά Άρη

  8. #23
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.876
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    14995/1023
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    συγνώμη αλλά εμένα γιατί μου κάνει μούφα η είδηση... αν θυμάμαι καλά οταν ανοίγεις το itunes ποτέ δεν κατεβάζει αυτόματα την ενημερωμένη έκδοση αλλά σε ρωτάει.

    εκτός και αν εννοεί ότι αφού έχει κατεβάσει την ενημερωμένη έκδοση, έχει κάνει το update, δεν έχει τρόπο να σβήσει το αρχείο

    όπως και να έχει τέτοιου είδους απαιτήσεις είναι για τα πανηγύρια!

  9. #24
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.802
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manuel Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνώμη αλλά εμένα γιατί μου κάνει μούφα η είδηση... αν θυμάμαι καλά οταν ανοίγεις το itunes ποτέ δεν κατεβάζει αυτόματα την ενημερωμένη έκδοση αλλά σε ρωτάει.

    εκτός και αν εννοεί ότι αφού έχει κατεβάσει την ενημερωμένη έκδοση, έχει κάνει το update, δεν έχει τρόπο να σβήσει το αρχείο

    όπως και να έχει τέτοιου είδους απαιτήσεις είναι για τα πανηγύρια!
    Δεν έχει κάνει το update, αλλά έχει κατεβασμένα τα αρχεία εγκατάστασης. Αυτό που θέλει είναι το προφανές: να τα σβήσει και να μην τον ξαναρωτήσει
    Θέλεις να μας εξηγήσεις γιατί είναι για τα πανηγύρια?

  10. #25
    Εγγραφή
    05-10-2004
    Περιοχή
    Santa Clara, CA, USA
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.307
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    200/5 Mbps
    ISP
    Comcast
    Router
    Netgear C7000v2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    @murray + aiolos Ε, ναι, ας έπαιρνε το «ανοιχτό» (αλλά κλειδωμένο) android. Θα ήταν ανενημέρωτος οπότε δεν θα είχε καν αρχείο αναβάθμισης. Επιπλέον θα έλεγε πως δεν είναι πρόβατο (δηλαδή πως είναι «ενημερωμένος»).

    double win λέμε (όπως λένε στο τάβλι: «διπλό»)
    Μην ξεκινάς flame, εμείς δεν αναφέραμε τίποτα για Android, ούτε κάναμε κάποια σύγκριση, ούτε είπαμε κάτι για πρόβατα. Όποιος αγοράζει την οποιαδήποτε συσκευή (Apple, Samsung, HTC, Nokia κτλ) πρέπει να ξέρει τι είναι αυτό που παίρνει. Αν ξέρει γιατί την αγοράζει, τότε από πλευράς μου είναι απόλυτα σεβαστό, ακόμα κι αν εγώ δεν θα επέλεγα την ίδια συσκευή για τους δικούς μου λόγους. Όταν όμως δεν ξέρει τι είναι αυτό που αγοράζει και η επιλογή του βασίζεται στη μόδα / στο hype / στο τι έχει ο διπλανός, τότε είναι άξιος της μοίρας του.

  11. #26
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από murray Εμφάνιση μηνυμάτων
    ούτε είπαμε κάτι για πρόβατα.
    Όποιος έχει τη μύγα..

    Κατά τα άλλα είναι αυτονόητο (ή θα έπρεπε να είναι) αυτό που ζητάει ο χρήστης.

  12. #27
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Ανάμεσα σε Sentry Gun και Dispenser
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.443
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από murray Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ξεκινάς flame, εμείς δεν αναφέραμε τίποτα για Android, ούτε κάναμε κάποια σύγκριση, ούτε είπαμε κάτι για πρόβατα. Όποιος αγοράζει την οποιαδήποτε συσκευή (Apple, Samsung, HTC, Nokia κτλ) πρέπει να ξέρει τι είναι αυτό που παίρνει. Αν ξέρει γιατί την αγοράζει, τότε από πλευράς μου είναι απόλυτα σεβαστό, ακόμα κι αν εγώ δεν θα επέλεγα την ίδια συσκευή για τους δικούς μου λόγους. Όταν όμως δεν ξέρει τι είναι αυτό που αγοράζει και η επιλογή του βασίζεται στη μόδα / στο hype / στο τι έχει ο διπλανός, τότε είναι άξιος της μοίρας του.
    Δηλαδή σε κάθε περίπτωση δυσαρεστημένου χρήστη απλά του λέμε "ας πρόσεχες" και προσπερνάμε. Δεν είναι προφανές ακόμα και με μια αξιοπρεπή έρευνα αγοράς* ότι το walled garden της Apple σημαίνει installers του 1GB που δε σβύνουν, όσο δεν είναι προφανές πχ ότι αν η Χ εταιρία που βγάζει android phones version N με υπόσχεση N+1 δε θα πει "φτούκα μου, upgrade γιοκ".

    *Αυτός που αγόρασε 3 χρόνια πριν ένα iPhone 4 με iOS 4 θα έπρεπε να μυρίσει τα νύχια του ότι από το iOS 5 θα έχει OTA updates, ότι θα έχει ΟΤΑ updates *και* για major versions, και ότι δε θα υπάρχει UI ούτε για disable ούτε για skip. Και θα έπρεπε επιπλέον να μυρίσει να νύχια του ότι το iOS 7 είτε δε θα του άρεσε στο μάτι είτε ότι δε θα είχε καλό performance στο 4.
    And how can we win, when fools can be kings ISO-approved?
    [MUSE: Knights of Cydonia]

  13. #28
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Πύρρος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή σε κάθε περίπτωση δυσαρεστημένου χρήστη απλά του λέμε "ας πρόσεχες" και προσπερνάμε. Δεν είναι προφανές ακόμα και με μια αξιοπρεπή έρευνα αγοράς* ότι το walled garden της Apple σημαίνει installers του 1GB που δε σβύνουν, όσο δεν είναι προφανές πχ ότι αν η Χ εταιρία που βγάζει android phones version N με υπόσχεση N+1 δε θα πει "φτούκα μου, upgrade γιοκ".

    *Αυτός που αγόρασε 3 χρόνια πριν ένα iPhone 4 με iOS 4 θα έπρεπε να μυρίσει τα νύχια του ότι από το iOS 5 θα έχει OTA updates, ότι θα έχει ΟΤΑ updates *και* για major versions, και ότι δε θα υπάρχει UI ούτε για disable ούτε για skip. Και θα έπρεπε επιπλέον να μυρίσει να νύχια του ότι το iOS 7 είτε δε θα του άρεσε στο μάτι είτε ότι δε θα είχε καλό performance στο 4.
    έτσι, ακριβώς, θα έπρεπε όλα αυτά να τα ήξερε, θα έπρεπε να τα φανταστεί γιατί διαφορετικά είναι λογικό να ακούει τα εξ' αμάξης αν "τολμήσει" να ζητήσει το δίκιο του....
    κάπου διάβασα (δεν θυμάμαι που) για κάποιον που αγόρασε το motorola atrix 4g όταν έμαθε ότι θα πάρει ICS , αλλά τελικά ΔΕΝ πήρε.... ας πρόσεχε και αυτός? σε σχόλια είχα διαβάσει ότι και καλά η μοτορολα δεν ήταν υποχρεωμένη και μπλαμπλαμπλα.... έτσι είμαστε και μετά πάντα μας φταίνε οι άλλοι.

  14. #29
    Εγγραφή
    27-09-2005
    Περιοχή
    Στο κέντρο του κόσμου..
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18656/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    έτσι, ακριβώς, θα έπρεπε όλα αυτά να τα ήξερε, θα έπρεπε να τα φανταστεί γιατί διαφορετικά είναι λογικό να ακούει τα εξ' αμάξης αν "τολμήσει" να ζητήσει το δίκιο του....
    κάπου διάβασα (δεν θυμάμαι που) για κάποιον που αγόρασε το motorola atrix 4g όταν έμαθε ότι θα πάρει ICS , αλλά τελικά ΔΕΝ πήρε.... ας πρόσεχε και αυτός? σε σχόλια είχα διαβάσει ότι και καλά η μοτορολα δεν ήταν υποχρεωμένη και μπλαμπλαμπλα.... έτσι είμαστε και μετά πάντα μας φταίνε οι άλλοι.
    Καλά αυτά που λέτε μόνο που δεν κατεβάζει κανέναν installer αν εσύ δεν του πεις "ναι", ούτε καν σου πετάει ότι θέλει αναβάθμιση.
    Επομένως όλα αυτά είναι λίγο άκυρα.
    Εκτός αν ο χρήστης είπε "ναι, κατέβασε το ρημαδοupdate" αλλά στην πορεία άλλαξε γνώμη και του έμεινε ο installer αμανάτι. Επειδή δεν το έχω κάνει το συγκεκριμένο δεν ξέρω αν όντως δεν μπορείς να τον σβήσεις. Αλλιώς από μόνο του installer δεν κατεβάζει....
    Που πας καραβάκι με τέτοιον καιρό;

  15. #30
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Ανάμεσα σε Sentry Gun και Dispenser
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.443
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vampira Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά αυτά που λέτε μόνο που δεν κατεβάζει κανέναν installer αν εσύ δεν του πεις "ναι", ούτε καν σου πετάει ότι θέλει αναβάθμιση.
    Επομένως όλα αυτά είναι λίγο άκυρα.
    Εκτός αν ο χρήστης είπε "ναι, κατέβασε το ρημαδοupdate" αλλά στην πορεία άλλαξε γνώμη και του έμεινε ο installer αμανάτι. Επειδή δεν το έχω κάνει το συγκεκριμένο δεν ξέρω αν όντως δεν μπορείς να τον σβήσεις. Αλλιώς από μόνο του installer δεν κατεβάζει....
    Οπότε πχ αυτό το άρθρο αναφέρεται σε ομαδική παραίσθηση; Δε μιλάμε για κατέβασμα το PC μέσω iTunes. Μιλάμε για κατέβασμα του installer στο iPhone κατευθείαν.
    And how can we win, when fools can be kings ISO-approved?
    [MUSE: Knights of Cydonia]

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 87
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-13, 21:19
  2. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-13, 11:24
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-13, 15:55
  4. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-13, 10:11
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-12, 17:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας