Σελ. 156 από 204 ΠρώτηΠρώτη ... 136146151154155156157158161166176 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.326-2.340 από 3048

Θέμα: Speedport W 724V

  1. #2326
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    ΠΑΝΟΡΑΜΑ SKG
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    Unifi Dream Router
    Path Level
    Interleaved
    πρεπει ακομα να εχω το speedport w724 αναγκαστηκα οταν εχω voip γραμμη? ή μπορω να βαλω δικο μου modem? δεν βολευει καθολου το speedport να το τοποθετησω κατω απο το γραφειο επειδη βγαινουν τα καλωδια απο πισω ορθια :P

  2. #2327
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GMaister22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρεπει ακομα να εχω το speedport w724 αναγκαστηκα οταν εχω voip γραμμη? ή μπορω να βαλω δικο μου modem? δεν βολευει καθολου το speedport να το τοποθετησω κατω απο το γραφειο επειδη βγαινουν τα καλωδια απο πισω ορθια :P
    Προς το παρόν VoIP μπορείς να έχεις μόνο με το μόντεμ/ρούτερ του ΟΤΕ (μπορείς να βάλεις και Entry 2i, δεν χρειάζεται να είναι το 724).

  3. #2328
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    ΠΑΝΟΡΑΜΑ SKG
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    Unifi Dream Router
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρόν VoIP μπορείς να έχεις μόνο με το μόντεμ/ρούτερ του ΟΤΕ (μπορείς να βάλεις και Entry 2i, δεν χρειάζεται να είναι το 724).
    Ναι, το θεμα ειναι οτι αυτα καθονται ολα ορθια...

    Εγω θελω να τα τοποθετησω κατω απο το γραφειο οπως στη φωτο:
    Συνημμένο Αρχείο 173482

    κριμα!

  4. #2329
    Εγγραφή
    13-02-2015
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    29999/2495
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το είχα αναφέρει και παλαιότερα αλλά δεν ασχολήθηκα παραπάνω με ένα πρόβλημα που έχω με το συγκεκριμένο μόντεμ και με το smartphone μου (nexus 5). Υπάρχουν άπειρες φορές στην διάρκεια της ημέρας που ενώ το μόντεμ είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ και όλα λειτουργούν τέλεια, το κινητό μου χάνει την σύνδεση στο δίκτυο, σαν να μην είμαι μέσα στην εμβέλεια του wifi ένα πράγμα και για να ξανασυνδεθεί στο δίκτυο θα πρέπει να ανοίξω την οθόνη του κινητού και αυτό μετά με την σειρά του να συνδεθεί αυτόματα στο δίκτυο. Όση ώρα εγω δεν ανοίγω την οθόνη του κινητού αυτό δεν πρόκειται να συνδεθεί από μόνο του στο δίκτυο. Είναι στο μόνο μόντεμ που μου το κάνει αυτό και δεν ξέρω αν είναι ελαττωματικό το μόντεμ ή φταίει το κινητό μου.

    Επειδή λοιπόν έχει λήξει το συμβόλαιο μου στον οτε για την 30αρα VDSL και θα το πάω για ανανέωση θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος καταρχήν έχει αντιμετωπίσει αυτό το πολύ περίεργο πρόβλημα και αν κατα δεύτερον κάποιο άλλο μόντεμ που δίνει ο ΟΤΕ είναι καλύτερο από αυτή την σαβούρα.

  5. #2330
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aggelosn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είχα αναφέρει και παλαιότερα αλλά δεν ασχολήθηκα παραπάνω με ένα πρόβλημα που έχω με το συγκεκριμένο μόντεμ και με το smartphone μου (nexus 5). Υπάρχουν άπειρες φορές στην διάρκεια της ημέρας που ενώ το μόντεμ είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ και όλα λειτουργούν τέλεια, το κινητό μου χάνει την σύνδεση στο δίκτυο, σαν να μην είμαι μέσα στην εμβέλεια του wifi ένα πράγμα και για να ξανασυνδεθεί στο δίκτυο θα πρέπει να ανοίξω την οθόνη του κινητού και αυτό μετά με την σειρά του να συνδεθεί αυτόματα στο δίκτυο. Όση ώρα εγω δεν ανοίγω την οθόνη του κινητού αυτό δεν πρόκειται να συνδεθεί από μόνο του στο δίκτυο. Είναι στο μόνο μόντεμ που μου το κάνει αυτό και δεν ξέρω αν είναι ελαττωματικό το μόντεμ ή φταίει το κινητό μου.

    Επειδή λοιπόν έχει λήξει το συμβόλαιο μου στον οτε για την 30αρα VDSL και θα το πάω για ανανέωση θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος καταρχήν έχει αντιμετωπίσει αυτό το πολύ περίεργο πρόβλημα και αν κατα δεύτερον κάποιο άλλο μόντεμ που δίνει ο ΟΤΕ είναι καλύτερο από αυτή την σαβούρα.
    Μπορείς να ζητήσεις το Entry 2i.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #2331
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    ΠΑΝΟΡΑΜΑ SKG
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    Unifi Dream Router
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να ζητήσεις το Entry 2i.
    το entry 2i ειναι καλυτερο απο το 724v?

  7. #2332
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GMaister22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το entry 2i ειναι καλυτερο απο το 724v?
    Yποτίθεται ότι το 724v δίνανε στην αρχή και βλέποντας ότι έβγαλε διάφορα προβλήματα τώρα δίνουν το Entry 2i. Γενικά πάντως μην περιμένεις από ρούτερ που δίνουν οι πάροχοι δωρεάν να έχουν και την τέλεια λειτουργία.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #2333
    Εγγραφή
    02-08-2015
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aggelosn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είχα αναφέρει και παλαιότερα αλλά δεν ασχολήθηκα παραπάνω με ένα πρόβλημα που έχω με το συγκεκριμένο μόντεμ και με το smartphone μου (nexus 5). Υπάρχουν άπειρες φορές στην διάρκεια της ημέρας που ενώ το μόντεμ είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ και όλα λειτουργούν τέλεια, το κινητό μου χάνει την σύνδεση στο δίκτυο, σαν να μην είμαι μέσα στην εμβέλεια του wifi ένα πράγμα και για να ξανασυνδεθεί στο δίκτυο θα πρέπει να ανοίξω την οθόνη του κινητού και αυτό μετά με την σειρά του να συνδεθεί αυτόματα στο δίκτυο. Όση ώρα εγω δεν ανοίγω την οθόνη του κινητού αυτό δεν πρόκειται να συνδεθεί από μόνο του στο δίκτυο. Είναι στο μόνο μόντεμ που μου το κάνει αυτό και δεν ξέρω αν είναι ελαττωματικό το μόντεμ ή φταίει το κινητό μου.

    Επειδή λοιπόν έχει λήξει το συμβόλαιο μου στον οτε για την 30αρα VDSL και θα το πάω για ανανέωση θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος καταρχήν έχει αντιμετωπίσει αυτό το πολύ περίεργο πρόβλημα και αν κατα δεύτερον κάποιο άλλο μόντεμ που δίνει ο ΟΤΕ είναι καλύτερο από αυτή την σαβούρα.
    Μέσα στις advanced ρυθμίσεις του WiFi έχεις την δυνατότητα να ορίσεις αν θέλεις το wifi να μένει συνέχεια συνδεδεμένο ακόμα και με κλειστή την οθόνη του κινητού. Αυτό το έχεις ελέγξει;

  9. #2334
    Εγγραφή
    02-05-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    δοκίμασα ότι μπορούσα η μόνη λύση φαίνεται το sniffing μεταξύ router & ISP.
    "Him who knows the past controls the future, and him who controls the future conquers the past"

  10. #2335
    Εγγραφή
    17-04-2008
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ARP table για να παιξει wake on lan δεν βλέπω να έχει.
    Μηπως το υποστηριζει μέσω telnet;

  11. #2336
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μεταξύ του speedport που μου έδωσαν χθες στον ΟΤΕ και ενός ZTE (δεν θυμαμαι το μοντέλο) που έδινε παλαιότερα η wind, ποιο θεωρείτε καλύτερο για adsl γραμμή? (υποστηρίζουν και τα 2 adsl/vdsl modulation).

  12. #2337
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεταξύ του speedport που μου έδωσαν χθες στον ΟΤΕ και ενός ZTE (δεν θυμαμαι το μοντέλο) που έδινε παλαιότερα η wind, ποιο θεωρείτε καλύτερο για adsl γραμμή? (υποστηρίζουν και τα 2 adsl/vdsl modulation).
    Μπορείς να τα δοκιμάσεις, για να συγκρίνεις στην πράξη, αν και μάλλον δεν θα έχουν σημαντικές διαφορές.
    Συνήθως προσπαθούμε να ταιριάζουμε τη μάρκα του DSLAM με το τσιπ του μόντεμ - εσύ ξέρεις σε τι DSLAM συνδέεσαι?

  13. #2338
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να τα δοκιμάσεις, για να συγκρίνεις στην πράξη, αν και μάλλον δεν θα έχουν σημαντικές διαφορές.
    Συνήθως προσπαθούμε να ταιριάζουμε τη μάρκα του DSLAM με το τσιπ του μόντεμ - εσύ ξέρεις σε τι DSLAM συνδέεσαι?
    Δεν το ξέρω δυστυχώς. Είμαι στο Α/Κ Περιστερίου αλλάδ εν ξέρω παραπάνω λεπτομέρειες. Πάντως από το λίγο που πρόλαβα να δω, συγχρονίζουν περίπου τα ίδια, αλλά το sppedport κρατάει ποιο σταθερό το snr κυρίως τις νυχτερικές ώρες που συνήθως βυθιζεται.

  14. #2339
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και να ήθελα να κρατήσω το ΖΤΕ πλέον δε γινεται. Με γύρισαν σε vobb τηλεφωνία χωρίς να με ρωτήσουν καν

  15. #2340
    Εγγραφή
    18-04-2012
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα εδώ και κάτι εβδομάδες το speedport χάνει την σύνδεση του με το Internet και δεν κάνει αυτόματο reset άλλα χρειάζεται κάθε φορά manual reset. Όσο περνάει ο καιρός οι αποσυνδέσεις γίνονται όλο και ποιο συχνές , είχα μιλήσει με τεχνικό και μου είπε ότι το speedport έχει προβλήματα και θέλει reset κάθε τόσο. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος ανάλογο πρόβλημα; από ότι έψαξα στο forum δεν βρήκα κάτι μπόρει να κάνει κάτι ο ΟΤΕ απο την μεριά του ή πρέπει να δοκιμάσω άλλο router;

Σελ. 156 από 204 ΠρώτηΠρώτη ... 136146151154155156157158161166176 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 141
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-13, 16:52
  2. Ηχεία Β&W DM570 και 3 σετ βάσεις ηχείων
    Από MessengerOfGood στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-13, 16:25
  3. Wind: Νέο πρόγραμμα συμβολαίου W, με 49.90€/μήνα
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 90
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-13, 09:58
  4. C876 W IPV6
    Από mythoss στο φόρουμ Cisco ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-13, 22:19
  5. SOHO security appliance w/ web filtering
    Από drhouse στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-12, 22:13

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας