Σελ. 654 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 634644649652653654655656659664674 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.796-9.810 από 11622
  1. #9796
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μας θυμίζει το original. Έχει άλλο concept.
    Απλά το FTWD έχει πολύ ενδιαφέρον στην 3-4 σεζόν.
    Επίσης αν προσπεράσεις επεισόδια, πώς θα καταλάβεις τι γίνεται αργότερα;
    Οι συγκρίσεις ήταν πάντως με τους πρώτους κύκλους του the walking dead, και ποσο βαρετό έχει γίνει κτλ κτλ. Πιο συσχτιση πέθαινε. Ασε που ακόμα και στον 2ο το Fear... έχει προχωρήσει αρκετά στο zomby apocalyspe και ουσιαστικά προσπερνάει την φάση του apocalypse.

    Ναι, σιγά την απόλυτη σειρά και σενάριο που αν χάσεις ένα επεισόδιο ήρθε το τέλος του κόσμου και δεν θα καταλαβαίνεις. Με βλέπω να δοκιμάζω απευθείας τρίτη.

  2. #9797
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.035
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι συγκρίσεις ήταν πάντως με τους πρώτους κύκλους του the walking dead, και ποσο βαρετό έχει γίνει κτλ κτλ. Πιο συσχτιση πέθαινε. Ασε που ακόμα και στον 2ο το Fear... έχει προχωρήσει αρκετά στο zomby apocalyspe και ουσιαστικά προσπερνάει την φάση του apocalypse.

    Ναι, σιγά την απόλυτη σειρά και σενάριο που αν χάσεις ένα επεισόδιο ήρθε το τέλος του κόσμου και δεν θα καταλαβαίνεις. Με βλέπω να δοκιμάζω απευθείας τρίτη.
    Χτύπα 4η κατευθείαν τότε.

  3. #9798
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ δεν αντέχω.... Είναι μια Μαρβελοποίηση του χαρακτήρα και του Clancy (όσο τουλάχιστον, ξαναλέω, έγραφε στα αμυντικά και δεν εξέφραζε τις ρατσιστικές του θέσεις)
    Δεν έχω διαβάσει βιβλία του, οπότε δεν έχω άποψη - στα 3 πρώτα επεισόδια που είδα πάντως, δεν διέκρινα ρατσισμό. Ούτε παρουσιάζεται ο Ryan ως μαμώ, δέρνω, δεν τσαλακώνομαι και τσιγκελώνω και 2-3 γκομενάκια στα χασομέρια
    Αλλά αν σε χαλάει, νο πρόμπλεμ, δοκίμασε το Deep State, φαίνεται λίγο πιο "εγκεφαλικό" και αληθοφανές (πάλι κρίνοντας με 2-3 επεισόδια).

  4. #9799
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.369
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι συγκρίσεις ήταν πάντως με τους πρώτους κύκλους του the walking dead, και ποσο βαρετό έχει γίνει κτλ κτλ. Πιο συσχτιση πέθαινε. Ασε που ακόμα και στον 2ο το Fear... έχει προχωρήσει αρκετά στο zomby apocalyspe και ουσιαστικά προσπερνάει την φάση του apocalypse.

    Ναι, σιγά την απόλυτη σειρά και σενάριο που αν χάσεις ένα επεισόδιο ήρθε το τέλος του κόσμου και δεν θα καταλαβαίνεις. Με βλέπω να δοκιμάζω απευθείας τρίτη.
    Δεν ξέρω αν βλέπεις έτσι ολες τις σειρές σου, αλλά πώς κάποιος έχει άποψη αν βλέπει 2 επεισόδια εδώ και εκεί;
    Χωρίς να ξέρει τι έχει προηγηθεί στο μεταξύ και πώς ωρίμασε ο κάθε χαρακτήρας;
    Και ναι, έχει κτίσιμο και αυτή η σειρά.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #9800
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν βλέπεις έτσι ολες τις σειρές σου, αλλά πώς κάποιος έχει άποψη αν βλέπει 2 επεισόδια εδώ και εκεί;
    Χωρίς να ξέρει τι έχει προηγηθεί στο μεταξύ και πώς ωρίμασε ο κάθε χαρακτήρας;
    Και ναι, έχει κτίσιμο και αυτή η σειρά.
    Προφανώς έχω δει την πρώτη και κάποια από την δεύτερη, μέχρι εκεί που το συνέχισα. Νομίζω το ξεκαθάρισα. Προφανώς το σταμάτησα γιατί μου είχε φανεί βλακεία τότε και είπα να ρίξω ένα δεύτερο βλέφαρο λόγω προτροπων όσο συγκρίσεων με την αρχική. Στην walking dead προσωπικά βρίσκω καλό έως πολύ καλό το ark με τον νιγκαν.

    Τώρα για το ερώτημα σου γενικα. Υπάρχουν σειρές που πραγματικά έβλεπες το πρώτο, ένα διπλό κολλητό στην μέση και το τελευταίο και τα είχες δει όλα. Είναι ερώτημα διαγωνισμου. Ποιος μπορεί να το βρει. Hint ο Wantilles θα διαφωνήσει κάθετα, οριζόντια και διαγώνια.

    Τα έχω δει και εγώ τα επεισόδια και γι'αυτό ξέρω και λέω ότι τσάμπα χρόνος όσον αφορά το σενάριο.

  6. #9801
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν σειρές που πραγματικά έβλεπες το πρώτο, ένα διπλό κολλητό στην μέση και το τελευταίο και τα είχες δει όλα. Είναι ερώτημα διαγωνισμου. Ποιος μπορεί να το βρει. Hint ο Wantilles θα διαφωνήσει κάθετα, οριζόντια και διαγώνια.
    Πράγματι υπάρχουν.

    Κλασικότερο παράδειγμα, το X-Files.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  7. #9802
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι υπάρχουν.

    Κλασικότερο παράδειγμα, το X-Files.
    Όλες οι σειρές έχουν φιλεριές-επισόδεια. Καλύτερες είναι αυτές που έχουν τα λιγότερα.
    Και αυτος είναι ο λόγος που απο τα 20-24 επισόδεια κάποτε, έπεσαν στα 10-13 per season.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  8. #9803
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    οχι ολες βεβαια, δυστυχως, κατι walking dead, flash, blindspot ξεκινησαν τωρα και τελειωνουν... με τις ζεστες

  9. #9804
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς έχω δει την πρώτη και κάποια από την δεύτερη, μέχρι εκεί που το συνέχισα. Νομίζω το ξεκαθάρισα. Προφανώς το σταμάτησα γιατί μου είχε φανεί βλακεία τότε και είπα να ρίξω ένα δεύτερο βλέφαρο λόγω προτροπων όσο συγκρίσεων με την αρχική. Στην walking dead προσωπικά βρίσκω καλό έως πολύ καλό το ark με τον νιγκαν.

    Τώρα για το ερώτημα σου γενικα. Υπάρχουν σειρές που πραγματικά έβλεπες το πρώτο, ένα διπλό κολλητό στην μέση και το τελευταίο και τα είχες δει όλα. Είναι ερώτημα διαγωνισμου. Ποιος μπορεί να το βρει. Hint ο Wantilles θα διαφωνήσει κάθετα, οριζόντια και διαγώνια.

    Τα έχω δει και εγώ τα επεισόδια και γι'αυτό ξέρω και λέω ότι τσάμπα χρόνος όσον αφορά το σενάριο.
    Supernatural.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  10. #9805
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Εγώ πάντως στο μυαλό μου είχα τα Star trek γενιξα. Έχε χάρη που βλέπω διαστημόπλοιο και χαίρομαι και έτσι όπως και να έχει θα τα δω.

    Κατά την γνώμη όχι μόνο αλλά πολλές σειρές τού σταρ τρεκ έχουν υπάρξει τρελό filler lover. Υπάρχουν άλλες σειρές που ρε παιδί μου ξέρεις ότι θα δεις κατι Φώσκολο, δηλαδή να μην γίνεται τίποτα και να μην προχωράει. Τώρα ίσως εκφράζω την προσωπική μου απογοήτευση, αλλά τα star trek θεωρητικά δεν ανήκουν σε αυτή την κατηγορία. Βλέπεις το πρώτο επεισόδιο και λες εντάξει τώρα θα δούμε καλό πράγμα. Και μετά τα χάος απλά.

    Πιστεύω ότι το σταρ τρεκ άνοιξε σχολή στο ζήτημα. Μετά ακολούθησαν όλοι.

    Wantilles βγάζεις αφρούς τώρα;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι υπάρχουν.

    Κλασικότερο παράδειγμα, το X-Files.
    Ναι αυτό έμαθε από τους ορίτζιναλ όταν ενεπλάκησαν τα πιο σοβαρά στούντιο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Supernatural.
    Δεν ξέρω. Είχα δει λίγο και δεν με συγκίνησε.

    - - - Updated - - -

    Πάντως πιστεύω ότι ο παγκόσμιος μοντέρνος πρωταθλητής του 21ου αιώνα είναι τα arrow και flash. Πιστεύω θέτουν νέα σημεία αναφοράς συνδυάζοντας Μπέβερλι Χιλς και καρναβάλι. Καρναβάλι Χιλς. Πάτρα Χιλς.

  11. #9806
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως στο μυαλό μου είχα τα Star trek γενιξα. Έχε χάρη που βλέπω διαστημόπλοιο και χαίρομαι και έτσι όπως και να έχει θα τα δω.

    Κατά την γνώμη όχι μόνο αλλά πολλές σειρές τού σταρ τρεκ έχουν υπάρξει τρελό filler lover. Υπάρχουν άλλες σειρές που ρε παιδί μου ξέρεις ότι θα δεις κατι Φώσκολο, δηλαδή να μην γίνεται τίποτα και να μην προχωράει. Τώρα ίσως εκφράζω την προσωπική μου απογοήτευση, αλλά τα star trek θεωρητικά δεν ανήκουν σε αυτή την κατηγορία. Βλέπεις το πρώτο επεισόδιο και λες εντάξει τώρα θα δούμε καλό πράγμα. Και μετά τα χάος απλά.

    Πιστεύω ότι το σταρ τρεκ άνοιξε σχολή στο ζήτημα. Μετά ακολούθησαν όλοι.

    Wantilles βγάζεις αφρούς τώρα;

    - - - Updated - - -



    Ναι αυτό έμαθε από τους ορίτζιναλ όταν ενεπλάκησαν τα πιο σοβαρά στούντιο.

    - - - Updated - - -



    Δεν ξέρω. Είχα δει λίγο και δεν με συγκίνησε.

    - - - Updated - - -

    Πάντως πιστεύω ότι ο παγκόσμιος μοντέρνος πρωταθλητής του 21ου αιώνα είναι τα arrow και flash. Πιστεύω θέτουν νέα σημεία αναφοράς συνδυάζοντας Μπέβερλι Χιλς και καρναβάλι. Καρναβάλι Χιλς. Πάτρα Χιλς.
    Tα NCIS,CSI, major crimes, criminal minds, bone, suits etc πάνε πίσω στις φιλεριές ?
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  12. #9807
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα NCIS,CSI, major crimes, criminal minds, bone, suits etc πάνε πίσω στις φιλεριές ?
    Όχι άλλα αυτά δεν περνιούνται για σειρές με σενάριο. Δεν θα κατηγορήσω πχ το friends και άλλες κωμωδίες.

    Απλά να υπενθυμίσω ότι απάντησα στο ζήτημα του αν πηδηξεις κάποια επεισόδια δεν ήρθε και τέλος του κόσμου. Αναφέρομαι σε σειρές που θεωρητικά έχουν σενάριο.

  13. #9808
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Πολύ καλό και ομαλό το τέλος S3 του Man In High Castle, προετοιμάζει το έδαφος για τον 4ο κύκλο αν και φαίνεται να το απλώνει πολύ.

    Από την άλλη, καλή μου Τζουλιάνα έχεις αφήσει κανένα σερνικό από τη Neutral Zone και μέχρι τα Pacific States;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #9809
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.369
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Supernatural.
    Μπορείς να πηδήξεις μερικά αλλά όχι πολλα αν θες να καταλαβαίνεις τι παίζει.
    Αν απλά βλέπεις την σειρά χωρίς σημασία στην υπόθεση τότε μπερδεύεις άνετα τις σεζόν.

    Αλλά μην ξεχνάμε οτι 13 σεζόν είναι αυτές. Έχει βγει όλη η ζωή των αδερφών εκεί μέσα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  15. #9810
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.261
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την άλλη, καλή μου Τζουλιάνα έχεις αφήσει κανένα σερνικό από τη Neutral Zone και μέχρι τα Pacific States;
    Spoiler:
    Σιγά την ήπειρο! Υπάρχει και το multiverse!

Σελ. 654 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 634644649652653654655656659664674 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγαπημένη ξένη σειρά (v. II)
    Από flamelab στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 4422
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-14, 07:18
  2. Chit Chat για το Signal To Noise Radio (v. III)
    Από mob στο φόρουμ SNR Lounge
    Μηνύματα: 1683
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-13, 14:38
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-13, 01:19
  4. Music library και λάθος σειρά τραγουδιών
    Από tsiouficto στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-13, 02:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας