Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-39 από 39
  1. #31
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.872
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas king Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι για άλλους. π.χ άμα είσαι επαγγελματίας φωτογράφος και θες να μεταφέρεις βίντεο μεγάλης διάρκειας (βαπτίσεις, γάμους κλπ) συμφέρει(βολεύει) ο δίσκος..
    και πάλι το κέρδος δεν αξίζει τόσο ώστε να δικαιολογεί την διαφορά τιμής....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ssd μου θυμιζουν το blue ray που πάλευε να καθιερωθεί και να μπει σε καθε σπιτι.

    καμία σχέση όμως...

  2. #32
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ssd μου θυμιζουν το blue ray που πάλευε να καθιερωθεί και να μπει σε καθε σπιτι.
    Το BR δεν ειχε να προσφερει τιποτα στην νεα εποχη του streaming και του (γκουχ γκουχ) γρηγορου ιντερνετ. Υπηρχε η εναλλακτικη. Οι σκληροι ομως εμειναν πολυ καιρο στασιμοι. Οι ssd ειναι η φυσικη εξελιξη και δεν υπαρχει προς το παρον εναλλακτικη για ταχυτητα και εγκατασταση του λειτουργικου και ας προσπαθουν να αντικαταστηουν τον αποθηκευτικο μας χωρο με cloud υπηρεσιες...
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  3. #33
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.105
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ssd μου θυμιζουν το blue ray που πάλευε να καθιερωθεί και να μπει σε καθε σπιτι.
    Ναι, μόνο που οι SSD έχουν τα φόντα να το καταφέρουν, χωρίς καν να παλέψουν. Το Blu Ray έχει κάνει ελάχιστη πρόοδο.

    Spoiler:
    Πού τις βρίσκεις αυτές τις συγκρίσεις; Τς τς τς...
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  4. #34
    Εγγραφή
    03-04-2008
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ADB P.RG A4100N
    SNR / Attn
    7.4(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ssd μου θυμιζουν το blue ray που πάλευε να καθιερωθεί και να μπει σε καθε σπιτι.
    καμία σχέση, το blue ray είναι πολύ μικρή βελτίωση σε σχέση με το DVD στην ταχύτητα, ενώ οι SSD με τους HD είναι μέρα με νύχτα!!!

  5. #35
    Εγγραφή
    07-12-2013
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    οι SSD δεν νομίζω να έχουν την τύχη του blue ray είναι πολύ ελπιδοφόρων προδιαγραφών

  6. #36
    Εγγραφή
    03-04-2008
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ADB P.RG A4100N
    SNR / Attn
    7.4(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pnmourt Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι SSD δεν νομίζω να έχουν την τύχη του blue ray είναι πολύ ελπιδοφόρων προδιαγραφών
    αυτό ακριβώς, όσο βελτιώνεται το πυρίτιο θα βελτιώνονται και οι SSD και θα φθηναίνουν...

  7. #37
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    14311/1.021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το blu ray δεν ήτανε μικρή βελτίωση . Ητανε παραπλήσιο βήμα σε σχέση με το cd->dvd , και απο θέμα ταχύτητας και θέμα χωρετικότητας . Απλά το bluray είναι μια πολυτέλεια που δεν πολυχρειάζεται .

    Τώρα on topic , κι εγω intel ssd εχω . Postville 80gb g2 , τον οποίο θα τον κρατήσω μεχρι να χαλάσει και τότε θα πάρω πάλι intel μιας και δεν έχω κανένα παράπονο . Σε αντίθεση με 2 ocz που είχα και μου χαλάσανε και οι δυο . Τυχαίο που έκλεισε ?

  8. #38
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.105
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stefanos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το blu ray δεν ήτανε μικρή βελτίωση . Ητανε παραπλήσιο βήμα σε σχέση με το cd->dvd , και απο θέμα ταχύτητας και θέμα χωρετικότητας . Απλά το bluray είναι μια πολυτέλεια που δεν πολυχρειάζεται .

    Τώρα on topic , κι εγω intel ssd εχω . Postville 80gb g2 , τον οποίο θα τον κρατήσω μεχρι να χαλάσει και τότε θα πάρω πάλι intel μιας και δεν έχω κανένα παράπονο . Σε αντίθεση με 2 ocz που είχα και μου χαλάσανε και οι δυο . Τυχαίο που έκλεισε ?
    Το Blu Ray ήταν σημαντική βελτίωση που δεν έχει πολλή διείσδυση, καθώς μόνο τα games του Playstation επωφελούνται σημαντικά, και έτσι κι αλλιώς έχει ενσωματωμένο.

    Οι περισσότεροι παίρνουν HD από online υπηρεσίες κ.λπ., για storage υπάρχουν οι εξωτερικοί και τα φλασάκια και οι τιμές είναι πολλαπλάσιες στα drives (και ίσως και σε standalone players, δεν το έχω ψάξει).

    Εγώ μόνο τον έναν SSD έχω, Intel 330 60GB - εξαιρετικός και απροβλημάτιστος. Το μόνο που με ενοχλεί κάπως είναι η χωρητικότητά του, αλλά ο εξωτερικός HDD καλύπτει αυτήν την έλλειψη, τουλάχιστον εν μέρει.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  9. #39
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από A_gamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, μόνο που οι SSD έχουν τα φόντα να το καταφέρουν, χωρίς καν να παλέψουν. Το Blu Ray έχει κάνει ελάχιστη πρόοδο.

    Spoiler:
    Πού τις βρίσκεις αυτές τις συγκρίσεις; Τς τς τς...
    Δεν ξέρω τι μπορεί να πετύχουν στο μέλλον, αλλά για την ώρα έχουν μείνει στο σφίξιμο. Και επειδή είναι και αρκετά στην αγορά για αυτό η σύγκριση.

    Τιμές στο έβερεστ, χωρητικότητες στην τάφρο των μαριανών. Παιχνίδια να παίζουν οι γκουρού, οι τρελαμένοι και απλά οι λεφτάδες. Δεν το βλέπω σε πακέτα desktop pc, δεν το βλέπω να το ζητάει ο μέσος χρήστης.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από attanaze Εμφάνιση μηνυμάτων
    καμία σχέση, το blue ray είναι πολύ μικρή βελτίωση σε σχέση με το DVD στην ταχύτητα, ενώ οι SSD με τους HD είναι μέρα με νύχτα!!!
    Τι σχέση έχει ένας παράγοντας, με την αποδοχή η όχι του μέσου. Είπα εγώ ότι δεν είναι γρήγορα?

    Άσε που το blue ray δεν ήταν μικρή βελτίωση.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-13, 11:19
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-13, 14:19
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-13, 12:13
  4. Μηνύματα: 94
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-12, 01:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας