Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 78
  1. #31
    Εγγραφή
    19-02-2013
    Περιοχή
    In the land of OpenDaylight far above the cloud.
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Gennet Oxygen IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα απλό παράδειγμα. Εκτός αν θεωρείς τη Citrix ασόβαρη.
    Υπάρχει και non-Java ICA client, οπότε είσαι άκυρος, κοινώς εάν έχω επιλογή (που έχω σε αυτή την περίπτωση) δεν θα χρησιμοποιήσω τον Java client.

  2. #32
    Εγγραφή
    22-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 28.5(dB)
    Μπορεί κάποιος που έχει αντίθετη άποψη να μας εξηγήσει για ποιο λόγο τον ενοχλεί η συγκεκριμένη λειτουργία; Όσοι συμφωνούν είπαν ότι προτιμούν να μην φορτώνει ένα σωρό πράγματα που δεν θέλουν ο browser παρά μόνο αν το θελήσουν οι ίδιοι. Όσοι διαφωνούν τι τους ενοχλεί; Επίσης υποθέτω πως θα μπορείς να ρυθμίσεις τον firefox να μην κάνει κάτι τέτοιο. Αν όντως ισχύει αυτό, πιο το πρόβλημα; Επειδή άλλαξε η λογική των default ρυθμίσεων;

  3. #33
    Εγγραφή
    19-02-2013
    Περιοχή
    In the land of OpenDaylight far above the cloud.
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Gennet Oxygen IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνημμένο Αρχείο 130659

    Επίσης, το πρόβλημα της Java δεν ήταν ή όχι τα security holes. Security holes έχει το περισσότερο software. Το πρόβλημα ήταν το πότε τα έκανε tackle η Oracle η οποία σε αντίθεση με την Sun, δεν είχε κανένα schedule. Τον τελευταίο χρόνο αυτό άλλαξε και πλέον υπάρχουν τακτικά updates. Επίσης, να υποθέσω ότι δεν έχεις εγκατεστημένο το Adobe Flash; Το Flash ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ είναι το χειρότερο των χειρότερων τόσο σε security holes όσο και ως resource hog.
    Είπα πουθενά κάτι για Flash;;; Καλή η προσπάθεια, αλλά δεν πιάνει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις κάποιο άρθρο που να μας λέει πόσο επιβραδύνει το browsing σε σχέση και με άλλα Plugins; Για το security το έγραψα. Να υποθέσω πως αν έχεις ένα λειτουργικό σύστημα με security holes στο PC σου, το κρατάς κλειστό μέχρι να ελεήσει και να βγει update; Ή μήπως κι εσύ δεν κάνεις χρήση του Adobe Flash;

    Να το πω πιο απλά, σοβαρευτείτε.
    Μάλλον εσύ να σοβαρευτείς, γιατί τα επιχειρήματα σου μπάζουν από παντού. Και ΝΑΙ, η Java είναι αργή ( ή μάλλον ανταποκρίνεται αργά).

    http://programmers.stackexchange.com...y-java-is-slow

  4. #34
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από purpleaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπα πουθενά κάτι για Flash;;; Καλή η προσπάθεια, αλλά δεν πιάνει.
    Δεν απαντάς. Έχεις ή δεν έχεις Adobe Flash plugin εγκατεστημένο το οποίο δεν μπλοκάρει ο browser;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από purpleaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον εσύ να σοβαρευτείς, γιατί τα επιχειρήματα σου μπάζουν από παντού. Και ΝΑΙ, η Java είναι αργή ( ή μάλλον ανταποκρίνεται αργά).

    http://programmers.stackexchange.com...y-java-is-slow
    Δεν είναι θέμα επιχειρημάτων. Θέμα αντίληψης είναι. Μου έβαλες ένα link που είναι άσχετο, και περιλαμβάνει και απαντήσεις υπέρ την Java. Διάβασε καλά και μην βάζεις το πρώτο link που σου γυρνάει η μηχανή αναζήτησης.

  5. #35
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από purpleaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και non-Java ICA client, οπότε είσαι άκυρος, κοινώς εάν έχω επιλογή (που έχω σε αυτή την περίπτωση) δεν θα χρησιμοποιήσω τον Java client.
    Τεχνολογίες Citrix χρησιμοποιούν και άλλες εταιρείες παροχής υπηρεσίων (π.χ. LogMeIn, FustSupport) οι οποίες δεν δίνουν client αλλά ένα απλό URL.
    Και σε κάθε περίπτωση... Θες να απενεργοποιήσεις το Java Add-On; Κανένα πρόβλημα. Απενεργοποίησέ το. Απεγκατέστησέ το. Μη χρησιμοποιείς Java. Αλλά δεν μπορεί να αποφασίζεις εσύ (η Mozilla, whoever) για το τι τεχνολογίες θα χρησιμοποιώ εγώ! Nanny Browser; Έλεος!

    Περί αχρηστείας της Java 1... 2.... Το ότι θα είχα διαφωνία επιπέδου fanboyσμού για γλώσσα προγραμματισμού δεν το περίμενα πάντως
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 24-10-13 στις 14:24.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  6. #36
    Εγγραφή
    22-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 28.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεχνολογίες Citrix χρησιμοποιούν και άλλες εταιρείες παροχής υπηρεσίων (π.χ. LogMeIn, FustSupport) οι οποίες δεν δίνουν client αλλά ένα απλό URL.
    Και σε κάθε περίπτωση... Θες να απενεργοποιήσεις το Java Add-On; Κανένα πρόβλημα. Απενεργοποίησέ το. Απεγκατέστησέ το. Μη χρησιμοποιείς Java. Αλλά δεν μπορεί να αποφασίζεις εσύ (η Mozilla, whoever) για το τι τεχνολογίες θα χρησιμοποιώ εγώ! Nanny Browser; Έλεος!
    Δεν σου επιτρέπει να είναι μόνιμα ενεργοποιημένη η java;

  7. #37
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σου επιτρέπει να είναι μόνιμα ενεργοποιημένη η java;
    Δε βλέπω κάποιο τρόπο Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  39 
Μέγεθος:  79,7 KB 
ID: 130662
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  8. #38
    Εγγραφή
    10-11-2010
    Μηνύματα
    921
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Και τέλος... Όταν οι εταιρείες θεωρούν ότι μπορούν να αποφασίζουν τι είναι καλύτερο για τους χρήστες η φιλικότητα πάει ένα βήμα ΠΙΣΩ, όχι ΜΠΡΟΣΤΑ.
    Το να αποφασίζουν οι εταιρίες τα χαρακτηριστικά (άρα και αυτό που λες...) είναι αναπόδραστο και ίσως "προφανές". Ίσως να έχεις στο μυαλό σου, κάτι ιδεατό (και που θα συμφωνούσα μαζί σου): το να υπάρχει επικοινωνία/διάλογος ανάμεσα στην όποια εταιρία και την κοινότητα χρηστών.

    Επί του θέματος, πιστεύω και εγώ, ως χρήστης ότι είναι καλή κίνηση -και ελπίζω να γίνει το ίδιο και με το (τρισκατάρατο) adobe flUsh κάποια στιγμή...

  9. #39
    Εγγραφή
    19-02-2013
    Περιοχή
    In the land of OpenDaylight far above the cloud.
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Gennet Oxygen IAD
    Δεν απαντάς. Έχεις ή δεν έχεις Adobe Flash plugin εγκατεστημένο το οποίο δεν μπλοκάρει ο browser;[/QUOTE]

    Flash plugin έχω, αλλά δεν τρέχει αυτόματα Κοινώς, το έχω στο click to play. Assumption is the mother of all fuckups.




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι θέμα επιχειρημάτων. Θέμα αντίληψης είναι. Μου έβαλες ένα link που είναι άσχετο, και περιλαμβάνει και απαντήσεις υπέρ την Java. Διάβασε καλά και μην βάζεις το πρώτο link που σου γυρνάει η μηχανή αναζήτησης.
    Κλασσικό στυλάκι ημιμαθούς: Όταν δεν μπορούμε να απαντήσουμε ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ, αρχίζει η απαξίωση. Που θα πάει, κάποτε θα μάθεις να παραθέτεις επιχειρήματα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avax_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να αποφασίζουν οι εταιρίες τα χαρακτηριστικά (άρα και αυτό που λες...) είναι αναπόδραστο και ίσως "προφανές". Ίσως να έχεις στο μυαλό σου, κάτι ιδεατό (και που θα συμφωνούσα μαζί σου): το να υπάρχει επικοινωνία/διάλογος ανάμεσα στην όποια εταιρία και την κοινότητα χρηστών.

    Επί του θέματος, πιστεύω και εγώ, ως χρήστης ότι είναι καλή κίνηση -και ελπίζω να γίνει το ίδιο και με το (τρισκατάρατο) adobe flUsh κάποια στιγμή...
    Στον Chromium, το Flash, είναι click to play by default.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεχνολογίες Citrix χρησιμοποιούν και άλλες εταιρείες παροχής υπηρεσίων (π.χ. LogMeIn, FustSupport) οι οποίες δεν δίνουν client αλλά ένα απλό URL.
    Και σε κάθε περίπτωση... Θες να απενεργοποιήσεις το Java Add-On; Κανένα πρόβλημα. Απενεργοποίησέ το. Απεγκατέστησέ το. Μη χρησιμοποιείς Java. Αλλά δεν μπορεί να αποφασίζεις εσύ (η Mozilla, whoever) για το τι τεχνολογίες θα χρησιμοποιώ εγώ! Nanny Browser; Έλεος!

    Περί αχρηστείας της Java 1... 2.... Το ότι θα είχα διαφωνία επιπέδου fanboyσμού για γλώσσα προγραμματισμού δεν το περίμενα πάντως
    Επειδή είναι νο 1,2, whatever, ΔΕΝ σημαίνει ότι είναι και καλή. Απλά είναι ΒΟΛΙΚΗ ως γλώσσα προγραμματισμού.

  10. #40
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από purpleaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Flash plugin έχω, αλλά δεν τρέχει αυτόματα Κοινώς, το έχω στο click to play. Assumption is the mother of all fuckups.
    Άρα το plugin υπάρχει και όταν τρέχει είσαι εκτεθειμένος σε security holes. Σαν να μου λες ότι έχεις PC με unpatched Windows και το έχεις κλειστό για να είσαι ασφαλής. Ουάου. Και όταν το ανοίγεις, όλα μέλι γάλα. Σκέψου τι λες, σε παρακαλώ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από purpleaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλασσικό στυλάκι ημιμαθούς: Όταν δεν μπορούμε να απαντήσουμε ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ, αρχίζει η απαξίωση. Που θα πάει, κάποτε θα μάθεις να παραθέτεις επιχειρήματα.
    Σε ευχαριστούμε που έκανες την αυτοκριτική σου και παραθέτεις δημόσια τα αποτελέσματα. Είμαστε εδώ για να σε βοηθήσουμε όποτε το θελήσεις.

  11. #41
    Εγγραφή
    22-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 28.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε βλέπω κάποιο τρόπο Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  39 
Μέγεθος:  79,7 KB 
ID: 130662
    Το allow and remember την κάνει τη δουλειά για τη συγκεκριμένη ιστοσελίδα. Ας περιμένουμε και λιγάκι γιατί σίγουρα κάποιος τρόπος θα εμφανιστεί να είναι μόνιμα ενεργοποιημένη (εγώ δεν έχω ακόμα τη νεότερη έκδοση για να το ψάξω). Η κίνηση να είναι από προεπιλογή έτσι και όχι όλα ελεύθερα «μπάτε σκύλοι αλέστε» είναι προς τη σωστή κατεύθυνση κατά τη γνώμη μου. Όσοι ενοχλείστε από το ένα κλικ (που πιθανότατα θα βρεθεί τρόπος να μην σας χρειάζεται ούτε αυτό) σκεφτείτε ότι υπάρχει πολύ μεγάλη μερίδα του κόσμου που το θέλει αυτό και άλλοι τόσοι που θα αναγκαστούν να μάθουν και 2 πράγματα. Θετικό σε κάθε περίπτωση κι ας μην τρελαθούμε τώρα ότι ένα κλικ μας γκρεμίζει τη χρηστικότητα του browser.

  12. #42
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το allow and remember την κάνει τη δουλειά για τη συγκεκριμένη ιστοσελίδα. Ας περιμένουμε και λιγάκι γιατί σίγουρα κάποιος τρόπος θα εμφανιστεί να είναι μόνιμα ενεργοποιημένη (εγώ δεν έχω ακόμα τη νεότερη έκδοση για να το ψάξω). Η κίνηση να είναι από προεπιλογή έτσι και όχι όλα ελεύθερα «μπάτε σκύλοι αλέστε» είναι προς τη σωστή κατεύθυνση κατά τη γνώμη μου. Όσοι ενοχλείστε από το ένα κλικ (που πιθανότατα θα βρεθεί τρόπος να μην σας χρειάζεται ούτε αυτό) σκεφτείτε ότι υπάρχει πολύ μεγάλη μερίδα του κόσμου που το θέλει αυτό και άλλοι τόσοι που θα αναγκαστούν να μάθουν και 2 πράγματα. Θετικό σε κάθε περίπτωση κι ας μην τρελαθούμε τώρα ότι ένα κλικ μας γκρεμίζει τη χρηστικότητα του browser.
    Αν το applet είναι σε στατικό site τότε δεν υπάρχει (σοβαρό) πρόβλημα. Αν όμως είναι σε δυναμικό URL (έδωσα παραδείγματα παραπάνω σε Citrix τεχνολογίες) τότε υπάρχει. Παράδειγμα έδωσε και ο tsigarid.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από purpleaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή είναι νο 1,2, whatever, ΔΕΝ σημαίνει ότι είναι και καλή. Απλά είναι ΒΟΛΙΚΗ ως γλώσσα προγραμματισμού.
    Γι αυτό είπα για fanboyκές συζητήσεις. "Καλή" και "κακιά" γλώσσα προγραμματισμού δεν υφίσταται!
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  13. #43
    Εγγραφή
    19-02-2013
    Περιοχή
    In the land of OpenDaylight far above the cloud.
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Gennet Oxygen IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα το plugin υπάρχει και όταν τρέχει είσαι εκτεθειμένος σε security holes. Σαν να μου λες ότι έχεις PC με unpatched Windows και το έχεις κλειστό για να είσαι ασφαλής. Ουάου. Και όταν το ανοίγεις, όλα μέλι γάλα. Σκέψου τι λες, σε παρακαλώ.



    Σε ευχαριστούμε που έκανες την αυτοκριτική σου και παραθέτεις δημόσια τα αποτελέσματα. Είμαστε εδώ για να σε βοηθήσουμε όποτε το θελήσεις.
    Ότι πεις εσύ. Τελείωσε το, γιατί εκτίθεσαι ανεπανόρθωτα.

  14. #44
    Εγγραφή
    22-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 28.5(dB)
    Το πρόβλημα θα είναι υπαρκτό εάν απαιτείται «κλικ» (στο allow and remember) ακόμα και για την περιήγηση στην ίδια ιστοσελίδα. Διαφορετικά εγώ δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα. Εσύ έχεις την έκδοση και μπορείς να κάνεις και δοκιμές να το δεις και πρακτικά. Εγώ θα χρειαστεί να περιμένω λιγάκι ακόμα. Όπως είπα και νωρίτερα όμως όσοι θέλετε να είναι μόνιμα ενεργοποιημένη η java κάποιο τρόπο θα βρείτε. Ως λογική για τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις τη βρίσκω στη σωστή κατεύθυνση. Να ξέρουμε τι ανοίγουμε και γιατί, ακόμα και όσοι γνωρίζουμε λίγα.

  15. #45
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα θα είναι υπαρκτό εάν απαιτείται «κλικ» (στο allow and remember) ακόμα και για την περιήγηση στην ίδια ιστοσελίδα. Διαφορετικά εγώ δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα. Εσύ έχεις την έκδοση και μπορείς να κάνεις και δοκιμές να το δεις και πρακτικά. Εγώ θα χρειαστεί να περιμένω λιγάκι ακόμα. Όπως είπα και νωρίτερα όμως όσοι θέλετε να είναι μόνιμα ενεργοποιημένη η java κάποιο τρόπο θα βρείτε. Ως λογική για τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις τη βρίσκω στη σωστή κατεύθυνση. Να ξέρουμε τι ανοίγουμε και γιατί, ακόμα και όσοι γνωρίζουμε λίγα.
    Ξαναλέω. Σε υπηρεσίες VPN/Remote Support το URL μπορεί να είναι κάθε φορά διαφορετικό. Επομένως δεν μπορείς να κάνεις "Allow and Remember"
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-13, 16:06
  2. Πως μπορώ να έχω προεπισκόπηση στον Firefox;
    Από tosodoulis στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-13, 18:35
  3. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-13, 12:48
  4. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-13, 11:55
  5. Μηνύματα: 88
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-13, 16:16

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας