Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    14-10-2004
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    εκανα αιτηση για να παω στην wind μεσα στον οκτωμβρη γυρω στις 10/10 αν θυμαμαι καλα.
    απο forthnet το συμβολαιο ειχε ληξει απο τον ιουνιο και δεν ειχα ανανεωσει, οποτε και λογικα δεν θα επρεπε αν εχω τελος διακοπης
    στισ 31/10 ενεργοπποιηθηκε η wind κοπηκε 2 μερες το τηλεφωνο και adsl 28-30/10 περιπου, και τωρα 2 μηνες μετα ερχεται ο λογαριασμος της wind κανονικα οτι ειχαμε συμφωνησει και μου ηρθε και λογαριασμος forthnet που γραφει οτι πρεπει να πληρωσω τελος διακοπης με ημερομηνια τελους διακοπης στις 04/11 !!

    η forthnet δηλαδη μου εκανε ανανεωση συμβολαιου λιγο πριν με στειλει στην wind
    απλα τους γραφω και δεν πληρωνω forthnet? ας το κοψουν αν μπορουν χαχαχαχα δικο τους λαθος ετσι και αλλιως
    η να τρεχω κεντρικα να το λυσω μην μου ερθει λογαριασμος σε 20 χρονια 500000 με πρσαυξησεις?

    υπαρχει μια περιπτωση γιατι επαιρναν τηλεφωνα εκεινες τις μερες απο forthnet και ρωτουσαν γιατι φευγετε ,να μιλησε ο πατερας μου και να τουσ ειπε
    ενταξει καντε καμια καλη προσφορα να μεινουμε στην forthnet και να το εκαναν τηλεφωνικα .... σε αυτη την περιπτωση ομως θα εγινε αφου ειχα κανει την αιτηση στην wind , εκαναν ανανεωση λοιπον και αμεσως μετα προωθησαν την αιτηση για να παω στην wind??? τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?προφορικα δηλαδη ανανεωση συμβολαιου ... αν εγινε

  2. #2
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Προφανώς και δε τους γράφεις.
    Αν ο πατέρας σου έκανε ανανέωση με ηχογράφηση κλπ είναι δεσμευτικό και έχει ισχύ συμβολαίου.
    Λάθος χειρισμός δικός σας.
    Κάνε ένα γραπτό αίτημα στη forthnet κι εξήγησε ότι έγινε λάθος συννενόηση μπας και στο χαρίσουν
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  3. #3
    Εγγραφή
    28-02-2005
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    304
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΓΛΥΚΑΔΑ
    Router
    Sagemcom F@st 1704w
    SNR / Attn
    9,3(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς και δε τους γράφεις.
    Αν ο πατέρας σου έκανε ανανέωση με ηχογράφηση κλπ είναι δεσμευτικό και έχει ισχύ συμβολαίου.
    Λάθος χειρισμός δικός σας.
    Κάνε ένα γραπτό αίτημα στη forthnet κι εξήγησε ότι έγινε λάθος συννενόηση μπας και στο χαρίσουν
    Στην περίπτωση αυτή όμως θα έπρεπε να έχει ακυρωθεί η διαδικασία φορητότητας και να μην είχε πάει στην Wind

  4. #4
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ionlab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς και δε τους γράφεις.
    Αν ο πατέρας σου έκανε ανανέωση με ηχογράφηση κλπ είναι δεσμευτικό και έχει ισχύ συμβολαίου.
    Λάθος χειρισμός δικός σας.
    Κάνε ένα γραπτό αίτημα στη forthnet κι εξήγησε ότι έγινε λάθος συννενόηση μπας και στο χαρίσουν
    Στην περίπτωση αυτή όμως θα έπρεπε να έχει ακυρωθεί η διαδικασία φορητότητας και να μην είχε πάει στην Wind
    Φυσικά όχι.
    Ο κανονισμός δεν επιτρέπει την ακύρωση φορητότητας παρά μόνο σε περίπτωση οφειλών προς τον πάροχο δότη.
    Είναι υποχρέωση του πελάτη να ακυρώσει την αίτηση.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  5. #5
    Εγγραφή
    14-10-2004
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    τελικα οντως πηραν τηλεφωνο απο forthnet και συμφωνησαν σε καλυτερη τιμη , τους ρωτησε πρεπει να διακοψω την αιτηση στην wind ? και απαντησαν οχι κανοντας ανανεωση δεν θα προχωρησει καθολου η διαδικασια μεταφορας στην wind οποτε απλα οταν καπια στιγμη μας καλεσουν απο wind να τους πουμε οτι θα παραμεινουμε τελικα στην forthnet οπως και εκανε ο πατερας μου οταν καλεσαν απο wind.
    στην συνεχεια ομως απλα συνεχιστηκε η διαδικασια κανονικα κοπηκε το τηλεφωνο και ηρθε μυνημα απο wind οτι ολοκληρωθηκε η συνδεση κανονικα.
    σαλατα τα καναμε? δεν θα επρεπε να σταματησει η διαδικασια μεταφορας? h forthnet ηξερε οτι εχω κανει αιτηση γαι να παμε στην wind παρολα αυτα εκανε ανανεωση και μετα συνεχισε την μεταφορα κανονικα σαν να μην συμβαινει τιποτα.

  6. #6
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Απάντησα παραπάνω. Η διαδικασία μεταφοράς δε σταματάει αν δεν ακυρώσεις. Χρειαζόταν να πας σε κατάστημα WInd και να τους δώσεις αίτημα ακύρωσης φορητότητας.

    Δυστυχώς δε το ψάξατε όσο έπρεπε.

  7. #7
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkorigin Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα οντως πηραν τηλεφωνο απο forthnet και συμφωνησαν σε καλυτερη τιμη , τους ρωτησε πρεπει να διακοψω την αιτηση στην wind ? και απαντησαν οχι κανοντας ανανεωση δεν θα προχωρησει καθολου η διαδικασια μεταφορας στην wind οποτε απλα οταν καπια στιγμη μας καλεσουν απο wind να τους πουμε οτι θα παραμεινουμε τελικα στην forthnet οπως και εκανε ο πατερας μου οταν καλεσαν απο wind.
    στην συνεχεια ομως απλα συνεχιστηκε η διαδικασια κανονικα κοπηκε το τηλεφωνο και ηρθε μυνημα απο wind οτι ολοκληρωθηκε η συνδεση κανονικα.
    σαλατα τα καναμε? δεν θα επρεπε να σταματησει η διαδικασια μεταφορας? h forthnet ηξερε οτι εχω κανει αιτηση γαι να παμε στην wind παρολα αυτα εκανε ανανεωση και μετα συνεχισε την μεταφορα κανονικα σαν να μην συμβαινει τιποτα.
    Και σε εμένα έτσι περίπου συνέβη. έκανα αίτηση στη wind, ανανἐωσα με τη forthnet τηλεφωνικά. Μου τόνισαν όμως ότι πρέπει να τηλ στην wind για την ακύρωση της φορητότητας. Προφανώς ο υπάλληλος της fothnet ξέχασε να στο πει ή δεν το ήξερε και έτσι την πάτησες. Με τις βλακείες τους πληρώνουμε τζάμπα λεφτά!!!

  8. #8
    Εγγραφή
    18-04-2013
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkorigin Εμφάνιση μηνυμάτων
    οποτε απλα οταν καπια στιγμη μας καλεσουν απο wind να τους πουμε οτι θα παραμεινουμε τελικα στην forthnet οπως και εκανε ο πατερας μου οταν καλεσαν απο wind.
    Δηλαδή σας πήραν από την wind να σας ρωτήσουν, αν θα κάνετε όντως την φορητότητα, τους είπατε όχι και παρόλα αυτά έγινε; Γιατί σας ρώτησαν τότε;

  9. #9
    Εγγραφή
    14-10-2004
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ακριβως ειπαμε οχι οταν πηραν τηλεφωνο αλλα το συνεχισαν

  10. #10
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Θέλει έγγραφως αίτηση ακύρωσης.. Όλοι οι πάροχοι...

  11. #11
    Εγγραφή
    14-10-2004
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    χμμ και σε περιπτωση που απλα τους αγνοησω τι γινεται? περα του οτι θα περνουν τηλεφωνο και λιγες μερες

  12. #12
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkorigin Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμ και σε περιπτωση που απλα τους αγνοησω τι γινεται? περα του οτι θα περνουν τηλεφωνο και λιγες μερες
    Απ το να σε αγνοήσουν μέχρι να το δώσουν για διαταγή πληρωμής μετά από 1-2 χρόνια. Είναι ένα μικρό ρίσκο.

    Για την ώρα μπορείς και να το αφήσεις

  13. #13
    Εγγραφή
    14-10-2004
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    σε 1-2 χρονια ή περισοτερο ομως μπορουν να ζητησουν 78687687687 ευρω? και πως βγαζεις ακρη μετα απο τοσα χρονια

  14. #14
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkorigin Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε 1-2 χρονια ή περισοτερο ομως μπορουν να ζητησουν 78687687687 ευρω? και πως βγαζεις ακρη μετα απο τοσα χρονια
    Ευτυχώς τέτοια δε κάνουν ακόμα.
    Απλώς σου ζητάνε τα χρωστούμενα.

  15. #15
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλει έγγραφως αίτηση ακύρωσης.. Όλοι οι πάροχοι...
    έχεις δίκιο. Αφού τηλ στη wind μου είπε να πάω σε ένα κατάστημα για την ακύρωση.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-16, 13:35
  2. Εχει κανείς το udata46.dll απο autocad 2013 ;
    Από Zounds στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-13, 15:37
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-13, 11:54
  4. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-13, 13:56
  5. έχει κοπεί το τηλ λόγω της νεροποντής
    Από aleex στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-13, 21:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας