Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    11-04-2004
    Περιοχή
    Μιντιλόγλι
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΛΕΥΚΑ
    Router
    Tp link
    SNR / Attn
    6(dB) / 51.8(dB)
    Καλησπέρα
    στις 15/10/2012 στα πλαίσια μιας προωθητικής ενέργειας της forthnet δέχτηκα να παραμείνω για ένα χρόνο στην εταιρία
    έτσι ώστε να υπάρξει μια μείωση στα τέλη μου τάξης του 20%.
    Συγκεκριμένα είμαι στο πρόγραμμα FORTHNET ADSL 24 και δίνω 17.90 το μήνα.

    Στα τέλη μαιου 2013 λόγω μετακόμισης πήγα σε κατάστημα forthnet και συμπλήρωσα μια αίτηση για μετακόμιση γραμμής.
    Η γραμμή για διάφορους λόγους ενεργοποιήθηκε στα μέσα Σεπτεμβρίου , δηλαδή 4 μήνες μετά...

    Για προσωπικούς λόγους έχω επιλέξει να μεταφερθώ σε άλλο παροχό. Αφού έκανα την αίτηση εκεί(30-10-2013) επικοινώνησε το τμήμα
    της forthnet και μου πρότεινε κάποιο καλύτερο πακέτο που δυστυχώς δεν με κάλυπτε όποτε παρέμεινα στην αρχική μου απόφαση να αλλάξω παροχό.

    Το αίτημα μου όμως για αλλαγή παροχού έχει απορριφθεί 3 φορές απο την forthnet για τον λόγο ότι ο βρόχος δεν είναι σωστός.

    Έτσι υπήρχε τηλεφωνική επικοινωνία την δευτέρα 4/11/2013 με σκοπό να μάθω τον αριθμό βρόχου κάτι που μετά από 15 λεπτά αναμονής έμαθα.
    Σήμερα υπήρχε πάλι ενημέρωση ότι η αίτηση απορρίφθηκε λόγω λανθασμένου αριθμού βρόχου.
    Έτσι υπήρχε πάλι τηλεφωνική μου επικοινωνία σήμερα με τις forthnet στις 10:55 , όπου μετά από 10 λεπτά αναμονής ο πρώτος αντιπρόσωπος αφού μαθαίνει τι ζητάω με ξαναβάζει σε αναμονή και μετά από
    15 λεπτά η δεύτερη αντιπρόσωπος αφού μαθαίνει τι ζητάω με ρωτάει "Για ποιό λόγω χρειάζεστε τον αριθμό βρόχου;" και της εξήγησα ότι είναι για την μεταφορά μου σε εναλλακτικό παροχό.

    Μου είπε ότι είμαι δεσμευμένος μέχρι της 15/10/2014 γιατί με την μετακόμιση και την ενεργοποίηση της γραμμής ενεργοποιήθηκε νέα σύμβαση για ένα χρόνο.
    Ως εκ τουτου αν κάνω αίτηση να πάω σε εναλλακτικό παροχό θα χρεωθώ με τέλη αποσύνδεσης.

    Οι ερωτήσεις μου :

    1) Η μεταφορά γραμμής ενεργοποιεί αυτόματα σύμβαση για έναν επιπλέον χρόνο;
    2) Ο αριθμός βρόχου μου είναι κάτι απόρρητο και θα πρέπει να ερωτούμαι για ποιόν λόγω το χρειάζομαι;
    3) Τα στοιχεία της σύνδεσης μου στο ebill γιατί αναφέρουν "ημερομηνία λήξης ως αορίστου";
    4) Με την πρώτη κυρία της forthnet που μου τηλεφώνησε για την καλύτερη προσφορά γιατί δεν ενημερώθηκα ότι έχω σύμβαση για έναν ακόμα χρόνο;(αν ισχύει αυτό).

    Δυστυχώς το τηλεφωνικό τμήμα εξυπηρέτησης είναι αρκετά αόριστο και δεν μου έχει δώσει κάποια λύση ακόμα...

    Ευχαριστώ
    Καραχάλιος Θεόδωρος
    αριθμός βρόχου 21Β/1608068

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αγαπητέ συνδρομητή,

    Για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε άμεσα με το θέμα που μας παραθέτετε, θα χρειαστούμε κάποιο δικό σας στοιχείο ( πχ. τηλέφωνο ή ΑΦΜ ή κωδικό συνδρομητή ). Παρακαλούμε πολύ όπως το αποστείλετε μέσω προσωπικού μηνύματος.

    Παραμένουμε στη διάθεση σας
    Forthnet support

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-13, 18:55
  2. [Other] Η γνωμη σας για ενα δυνατο modem router...
    Από vitalogy στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-13, 16:14
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-13, 14:39
  4. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-12, 02:40

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας