Σελ. 23 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31318212223
Εμφάνιση 331-337 από 337
  1. #331
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλη ιστορία... Έστειλα υπογεγραμμένη την αίτηση στη HOL και μετά με πήρε η WIND για προσφορά. Από 25€ που έδιναν τότε οι γονείς μου, με την προσφορά θα έδιναν 17! Αφού έστειλα Αίτημα Υπαναχώρησης στη HOL, μετά με παίρνει η δεύτερη και μου λέει τα ίδια με 16€! Αλλά και πάλι τους είπα πως δε με συμφέρει με τα Τέλη Ενεργοποίησης 36€ και τα πήρα δώρο και αυτά, αφού πρώτα μας ενεργοποίησαν, παρόλο που έστειλα Υπαναχώρηση 1 εβδομάδα πριν! φορθμ

    Η προσφορά της WIND ήταν για 2 χρόνια, γιατί το συμβόλαιο των γονιών μου ήταν σε ισχύ, αλλά το έσπασα λόγω των αυξήσεων που έγιναν και πιο πολύ γιατί το ίντερνετ της WIND ήταν χάλια... Τώρα με τη HOL πολύ καλύτερα.
    τίναξες τη μπάνκα στον αέρα
    κι όλα αυτά πηγαίνοντας από υπαναχώρηση σε υπαναχώρηση!

    εγώ που έκανα αίτηση μεταφοράς από Wind σε Cyta πήρα την αντιπροσφορά στα 17€ που σου δίνανε χωρίς τις διεθνείς με 18μηνο ή 24μηνο συμβόλαιο, αλλά η Cyta δεν μου προσέφερε κάτι καλύτερο από τη διαφημιζόμενη προσφορά των 22€ που έχει όταν ξαναεπικοινώνησε μαζί μου. επίσης από κινητά δεν είχε να δώσει κάτι πέραν των 25€ για 1000' 1000sms 1000ΜB το οποίο δε με ενδιαφέρει στην παρούσα φάση, κι έτσι έμεινα στη Wind
    γενικά έχει κακές πρακτικές όμως η εταιρεία. αρέσκεται πολύ στο παζάρι και στο χαράτσωμα στην κάθε ευκαιρία, πχ όταν σου λήγει το συμβόλαιο. νομίζω πως την επόμενη φορά θα πάω στη Cyta. ας φτιάξει λίγο την κινητή της και μετά
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  2. #332
    Εγγραφή
    06-02-2014
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23998/1019
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TG589vn v3
    SNR / Attn
    2.5(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Αίτηση φορητότητας και συμβόλαιο είναι το ίδιο χαρτί που υπογράφεις. Η εταιρία που έχεις τώρα π.χ. WIND βλέπει τη φορητότητα σε 2-3 εργάσιμες από τότε που ο Νέος Πάροχος π,χ. HOL λάβει το συμβόλαιο και συνήθως σε παίρνουν τότε τηλέφωνο για προσφορά. Δικαιούσαι να στείλεις Υπαναχώρηση εντός 14 ημερολογιακών ημερών στο Νέο Πάροχο από την ημερομηνία που γράφει πάνω το συμβόλαιο. Για σιγουριά κάνε το 9 ημέρες, γιατί τις τελευταίες 5 είναι δύσκολο να προλάβει ο Νέος Πάροχος να σταματήσει τη διαδικασία.

    Ούτως ή άλλως απ' ό,τι βλέπω η HOL έχει καταλάβει το "κόλπο" που κάνουν κάποιοι φορητότητα για να πάρουν καλύτερη προσφορά και σ' ενεργοποιούν ακόμα και αν στείλεις Υπαναχώρηση! Βέβαια δικαιούσαι και πάλι να φύγεις, απλά "πατούν" στο ότι ίσως βαριέσαι να πας ξανά πίσω στον παλιό πάροχο και ότι ίσως (με μικρή πιθανότητα) πληρώσεις Τέλη Ενεργοποίησης για να πας και σου κάνει και ο Νέος καλύτερη τιμή για να μείνεις.

    Τώρα το τι δεσμεύεται η κάθε εταιρία υπάρχει στους όρους του συμβολαίου. Π.χ. στη HOL μετά τα 1 ή 2 χρόνια που έχεις υπογράψει, οι τιμές αυξάνονται και γίνονται σαν του καταλόγου τους. Αν ζητήσεις προσφορά πάντως μετά τα 2 χρόνια θα στη δώσουν, απλά παίρνεις ακόμα καλύτερη αν κάνεις φορητότητα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    τίναξες τη μπάνκα στον αέρα
    κι όλα αυτά πηγαίνοντας από υπαναχώρηση σε υπαναχώρηση!

    εγώ που έκανα αίτηση μεταφοράς από Wind σε Cyta πήρα την αντιπροσφορά στα 17€ που σου δίνανε χωρίς τις διεθνείς με 18μηνο ή 24μηνο συμβόλαιο, αλλά η Cyta δεν μου προσέφερε κάτι καλύτερο από τη διαφημιζόμενη προσφορά των 22€ που έχει όταν ξαναεπικοινώνησε μαζί μου. επίσης από κινητά δεν είχε να δώσει κάτι πέραν των 25€ για 1000' 1000sms 1000ΜB το οποίο δε με ενδιαφέρει στην παρούσα φάση, κι έτσι έμεινα στη Wind
    γενικά έχει κακές πρακτικές όμως η εταιρεία. αρέσκεται πολύ στο παζάρι και στο χαράτσωμα στην κάθε ευκαιρία, πχ όταν σου λήγει το συμβόλαιο. νομίζω πως την επόμενη φορά θα πάω στη Cyta. ας φτιάξει λίγο την κινητή της και μετά
    ωραία όλα αυτά, αλλά όταν το πρόγραμμα στο οποία βρίσκεσαι τώρα είναι μη εμπορικά διαθέσιμο και δεν θέλεις να το αλλάξεις με κάποιο καινούριο (γιατί δεν συμφέρει), παρά μόνο με κάποια συγκεκριμένη προσφορά, τότε δεν πρέπει ούτε καν η φορητότητα να ολοκληρωθεί - γιατί μετά θεωρείσαι καινούριος πελάτης(στην παλιά σου εταιρία) και δεν μπορείς να έχεις πλέον το μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα....!

    γνωρίζει κανείς σε πόσο διάστημα ολοκληρώνεται η φορητότητα, από την υπογραφή του συμβολαίου - από την αποστολή της αίτησης στην καινούρια εταιρία???
    ή μόνο με συνεχή τηλέφωνα μπορεί να επιβεβαιωθεί κάτι τέτοιο?? υπάρχει περίπτωση η εταιρία που βρίσκεσαι τώρα (και από την οποία περιμένεις αντιπροσφορά) να ισχυριστεί ότι είχε ολοκληρωθεί η φορητότητα, χωρίς να έχει γίνει κάτι τέτοιο???

  3. #333
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costaskalas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραία όλα αυτά, αλλά όταν το πρόγραμμα στο οποία βρίσκεσαι τώρα είναι μη εμπορικά διαθέσιμο και δεν θέλεις να το αλλάξεις με κάποιο καινούριο (γιατί δεν συμφέρει), παρά μόνο με κάποια συγκεκριμένη προσφορά, τότε δεν πρέπει ούτε καν η φορητότητα να ολοκληρωθεί - γιατί μετά θεωρείσαι καινούριος πελάτης(στην παλιά σου εταιρία) και δεν μπορείς να έχεις πλέον το μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα....!

    γνωρίζει κανείς σε πόσο διάστημα ολοκληρώνεται η φορητότητα, από την υπογραφή του συμβολαίου - από την αποστολή της αίτησης στην καινούρια εταιρία???
    ή μόνο με συνεχή τηλέφωνα μπορεί να επιβεβαιωθεί κάτι τέτοιο?? υπάρχει περίπτωση η εταιρία που βρίσκεσαι τώρα (και από την οποία περιμένεις αντιπροσφορά) να ισχυριστεί ότι είχε ολοκληρωθεί η φορητότητα, χωρίς να έχει γίνει κάτι τέτοιο???

    Η φορητότητα ολοκληρώνεται σε 14 ημερολογιακές ημέρες από αυτή που λέει πάνω το συμβόλαιο. Καλό είναι να το στείλεις την ίδια μέρα ή μέσα στις 2-3 επόμενες το πολύ, ώστε να πάρεις και πιο γρήγορα προσφορά από τον τωρινό σου πάροχο και να προλάβει ο Νέος ν' ακυρώσει τη φορητότητα. Αν π.χ. κάνεις αίτηση σήμερα 30/7, θα ενεργοποιηθείς Τετάρτη 13 Αυγούστου αν όλα πάνε καλά. Μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα πρέπει να στείλεις Υπαναχώρηση. Πάντως στο είπα πως η HOL δεν αστειεύεται πια... Πιθανότατα θα σ' ενεργοποιήσει θες δε θες, αφού σου κάνει πρώτα κι αυτή μια καλύτερη αντιπροσφορά... (αν τελικά κάνεις αίτηση σε αυτή, υποθετικά μιλάμε) .

    Εσύ τι πρόγραμμα έχεις τώρα από τη WIND?

  4. #334
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costaskalas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραία όλα αυτά, αλλά όταν το πρόγραμμα στο οποία βρίσκεσαι τώρα είναι μη εμπορικά διαθέσιμο και δεν θέλεις να το αλλάξεις με κάποιο καινούριο (γιατί δεν συμφέρει), παρά μόνο με κάποια συγκεκριμένη προσφορά, τότε δεν πρέπει ούτε καν η φορητότητα να ολοκληρωθεί - γιατί μετά θεωρείσαι καινούριος πελάτης(στην παλιά σου εταιρία) και δεν μπορείς να έχεις πλέον το μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα....!

    γνωρίζει κανείς σε πόσο διάστημα ολοκληρώνεται η φορητότητα, από την υπογραφή του συμβολαίου - από την αποστολή της αίτησης στην καινούρια εταιρία???
    ή μόνο με συνεχή τηλέφωνα μπορεί να επιβεβαιωθεί κάτι τέτοιο?? υπάρχει περίπτωση η εταιρία που βρίσκεσαι τώρα (και από την οποία περιμένεις αντιπροσφορά) να ισχυριστεί ότι είχε ολοκληρωθεί η φορητότητα, χωρίς να έχει γίνει κάτι τέτοιο???
    δεν κατάλαβα ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα που αναφέρεις αρχικά. αν μπορείς δώσε 1 παράδειγμα

    η φορητότητα ολοκληρώνεται σε 10 εργάσιμες κατά τη Cyta, 2 βδομάδες χοντρικά δλδ. σε εμένα το τήρησαν αλλά τους έκοψα με την υπαναχώρηση. σε ειδοποιεί κι η εταιρία με μηνύματα. η εταιρία που είσαι ήδη γιατί να ισχυρίζεται πως έχει ολοκληρωθεί η φορητότητα όταν προσπαθεί να σε κρατήσει στο δίκτυό της μέχρι την τελευταία στιγμή;
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  5. #335
    Εγγραφή
    06-02-2014
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23998/1019
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TG589vn v3
    SNR / Attn
    2.5(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η φορητότητα ολοκληρώνεται σε 14 ημερολογιακές ημέρες από αυτή που λέει πάνω το συμβόλαιο. Καλό είναι να το στείλεις την ίδια μέρα ή μέσα στις 2-3 επόμενες το πολύ, ώστε να πάρεις και πιο γρήγορα προσφορά από τον τωρινό σου πάροχο και να προλάβει ο Νέος ν' ακυρώσει τη φορητότητα. Αν π.χ. κάνεις αίτηση σήμερα 30/7, θα ενεργοποιηθείς Τετάρτη 13 Αυγούστου αν όλα πάνε καλά. Μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα πρέπει να στείλεις Υπαναχώρηση. Πάντως στο είπα πως η HOL δεν αστειεύεται πια... Πιθανότατα θα σ' ενεργοποιήσει θες δε θες, αφού σου κάνει πρώτα κι αυτή μια καλύτερη αντιπροσφορά... (αν τελικά κάνεις αίτηση σε αυτή, υποθετικά μιλάμε) .

    Εσύ τι πρόγραμμα έχεις τώρα από τη WIND?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν κατάλαβα ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα που αναφέρεις αρχικά. αν μπορείς δώσε 1 παράδειγμα

    η φορητότητα ολοκληρώνεται σε 10 εργάσιμες κατά τη Cyta, 2 βδομάδες χοντρικά δλδ. σε εμένα το τήρησαν αλλά τους έκοψα με την υπαναχώρηση. σε ειδοποιεί κι η εταιρία με μηνύματα. η εταιρία που είσαι ήδη γιατί να ισχυρίζεται πως έχει ολοκληρωθεί η φορητότητα όταν προσπαθεί να σε κρατήσει στο δίκτυό της μέχρι την τελευταία στιγμή;
    Δηλαδή η ημερομηνία ενεργοποίησης είναι και η ημερομηνία που ολοκληρώνεται η φορητότητα??
    Ή μήπως υπάρχει περίπτωση η φορητότητα να ολοκληρωθεί και πριν την ημερομηνία ενεργοποίησης??

    Το "θα σε ενεργοποιήσει θες δεν θες" δεν το καταλαβαίνω, τότε που στηρίζεται το δικαίωμα υπαναχώρησης??

    Παράδειγμα(τυχαία νούμερα):
    έχω, double play με απεριόριστα σταθερά στα 50€, το οποίο είναι μη εμπορικά διαθέσιμο.
    θέλω να πάρω στην ίδια ή και χαμηλότερη τιμή (≤ 50€), double play με απεριόριστα σταθερά και κινητά, η τιμή του οποίου τώρα είναι στα 60€.
    αν δεχτούν να μου το δώσουν στην τιμή ≤ 50€, όλα καλά.
    αν δεν δεχτούν να μου κάνουν κάποια προσφορά ή αν δεν με συμφέρει αυτή που θα μου κάνουν (πχ 55€) και παράλληλα έχει ολοκληρωθεί η φορητότητα, τότε δεν μπορώ να γυρίσω στο πακέτο που είχα με τα 50€ και αναγκαστικά θα πάω στα 60€ που είναι η τιμή της αγοράς ή στα 55€ που μου έκαναν προσφορά.

  6. #336
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costaskalas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή η ημερομηνία ενεργοποίησης είναι και η ημερομηνία που ολοκληρώνεται η φορητότητα??
    Ή μήπως υπάρχει περίπτωση η φορητότητα να ολοκληρωθεί και πριν την ημερομηνία ενεργοποίησης??

    Το "θα σε ενεργοποιήσει θες δεν θες" δεν το καταλαβαίνω, τότε που στηρίζεται το δικαίωμα υπαναχώρησης??

    Παράδειγμα(τυχαία νούμερα):
    έχω, double play με απεριόριστα σταθερά στα 50€, το οποίο είναι μη εμπορικά διαθέσιμο.
    θέλω να πάρω στην ίδια ή και χαμηλότερη τιμή (≤ 50€), double play με απεριόριστα σταθερά και κινητά, η τιμή του οποίου τώρα είναι στα 60€.
    αν δεχτούν να μου το δώσουν στην τιμή ≤ 50€, όλα καλά.
    αν δεν δεχτούν να μου κάνουν κάποια προσφορά ή αν δεν με συμφέρει αυτή που θα μου κάνουν (πχ 55€) και παράλληλα έχει ολοκληρωθεί η φορητότητα, τότε δεν μπορώ να γυρίσω στο πακέτο που είχα με τα 50€ και αναγκαστικά θα πάω στα 60€ που είναι η τιμή της αγοράς ή στα 55€ που μου έκαναν προσφορά.

    Εννοείς πως δίνεις 50€ συνδυαστικά με κινητό τηλέφωνο με σύνδεση? Ή 50€ μόνο για το σταθερό Double Play?

    Δεν το είδα πως είναι τυχαία, sorry!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 30-07-14 στις 19:20.

  7. #337
    Εγγραφή
    06-02-2014
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23998/1019
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TG589vn v3
    SNR / Attn
    2.5(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείς πως δίνεις 50€ συνδυαστικά με κινητό τηλέφωνο με σύνδεση? Ή 50€ μόνο για το σταθερό Double Play?
    Τυχαία είναι τα νούμερα, η ουσία είναι αλλού.

    Εδώ: http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/Number/#q9 ο χρόνος είναι συγκεκριμένος.
    Μήπως η φορητότητα δεν συμπίπτει με την ημερομηνία ενεργοποίησης που δίνει ο νέος πάροχος??
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος costaskalas : 30-07-14 στις 19:29.

Σελ. 23 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31318212223

Παρόμοια Θέματα

  1. Wind: πακέτα προσφορών Wind Mobile Broadband
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-13, 16:20
  2. Nέα απάτη phishing στοχεύει τους χρήστες του Gmail
    Από nikraven στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-13, 20:37
  3. VDSL -WIND Nέα Ιωνία
    Από ZAGNA στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-13, 14:49
  4. Nεα συνθεση pc φιλου.
    Από steliosamos στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-12, 18:17
  5. Nεα laptops με windows 8
    Από cool11 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-12, 14:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας