Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    17-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Θα ήθελα την βοήθειά σας. Έχω ένα android κινητό και προσπαθώ να μπω στα καταγραφικά που έχω. Με ότι πρόγραμμα και αν προσπάθησα απ΄το play store δεν έκανα τίποτα και με οτιδήποτε άλλο. Ακόμα και με κάτι που διάβασα εδώ μέσα δεν τα κατάφερα. Το θέμα όμως είναι ότι από κείμενο εδώ μέσα κατάλαβα ότι μπορεί να φταίει το καταγραφικό ή το ρούτερ και όχι το κινητό. Και εξηγούμε. Εδώ διάβασα ότι αν χτυπήσεις το dyndns σου στο mozilla μαζί με την πόρτα θα πρέπει να δεις τις κάμερες κάτι που σε μένα δεν συμβαίνει ούτε στο καταγραφικό του σπιτιού που είναι και pc ούτε στο καταγραφικό στην δουλειά μου που είναι απλό. Όταν χτυπάω την πόρτα απλά μου βγάζει κάτι ψηλά γραμματάκια πάνω δεξιά και την υπόλοιπη οθόνη άσπρη. Εδώ να πω ότι τις κάμερες τις βλέπω με ειδικό πρόγραμμα που έβαλε αυτός που εγκατέστησε τα καταγραφικά. Απ' το σπίτι μπαίνω στην δουλειά και το αντίστροφο με τα προγράμματα που έχω κάτι που σημαίνει ότι δεν το σταματάει κάτι.
    Μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί δεν βγάζω άκρη και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάτι με κόβει ή κάτι δεν λειτουργεί σωστά.

  2. #2
    Εγγραφή
    08-02-2005
    Περιοχή
    Ίλιον,Αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11.5MB True
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    SNR / Attn
    10(dB) / 33(dB)
    το καθε καταγραφικο δουλευει με το δικο του προγραμα και μόνο.

    ρωτα αυτον που στο εβαλε η διαβασε το βιβλίο του καταγραφικου να δεις με ποιο πρόγραμα παίζει

  3. #3
    Εγγραφή
    17-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Το βιβλίο αγνοείτε και αυτός που το έβαλε έφυγε για Γερμανία επομένως το ξεχνάμε. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι κάποια παιδιά εδώ μέσα είπαν ότι χτυπώντας το host name στο mozilla και την πόρτα βλέπουν τις κάμερες κάτι που σε εμένα δεν ισχύει. Βλέπει μεν ότι κάτι υπάρχει εκεί αλλά όχι κάμερες. Επίσης του κατέβασα κάποια προγράμματα που είναι τις εταιρείας του καταγραφικού αλλά πάλι τίποτα. Γι αυτό λέω μήπως κάτι κόβει την σύνδεση;

  4. #4
    Εγγραφή
    11-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    811
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    13,4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δοκίμασε με Internet Explorer. Κάποια δε συνεργάζονται σωστά με τον Firefox.
    Σε ότι αφορά το android, την εφαρμογή Supercam τη δοκίμασες;

  5. #5
    Εγγραφή
    17-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Πράγματι κάτι το κόβει στον mozilla αφού στον explorer δουλεύει μια χαρά. Από κει και πέρα για το android που είναι και το πιο βασικό δοκίμασα αυτό το supercam αν αυτό εννοείς(https://play.google.com/store/apps/d...SuperCAM&hl=el) αλλά μόνο κάτι για εγγραφή είδα, πουθενά δεν βρήκα να μου ζητάει στοιχεία για να βρεί κάμερες και καταγραφικό. Πάντως ότι έχω χρησιμοποιήσει για το κινητό δεν δουλεύει. Εβαλα και τον explorer στο κινητό ανοίγει όπως και ο mozilla (να πω εδώ εν αντιθέση με το pc στο κινητό δουλεύει) αλλά δεν ανοίγει τις κάμερες. Κανονικά βρίσκω το καταγραφικό μπαίνω μέσα με χρήστη και κωδικό αλλά όταν πατάω πάνω στις κάμερες δεν ανοίγει. Στον explorer μου λέει ότι δεν είναι δυνατόν η αναπαραγωγή. Στον mozilla δεν κάνει απολύτως τίποτα.Αλλά και να βρεθεί λύση για τους browser δεν νομίζω ότι είναι λύση γι' αυτό που ψάχνω γιατί αυτοί λογικά δουλεύουν μόνο σε τοπικό δίκτυο. Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι να βλέπω τις κάμερες του σπιτιού όταν λείπω.

  6. #6
    Εγγραφή
    11-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    811
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    13,4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συγγνώμη, δικό μου το λάθος. Supercam λεγόταν παλιά. Ψάξε για Superlive pro.
    Λογικά το θέμα σου με τους browsers έχει να κάνει με συμβατότητα του plugin που κατεβαίνει από το καταγραφικο στο pc σου. Σε αυτό που έχω στη δουλειά επίσης παίζει μόνο με ΙΕ.
    Δε γράφει κανένα στοιχείο πάνω του, μάρκα, τύπος ή κάτι τέτοιο;

  7. #7
    Εγγραφή
    08-02-2005
    Περιοχή
    Ίλιον,Αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11.5MB True
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    SNR / Attn
    10(dB) / 33(dB)
    δες τουλαχιστον πανω στο καταγραφικο να δεις το μοντελο του.
    το οτι καποαι παιδια ειπαν κατι δεν παει οτι ισχυει και μαλιστα σε ολες τις περιπτώσεις ;-)

    γενικα να ξερεις επισης απο browser τα περισσότερα καταγραφικα δουλευoυν ΜΟΝΟ σε internet explorer

    παρεπιπτώντως το οτι εφυγε για γερμανία δεν παει να οτι δεν μπορει να σου ΠΕΙ τις εφαρμογες.. sms/email ενα σωρο τρόποι επικοινωνίας.. ;-)

  8. #8
    Εγγραφή
    17-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Το πρόγραμμα είναι GeoVision 800 και είναι φτιαγμένο σε ένα κουτί pc (δηλαδή είναι σε υπολογιστή με windows κανονικά xp) και το έχω απ' το 2009 αν αυτό βοηθάει. Για θέμα επικοινωνίας με το παλικάρι το ξεχνάμε προς το παρόν. Ένα κινητό είχα και αυτό δεν απαντάει και από άλλον έμαθα για την Γερμανία. Τέλος πάντων. Όσο για το superlive pro θα το δοκιμάσω να σου πω.
    Οσο για τον browser εντάξει δεν έχω πρόβλημα με τον explorer. Για μένα το σημαντικό είναι να καταφέρω να δω τις κάμερες απ' το κινητό και ειδικά απ' έξω.Ευχαριστώ πάντως παιδιά για την βοήθεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος toyo : 22-11-13 στις 00:38.

  9. #9
    Εγγραφή
    11-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    811
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    13,4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δες αυτήν την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/d...vision.android
    Πρέπει να δεις μόνο την έκδοση του software που τρέχει το καταγραφικό για να δεις αν υποστηρίζεται.

  10. #10
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    ... αλλιώς δοκίμασε αυτήν την εφαρμογή που προτείνεται από την εταιρεία.

  11. #11
    Εγγραφή
    17-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Την GV AView την χρησιμοποίησα αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Την άλλη εφαρμογή δεν την έχω δοκιμάσω θα την κατεβάσω να δω

  12. #12
    Εγγραφή
    08-02-2005
    Περιοχή
    Ίλιον,Αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11.5MB True
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    SNR / Attn
    10(dB) / 33(dB)
    για να παίξει πρεπει να χρησιμοποιεησεις τις εφαρμογές της geovision ειτε την GV-Eye ή GV-AView ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ (το ποια απο τις δύο δεν ξερω δοκιμαστικα θα βρεθει)

    επίσης πρeπει να ειναι ανοικτες οι πόρτες της εφαρμογης GeoVision800 για κινητο/εφαρμογη (δεν συνδεονται στην ιδια πορτα που ανοιγεις τον Internet explorer) το ποιες ειναι δεν μπορω να σου πω γιατι δεν το ξέρω
    απο τις οδηγιες ΥΠΟΘΕΤΩ οτι ειναι η 10000 για το GV-Eye και οι 8866 , 5511, 80 gia to AView

  13. #13
    Εγγραφή
    17-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Λοιπόν δοκίμασα τις εφαρμογές αλλά τίποτα. Μόνο στην GV AView μου παρουσιάζει το εξής: Εχει δύο επιλογές μπαίνοντας στο πρόγραμμα το NVR/DVR View και το RPB View. Λογικά το πρώτο είναι για live view αν καταλαβαίνω καλά. Οτι και αν προσπάθησα στο πρώτο δεν έκανε τίποτα παρά μόνο βάζοντας μια πόρτα που μου έλεγε ότι κόπηκε η σύνδεση. Ολες τις άλλες τις απέρριπτε. Βάζοντας όμως το RPB και δίνοντας την ίδια πόρτα μου έβγαζε όλα τα βίντεο που έχει αποθηκεύσει η 1 κάμερα αλλά όταν τα πατάω δεν μου ανοίγει μόνο μένει να προσπαθεί να φορτώσει.

  14. #14
    Εγγραφή
    08-02-2005
    Περιοχή
    Ίλιον,Αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11.5MB True
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    SNR / Attn
    10(dB) / 33(dB)
    το δοκιμασες τοπικα ? δηλαδη με wifi στο ιδιο δικτυο με το καταγραφικο ?

  15. #15
    Εγγραφή
    17-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Όλες οι δοκιμές γίνονται αρχικά μόνο τοπικά.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Σύνδεση android συσκευής στο internet
    Από bob_sfougarakis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-13, 19:24
  2. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-13, 00:03
  3. Κινητό android με αγγλικό μενού;
    Από spyrosbhta στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-13, 17:21
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-13, 14:45
  5. Σύνδεση εκτυπωτή με PC Windows XP και Windows 7
    Από Alexandros Manson στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-13, 14:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας