Σελ. 513 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 493503508511512513514515518523533 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.681-7.695 από 11622
  1. #7681
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    ...και να ήταν μόνο το τελευταίο καλά θα ήταν.
    Οποιοδήποτε επεισόδιο και να δηλώσεις πως έχεις δει αφού την βάλεις στην watchlist, αφαιρεί όλη τη σειρά.

  2. #7682
    Εγγραφή
    01-04-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    841
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11.438 / 1.018
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΟΥΜΠΑ
    Και γιατί δεν χρησιμοποιείτε το progress για τις σειρές που έχετε αρχίσει;

  3. #7683
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...και να ήταν μόνο το τελευταίο καλά θα ήταν.
    Οποιοδήποτε επεισόδιο και να δηλώσεις πως έχεις δει αφού την βάλεις στην watchlist, αφαιρεί όλη τη σειρά.
    Ε αυτό. Μου φαίνεται μεγατραγικη κουτσμαρα. Έχω παρατηρήσει πάντως ότι και το API δεν φαίνεται να δουλεύει σωστά. Σειρές που ξέρω ότι είναι στο watchlist δεν εμφανίζονται στις εφαρμογές και κάποιες φορές απορώ και στο web interface.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  4. #7684
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Τι να σου πω, τα features του API που χρησιμοποιώ (όχι watchlist) δουλεύουν ρολόι με τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ.
    Το ίδιο το site απ'την άλλη ποτέ δεν το συμπάθησα, το βρίσκω αρκετά βαρύ και δύσχρηστο.

  5. #7685
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guardianhelm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ρε παιδιά, γούστα είναι, αλλά τα γούστα δεν είναι τυχαία, υπάρχουν patterns και ειδικά σε ορισμένους βγάζουν μάτι (ονόματα δεν λέμε ). Από κάποια ερεθίσματα προκύπτουν, κάτι κάνει trigger τα θετικά ή αρνητικά συναισθήματα, πώς το λένε. Διαφωνώ γενικά με την αντιμετώπιση των προτιμήσεων ως μαύρο κουτί, το απλά "έτσι συμβαίνει" μου θυμίζει θρησκείαδόγμα (και με κάνει να βγάζω σπυράκια )

    Τέλος πάντων, υποθέτω ένα νήμα σαν αυτό δεν είναι και το πιο κατάλληλο μέρος να γίνει τέτοια συζήτηση.

    Άσχετο: Ενδιαφέρουσα ανάλυση των μεταβάσεων (μεταξύ σκηνών) στο sherlock

    Προσοχή περιέχει spoilers

    Spoiler:
    Οριστε πχ το Sherlock που εβαλες στο spoiler σου ποτε δεν μου αρεσε σαν σειρα. Αλλα μου αρεσαν οι δυο ταινιες του Γκάι Ρίτσι με Σερλοκ τον "Τονυ Σταρκ". Αρα εδω το ερεθισμα δεν ειναι πχ ο ηρωας Σερλοκ ή η θεματολογια του (Βικτωριανη Αγγλια) αλλα οτι μου αρεσει σαν ηθοποιος ο Robert Downey Jr γιατι βγαζει αυτή την ειρωνεία και αυτό το τσαλάκωμα του χαρακτήρα του και τον αλλων που διασκεδαζει καταστασεις. Πχ ο Benedict Cumberbatch μου φαινεται προσωπικά βαρετός και ανεκφραστος σαν ηθοποιός στο παιξιμο του, σαν να βλεπω παγοκολωνα που ειτε του περνας 100000 βολτ ρευμα, είτε του καθεται η γκομενα των ονειρων του είτε του σκοτωσουν τη μανα, εχει την ιδια επιπεδη φατσα και εκφραση. Αλλοι παλι τον λατρευουν. Και το Doctor Strange μου αρεσε απλα και μονο γιατι ειναι υπερηρωικη ταινια του Universe της Marvel, οχι για το παιξιμο του Μπενεντικτ
    Ας ειναι καλα η καπα που εσωσε λιγο την κατασταση, πιο εκφραστικη ηταν

    - - - Updated - - -


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σκέφτονται στο trakt.tv απορώ. Γιατί έχει αυτό το απίστευτα ενοχλητικό που αφαιρεί από το watchlist την σειρά όταν δηλώσεις ως διαβασμένο το τελευταίο επεισόδιο.
    Για αυτο υπαρχει το collection

    To trakt εχει την watchlist και το collection. Αν θες μια σειρα την κανεις assign και στα δυο.

    Οπως σωστα ειπε ο Σπυρος ο ρολος της watchlist ειναι ακριβως σαν do-to-list, να κανει tracking του progress αυτων που βλεπεις ωστε να σου λεει σε πιο επεισοδιο εισαι τωρα (πολυ χρησιμο αν το δεσεις 2 ways με το Kodi καθως μεσω του Progress στο My Tv shows σου βγαζει το αμεσως επομενο επεισοδιο της σειρας που δεν εχεις δει και δεν χανεσαι στο search ή στο people watching).

  6. #7686
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οριστε πχ το Sherlock που εβαλες στο spoiler σου ποτε δεν μου αρεσε σαν σειρα. Αλλα μου αρεσαν οι δυο ταινιες του Γκάι Ρίτσι με Σερλοκ τον "Τονυ Σταρκ". Αρα εδω το ερεθισμα δεν ειναι πχ ο ηρωας Σερλοκ ή η θεματολογια του (Βικτωριανη Αγγλια) αλλα οτι μου αρεσει σαν ηθοποιος ο Robert Downey Jr γιατι βγαζει αυτή την ειρωνεία και αυτό το τσαλάκωμα του χαρακτήρα του και τον αλλων που διασκεδαζει καταστασεις. Πχ ο Benedict Cumberbatch μου φαινεται προσωπικά βαρετός και ανεκφραστος σαν ηθοποιός στο παιξιμο του, σαν να βλεπω παγοκολωνα που ειτε του περνας 100000 βολτ ρευμα, είτε του καθεται η γκομενα των ονειρων του είτε του σκοτωσουν τη μανα, εχει την ιδια επιπεδη φατσα και εκφραση. Αλλοι παλι τον λατρευουν. Και το Doctor Strange μου αρεσε απλα και μονο γιατι ειναι υπερηρωικη ταινια του Universe της Marvel, οχι για το παιξιμο του Μπενεντικτ
    Ας ειναι καλα η καπα που εσωσε λιγο την κατασταση, πιο εκφραστικη ηταν

    - - - Updated - - -



    Για αυτο υπαρχει το collection

    To trakt εχει την watchlist και το collection. Αν θες μια σειρα την κανεις assign και στα δυο.

    Οπως σωστα ειπε ο Σπυρος ο ρολος της watchlist ειναι ακριβως σαν do-to-list, να κανει tracking του progress αυτων που βλεπεις ωστε να σου λεει σε πιο επεισοδιο εισαι τωρα (πολυ χρησιμο αν το δεσεις 2 ways με το Kodi καθως μεσω του Progress στο My Tv shows σου βγαζει το αμεσως επομενο επεισοδιο της σειρας που δεν εχεις δει και δεν χανεσαι στο search ή στο people watching).
    Εγώ νόμιζα ότι το collection είναι αυτά που έχεις στην κατοχή σου. Εγώ συνεχίζω να διαφωνώ με την εξήγηση. Η λέξη watchlist είναι αυτά που παρακολουθείς. Εφόσον επιτρέπει να προσθέσεις μια ολόκληρη σειρά, και όταν βγει καινούργιο επεισόδιο αυτό έμμεσα μπαίνει στην watchlist τότε αυτό που κάνουν είναι λάθος.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  7. #7687
    Εγγραφή
    01-04-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    841
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11.438 / 1.018
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ νόμιζα ότι το collection είναι αυτά που έχεις στην κατοχή σου. Εγώ συνεχίζω να διαφωνώ με την εξήγηση. Η λέξη watchlist είναι αυτά που παρακολουθείς. Εφόσον επιτρέπει να προσθέσεις μια ολόκληρη σειρά, και όταν βγει καινούργιο επεισόδιο αυτό έμμεσα μπαίνει στην watchlist τότε αυτό που κάνουν είναι λάθος.
    Υπάρχει και το progress όμως που καταγράφει το τι έχεις δει από την κάθε σειρά και πότε. Επομένως έχει νόημα να υπάρχει το watchlist ως η λίστα με τις σειρές που δεν έχεις ξεκινήσει ακόμα.

  8. #7688
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guardianhelm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και το progress όμως που καταγράφει το τι έχεις δει από την κάθε σειρά και πότε. Επομένως έχει νόημα να υπάρχει το watchlist ως η λίστα με τις σειρές που δεν έχεις ξεκινήσει ακόμα.
    Νόημα έχει αλλά πρέπει να αποφασίσει αν είναι δυναμικό ή όχι. Ή είναι στατικό και άρα μόλις δεις κάτι βγαίνει από τη λίστα ή είναι δυναμικό και μόλις δεις το τελευταίο επεισόδιο δεν κάνει τίποτα καθώς όπως και να το κάνουμε, την επόμενη εβδομάδα ή χρόνο θα βγει καινούργιο.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  9. #7689
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νόημα έχει αλλά πρέπει να αποφασίσει αν είναι δυναμικό ή όχι. Ή είναι στατικό και άρα μόλις δεις κάτι βγαίνει από τη λίστα ή είναι δυναμικό και μόλις δεις το τελευταίο επεισόδιο δεν κάνει τίποτα καθώς όπως και να το κάνουμε, την επόμενη εβδομάδα ή χρόνο θα βγει καινούργιο.
    Μα δυναμικό ειναι. Πχ στο House of Cards μόλις είδα το τελευταίο επεισόδιο του 4ου κύκλου περσι εξαφανίστηκε από το Progress (στο My Tv Shows) και μόλις βγήκε ο 5ος κύκλος εμφανίστηκε στο Progress αυτόματα το 1ο επεισόδιο.
    Έχεις κανει "διπλο" δεσιμο του trakt με τον player σου (Kodi) εκατερωθεν (link Trakt with Kodi & vice versa)? Μήπως το ενα δεν ενημερωνει σωστα το αλλο οποτε δεν δουλευουν σωστα οι λιστες?

  10. #7690
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δυναμικό ειναι. Πχ στο House of Cards μόλις είδα το τελευταίο επεισόδιο του 4ου κύκλου περσι εξαφανίστηκε από το Progress (στο My Tv Shows) και μόλις βγήκε ο 5ος κύκλος εμφανίστηκε στο Progress αυτόματα το 1ο επεισόδιο.
    Έχεις κανει "διπλο" δεσιμο του trakt με τον player σου (Kodi) εκατερωθεν (link Trakt with Kodi & vice versa)? Μήπως το ενα δεν ενημερωνει σωστα το αλλο οποτε δεν δουλευουν σωστα οι λιστες?
    Για λίγο καιρό δεν έχω πρόσβαση. Και επειδή δεν ξέρω τι είναι το progress πέρα από την ερμηνεία της λέξης, αναφέρθηκε καθαρά στο watchlist. Θά τό κοιτάξω κάποια στιγμή να δω τι είναι, εκτός και αν λένε τίποτα ίδιο με άλλα λόγια
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  11. #7691
    Εγγραφή
    01-04-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    841
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11.438 / 1.018
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΟΥΜΠΑ
    Μενού στο trakt.tv είναι το progress, όπως είναι και οι λίστες, και κάνει αυτό ακριβώς που ζητάς. Θεώρησα ότι ξέρεις τι είναι γιατί είναι το βασικό feature του trakt.

    Στο watchlist βλέπεις τις σειρές που δεν έχεις ξεκινήσει ακόμα, ενώ στο progress μπορείς να δεις ποια είναι τα επεισόδια που σου απομένουν από τις σειρές που έχεις δει τουλάχιστον ένα επεισόδιο. Το ένα συμπληρώνει το άλλο.

  12. #7692
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guardianhelm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μενού στο trakt.tv είναι το progress, όπως είναι και οι λίστες, και κάνει αυτό ακριβώς που ζητάς. Θεώρησα ότι ξέρεις τι είναι γιατί είναι το βασικό feature του trakt.

    Στο watchlist βλέπεις τις σειρές που δεν έχεις ξεκινήσει ακόμα, ενώ στο progress μπορείς να δεις ποια είναι τα επεισόδια που σου απομένουν από τις σειρές που έχεις δει τουλάχιστον ένα επεισόδιο. Το ένα συμπληρώνει το άλλο.
    Ωραία. Θα το ελέγξω. Γενικά το χρησιμοποιώ για το Kodi, όπου μπορείς να διαλέξεις μια λίστα για συγχρονισμό. Η default είναι η watchlist. Μην σε κουράζω όμως γιατί σε αυτή την φάση έξω μιλήσω στο αέρα και εσύ ποιο εμπράγματα. Οταν μπορέσω, θα το κοιτάξω και θα επανέλθω στην συζήτηση.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  13. #7693
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έχω τελειώσει το the handmaid's tale και επιασα το fargo από την αρχή, μιας και δεν το έχω ξεκινήσει.

    Είναι πραγματικά αληθινή ιστορία ή Έτσι ισχυρίζονται για να πάρει hype η σειρα? Στη σειρά λέει 2006 αλλά αλλού διάβασα για 1987 .

  14. #7694
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Η σειρά των φόνων είναι αληθινή.

  15. #7695
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    μολις τελειωσα το leftovers και συνεχιζω με τον τριτο κυκλο του Fargo..παλι την ιδια τυπισσα θα φαω στη μαπα?
    VAMOS ARIS

Σελ. 513 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 493503508511512513514515518523533 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγαπημένη ξένη σειρά (v. II)
    Από flamelab στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 4422
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-14, 07:18
  2. Chit Chat για το Signal To Noise Radio (v. III)
    Από mob στο φόρουμ SNR Lounge
    Μηνύματα: 1683
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-13, 14:38
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-13, 01:19
  4. Music library και λάθος σειρά τραγουδιών
    Από tsiouficto στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-13, 02:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας