Σελ. 497 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 477487492495496497498499502507517 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.441-7.455 από 11622
  1. #7441
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Asdic Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι στην 3η σεζον του Star Trek Entreprise http://www.imdb.com/title/tt0244365/?ref_=nv_sr_1 και τολμω να πω οτι ειναι ακομα καλυτερο και απο το Voyager και απο το TNG.
    Ισως η αρχη του ταξιδιου την κανει ομορφη ιστορια, μιλαει για την αρχη του Prime Directive, ισως η ελλειψη πολλης τεχονολογιας, ισως η αισθηση περισσοτερης περιπετειας, η αρχη επαφης με τις γνωστες φυλες του Σταρ Τρεκ (Borg, Ferrengi, Andorrians, Romulans), ισως οτι βλεπεις οτι οι πρωταγωνιστες της σειρας παλευουν με τα στοιχεια και τους κοστιζει ψυχικα, ψυχολογικα και μαλιστα βλεπεις και τραυματισμους (σοβαρους σε μερικες περιπτωσεις), με κανει να σκεφτομαι ποσο καλα στημενη ειναι γυρω απο την ολη ιστορια του Σταρ Τρεκ.
    Δεν ξερω αλλα απο ολες τις σειρες Σταρ Τρεκ μεχρι τωρα φαινεται να ξεχωριζει, ας με διορθωσει καποιος εαν πεφτω τοσο πολυ εξω.
    Θα συμφωνήσω γενικά. Αποκλειστικά συγκριτικά με τις υπόλοιπες σειρές της σειρά, η 3η και 4η είναι εποποιείες !
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  2. #7442
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Το λοιπόν, η πολύ καλή συνήθειά μου να "παρκάρω" ορισμένες σειρές για να τις δω κάποια στιγμή που είμαι σε θέση, για άλλη μια φορά δούλεψε

    Το είχα κάνει με το Wire και το έκανα επίσης και με το Fargo. Αν και αρχικά ήμουν καχύποπτος επειδή το θεώρησα φθηνή αντιγραφή του έπους των Κόεν, όταν μπήκα για τα καλά στον 1ο κύκλο έπαθα πλάκα!!!! Τι ελεγεία, τι τιτανοτεράστια σειρά!

    Τελείωσα τον πρώτο κύκλο μένοντας έκθαμβος και θα πιάσω τον 2ο ενώ νομίζω κάθε Πέμπτη παίζει επεισόδιο του 3ου που ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #7443
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.102
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το λοιπόν, η πολύ καλή συνήθειά μου να "παρκάρω" ορισμένες σειρές για να τις δω κάποια στιγμή που είμαι σε θέση, για άλλη μια φορά δούλεψε

    Το είχα κάνει με το Wire και το έκανα επίσης και με το Fargo. Αν και αρχικά ήμουν καχύποπτος επειδή το θεώρησα φθηνή αντιγραφή του έπους των Κόεν, όταν μπήκα για τα καλά στον 1ο κύκλο έπαθα πλάκα!!!! Τι ελεγεία, τι τιτανοτεράστια σειρά!

    Τελείωσα τον πρώτο κύκλο μένοντας έκθαμβος και θα πιάσω τον 2ο ενώ νομίζω κάθε Πέμπτη παίζει επεισόδιο του 3ου που ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα.
    Έπος το Fargo όντως.
    ΕΠΟΣ.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  4. #7444
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το λοιπόν, η πολύ καλή συνήθειά μου να "παρκάρω" ορισμένες σειρές για να τις δω κάποια στιγμή που είμαι σε θέση, για άλλη μια φορά δούλεψε

    Το είχα κάνει με το Wire και το έκανα επίσης και με το Fargo. Αν και αρχικά ήμουν καχύποπτος επειδή το θεώρησα φθηνή αντιγραφή του έπους των Κόεν, όταν μπήκα για τα καλά στον 1ο κύκλο έπαθα πλάκα!!!! Τι ελεγεία, τι τιτανοτεράστια σειρά!

    Τελείωσα τον πρώτο κύκλο μένοντας έκθαμβος και θα πιάσω τον 2ο ενώ νομίζω κάθε Πέμπτη παίζει επεισόδιο του 3ου που ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα.
    Η δεύτερη λογικά θα σου αρέσει περισσότερο

    Την ίδια τακτική χρησιμοποιώ και γω, βολευει τις δύσκολες ώρες
    VAMOS ARIS

  5. #7445
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλή η πρώτη, δεν έχω δει την 2η ακόμα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #7446
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.102
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή η πρώτη, δεν έχω δει την 2η ακόμα.
    Ακόμη καλύτερη η 2η κατά την γνώμη μου!!!
    Περιμένω εναγωνίως να ολοκληρωθεί η 3η!!!
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  7. #7447
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Έχω δει τα δύο πρώτα επεισόδια Fargo S03. Μέχρι στιγμής δεν έχω ξε-τρελαθεί όπως με τους δυο προηγούμενους κύκλους. Περιμένω να απογειωθεί στα επόμενα επεισόδια.

  8. #7448
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    σημερα το βραδυ το 2ο γιατι δεν παλευεται fargo με αγγλικους ..

  9. #7449
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω δει τα δύο πρώτα επεισόδια Fargo S03. Μέχρι στιγμής δεν έχω ξε-τρελαθεί όπως με τους δυο προηγούμενους κύκλους. Περιμένω να απογειωθεί στα επόμενα επεισόδια.
    εγω θα περιμενω να μαζευτει ο κυκλος

    - - - Updated - - -

    σε ποια δεκαετια διαδραματιζεται?δε θελω να δω ουτε τρειλερ ουτε τπτ
    VAMOS ARIS

  10. #7450
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    μινεσοτα (κλασσικα) 2010 νομιζω ;

  11. #7451
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Asdic Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι στην 3η σεζον του Star Trek Entreprise http://www.imdb.com/title/tt0244365/?ref_=nv_sr_1 και τολμω να πω οτι ειναι ακομα καλυτερο και απο το Voyager και απο το TNG.
    Ισως η αρχη του ταξιδιου την κανει ομορφη ιστορια, μιλαει για την αρχη του Prime Directive, ισως η ελλειψη πολλης τεχονολογιας, ισως η αισθηση περισσοτερης περιπετειας, η αρχη επαφης με τις γνωστες φυλες του Σταρ Τρεκ (Borg, Ferrengi, Andorrians, Romulans), ισως οτι βλεπεις οτι οι πρωταγωνιστες της σειρας παλευουν με τα στοιχεια και τους κοστιζει ψυχικα, ψυχολογικα και μαλιστα βλεπεις και τραυματισμους (σοβαρους σε μερικες περιπτωσεις), με κανει να σκεφτομαι ποσο καλα στημενη ειναι γυρω απο την ολη ιστορια του Σταρ Τρεκ.
    Δεν ξερω αλλα απο ολες τις σειρες Σταρ Τρεκ μεχρι τωρα φαινεται να ξεχωριζει, ας με διορθωσει καποιος εαν πεφτω τοσο πολυ εξω.
    Συμωνώ μαζί σου και θεωρώ κρίμα που την έκοψαν. Φαντάζομαι δεν έκανε τα νούμερα που περίμεναν ή/και δεν πωλήθηκε σε άλλα κανάλια/χώρες.

  12. #7452
    Εγγραφή
    13-10-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Κεντρο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 11.5(dB)
    Οντως δεν εκανε νουμερα και μετα την 3η Σεζον αρχισαν τα γυμνα της T'Pol..... εκανε κοιλιτσα στην 4η σεζον και μετα την εκοψαν. Τουλαχιστον εκλεισε ομαλα και δεν την εκοψαν χωρις να μην ολοκλησει το ark της.
    Μιλουσαν για τρομερα νουμερα τηλεθεασης που εκανε το αντιπαλο Smallville, καθως και για διπλασιο κοστος παραγωγης (800k$) εναντι του Stargate Atlantis.
    Παντως η 3η σεζον τα εσπασε και θεωρω κορυφη τον κυβερνητη S'hran. Εμαθα ο ιδιος ηθοποιος επαιζε και στο DS9.
    Μεγαλη βλακεια παντως να θεωρουν οτι ομορφες γυναικες σαν την T'Pol και την Seven of Nine(Voyager), ριχνουν το επιπεδο μιας σειρας λογω της σεξουλακικοτητας τους, η οποια δεν υπερπροβαλλεται μαλιστα.
    Case:Phanteks P400| Mobo: GA-990X G1 Gaming| CPU: FX-8350@4Ghz| CPU cooler: Be Quiet! Pure Rock| GPU: XFX RX 470 RS| RAM: Crucial 2x4GB @1866Mhz| PSU: GX 650W Coolermaster| SSD: Samsung 850 EVO 250GB| Monitor: Samsung LC24F396FHU| Keyboard/mouse: Coolermaster CM Devastator Blue

  13. #7453
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    1. Έπαιζε τον Weyoun στο DS9, τον υπαρχηγό του Dominion.

    2. Θεωρώ κλάσεις ανώτερη σαν γυναίκα την Jeri Ryan από αυτήν που έπαιζε την TPol (αν και μ' άρεσε ο ρόλος που έκανε guest-starring στο SG-1).

    3. Σιγά την ποιοτική σειρά για σύγκριση, το Atlantis.



    ΥΓ: Ωραία γυναίκα ήταν επίσης και η Suzie Plakson (είχε recurring role κάποιας υψηλόβαθμης Andorian), αλλά δεν φαινόταν γιατί ήταν παστωμένη μπλε και με κεραίες.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  14. #7454
    Εγγραφή
    13-10-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Κεντρο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 11.5(dB)
    νταξει γουστα ειναι αυτα και οι 2 ομορφες γυναικες.

    Δεν ηταν συγκριση μεταξυ σειρων απλα νομιζω το Ατλαντις επαιζε ταυτοχρονα με το Enterprise και εκει συγκρινε το κοστος μετξυ επεισοδιων. Εαν και οχι φανατικος της σειρας Stargate, το Ατλαντις μου αρεσε περισσοτερο απο το SG-1.
    Case:Phanteks P400| Mobo: GA-990X G1 Gaming| CPU: FX-8350@4Ghz| CPU cooler: Be Quiet! Pure Rock| GPU: XFX RX 470 RS| RAM: Crucial 2x4GB @1866Mhz| PSU: GX 650W Coolermaster| SSD: Samsung 850 EVO 250GB| Monitor: Samsung LC24F396FHU| Keyboard/mouse: Coolermaster CM Devastator Blue

  15. #7455
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patrickdrd Εμφάνιση μηνυμάτων
    μινεσοτα (κλασσικα) 2010 νομιζω ;
    χμ,πολυ συγχρονο εγινε...μου αρεσε που ηταν περασμενης δεκαετιας

    - - - Updated - - -

    μολις τελειωσα τη δευτερη του fargo...προτελευταιο επεισοδιο ..
    VAMOS ARIS

Σελ. 497 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 477487492495496497498499502507517 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγαπημένη ξένη σειρά (v. II)
    Από flamelab στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 4422
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-14, 07:18
  2. Chit Chat για το Signal To Noise Radio (v. III)
    Από mob στο φόρουμ SNR Lounge
    Μηνύματα: 1683
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-13, 14:38
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-13, 01:19
  4. Music library και λάθος σειρά τραγουδιών
    Από tsiouficto στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-13, 02:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας