Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    28-02-2005
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    304
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΓΛΥΚΑΔΑ
    Router
    Sagemcom F@st 1704w
    SNR / Attn
    9,3(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα,

    ενδιαφέρομαι για την υπηρεσία multiview για να έχω την δυνατότητα παρακολούθησης και σε δεύτερη τηλεόραση στο σπίτι μου. Είμαι συνδρομητής με την προσφορά του Ιουνίου (24αρι ίντερνετ, 720' κινητά και απεριόριστα σταθερά με 29,90) και επιπλέον έχω προσθέσει και Όλα τα Novacinema με 10Ε (σύνολο 39,90). Τρόπος πληρωμής ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ με πάγια εντολή προς εσάς. Τέλος έχω ήδη τον δέκτη 865.

    Σύμφωνα με τον τότε τιμοκατάλογο τον οποίο έχω φυλάξει αλλά και αυτόν που είναι ήδη αναρτημένος αυτή την στιγμή στην ιστοσελίδα σας έχω το δικαίωμα για 12 μήνες δωρεάν Multiview (+ 12 μήνες δωρεάν HD (το οποίο το έχω ήδη)). Δείτε την υποσημείωση 6 στην δεύτερη σελίδα.
    6. Οι δωρεάν παροχές "12 μήνες Δωρεάν Nova Multiview", "3 μήνες Δωρεάν Nova Adult pack" & " 12 μήνες Δωρεάν Nova HD

    (εάν ο τρόπος πληρωμής είναι με πιστωτική κάρτα)" παρέχονται αποκλειστικά με τις πρόσθετες υπηρεσίες "Όλα τα κανάλια Novacinema" ή

    "Όλα τα κανάλια Novasports".


    http://www.forthnet.gr/media/3play/n...-list-2013.pdf
    Σύμφωνα με τα παραπάνω πληρώ όλες τις προϋποθέσεις (πληρωμή με πιστωτική + Όλα τα Novacinema).

    Πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα Forthnet μου λένε ότι κατά την διάρκεια της αίτησης το "σύστημα" θα εμφανίσει αν δικαιούμαι multiview για 6 ή 12 μήνες δωρεάν, αλλά δεν είχαν διαθέσιμο δέκτη 831 για να προχωρήσουμε. Σε τηλέφωνο στο 13831 μου είπανε πως δικαιούμαι 12 μήνες multiview. Σε άλλο κατάστημα Forthnet μου είπανε πως δικαιούμαι 6 μήνες δωρεάν και πως αυτή την ενημέρωση έχουν και δεν μπορούν να κάνουν κάτι!!! Σε δεύτερο τηλεφώνημα στο 13831 μου λένε πως δικαιούμαι 6 μήνες multiview και 12 μήνες HD δωρεάν.

    Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω γιατί δεν εφαρμόζετε αυτά τα οποία εσείς αναφέρετε;

    Για να με βρείτε Αριθμός λογαριασμού 2880055Λ/10-10-2013. Αυτό που ζητώ είναι να προβείτε στις απαραίτητες ενέργειες ώστε να πάω σε κάποιο κατάστημα στην Πάτρα να προμηθευτώ τον δέκτη 831 και να ενεργοποιηθεί σωστά η υπηρεσία (στο υπόλοιπο του διαστήματος που απομένει μέχρι να συμπληρωθεί το 12μηνο).

    Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ionlab : 19-11-13 στις 22:25.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα Ionlab,

    με βάση αυτά που περιγράφετε εδώ, προφανώς και δικαιούστε την υπηρεσία Multiview δωρεάν. Με βάση τη λογική η δωρεάν περίοδος θα έπρεπε να είναι για το διάστημα που απομένει μέχρι να συμπληρωθεί το 12μηνο, όπως αναφέρετε και εσείς.
    Ενημερώνουμε να δει το θέμα ένας συνάδελφος και να σας καλέσει να σας εξυπηρετήσει.

    ευχαριστούμε
    Νίκος, Forthnet support

  3. #3
    Εγγραφή
    28-02-2005
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    304
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΓΛΥΚΑΔΑ
    Router
    Sagemcom F@st 1704w
    SNR / Attn
    9,3(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    "Μετά από άμεσες ενέργειες του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών της Forthnet έγινε η ενεργοποίηση της υπηρεσίας multiview (η οποία περιελάμβανε και την δωρεάν εγκατάσταση του νέου δέκτη) χωρίς κόστος για τους επόμενους 12 μήνες, όπως με διαβεβαίωσαν. Θα ήθελα με την σειρά μου να ευχαριστήσω και τους ανθρώπους της Forthnet που χειρίστηκαν το θέμα μου και εδώ στο forum για την συμβολή τους αλλά και το adslgr για την φιλοξενία του support forum."

    Ευχαριστώ

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-13, 13:57
  2. nova multiview
    Από gate7 στο φόρουμ Satellite
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-13, 23:56
  3. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-13, 13:51
  4. Μικρότερο συμβόλαιο απο 12 μηνες??
    Από Hellhamah στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-13, 04:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας