Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 33
  1. #16
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.833
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Το να στερείς δυνατότητα επιλογής από τον χρήστη δεν είναι μοντέλο ασφάλειας. Ας έχει κάποιο developer option που να το ανοιγοκλείνεις.

  2. #17
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Και για την ακρίβεια ο CoolNovo φαίνεται ακριβώς ίδιος με τον chrome εκτός το σήμα του.

  3. #18
    Εγγραφή
    14-06-2010
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    663
    Downloads
    49
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    4997/49998 kbps
    ISP
    WIND Double Play M & VDSL
    Router
    zte zxdsl 931 wii
    SNR / Attn
    30.3(dB) / 2.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχει τα ίδια χρώματα πάντως χαχαχαχαχα!Όσο αναφορά την ταχύτητα πάντως είναι ισάξιος του chrome με περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης,άσε που παίρνει addons από παντού,εγώ για παράδειγμα που χρησιμοποιώ το bitorrent (surf) στην εταιρία που δουλεύω δεν υπάρχει άλλος τρόπος κατεβάσματος torrent όποτε μου είναι απαραίτητο (100αρα γραμμή λέμε),η google το αφαίρεσε από το store και δεν βρήκα τρόπο να το βάλω στον chrome ως εξωτερικό addon,έτσι τη λύση μου την έδωσε o coolnovo.

  4. #19
    Εγγραφή
    10-11-2010
    Μηνύματα
    921
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για την ακρίβεια ο CoolNovo φαίνεται ακριβώς ίδιος με τον chrome εκτός το σήμα του.
    Aυτό δεν είναι κριτήριο

  5. #20
    Εγγραφή
    19-02-2013
    Περιοχή
    In the land of OpenDaylight far above the cloud.
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Gennet Oxygen IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hall2001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει τα ίδια χρώματα πάντως χαχαχαχαχα!Όσο αναφορά την ταχύτητα πάντως είναι ισάξιος του chrome με περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης,άσε που παίρνει addons από παντού,εγώ για παράδειγμα που χρησιμοποιώ το bitorrent (surf) στην εταιρία που δουλεύω δεν υπάρχει άλλος τρόπος κατεβάσματος torrent όποτε μου είναι απαραίτητο (100αρα γραμμή λέμε),η google το αφαίρεσε από το store και δεν βρήκα τρόπο να το βάλω στον chrome ως εξωτερικό addon,έτσι τη λύση μου την έδωσε o coolnovo.
    Το ότι κατεβάζεις torrents στην δουλειά σου, μου λέει 2 πράγματα:
    1) Πρώτον ότι είσαι τζαμπατζής (χρησιμοποιέις κάτι που ΔΕΝ έχεις πληρώσει εσύ) και
    2) Ότι το IT της δουλειάς σου πρέπει να βάλει κανένα σοβαρό waf.

    Άσχετο: Έχεις κάνει κανένα capture να δεις που (αλλού) στέλνει data ο "σοβαρός" αυτός browser;

  6. #21
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.653
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εκεινον τον οπερα γιατι μας τον χαλασε ?



  7. #22
    Εγγραφή
    05-10-2011
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30 Mbps / 5 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως κολλάνε ακριβώς τα 3rd party plugin με τον Firefox; Δεν είναι του Firefox ή της Mozilla όλα αυτά, αλλά των εταιρειών που τα διανέμουν...
    Βασικά, διάφορα προγράμματα, εγκαθιστούν και Firefox plugins.

    O Chrome μέχρι στιγμής είναι συμβατός με τα Firefox plugins, οπότε τα αναγνωρίζει και τα χρησιμοποιεί.

    Η διαφορά με τον Firefox όμως είναι, ότι ο Chrome είναι αυτάρκης, και δεν χρειάζεται third party plugins (π.χ. έχει το δικό του Adobe Flash player, video player, PDF viewer, κ.λ.π.).

    Ενώ ο Firefox, θέλει third party plugins για να δουλέψει, π.χ. εξωτερικό Adobe Flash player, Adobe Reader ή άλλο plugin για να διαβάζεις PDFs, κ.λ.π.).

    Οπότε όλα τα εγκατεστημένα firefox plugins, τα χρησιμοποιεί και ο Chrome, ενώ δεν τα χρειάζεται, με αποτέλεσμα να πηγαίνει πιο αργά.

    Στο chrome://plugins, μπορείς να απενεργοποιήσεις τα plugins που δεν είναι της Google, και έτσι ο browser να έχει τις κανονικές του επιδόσεις.

  8. #23
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.675
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ούτως ή άλλως τον είχα στην blacklist μου από τότε που βγήκε, ένας λόγος παραπάνω για να μην τον χρησιμοποιήσω ΠΟΤΕ. Θέλω ότι χρησιμοποιώ να μπορώ να το φέρω στα μέτρα μου, όχι να μου το φέρνει η google... Και πάνω από όλα δεν θέλω έναν επιπλέον ρουφιάνο στους υπολογιστές μου

  9. #24
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από developer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά, διάφορα προγράμματα, εγκαθιστούν και Firefox plugins.

    O Chrome μέχρι στιγμής είναι συμβατός με τα Firefox plugins, οπότε τα αναγνωρίζει και τα χρησιμοποιεί.

    Η διαφορά με τον Firefox όμως είναι, ότι ο Chrome είναι αυτάρκης, και δεν χρειάζεται third party plugins (π.χ. έχει το δικό του Adobe Flash player, video player, PDF viewer, κ.λ.π.).

    Ενώ ο Firefox, θέλει third party plugins για να δουλέψει, π.χ. εξωτερικό Adobe Flash player, Adobe Reader ή άλλο plugin για να διαβάζεις PDFs, κ.λ.π.).

    Οπότε όλα τα εγκατεστημένα firefox plugins, τα χρησιμοποιεί και ο Chrome, ενώ δεν τα χρειάζεται, με αποτέλεσμα να πηγαίνει πιο αργά.

    Στο chrome://plugins, μπορείς να απενεργοποιήσεις τα plugins που δεν είναι της Google, και έτσι ο browser να έχει τις κανονικές του επιδόσεις.
    Εσωτερικός PDF reader υπάρχει ήδη στον Firefox, ενώ υπάρχει και ένα πρόγραμμα αντικατάστασης του Flash με το Shumway στις επόμενες εκδόσεις (υπάρχει ως επέκταση ακόμα και τώρα, αλλά είναι σε πειραματικό στάδιο). Επαναλαμβάνω βέβαια ότι δεν καταλαβαίνω γιατί τα λες firefox plugins, αφού απλά ακολουθούν ένα συγκεκριμένο API που είναι συμβατό με πολλούς browser, το NPAPI που χρονολογείται από τις μέρες της Netscape.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  10. #25
    Εγγραφή
    14-06-2010
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    663
    Downloads
    49
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    4997/49998 kbps
    ISP
    WIND Double Play M & VDSL
    Router
    zte zxdsl 931 wii
    SNR / Attn
    30.3(dB) / 2.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από purpleaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι κατεβάζεις torrents στην δουλειά σου, μου λέει 2 πράγματα:
    1) Πρώτον ότι είσαι τζαμπατζής (χρησιμοποιέις κάτι που ΔΕΝ έχεις πληρώσει εσύ) και
    2) Ότι το IT της δουλειάς σου πρέπει να βάλει κανένα σοβαρό waf.

    Άσχετο: Έχεις κάνει κανένα capture να δεις που (αλλού) στέλνει data ο "σοβαρός" αυτός browser;
    1ον δεν με ξέρεις κι από χτες οπότε κοίτα να μιλάς καλύτερα αλλά αφού το θέτεις έτσι,όχι ρε φίλε δεν είμαι τζαμπατζής ότι χρησιμοποιώ το πληρώνω καθημερινά με τον κόπο μου και τον κομμένο μισθό μου σε μια δουλειά όπου κλείνω φέτος 17 χρόνια.
    2ον Το ΙΤ όσο καλά και να κάνει την δουλεία του πάντα θα υπάρχουν παραθυράκια.
    3ον εσυ τον δοκίμασες να δείς που στέλνει data για να δείς αν είναι σοβαρός browser;

    Μα τι στο καλό σου έθιξα τον browser τον σοβαρό τον δικό σου και ποιός είναι αυτός ο καταπληκτικός ο ανεπανάληπτος που μόνο εσύ ξέρεις και χρησιμοποιείς;

  11. #26
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hall2001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει τα ίδια χρώματα πάντως χαχαχαχαχα!Όσο αναφορά την ταχύτητα πάντως είναι ισάξιος του chrome με περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης,άσε που παίρνει addons από παντού,εγώ για παράδειγμα που χρησιμοποιώ το bitorrent (surf) στην εταιρία που δουλεύω δεν υπάρχει άλλος τρόπος κατεβάσματος torrent όποτε μου είναι απαραίτητο (100αρα γραμμή λέμε),η google το αφαίρεσε από το store και δεν βρήκα τρόπο να το βάλω στον chrome ως εξωτερικό addon,έτσι τη λύση μου την έδωσε o coolnovo.
    παω να χρησιμοποιησω το bittorent και χρειαζεται καποιο npapi,το οποιο αφαιρεθηκε απο τον chromium λεει..
    VAMOS ARIS

  12. #27
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτόν τον coolnovo εγώ πάντως δεν τον είχα ξανακούσει. Θα τον δοκιμάσω.

  13. #28
    Εγγραφή
    30-08-2006
    Μηνύματα
    2.410
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    KV 50.000/5.000
    ISP
    FORTHNET circa 2006
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    14(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο κατηφορος για την google ξεκινησε με το αθλιο comment system στο youtube που σε αναγκαζει να μπεις στο αποτυχημενο g+ και θα συνεχιστει απο οτι βλεπω με ανακοινωσεις σαν και αυτες.....
    AMD FX-8320 | HYPER 212 EVO | 2X ARCTIC COOLING F12 PWM 120MM | CORSAIR CARBIDE 200R | ASUS M5A97 R2.0 | Kingston HyperX 1600MHZ@1866 9-10-9 2X4GB | ASUS 760 GTX OC DCUII @1300/7000 | THERMALTAKE SE SMART MODULAR 630W

  14. #29
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    29
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    Εγώ δεν καταλαβαίνω πως στο Android μια ρύθμιση του χρήστη που επιτρέπει την εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές προσφέρει αποδεκτή ασφάλεια και στον Chrome το αντίστοιχο όχι.


  15. #30
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν καταλαβαίνω πως στο Android μια ρύθμιση του χρήστη που επιτρέπει την εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές προσφέρει αποδεκτή ασφάλεια και στον Chrome το αντίστοιχο όχι.
    Έχει να κάνει κυρίως με τα βήματα που πρέπει ν' ακολουθήσει κάποιος και το πόσο καλό είναι το "δόλωμα".

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-13, 19:45
  2. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-13, 18:54
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-13, 12:42
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-13, 11:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας